Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDTV z ProSieben pomocí SkyStar1

John Major (32)|10.3.2005 09:57
Dobrý a ještě lepší den,
na ProSieben budou prý vysílat filmy v HDTV (už v neděli 13.3.2005 poběží SpiderMan http://www.parabola.cz/r-art.php?id=1109751953). Matně si pamatuji, že to jde nahrát i se SkyStar1 prý pomocí AltDVB pouze v softwarovém modu, ale nezapamatoval jsem si postup. Pro SkyStar2 je postup na Parabole.cz. Můžete někdo poradit?
:-? Moc díky
John Major (32)|10.3.2005 10:17
Tak koněčně je to tady. Možnost příjmu HDTV stanic i na SkyStar1 (a kompatibilních DVB kartách, tj. Hauppauge WinTV nebo Nexus, TechnoTrend Premium a další). A jak je to možné? Musíte mít nainstalován RitzDVB ver. 0.3.0.7 + kodek (NVidia, Cyberlink nebo jiný) a zprovoznit RitzDVB v softwarovém módu. Na mém PC se s NVidia kodekem nepodařilo 100% zprovoznit (mám Radeon kartu), proto jsem musel použít Cyberlink kodek a jede to v pořádku. Nahrávání jsem nezkoušel.

Na výsledek se můžete podívat zde (rozlišení 1920x1088, 1,2 MB)


Pro HDTV v RitzDVB potřebujete:

- výkonný počítač ( >= P4 2.4GHz)
- výkonnou grafickou kartu

HDTV se SS1 (Nexus)
- použijte Software-Mód ! (přes vybraný Graph)
- v editoru stanice nastavte Vlastnost HDTV na YES ! (pokud je stanice HDTV)

Teď, když přepnete na HDTV stanici, RitzDVB deaktivuje i Hardware-MPEG dekodér.
To je nutné, protože přenos dat u HDTV je příliš vysoký pro SS1-Hardware dekodér.
To ale taky znamená následující: HDTV můžete sledovat na monitoru pomocí SS1, nebo přes TV-výstup grafické karty. (ne přes TV výstup DVB karty)
Libor (526)|10.3.2005 12:11
vidím ,že jsi si odpověděl sám, sám mám odzkoušený RitzDVB a s mým Bartonem 2500+@2200MHz +R9800Pro je zátěž okolo 30%, nahrávání bezproblémů, jen nevím co s tím pak, asi nic
clee (6592)|10.3.2005 13:53
no zatim nic s tim, vypalit jako data na dvd a prehravat v pc, hd-dvd ani bluray author softy sem este nepotkal....
John Major (32)|11.3.2005 12:58
Co to třeba převést do HD DivXu.
http://www.divx.com/hd/
Jestli to teda má smysl. Aspoň by se to vešlo na DVD-R.
StD (8612)|11.3.2005 20:13
...hlavně takovou vzornou "sr*čku" jako SpiderMan. To opravdu nemohli s tím HDTV začít lépe...