Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV receiver + repro

MASH (12)|8.4.2011 23:18
Ahoj, riešim nákup AVR a repra.
Po prečítaní viacerých fór mi to zatiaľ vychádza na repro HKTS 60. Ale neviem aký AVR.Zatiaľ mám v tom guláš.

Vychádza mi to tak na Denon 1911, no ani HK AVR460 by v sete CineSound60BQ (čo je vlastne AVR460+HKTS60) nemusel byť zlý. Tu je cena +- rovnaká.
Ale láka ma aj ONKYO 509 alebo 609 - hlavne možnosť prehrávať FLAC zo siete (mám kopu vecí vo FLAC a nechce sa mi veľmi prehadzovať CD - radšej z NAS púšťať hudbu po sieti).

Keby som toto chcel po HK, tak nepochodím a ak DENON, tak sa dostanem k 3311, ale to už je mimo rozpočtu a myslím si, že aj tie repráky by už boli preň slabé.

Na prehrávanie filmov a aj hudby plánujem HTPC, ale ak by hudbu vedel zo siete prehrať samotný receiver, bolo by to asi lepšie. (?) Je tam nejaký rozdiel medzi prehrávaním hudby cez HTPC a priamo cez AVR? Teda okrem toho, že keď budem hľadať cez HTPC, budem potrebovať zapnúť aj TV aby som videl, čo si mám pustiť. Čiže dva spotrebiče zapnuté navyše oproti samotnému AVR. Určite mi to ale nestojí za cenový rozdiel medzi 1911 a 3311.

Na ONKYO vravia, že kúri, ale dá sa to prežiť. Podľa pomeru cena/výkon je ale asi bez konkurencie.

Doteraz som hudbu počúval na obyčajných plasťákoch (áno, vadilo mi to, ale čo už... ), takže asi čokoľvek z vyššie spomenutého bude pre mňa balzam na uši. Nie som úplne hluchý, no k netopierom mám ďaleko, takže do žiadneho high-endu nemierim.

Pomer hudba/filmy odhadujem tak 60/40 ale tá hudba bude väčšinou iba ako podmaz pri iných činnostiach. Samotné "vychutnávanie" bude tak možno 5% z celkového času.
Žáner hudby - folk, folklór, sem tam nejaký pop.

Ktorý receiver by ste mi doporučili? S, alebo bez LAN?

Je rozdiel v kvalite veľký medzi tými ONKYO, Denon a HK? Podľa ohlasov na fórach by mal byť. Ale zistím ten rozdiel aj na HKTS60? (drahšie repro sú už mimo môj rozpočet)
Pytkin (7947)|9.4.2011 00:59
v principe na domace kino je to jedno .. rozdiel je vo funkciach .. kvalitne budu vsetky tri znacky dostatocne ..

nedavno som so sudeovi bol kupovat domace kino a telku .. a zrovna sme kupili ten DENON 1911 .. dobry model .. mozno trosku malo vstupov .. a plazmou panasonic si az tak nerozumie .. ale ma kopu dobrych veci .. a hra vyborne ..
MASH (12)|9.4.2011 11:08
Vďaka za info.
Môžeš, prosím ťa, napísať v čom si s tým Panasonicom nerozumie? Ja mám objednanú plazmu GT30.
Ak ide len o nejaké doplnkové nepodstatné fičúrky, tak to by nevadilo. Pôvodne som hľadal TV, AVR s "milión" funkciami, mal som doma Popcorna C200, ale nakoniec som sa rozhodol pre HTPC - to prehrá všetko, v prípade nových kodekov ich nie je problém aktualizovať a nemusím čakať kedy sa objavia nové verzie firmvéru pre všetky zariadenia... Preto mám na TV len jednu základnú požiadavku - dobrý obraz - v tom mám jasno.
Nejasnosti mám ohľadom zvuku - nielen z TV, ale hlavne prehrávanie CD (skôr FLAC z HDD).
Ide mi hlavne o nájdenie toho čo si chcem pustiť na to môžem použiť buď TV (v prípade HTPC nutnosť), alebo displej AVR (ak má LAN). Ten Popcorňácky nebol z cca 3 metrov veľmi čitateľný. Nerobí mi problém si to vybrať na TV. Neprehadzujem pesničky stále, pustím si buď album, alebo playlist a TV môžem vypnúť. A tu je ten problém. Keď som vypol TV, tak mi vyplo automaticky aj DVD. Neviem ako sa tá "fičúrka" volá, ale aj keď som zapol iba DVD, tak sa automaticky zapla aj telka (čo je OK). Pokiaľ by sa to používalo iba na filmy - tak by to bola super funkcia, ale pri hudbe ma to neskutočne vytáčalo. Preto si chcem dať na to pri kúpe nového TV a domáceho kina pozor. (starú telku mám CRT SONY).
Pytkin (7947)|9.4.2011 18:25
My sme kupili GT20 .. No sem tam pri vypnuti telky sa receiver nevypne .. naopak to nejde vobec (ze by sa telka vypla , ked sa vypne receiver) ..

no .. tato vec sa da samozrejme vypnut . v panasonicu vypnes viera link , a nebudu za ti zariadenia vobec ovlivnovat .. ale musis potom zapinat kazde samostatne ..

Inak ten denon celkom pekne hraje rovno z ipod, ipad, iphone .. ukazuje ti rovno aj menu .. nevsimol som si uplne ci staci displej , na telke to pekne zobrazovalo ..