Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vyber prijimace - PVR, podpora MKV, wmv atd.

nicnic (7)|6.4.2011 20:19
zdravim
potrebuji poradit sat. prijimac, ktery by splnil tyto pozadavky:

HDMI vc. prenosu audio slozky
podpora divx, xvid, mkv
podpora ceskych titulku
zvlada irdeto (skylink), at uz primo nebo pres univerzalni
plusem by bylo pokud by byl dvoutunerovy (resp. schopnost nahravat neco jineho nez se zobrazuje)

cena tak do 6k

zatim mam ve vyberu (neuspokojivem :))
Topfield SBI-2050 (pry vsak problemy s CZ titulky a hodne topi)
TechniSat TechniBox SIR (zvlada prehravat pouze vlastni nahravky? (to by bylo zasadni minus))
TechniSat Digit HD8 SX (opet stejny problem?)


dekuji
VlaDamorava (466)|6.4.2011 23:00
Obehraná písnička! Proč každy chce ze satelitního přístroje udělat multimediální přehrávač??
A dvoutuner za 6.000,- tak to bude teda "dělo". Hihihi
Dagy2 (3153)|7.4.2011 08:34
NicNic nechci říkat že z toho nebude nic.
Ale plne musím súhlasiť s Vladamorava - za 6k twintuner a ešte plný multimediálny prehrávač bude naozaj delo
1/ z prístrojov ktoré si menoval nie je ani jeden twintuner. Takže buď nahrávaš alebo pozeráš
2/ Topfield má problém snáď úplne so všetkým - tak ako napísal kolega na inom fóre - "i s otvíráním dvířek".
3/ Technisat až do terajšej verzie ISIO nepodporuje vo veľkom funkcie prehrávača. Sir myslím že žiadne, HD8SX snáď nejaké AVI formáty.
4/ ISIO by asi splňoval tvoje podmienky (včítane prehrávania MKV, DIVX) ale musíš navýšiť rozpočet.
Aj keď to počítam, že 300EUR x 25 = 7200Kč zase nie je tak ďaleko. Samozrejme plus nejaký CI-modul k nemu a HDD.
nicnic (7)|7.4.2011 17:48
OK, dvoutuner ozelim, coz o to.

ISIO eventualne proc ne, ale myslim ze se jeste v CR neprodava, ne?
Takze predpokladejme, ze rozpocet by sel upravit. Nejaka dalsi varianta?
jarino1978 (8045)|7.4.2011 17:56
[quote=nicnic;338520]zdravim
potrebuji poradit sat. prijimac, ktery by splnil tyto pozadavky:
podpora divx, xvid, mkv
podpora ceskych titulku
[/quote]

odpusti si z priorít tieto somariny, na to si kúp mediaplayer a orientuj sa na to, na čo je STB určený, t.j. DVB-S/S2 príjem.
Takže keď to hore uvedené škrtneš, ostane ti vo výbere len Technisat alebo Vantage HD. :)
drto (341)|7.4.2011 19:55
[quote=jarino1978;338655]odpusti si z priorít tieto somariny, na to si kúp mediaplayer a orientuj sa na to, na čo je STB určený, t.j. DVB-S/S2 príjem.
Takže keď to hore uvedené škrtneš, ostane ti vo výbere len Technisat alebo Vantage HD. :)[/quote]

mozes mi povedat preco kazdemu pri vybere stb radis iba tychto "Technisat alebo Vantage HD" dvoch vyrobcov? myslim ze aj ine stb dokazu toho dost a nemusia sa vsetky hadzat na smetisko. myslim ze zalezi hlavne od toho co clovek ocakava od daneho stb a hlavne kolko chce do toho vrazit.
ja mam satelita 2000hd a nemozem si ho vynachvalit. poskytuje mi vsetko co po nom ziadam a za cca rok som nemal s tymto stb problem. a dokonca v najnovsom fw cita uz aj ciste irdeto karty bez problemov.
jarino1978 (8045)|7.4.2011 21:52
[quote=drto;338673]a dokonca v najnovsom fw cita uz aj ciste irdeto karty bez problemov.[/quote]

to vie aj Vantage. lenže ani na to by som sa nespoliehal...

A prečo tie dve značky ? lebo sú chlape najlepšie...
Hornet F-18 (1328)|8.4.2011 00:07
Dagy2, tu cenu 300€ si dal len taku orientacnu, alebo uz isel ISIO cenou tak dolu? alebo ratas bez nemeckej HD karty?
Az je to normalna(dostupna) cena, tak je to celkom fajn :-)
Pytkin (7947)|8.4.2011 00:23
a preco nie dreambox ?
Hornet F-18 (1328)|8.4.2011 00:41
Dreambox ....hmmm kvoli linuxu, a aj ceny su tam vyssie, mysli ze narocnejsie na obsluhu, je skor pre ludi, ktori sa bavia pracou s pc, ja nie som v tom az tak zbehly :-D
Zatial som sice este nekupil, ale som rozhodnuty pre novy ISIO, pozdava sa mi funkciami, mal by byt spolahlivy - beriem to ako znacku(Technisat=spolahlivost), samozrejme ze pokazit sa moze kazdy...
jarino1978 (8045)|8.4.2011 16:34
[quote=Pytkin;338706]a preco nie dreambox ?[/quote]

keby chcel viac peňazí do toho vraziť, ideál 800 SE...
Pytkin (7947)|9.4.2011 00:48
co kvoli linuxu ? Sak o linuxe ani nemusis vediet .. vsetko ovladas cez menu cez dialkove ovladanie .. Krasne prehladne menu .. atd .. Moja 70 rocna mama s tym nema problem , ked je u nas , tak sa neda povedat , ze by ovladanie bolo zlozite ..
Dagy2 (3153)|9.4.2011 07:00
ISIO za 300 je bez HD+ karty tak ako píše kolega tu vedľa.

Na DM 800 Se ma dorazila recenzia, ktorú som čítal. Vždy som predpokladal, že u Linuxu sú mnohé funkcie zvládnuté už dávno - a tu sa človek zrazu dočíta že napr. tento prístroj už zvláda nahrávanie zo stand-by a netreba ho nechávať teda zapnutý ako jeho predchodcu. A na to reakcie majiteľov, že veď je to aj tak hlúposť vypínať tento prístroj do stand-by lebo sa tým kazí a podobne. Takých "špekov" bolo v recenzii viacero. Písal to odborník od predajcu a reakcie boli tiež od majiteľov tak nemám dôvod im neveriť.
Rôzne dobré funkcie, ktoré som považoval za samozrejmosť u prístroja tejto cenovej skupiny tu treba nahrať ako plug-in a nastaviť. Určite to nie je zložité, ale ja zásadne odmietam kúpiť elektroniku a potom na nete hľadať updaty, plug-iny a pod. A skúšať, ktoré mrznú, ktoré sú nepoužiteľné a pod.
Toto nechám pre SAT "koníčkárov", ja mám na povale vláčiky. Po tejto recenzii by som bol ochotný ísť do DM (a pritom 100% verím že čo do obrazu, zvuku je to určite výborný prístroj) len v prípade, že by bol k nemu slušný manuál a knižnica plug-inov ktoré by boli garantované výrobcom že sú funkčné. A to predpokladám že manuál by musel mať tak aspoň 700 strán. Ale by som asi zvolil DM8000 a aspoň 3xDVB-S2.
Hornet F-18 (1328)|9.4.2011 11:11
Dagy2, tak presne ako pises, kvoli tym veciam som Dreambox odmietol. Verim ze kvalitou je to dobry pristroj, ale aj ked Pytkin pise, ze o linuxe ani nevies(dobra poznamka o mame :-) ), no dostat tam vsetky pluginy a spravne vsetko nastavit...ee. Radsej dam prednost inemu pristroju, myslim ze vykonovo zrovnatelnemu a pristupnejsiemu pre majitela :-) Mal som Dreamboxy vo vybere, ale uz som sa rozhodol pre nieco ine.
Ja mam zase na "hranie" lietadielka :-D

Je zaujimave, co som nasiel ponuky na ISIO, bola cena cca 360-370€ a v baleni nebola uvadzana HD+ karta, mozno tam nebola len spomenuta a davaju ju tam automaticky...este to musim lepsie preskumat, za tie tri stovky by to bola prijemna cena :-)
krizo (6)|9.4.2011 21:11
Zaujímavý test hd prijímačov. Po obrazovej stránke najlepší argus a vantage.


http://www.testberichte.de/d/read-swf/237133.html
jarino1978 (8045)|9.4.2011 21:37
testom síce moc neverím, ale potešilo ma, že vantage HD to jasne vyhral, jednak po technickej a obrazovej kvalite ( nativ HD + upscaling z SD )...
Pytkin (7947)|9.4.2011 23:42
Dagy : To ale skutocne musel pisat nejaku trtko ten clanok .. Ja neviem o tom , ze by si dreambox musel mat stale pusteny .. I ked teda mozno tu je dilema o tom co je pusteny a co je standby .. On linuxovy box skutocne stale bezi .. on sa vypnut ani neda .. daju sa vypnut vystupne obvody apodobne, ale procesor bezi stale ..to je ten mod stand-by ... tam ale vypnutie ine neni .. len to realne s vypinacom , ze mu odpojis elektriku ..

Co sa tyka pluginov o ktorych pises .. Je to vyrazne zlozitejsie .. V prvom rade si musis vybrat image ktory pouzijes .. az potom do neho pluginy .. Ale optimalne je , ked si toto prejdes s niekym , kto to ma a pozna .. Sused si kupil DM800SE a dosiel ku mne , ze nech mu to dako rozbeham , ze sa s tym nechce trapit .. Ukazal som mu moju DM800 a hovorim , chces aby to takto vyzeralo .. On Ano to moze byt .. za hodinu odchadzal s kompletne vsetkym nastavenym a rozbehanym , vcetne ikon tv kanalov atd .. aj s tym ze som mu vsetko ukazal co a ako .. Iste sam by na to prichadzal mesiac ..

kazdy si vyberie , co mu vyhovuje .. Mne sa Dreambox paci .. Mam rad vsetko pod kontrolou .. A ze mam moznosti .. Nevyuzivam ich .. mozno 10% .. Ale viem , ze vsetko sa da .. Ked zistim , ze nieco potrebujem , tak to proste lahko urobim .. Momentalne rozmyslam , ze by som si kupil dalsi satelitny primac .. no nechcem od neho ziadne speciality .. ale co by som rad , tak aby mal interny disk , vedel na neho nahravat a cez siet sa k tymto suborom dalo dostat .. aby jak dreambox, tak tento novy primac vedeli prehravat svoje nahravky , alebo nahravky z toho druheo satelitu .. Aby bolo jedno ci lezim v obyvacke , alebo v pracovni , tak si hocikde mozem pustit hocico .. No a to je asi problem s NElinuxovym primacom .. bezne primace maju siet , ale nevedia sa pripojit von .. Vacsinou cez siet ani nevedia vysharovat disk .. proste opruz .. na kazdom linuxe toto funguje , lebo je to sucast linuxu .. je to v jadre .. atd atd .. no zistil som ze si asi musim kupit dalsi linux ..
Pytkin (7947)|9.4.2011 23:45
[quote=Hornet F-18;338880]Radsej dam prednost inemu pristroju, myslim ze vykonovo zrovnatelnemu a pristupnejsiemu pre majitela :-) Mal som Dreamboxy vo vybere, ale uz som sa rozhodol pre nieco ine.
[/quote]

no ak majitel nema skusenosti so satelitmy , tak kazdy satelit je jemne spanielska dedina .. teda nemam skusenosti s technisatom a vantage .. ale take tie rozne lacne sunky (100-150 EUR), to ma tak peklne neprehladne menu , ze sa skutocne clovek dost zapoti , nez tam vsetko nastavi ako treba .. a o uzivatelskom komforte nemoze byt ani rec ..
Hornet F-18 (1328)|10.4.2011 00:45
Pytkin, presne si potvrdil moj dojem z Dreamboxov, je to pristroj pre teba, pre ludi ktori sa chcu vyhrat, ponastavovat si podla seba. Podla mna je to ako PC, nahras si programy ake chces a potrebujes. A je dobre, ze su take pristroje na trhu, a aj kvalitne, co mu rozhodne neupieram.
Ale nie je to moja parketa, mne vyhovuje taky typ zariadenia ako je TechniSat.
Mozno sa na to chystam az moc dlho, ale radsej si pockam, nieco precitam a potom sa rozhodnut.
Cenim si informacie, ktore sa tu dozvedam od niektorych skusenych znalcov :-) daju sa tu velmi prehladne vyselektovat ludia, ktori tomu rozumeju a snazia sa nezaujate argumentovat a hlavne nezistne pomoct :-)
Pytkin (7947)|10.4.2011 01:48
HORNET : Hej .. Dreambox ti dava moznost sa hrat .. Ale mozes ho pouzivat ako normalny primac s tym ze je super komfortny a vsetko funguje .. Co ale funguje zrejme aj na Technisatoch a Vantagoch .. Nefunguje to na tych roznych lacnych kramoch .. Ja som dal len do placu , ze Dreambox je tiez moznost a netreba sa jej bat , ked to zvlada aj moja 70 rocna mama .. To ze vyuzijes 5% z moznosti nicomu nebrani .. Ja v podstate pouzivam dreambox ako bezny primac .. Nevyuzivam na nom nic specialne .. Take tie bezne veci , ze si nahravam programy a pocas toho ich pozeram , aby som mohol preskakovat reklamy .. atd .. to je zasadna vec , ktoru ocakavam od satelitu ..
StD (8612)|10.4.2011 07:15
Potvrzuji Pytkina. Já mám DM600PVR a dosud jsem s ním nemusel dělat absolutně nic. Jedinou výjimkou bylo to, že jsem si dovnitř dával vlastní 2,5" IDE HDD (320 GB) a ten se mi po naformátování automaticky zpřístupnil přes router do LAN... Vypíná se to ze sítě úplně jako WIN - po stisku patřičných tlačítek DO mi to napíše, že mohu Dreambox vypnout, a poté mu vytáhnu vidlici ze zásuvky. Tedy v případě, že nemám na noc naprogramováno nahrávání. V takovém případě ho nechávám pod proudem. Vzbudí se, nahraje a zase uspí sám.
Pravda ale je, že se přehráváním cizího obsahu (hraček typu mkv, wmv) přes STB_PVR absolutně nezabývám, na to mám eventuelně 3 PC v síti, tudíž takovéto problemy neřeším a je to tu OT.
Dagy2 (3153)|10.4.2011 16:02
Pytkin, StD - možno sa mýlim, ale je chyba samotných predajcov SAT techniky - aspoň ja som po návšteve pár predajní a vo väčšine vyťahovačných rečí a snahe ukázať akí sú odborníci a zákazníci tupci na nich úplne rezignoval - že som získal k linuxovému prijímaču skoro principiálny odpor.
Pytkin tak ako si to napísal - prišiel známy, ukázal si mu tvoje nastavenie a za hodinku to bolo nastavené. Ja by som to musel študovať a zháňať po webe, takže verím že by som potreboval pri mojej práci
za A/ mesiac
za B/ vyhodiť rodinu niekam preč aby som mohol s prijímačom pracovať. Už teraz rozmýšľam ako urobím preladenie tento týždeň, lebo to bude trvať 10÷20min kým programy poukladám.

Ak by mi predajca strčil do ruky 5 papierov s 5-timi možnými skinmi a popisom napr. 10÷15 funkcií s krátkym popisom na čo tie funkcie slúžia, zaškrtám si čo od toho očakávam. On by to tam naládoval, napr. za hodinu, vyfakturoval si hodinu práce a na druhý deň by som si prístroj vyzdvihol pripravený. Alebo nedajbože by mi ho priviezol domov. Super služba.
U nás to ale funguje tak, že ťa 95% predajcov presviedča o tom, aby si si kúpil čo najlacnejší prístroj a presviedčajú ťa že oni sú tí najlacnejší. Ešte sa mi nestalo, že by sa ma opýtal predajca po príchode do obchodu s elektronikou koľko som ochotný investovať. Spoliehajú sa na to, že vedia odhadnúť "cenovú kategóriu" kupujúceho?

S tým stand-by je to tak, že nelinux je v stand-by so spotebou 1W a vie nahrať program aj z tohto režimu. Ak som správne pochopil z recenzie pôvodná DM800 musela zostať zapnutá a DM800Se je v pohotovostnom stand-by (t.j. 20W?)
Pytkin (7947)|11.4.2011 00:32
Dagy : jasne .. To je ok , ze je fajn , ked mas niekoho , kto ti to ukaze a vysvetli .. ale on ten dreambox v sebe nejaky firware ma .. nemusis nad tym laborovat .. zapnes ho .. naladis .. a pozeras .. presne ako kazdy iny nelinuxovy primac .. Mne o to ide .. Ze vela ludi ma strach ze linux .. Ale o tom linuxe na pozadi ani nemusis tusit .. A ten Dreambox fakt pekne funguje .. Nemam skusenosti s Vantage a Technisatom a proste takymi tymi drahsimi nelinuxovymi primacmi .. Mam skusenosti s takymi tymi lacnymi .. A to akoze funguje .. Ale o komforte nemoze byt ani rec .. Proste uz len naladit stanice zotriedit ich .. No bezny clovek to podla mna nezvladne ..

priklad ..Dnes som bol u suseda , ktory mi tvrdi , ze nema novu .. ja mu hovorim ze novu maju vsetci na skylinku .. on ze nema .. ze to sa musi zvlast platit .. pozrel som kartu , vsetko ako ma byt .. ma primac taky openbox tusim X810 .. Menu o nicom , strasne neprehladne .. Dal som ladenie , pridal transponder , kde je nova , a voila .. uz sme pozerali superstar na nove .. a on 3 roky myslel ze nema novu zaplatenu ..

to len uvadzam ako priklad , ze bezny clovek , ani nelinuxovy primac sam nenaladi a poriadne neobsluzi .. potrebuje niekoho , kto mu to vysvetli a ukaze .. Cize linux na pozadi primaca nie je nikomu neublizi .. Len dava niekomu nove moznosti , kto ich vie vyuzit .. Ale neni to nutne .. A pre mna teda konkretne Dreambox je pefrektne prehladne menu , lahko vsetko dostupne , logicke , pekne graficky spracovane .. atd .. proste kboli tomu si rad za dreambox priplatim ..

Co sa tyka Stand BY rezimu .. ten je len jeden .. proste procesor stale bezi .. Neviem ci je na DM800SE nieco ine .. Ale pochybujem o tom ..
StD (8612)|11.4.2011 00:58
[quote=Pytkin;339086]...A pre mna teda konkretne Dreambox je pefrektne prehladne menu , lahko vsetko dostupne , logicke , pekne graficky spracovane .. atd .. proste kboli tomu si rad za dreambox priplatim...

Co sa tyka Stand BY rezimu .. ten je len jeden .. proste procesor stale bezi .. Neviem ci je na DM800SE nieco ine .. Ale pochybujem o tom ..[/quote]

Ad 1) Musíš se naučit mačkat na DO pořadí 2 až 3 kláves po sobě pro stejnou věc, co uděláš na běžném STB klávesou jednou. To je jediný rozdíl.
Ad 2) CPU je sice pod proudem, ale chrní, stejně jako to vypíná interní HDD. Mašina (pasivně chlazená) je naprosto studená.
Eto vsjo.
Pytkin (7947)|11.4.2011 08:55
std : to 1. som nepochopil .. jake 2-3 klavesy po sebe ?
2. CPU nechrni .. linux na pozadi bezi .. sharing , sietove sluzby , vsetko funguje .. Sprava na dialku funguje .. proste linux normalne ide stale .. ten sa neda vypnut .. dokonca mam pocit, ze aj streaming stale ide .. cize pristroj v standby stale je schopny streamovat zvoleny kanal .. i ked toto som si 100% neni isty ..
StD (8612)|11.4.2011 09:12
Např. ono Vypnout = stisknout Menu, pak 8 a nakonex OK... :BB:8-)
Pytkin (7947)|11.4.2011 09:29
STD : no ale to je shutdown , ne ? to ide komplet dole .. to neni stand by ..
StD (8612)|11.4.2011 09:33
No však jsme se taky bavili o tom, jak ho odpojit ze sítě, ne?! Na Std_by je extra button.
Pytkin (7947)|11.4.2011 10:10
no bavili sme sa o tom , ci zo stand-by vie nahravat ..
StD (8612)|11.4.2011 10:18
Jj, ze Std_by u mne nahrává, ale probudí se - njn, halt mám starší model, ale mě naprosto stačí.
Pytkin (7947)|11.4.2011 10:22
.........
Pytkin (7947)|11.4.2011 10:23
Co zanmena , ze sa prebudi ? snad kazdy primac sa prebudi , ked nahrava ..
StD (8612)|11.4.2011 10:33
[quote=Pytkin;339122]Co zanmena , ze sa prebudi ? snad kazdy primac sa prebudi , ked nahrava ..[/quote]

To znamená, že v tu dobu svítí současně obě signalizační diody - červená pro Std_by a zelená pro funkci ON. Po skončení nahrávání zelená zhasne. V normálním ON-stavu a nahrávání by svítila jen zelená.

Jen pro informaci - ten můj stroječek nemá alfanumerický displej, jen diody... Z tohoto pohledu je to primitivum a všechno se musí dělat přes displej připojeného zařízení (TV/monitor PC). V tom bych viděl hlavní nevýhodu starších DMB pro běžné BFU. :-E:BB:
Dagy2 (3153)|11.4.2011 11:37
Pytkin, StD - je mi jasné, že u linuxu nie je potrebné vedieť v linuxe programovať. Rovnako bežný užívateľ nemusí vedieť že má v telefone Android alebo S60.
Zaskočilo ma v tej slávnej recenzii napríklad to, že ako príklad čo treba doinštalovať je zobrazovač sily a kvality signálu. Ale tomuto ani celkom neverím, pretože vlastne v tom základe od výrobcu by sa taký prijímač ani nedal normálne oživiť.

Pytkin, to čo píšeš o susedovi, je problém ľudí. Mnohí považujú za nehodné ich IQ čítať návod a nájsť si napríklad transpondéry a nastavenie (SkyLink ich niekoľkokrát ročne formou časopisu alebo bulletinu posiela všetkým) ich prevádzkovateľa.
Vo vedľajšom fóre dnes rieši chlap že mu nejde UPC karta a nevie či je to ICE alebo Irdeto (!u UPC!)
A netuší že musí zavolať na call centrum a aktivovať ju ani to, či má predplatenú alebo medium. Samozrejem že v knižke ku karte to UPC píše úplne jasne a polopate.
Pytkin (7947)|11.4.2011 11:43
Std : aha .. no co svieti na ledkach , je podla mna uplne jedno :) ten pristtroj je rovnako zivi pri standby , ako aj ked v standby nahrava .. akurat sa teda zapne samozrejme disk .. U mna na DM800 miesto hodiniek na displeji preblikava napis REC a blika cervena ledka signalizujuca zaznam ..
Pytkin (7947)|11.4.2011 11:49
Dagy : zobrazovac sili a kvality signalu , je sucastou skoro kazdeho skinu .. rovno v liste ho mas .. Neviem co je defaultne v dreamboxe , lebo ja som si hned pri prvom zapnuti do neho naladoval Gemini Project .. Ale verim ze aj tam to je .. A samozrejme pri ladeni mas zobrazovac signalu .. To je hlupost co tam pisu ..

Moj sused do vcera netusil , co je transponder :) Ale to je jedno .. To ze nemohol sledovat Novu .. Zase sa az tak moc nestalo :) o nic neprisiel .. Ja som to len chcel uviest ako priklad .. Ze bezny , skutocne bezny user .. Tak pre neho je aj bezny (nelinuxovy) primac spanielska dedina .. zvlada prepinat programy a to je tak vsetko .. V lepsom pripade dokaze obluzit EPG a pridat z neho do schedulera recording .. Ale preladit stanice , to uz fakt musi tomu trosku rozumiet ..
StD (8612)|11.4.2011 12:36
@Dagy: Není potřeba se u linuxových strojů ničeho bát - předtím jsem měl léta "lidlovku" Silvercrest (převlečený německý COMAG SL65 2CI a byl jsem s ním velmi spokojen - škoda jen, že chcípla napájecí část...) a u DMB je to už z obchodu všechno stejné, jen trochu jinak přístupné. Nedoinstalovával jsem nic, sílu signálu tam máš od začátku. Pro mne je Enigma "as is" ideál, protože jsem líný user, tak ani po roce neproskenovávám transpondery po nových stanicích, stačí mi úplně to, co jsem si jednou naladil ve FTA na začátku... :BB:
-Vl- (366)|11.4.2011 19:49
[quote=Pytkin;339122]Co zanmena , ze sa prebudi ? snad kazdy primac sa prebudi , ked nahrava ..[/quote]
Tak aby bylo jasno. Dreamboxy mají tři stavy s přivedeným napájením a případně se zapnutým kolíbkovým vypinačem vzadu (pokud ho dreambox má)
První stav co nejvíce žere je zapnuto (On), to je každýmu asi jasné,
Druhý stav - Stadby, v případě že se netočí při On a ani v Standby HDD tak rozdíl ve spotřebě oproti On je asi 5W. Při tomto stavu je možno dream ovladat přes internet a HDD je přístupný přes síť.
No a třetí stav je Hluboký spanek (DeepStandby). Téměř vše je vypnuté a nedostupné, např karta a HDD. Spotřeba při tomto stavu je 1 - 2W
No a teď jde o to, že starší dreamboxy umí nahrávat jen ve Standby a On, k tomu se nemusí při Standby ani probouzet, jen se roztočí HDD začne blikat nějaká kontrolka a začne i ve stadby nahrávat. Aby při tomto nahravání byl obraz i na TV tak musíme dream zapnout (On).
A ty nový dreamboxy DM800se a DM8000 se umí pro nahrávání probudit i z DeepStandby a po nahrátí zase přejít do DepStandby kdy je spotřeba 1 - 2W.
nicnic (7)|12.4.2011 16:24
tak nakonec asi vezmu ten HD8 SX a k nemu Asus O!Play Air (HDP-R3) + externi HDD

protoze technisat pouziva zjevne nejaky vlastni souborovy system, potreboval bych vedet, zda si rozumi s vice oddily na disku (-> v takovem pripade bych si na HDD vyhradil cast mista, a kdybych chtel nahravat pres SAT, tak proste jen prepichnul disk z Asusu do HD8) nebo zda zabere vzdy cele medium?

(event. nenapada vas jak vyresit propojeni prehravace, sat. prjimace, externiho disku, AV receiveru a TV?)
Dagy2 (3153)|13.4.2011 14:49
HD8S môže použiť
1/ buď svoj formát disku, tento nie je možné prehrávať priamo PC. Nahrávky z HD8S je možné potom kopírovať cez LAN na nejaký NAS, PC a pod.
2/ FAT32. Tu je možné priamo nahrávky v ts formáte prehrávať v PC alebo niektorých prehrávačoch resp. TV (napr.Samsung)
3/ rozdeliť HDD na viac partition

Prepojenie prehrávača, STB, ext disku a TV (neviem či aj AVR) je možné cez LAN.
Otázka kto dokáže streamovať z NAS-u:
- multimediálny prehrávač určite áno
- TechniSat HDS2/HDS2plus určite tiež, ale nie HDS2X/HDS2Xplus (preto 9 z 10 zubných lekárov neodporúča kupovať TechniSat u firmy OxxO. U HD8SX to presne neviem, niekto by to mohol skúsiť.
- TV len niektoré

Nové generácie prístrojov podporujú Upnp a ďalšie funkcie zdieľania AV formátov na sieti. Ale nie vždy sa dohodnú medzi sebou. Bohužiaľ presnou informáciou nemôžem slúžiť, zatiaľ som nemal čas sa venovať takému zapojeniu. Používam sieťový disk len ako úložisko