Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pls help karta tt ct-3650 hdtv usb+ci (dvb-c/t)

COOLGUY (17)|6.4.2011 12:23
AHOJ, ted mi došla tahle tunerova karta TECHNOTREND, , ještě v ní není modul spárovaný a karta upc
zatím nic na kabelu neumí naladit v nastavení dvb c. v nastavení dvb T chytí DVBT kanály co lezou po kabelu.
du si poridit modul a kabel, pouze než si ho koupim,

ví někdo zda je normální že to bez modulu cam a karty nechytí vubec nic?
tj v režimu DVB-C nenaladi ani jednu stanici, ještě v ní není CAM modul, díky

pres STB od UPC proleze alespon rádio, kdyz vytáhnu tu chipovou kartu.
Retiree (659)|6.4.2011 12:42
V kabelové síti UPC musíš naladit cca 110 tv programů v DVB-C, z toho asi 4 zobrazíš bez CAM a karty (Prima Cool, Prima Love a Public na 163,5 MHz a UPC Expres na 410 MHz) a dále 20 tv programů v DVB-T, z nichž 16 je nekódovaných. Pokud nenaladíš nic, hledej chybu v nastavení tuneru.
COOLGUY (17)|6.4.2011 14:19
neni to tak ze nenaladim nic. Tuner ma moznost nastaveni na zdroj Cable a Terrestrial, na terresttrialu to poladi asi 28 kanalu. Nic to nenajde v nastaveni Cable, tj to co tam leze v dvb-c normě..
jito (999)|6.4.2011 15:56
Retiree (659)|6.4.2011 16:57
Pro samotné naladění není třeba CA modul, nespěchej s nákupem. Naladění v DVB-T je kompletní, 4 multiplexy, 20 tv a 8 radio programů, 1 multiplex kódovaný (HBO, asi Cinemax).
V normě DVB-C musíš naladit 17 multiplexů/kanálů, celkem asi 110 tv programů. Neznám ani tuner ani použitý soft, ale měl by pomoci odkaz na seznam frekvencí ....
COOLGUY (17)|6.4.2011 17:18
diky vsem, uz se s tim piplam...mam i ten modul doma.
mel by byt na mne preregistrovanej. kdyz ze STB vytahnu svoji kartu, a vecpu do dolni poloviny slotu ten CAM modul s novou kartou, tak jsou videt jenom nekodovany programy.

ja moc ani nevim co je multiplex...ale dvbprog po me chce jakesi QAM cislo..muze byt 64, anebo 32 apod..nevite kolik tam mam nastavit, pro UPC? diky
COOLGUY (17)|6.4.2011 17:22
tak zatim to vidim blbe..podle mne to asi nepujde nejde na tom kramu naladit vubec nic... to asi vratim. jako dvd T tuner to nepotrebuju.
zkousim ted Blind Search v dvbprog...to vypada na nej jemnejsi ladeni, jenom se tam musi zakliknout i jakesi cislo QAM ktere neznam..tak zaklikavam skoro vsechny moznosti ..a furt nic
COOLGUY (17)|6.4.2011 17:40
pokousim se nejak naladit prvni skupinu programu z odkazu na seznam frekvenci u UPC, má to byt Multiplex 1, s CT 1, 2, novou...

658 je uvedeno jako frekvence, predpokladam ze Mhz..6900 jako symbol rate. tak jsem zadal jemne ladeni, Blind search , 650 do 750 Mhz, s krokem 0,1 Mhz, a zaklikl jsem QAM 128 a 254, nekdo tady na chatu psal ze to jsou modulace ktere pouziva DVB-C.

vznikne 202 kroku, asi vsechny intervaly frekvence, x 2 mozne QAM. Nic to nenaslo. znamena to ze to je cely blbě? poznate to někdo?
Retiree (659)|6.4.2011 18:21
UPC používá (nyní) pouze modulaci QAM64. Multiplex (mux) je frekvenční kanál v televizním pásmu, u analogu jeden tv kanál - jeden tv program, v digitálu jeden televizní kanál obsahuje několik sdružených tv a rozhl. programů (a dalších informací) do jednoho multiplexu-kanálu.
UPC dále používá standardní symbolovou rychlost 6900 S/sec (standardní...přednastavená v softu) a u dvou nebo tří kanálů-muxů nestandardní SR 5000 S/s, ta se musí obvykle zadat ručně, neb není přednastavena v příslušném programu. Nevím co umí soft, který používáš, ale každý ze současných 17 multiplexů obsahuje veškerá (ladicí) data o všech ostatních. Pokud s laděním neuspěješ, je to asi na reklamaci.
STB má smart kartu pevně párovanou s hw, takže náhrada CA modulem s kartou asi není funkční...

edit:
Ujasni si, ve které síti se nacházíš a odle toho vol frekvenci. Mux 7 je v obou sítích na stejné frekvenci (163,5 MHz)
COOLGUY (17)|6.4.2011 21:58
diky, tak zkusím jeste zitra, mozna projde systemem to prehlaseni na moje cislo smlouvy.
mam z toho blbej pocit ze funguje dvb T a nefunguje C...kvuli kabelovym programum jsem to kupoval.
na webu firmy co prodava ty parovany moduly je upozorneni ze ty moduly nemusej fungovat v PC kartach, spise v TV se slotem..
kvuli autorskym pravum

cituju,
xxxxxxxxx
Zákazníci, kteří hodlají použít tento CA modul v CI kartách v PC upozorňujeme, že majitelé vysílacích práv placených televizí nemají většinou vykoupená práva pro příjem těchto programů na PC a proto nemůže garantovat funkcionalitu v těchto koncových zařízeních.

xxxxxxx
fakt nechapu..tuner je prece tuner. jestli je implementovanej jako periferie PC..jak to lze rozeznat? musela by to byt svinarna jako s region kody dvd prehravacu - proste tunerova karta by nekne musela mit nejaky flag, ktery rekne "ja jsem pc tuner karta" a pak kdyz poskytovatel to takhle nastavi, tak holt tuner nevyladi kodovane kanaly. jinak si nedovedu predstavit ze ten modul funguje s TV, ale nikoliv s pocitacovou tunerovou kartou




nechapu, jak je mozne to rozlisit..myslel jsem ze tuner je proste tuner, jedno jestli v TV nebo v PC. evidentne nejak umi poskytovatel signalu to nejak zkurvit aby to neslo pres PC
uvidim jestli to nebude zitra fungovat, modul byl na moje cislo smlouvy prehlasenej teprve dneska.
Retiree (659)|6.4.2011 22:47
Nevěš hlavu, CAM s Tvým problémem nesouvisí, ta citace z webu je nesmysl, naladit to musí jít BEZ CAM. Ještě počkej, zda se neozve nějaký majitel uvedené karty a neporadí... Buď děláš nějakou chybu při obsluze karty, nebo je karta vadná a budeš ji muset reklamovat. Ale tipuju spíše chybné nastavení/ladění, tuner (ladídcí část) je zjevně vpořádku (viz DVB-T).
COOLGUY (17)|7.4.2011 14:27
tak castecne vitezstvi. Na druhy den se to vzpamatovalo..naladilo to kanaly, kodovane zatim nelze sledovat ale jsou naladeny a je videt program guide data, tj je vysilan nazev poradu. volal jsem na upc, a pry znovu odeslou nejaky parovaci signal aby vzali na vedomi moje druhe zarizeni s kartou. tak uvidime vypada to slibne. samozrejme debilni modul tam byl opacne. nechapu proc to neni oznaceno, na pc karte i na modulu jak ma byt orientovanej...