Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaky HD Sat. prijimac ?

blackjeans (1)|2.4.2011 22:32
hledam nejaky HD SAT prijimac, ktery ma moznost prijimat pres dve LNB a soucasne je mozno pri zakodovanem programu, tento kod vlozit pres dalkovy ovladac.
Poradite mi o nejakem treba z techto nebo z jinych?
dekuji mnohokrat predem ..

Orion HD PVR

Evolve TDS-5050 Apollo HD

Schwaiger DSR 496 HDCI

Amiko SHD 8000

Schwaiger DSR 596 HDCI

Ferguson Ariva HD 200 Black (CI,LAN,USB )

Arion AF - 5230VHD CI

Optibox Zebra
Pitomec (10211)|2.4.2011 23:09
[quote=blackjeans;338077]hledam nejaky HD SAT prijimac, ktery ma moznost prijimat pres dve LNB a [COLOR=red]soucasne je mozno pri zakodovanem programu, tento kod vlozit pres dalkovy ovladac[/COLOR].
Poradite mi o nejakem treba z techto nebo z jinych?
dekuji mnohokrat predem ..

Orion HD PVR

Evolve TDS-5050 Apollo HD

Schwaiger DSR 496 HDCI

Amiko SHD 8000

Schwaiger DSR 596 HDCI

Ferguson Ariva HD 200 Black (CI,LAN,USB )

Arion AF - 5230VHD CI

Optibox Zebra[/quote]U CZ a SK programů zapomeň. Mimochodem z tebou uváděných modelů bych nechtěl ani jeden, a to ani zadarmo...
Goore (48)|9.4.2011 09:11
Zdravím, nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nové téma se stejným názvem a předem se omlouvám za obehranou píšničku s výběrem přijímače i za předem skoro jasné návrhy značek Vantrage a Technisat, ale přeci jenom nepotřebuji nutně to "nejlepší" za "každou" cenu. Chtěl bych jen poradit s výběrem "optimálního" zařízení pro mé, níže specifikované potřeby. Začnu trochu zeširoka menší úvahou.
Plánuji nákup nové televize. Současná CRT dosluhuje a tak padlo rozhodnutí na Full HD plasmu (nejspíše Panasonic, modely G30 nebo GT30). Pokud full HD, tak pro sledování nejlépe "Full" HD programů. Kde jinde než přes družici nebo přes kabel (v mém případě UPC).
Pokud zvolím UPC - balíček Starter + Darwin (tento se mi zamlouvá nejvíce), budu mít zřejmě v HD jen ČT, Novu, Primu a Barrandov (+ nějaký HD+ program, což nevím co je).
Dotazy:
1. Z "Darwinového" balíčku bude vše v SD kvalitě? Můžete někdo potvrdit?
2. Je vysílání ve HD programů od UPC opravdu v plném HD?
3. Budu moci přijímat kabelové vysílání s televizí s DVB-C tunerem?

Pokud zvolím satelit, budu muset povýšit současné vybavení (nyní mám SD přijímač + motor na natáčení paraboly) min. koupí HD sat. přijímače nebo televize s DVB-S2 přijímačem (tím ovšem přijdu o natáčení paraboly neboť nevím, že by současné televize disponovaly Diseq 1.2 nebo vyšším).
Dotazy:
1. jaká je kvalita DVB-S2 přijímače v TV Panasonic oproti samostat. sat. přijímači?
2. převáží výhody pořízení nového sat. přijímače nad integrovaným v TV? (další zařízení, vyšší spotřeba, další dálk. ovladač,...)

Pokud bych zvolil nový sat. přijímač, tak dotazy jsou:
1. jaký zvolit, pokud jsou požadavky následující:
- slušná kvalita obrazu vzhledem k poměru cena/výkon
- primárně příjem CZ/SK paket programů + FTA + možnost předplatit si např. na měsíc nějaký placený kanaál
- možnost sledování jednoho pořadu a druhý nahrávat na externí HDD
- nahrávka musí být nekódovaná
- rychlá odezva při přepínání programů
- české menu, EPG, teletext
- cena do 7 tis.
(Ta cena je fakt diskutabilní. Pokud ale zvážím cenu za přijímač, i s případnými CI moduly pokud budou potřeba a kartu, tak to vyleze někam k 12 tis. a to už se mi zdá dost)

2. vyplatí se jít do přijímače s nějakým "Linuxem" (nebo s dual bootem)?
- k čemu všemu je mi to vlastně dobré a jak to mohu využít?
(fakt o tom moc nevím, ale zajímá mě to)

3. je dobré mít integrovaný IRDETO dešifr. modul přímo v přijímači?

4. Jak je to s certifikací přijímače s kartami pro SKY/CS link?
- na stránkách sice nějaký seznam mají, ale je dost zastaralý a moc se neaktualizuje

5. jakého dodavtele karty a typ by jste doporučili?
- Skylink nebo CSlink (CSlink má navíc v HD Primu)?
- Skylink prý spustil nějaký typ softw.zámku na kartách pro nahráv./příjem druhého programu než který sleduji. Plánuje toto i CSlink?
- co je ICE karta?

Za jakékoliv návrhy a nápady díky.
Pitomec (10211)|9.4.2011 12:55
Jestli máš možnost kabelovky UPC, tak není co řešit. Akorát ten Starter+Darwin je blbost, to vem rovnou Standard za 302Kč/měsíc. TV s DVB-C je pak samozřejmost.

Pokud jde o kvalitu HD programů (nebo vůbec všech programů), tak ta je víceméně taková, v jaké to UPC už primárně přijímá odjinud. Ovšem úplně stejně jsou na tom i poskytovatelé satelitních služeb. S UPC máš aspoň tu výhodu, že si za jeden měsíční paušál připojíš víc TV.
Dagy2 (3153)|9.4.2011 14:56
A/ klasická káblovka
odpovedal ti Pitomec.
Na tretiu otázku v prípade UPC je odpoveď ano, DVB-C TV to zvládne

B/ satelit
1/ preč od Panasonic DVB-S2 -> viď vlákno o dátových tokoch. Je to snáď prijímač tuner ktorý robí také ukrutné problémy so SAT príjmom
2/ prevážia v tom, že 80% SAT prijímačov funguje bezchybne, zatiaľ čo u TV s DVB-S2 je to skôr naopak.
Navyše EPG najmä u Panasonicu ako si môžeš prečítať je na úbohej úrovni v porovnaní s dobrými STB. Motor by ti asi TV vedel točiť, Diseq 1.2 snáď podporuje.

C/ STB
1/ tvojim požiadavkám bude vyhovovať viacero priímačov (určite Vantage a TechniSat ako si tu spomenul). NAlistuj si tu vlákna.

2/ ja vidím jediný rozdiel a to je možnosť "šedého príjmu" a možnosť nahrávať na LAN HDD (otázka či to je potrebné), inak ale fakt nevidím rozdiel. Ale možno by to niekto mohol upresniť.

3/ rozdiel je že u CI-modulu musíš počítať s extra cenou za CI-modul. A pravdepodobne o pol sekundy rýchlejšie prepnutie programov

4/ no to nevie ani SkyLink a CSlink sa tam ešte nedopracoval

5/
- Prima nie je HD. Je to obyčajný klamlivý marketingový ťah CSlinku. Podľa toho možno tvrdiť že každý program pustený na FullHD TV ktoré prepočíta SD obraz na panel 1920x1080 je tiež HD. Profesionálny SW "prepočítavadla" bude síce lepší, ako ten v telke ale v princípe je to tak. CSlink teda ku dnešnému dňu nemá HD programy okrem Novy a CT. To sa môže od 1.5. radikálne zmeniť, ale zatiaľ tomu nič nenasvedčuje, zatiaľ čo u SkyLinku je ďalšie rozšírenie HD jasné vzhľadom na už spustené kodovanie Irdeto2 u ďalších kanálov na 23.5E.
- SkyLink spustil bič na šerovanie kariet, t.j. u ICE a Irdeto kariet nie je možné použiť u platenej ponuky zdieľanie karty. Funguje teda len prijímač v ktorom je karta zastrčená. Rovnako u twintuneru je potrebné mať dve karty na nahrávanie a pozeranie.
SkyLink k tomu ponúka kartu NEXT, ktorá má vždy automaticky aktivované rovnaké programy ako hlavná karta.
CSlink k tomu dospeje tiež....
- ICE je karta, ktorá umožňuje prijímačom a CI modulom pre Cryptoworks pracovať aj s kodovaním Irdeto. Je to "translator" Irdeto kodovania do reči Cryptoworks.
CSlink neplánuje takúto kartu, tam potom cryptoworks prijímače zomrú s posledným CRW zápisom na karte.
Pitomec (10211)|9.4.2011 15:30
Prima HD není ani tak podvod CS Linku jako spíš Primy samotné, protože tento paskvil (od nerozeznání s SD verzí) mají i kabelovky.
Ivo Mašek (10205)|9.4.2011 16:02
[quote=Pitomec;338906]Prima HD není ani tak podvod CS Linku jako spíš Primy samotné, protože tento paskvil (od nerozeznání s SD verzí) mají i kabelovky.[/quote]
To jsem dodnes nepochopil, proč existuje Prima a Prima HD, když obrazově je to na chlup stejné.
Goore (48)|9.4.2011 16:17
[quote=Pitomec;338888]Jestli máš možnost kabelovky UPC, tak není co řešit. Akorát ten Starter+Darwin je blbost, to vem rovnou Standard za 302Kč/měsíc. TV s DVB-C je pak samozřejmost.

Pokud jde o kvalitu HD programů (nebo vůbec všech programů), tak ta je víceméně taková, v jaké to UPC už primárně přijímá odjinud. Ovšem úplně stejně jsou na tom i poskytovatelé satelitních služeb. S UPC máš aspoň tu výhodu, že si za jeden měsíční paušál připojíš víc TV.[/quote]

Na http://www.upc.cz/televize/starter/ je info o nějaké akci se Starter balíčkem + např. Darwin za 150 Kč/měs. napořád. Doufám že to dobře chápu a že to není nějaký trik na půl roku od UPC.

Jinak díky všem za reakce.

Je tu (nebo i jinde) nějaké vlákno na "šedý příjem"? Co to vše obnáší? Vyplatí se to vůbec (jsou to určitě starosti navíc, asi stálé připojení k Internetu, možná krkolomné nastavení a ovládání,...)?

Pokud ještě někdo doporučí konkrétní typy přijímačů, budu rád, ale zatím to vypadá na tu kabelovku..
Pitomec (10211)|9.4.2011 19:22
[quote=Goore;338912]Na http://www.upc.cz/televize/starter/ je info o nějaké akci se [COLOR=red]Starter balíčkem + např. Darwin za 150 Kč/měs. napořád[/COLOR]. Doufám že to dobře chápu a že to není nějaký trik na půl roku od UPC.

Jinak díky všem za reakce.

Je tu (nebo i jinde) nějaké vlákno na "[COLOR=gray]šedý příjem[/COLOR]"? Co to vše obnáší? Vyplatí se to vůbec (jsou to určitě starosti navíc, asi stálé připojení k Internetu, možná krkolomné nastavení a ovládání,...)?

Pokud ještě někdo doporučí konkrétní typy přijímačů, budu rád, ale zatím to vypadá na tu kabelovku..[/quote]To je sice pravda, ale na druhou stranu si připlatit 152Kč/měsíc (= 2 krabičky cigaret) a mít prakticky všechno (mimo prémiových kanálů) je podle mě lepší. Ale volba je na tobě, já sám mám plnou nálož 8-)

A jestli myslíš tím "šedým příjmem" spíš černý příjem, tak to neřeš, protože kromě nespolehlivosti to ani není na věky a za tu ostudu to příp. navíc ani nestojí.
Goore (48)|9.4.2011 20:21
[quote=Pitomec;338923]To je sice pravda, ale na druhou stranu si připlatit 152Kč/měsíc (= 2 krabičky cigaret) a mít prakticky všechno (mimo prémiových kanálů) je podle mě lepší. Ale volba je na tobě, já sám mám plnou nálož 8-)

A jestli myslíš tím "šedým příjmem" spíš černý příjem, tak to neřeš, protože kromě nespolehlivosti to ani není na věky a za tu ostudu to příp. navíc ani nestojí.[/quote]

Pokud máš balíček standard, můžeš porovnat vysílání N. Geografic vs. N. Geografic HD? Předpokládám, že všechny programy v Darwin balíčku jsou pouze SD... :-(
Dále předpokládám, že všechny české HD programy vysílají v HD Ready a ne full HD nebo se bohudík mýlím?
Používáš tedy CA Conax modul s kartou? Jsou s tím nějaké problémy na Panasonic TV? Jak je to se sledováním jednoho programu a nahráváním druhého - mám na mysli jestli u Panáka bude fungovat současné sledování např. DVB-T signálu a nahrávání programu z DVB-C na ext. USB HDD?
Pitomec (10211)|10.4.2011 10:32
[quote=Goore;338928]Pokud máš balíček standard, můžeš porovnat vysílání N. Geografic vs. N. Geografic HD? Předpokládám, že všechny programy v Darwin balíčku jsou pouze SD... :-(
Dále předpokládám, že všechny české HD programy vysílají v HD Ready a ne full HD nebo se bohudík mýlím?
Používáš tedy CA Conax modul s kartou? Jsou s tím nějaké problémy na Panasonic TV? Jak je to se sledováním jednoho programu a nahráváním druhého - mám na mysli jestli u Panáka bude fungovat současné sledování např. DVB-T signálu a nahrávání programu z DVB-C na ext. USB HDD?[/quote]Parametry DVB-C signálu neznám, ovšem v kabelu vysílané DVB-T HD má 1920x1080i (stejně se vysílají i CZ HD programy na satelitu). Pokud jde o kvalitu HD programů, tak vyjma těch pseudoHD (Prima, Barrandov, v naprosté většině vysílání Nova, dost často ČT) je obraz u ostatních (HBO HD, Filmbox HD, History HD, NG HD, Discovery HD apod.) - vůči SD verzím - excelentní. CAM s kartou používám, TV Samsung (ale u Panasoniců problém taky není).
Co se týká nahrávání, tak já pro DVB-T signál používám kartu v PC (z DVB-C nenahrávám vůbec), ovšem to co požaduješ ty, by šlo asi jedině u dvoutunerového TV, a to ještě pokud tuto funkci má. Jinak DVB-T je v kabelovce nekódované, takže CAM s kartou je v TV výhradně pro DVB-C.
Goore (48)|10.4.2011 11:54
O.K., díky za rady a postřehy. Jak jsi to myslel s tím, že můžu využít signál z UPC TV na více televizí? Prostým anténím rozbočovačem?
Kabel z UPC zdířky (krabičky) do TV je koax a strká se do anténího vstupu TV a CA karta slouží tedy pouze k zpřístupnění prog. balíčků?
Pitomec (10211)|10.4.2011 14:08
Signál rozbočuješ jako by se jednalo o normální anténu, tj. rozbočovače, kabel a konektory. Není to tak složitý jako u satelitního příjmu, kde potřebuješ od konvertoru na parabole (nebo z multiswitche) vést samostatný kabel ke každému přijímači.
Goore (48)|10.4.2011 19:32
No prima. +1 b.