Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem se zvukem

StormX360 (42)|31.3.2011 11:19
Dobry den, mam trochu problem :) stahnul jsem si film v rozliseni HD 720p s CZ zvukem a ten jsem si vytahnul ven mam tedy CZ audio stopu - 23,976 o delce 1,45min a ten stejny film jsem si stahnul v rozliseni HD 1080p - 23,976 se stejnou delkou zvuku a AJ ... ale po vlozeni CZ stopy do filmu mi sedi zvuk po cely film ale pokud ho poposunu a nebo preskocim par kapitol tak se zvuk rozhodi :( prosim o radu co stim ...
blackmanT (4)|1.4.2011 20:58
no vidíš, tak to jsi dál než já. já jsem ve fázi, kdy se snažím zjistit, kde zjistím FPS audio stopy. Prolezl jsem kde co. Mám program mediainfo, mkvcleaver a všude když dám info o audio, tak tam nevidím hodnotu FPS. Taky jsem našel, že nejjednodušší je to u Media Player Classic - tam ale taky nevidím FPS.
Můžeš mi napsat, kde zjišťuješ FPS audia?
Jinak audio si už dokážu vytáhnout z MKV souboru pomocí MKV extract a i bych ho tam snad napasoval zpět. Já mám ten problém. že se mi zvuk opožďuje o několik ms za obrazem a podle toho co jsem četl, tak je to právě rozhozením fps audia a videa, tak bych to rád zkusil dát dohromady.
Jestli tedy někdo ví radu...
Díky
PS. je to podobný problém, tak jsem nezakládal zbytečně nové téma.
ai (2993)|1.4.2011 21:22
audio nema fps, ale ma "sample rate", vpodstate ho muzes i prodluzovat a zkracovat v mezich programy se zachovanim "pitch",

zvuk vetsinou sedi v mkv obalce, mam pripady, ze se audio v avi rozjizdelo, tak jsem to znovu zmixoval do mkv obalky a vsechno sedi,

o problemech zvuku na ripech v mkv s tim souvisejici se tu vzdy znova a znova probiralo, zkuste najit v historii, vetsina zrejme dela ripy pouhym prepsanim nejakych udaju v mkvmerge (z 24p na 25 p apod) a pak pri rozborce a sborce muze dochazet k problemum, v nejhorsim (nebo nejlepsim) proste zmenit audio natvrdo v nejakych free utilitach