Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 318 z 318 PrvníPrvní ... 218268308316317318
Zobrazené výsledky: 4,756 až 4,770 z 4770

Téma: TechniSat Digit ISIO S1 - zkušenosti

Je tu pořád Avatar uživatele golfLC
    Registrace
    Apr 2011

No co Sirdo, ako si dopadol?

Lebo ak dany TP naďalej mŕtvy, môže byť niekde poškodený koax, prípadne LNB pred koncom...
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

golfe,
    aj si skusal ten novy fw?
    alebo niekto z majitelov Isia? nevedel som o tejto novinke , je tam nejake zlepsenie ohladom transponderov

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

Tak som vyskusal novy fw 2.57.0.6.2571l uvedeny na konci roka 30.12.2O16 teda po roku aj mesiaci od posledneho.

Problem s dvojitym nahravanim sa "sudruhom z Nemecka" podarilo odstranit vsetko ide tak ako ma. Nenasiel som kombinaciu dvoch programov, ktore by sa nedali sucasne nahravat, jasne ze som neskusal vsetky.

Zvysne zlepsenia sa tazko daju posudit, HbbTV ide rovnako, autostellung som neskusal a "celkove zlepsenie" - zda sa mi plynulejsie ovladanie - pri prepinani funkcii a pod.
    Takze palec hore pre Technisat, zrejme im ide stale predaj tohto pristroja, tak sa aspon trochu snazia ho udrzat vo funkcnosti podla specifikacii, aj po siestych rokoch od uvedenia na trh.

Je tu pořád Avatar uživatele golfLC
    Registrace
    Apr 2011

Hornet, ISIO S1 uz nemam, len STC, tak nemam ako odskusat

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Hornet super

pred vianoce som mal problém na STC pri prepínaní programov, hlavne občas nešli TP s jednou polarizáciou (neviem už či H alebo V) - sila OK, kvalita 0dB. Vyzeralo to ako kedysi dávno problém ktorý sa dal riešiť podladením.
    Náhodou som zistil, že môj koax ktorý je vonku a stál asi 3Sk/m je po 9 rokoch v stave, že mu trčia črevá von z izolácie. Tak som myslel že to je príčina. Keďže ale bolo veľmi zima tak som nový nechcel naťahovať - medzitým však problém prešiel a všetko od ca 20.12. funguje opäť na 100%. Flash som robil v súvislosti s novým FW keď bol problém s EPG 31.12.

Nováček
    Registrace
    Oct 2012

Zdravím vás. Už vyšiel nový fw aj pre Digicorder ISIO S. Idem ho stiahnuť. Som zvedavý, či už pôjde zvuk v ACC-HE na ČRo Radiožurnál a Euronews HD. No potom ma čaká asi prvýkrát po 4.5 roku prevádzky Flash Reset. Objavil sa mi problém o akom píše Dagy na inom mieste, teda EPG sa mi nestiahne na 7 dní, ale iba na 4 - 5 dní. Všimol som si, keď som v tom čase náhodou hore (4:30h), že raz sa ISIO zapne a po minúte aj vypne a inokedy normálne sťahuje EPG cca 20 minút. Po nainštalovaní nového fw urobím zálohu a potom Flash Reset podľa rád Dagyho na inej stránke.
    Teraz ale otázka: Hornet doporučuje odpojiť HDD. Ale v Digicorder je HDD vstavaný a súčasťou ISIA. Mám obavu, aby po Flash Resete niečo nezblblo s video a audio nahrávkami. (Nahrávam aj rozhlasové relácie.) To by mrzelo viac, ako chýbajúce EPG..

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

IVO, tie rozhlasové majú pár mega. To by som si pre istotu teda radšej stiahol na flashku, to bude pár minút.
    Po 4.5 roku by som to urobil takto (ale nemám žiadnu znalosť podoprenú informáciou o stavbe SW o tom či to je správne)
    - záloha naladených programov
    - flash a len preskákať resp. ignorovať nastavenia do stavu aby prijímač prišiel do normálnej prevádzky
    - upgrade SW
    - flash
    - nastavenie cez autoinstall (krajina, obraz, zvuk, anténa, watchme atď)
    - nahratie zálohy naladených programov
    - donastavenie ostatných parametrov - LAN, EPG, čas sťahovania, DLNA, dodatočné dekodovanie, atď atĎ
    - komplet záloha čerstvých nastavení

týmto sa ti nedostanú po flashi prípadné chyby zo zálohy do nastavení a čerstvú zálohu keď uložíš budeš ju môcť použiť nabudúce pri prípadnom resete.
    Nech sa darí.

Nováček
    Registrace
    Oct 2012

Dnes poobede som spravil upgrade SW. Obraz opäť lepší, rovnako aj z HbbTV. Zvukový formát AAC-HE ale nepozná, tak Euronews HD z 13,00E bude naďalej potichu. Dagy ďakujem za rady. Vyskúšam a ozvem sa. S pozdravom

Je tu občas
    Registrace
    Jun 2011

Prosím nemůžete mi někdo připomenout jak se dělá uppgrade firmware? Díky moc za ochotu

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

viď vlákno "tipy a triky pre Technisaty". Myslím že je to tam komplet, resp. vlákno FW pre Technisaty.

Nováček
    Registrace
    Feb 2015

Nový Seznam.cz TV na Skylinku je kódován už jen Irdeto a Viaccess. S moduly Mascom Irdeto/Cryptoworks mám proto tmu. Je na čase přemýšlet o jiných modulech. Myslíte, že budou v ISIu fungovat 2 moduly SMIT Irdeto Standard (tedy CI, ne ty CI+)? Máte s nimi zkušenosti? Nebo máte už jiné řešení?

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Prečo by CI nefungovali? Tvoje jestvujúce sú tiež určite CI.
    Viem že je to nevratný stav, ale osobne by som asi vyskúšal Viaccess a použil len jednu kartu s late descrambling. V tomto prípade je to bez záruky z mojej strany. fungovať bude určite pozeranie a záznam, ale o čase oneskorenia a možnosti late descrambling pri paralelnom nahrávaní som u Viaccess len čítal a to bola recenzia od človeka, o ktorom sa radšej ani nebudem zmieňovať...

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Akú úroveň signálu máte na STV1? U mňa je 71 (kvalita 10,3) a signál občas zamŕza. Ako je to u vás?
    Vopred vďaka.
    Technisat DIGIT ISIO S1

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

úroveň signálu, ktorá je v % vôbec nerieš, pokiaľ je v zelenom políčku. Každý typ prijímača to ukazuje po svojom. Tam kde Technisat HDS2 ukazuje 100% (alebo dokonca 101%) tam Technicorder STC ukazuje 70%.
    Ja mám teraz v jednom kábli zlúčené DVB-S/DVB-T/FM a rozdelené v izbách SAT zásuvkami. zásuvky majú útlm podľa merača signálu v Technisate ca 30%, je pravda že rezerva signálu je podľa merača pomerne nízka ale vzhľadom na kvalitu vyššiu ako 10.5dB všetko beží aj pri búrke.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Ďakujem Dagy, anténny servis zistil problém so spojovacím konektorom koaxiálu. Ale občas večer sa obraz rozsýpa a a hlási sa dekodér karty. Zistil som, že obidve dekódovacie karty sú žeravé a čáastečne nahnedlé (mimo konektorov čipu). Môže byť problém v prehrievaní dekodérov? Prajem ti pekný deň.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: Včera v 11:11 Důvod: Smazána nesmyslná citace celého předchozího příspěvku

Strana 318 z 318 PrvníPrvní ... 218268308316317318

Podobná témata

1. TECHNISAT Digit HD8 SX
    Od pavzat v sekci DVB-S
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 11-01-2015, 20:50
  2. DVB-S: technisat digit isio s nahravanie
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-12-2011, 20:47
  3. TechniSat Digit ISIO 1