Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat Digit ISIO S1 - zkušenosti

kzlatak (29)|30.3.2011 21:41
Rozhodl jsem se založit toto téma jako čerstvý majitel uvedeného přístroje. Obdobné jsem našel na německých fórech, ale řekl bych, že některé věci (CI moduly, Skylink x CSlink, ...) budou specifické.

Přístroj jsem zakoupil v Chemnitzu v místní speciálce na Technisat. Byli velmi ochotní (vše jsem předjednal emailem) a vše mi připravili a ukázali. Oficiální cena je 369 eur, při platbě v hotovosti jsem platil 309 eur /pravda je, že v balení nebyla německá HD+ karta a CI+ modul/. V obchodě mě i zaregistrovali na 3-letou záruku a dostal jsem samozřejmě originální doklady.

Po příjezdu domů jsem vše zapojil a zjistil tyto věci:

- menu i EPG jsou v češtině /české zastoupení Technisat tvrdilo, že čeština v ISIU není/
- instalace proběhla bez problémů i bez četby návodu
- obraz je super SD i HD (ale to je velmi subjektivní, přecházím od Digi TV ke Skylink)
- zapnutí přístroje - do 1 minuty se dívám na HD program (lze urychlit uspáním přístroje, ale to nepoužívám)
- přepínání trvá cca 2-3 vteřiny (stejné jako u DVB-T v mé TV)
- EPG mi vyhovuje natolik, že stejně přepínám přes něj
- EPG, firmware, ... se aktualizují v noci, takže neruší
- připojení k internetu (ethernet) bez problémů, instalované widgety nepoužitelné, ale browser perfektní (přečtení zpráv na idnes.cz, ... super - je možné prohlížet libovolné stránky)
- nastavení nahrávání velmi jednoduché
- PIP (nelze mít v PIPu HD program a na obrazovce také HD program, zatím jen z jednoho transpondéru přes dualdecrypt) a timeshift
- spolupráce s TV - pokud zapnu ISIO, zapne se i TV, pokud vypnu, vypne se i TV - pak lze nastavit ještě hlasitost
- práce v síti - ISIO vidí a může přečíst a pracovat se soubory jak na mém NB s WIN 7 PRO, tak na Xtreamru PRO
- dualdecrypt - funguje - jen jeden transpondér
- 1080p - znatelné vylepšení obrazu


Problémy:

- nahrávání - zatím jsem zkoušel jen svůj Samsung Portable a ten není plně kompatibilní - mám na něm dva oddíly - jeden NTFS a jeden FAT32 - oba přístroj vidí, ale nahrávat jde jen na ten s FAT32 - timeshift funguje dobře, ale pokud zapnu nahrávání, obraz kostičkuje i na tom programu, který nahrávám a zároveň sleduji i v nahrávce - NEPOUŽITELNÉ
- letní čas - přechodem na letní čas vznikl pěkný guláš, hlavně v EPG a bylo nutné nastavit UTC+2, pak funguje vše (stejný problém mají Němci)
- CI moduly - původní modul Mascom easy.tv fungoval s problémy - občas cukalo (zrovna nebylo možno updatovat přes SAT a já měl verzi 1.09), zakoupil jsem tedy 2 kusy Technisat Technicrypt CW a zatím vše funguje, zatím mám jen jednu kartu Skylink ICE HD, ale na NEXT čekám (už druhý týden), pak dám vědět jak funguje
- spolupráce s TV - v ISIU mám nastaveno 1080p a při 4:3 plný zoom, v TV naskočí automaticky JUST SCAN - bohužel se po stranách, někdy nahoře a dole i v HD programech objeví pruhy cca 1 cm (menu ISIA je přes celou obrazovku) - musím pokaždé přepnout TV na mód ORIGINÁNÍ, pak je to OK, programy v 4:3 se chovají různě:) - zkoušel jsem vše a marně, tak přepínám ručně

Momentálně řeším nahrávání, hádám, že je to použitým HDD, tak řeším, jestli jít do origo Technisatu Streamstore 24 - kapacita 500GB (cca 3000 Kč) - budu mít jistotu funkčnosti, nebo koupím levnější HDD a budu doufat:) a pak musím ještě povolat technika, aby mi lépe nařídil parabolu - u HD programů je kvalita 6,9 - 7,9 dB dle počasí, zatím to nekostičkuje, ale ještě nepršelo a dále budu chtít Astru 23,5 na focus a 19,2 šilhat, teď to mám obráceně:(

Až konečně dorazí NEXT karta vyzkouším, jak se snesou dva CI moduly, ...

Kdyby měl někdo nějaký dotaz, klidně se na mě obraťte, rád odpovím, pokud to budu vědět:)

Závěr: přístroj bych doporučil, myslím, že až se vychytají mušky, tak to bude super, zatím je vše stabilní, jednoduché na obsluhu a jsem spokojen.

Aktuálně: Dnes vyšel nový firmware, vyzkouším a dám vědět. Zjistil jsem, že kostičkování při nahrávání nebude diskem, protože problémy se týkají jen českých HD programů (české i free SD OK a free HD OK). Teď řeším s prodejcem.
Hornet F-18 (1328)|30.3.2011 23:28
Fajn, ze si to sem dal :-) tiez ho mame v plane kupit. Pozeral som ceny aj na nete, nasiel som aj 339-345€, v baleni nie je nikde pisana karta HD+, len klasika, navod, baterky, hdmi kabel...
Tvoj navod je len v nemcine, alebo vo viac jazykoch? je tam aj cesky? alebo na ten treba pockat, az bude predajny aj tu?
kzlatak (29)|31.3.2011 06:08
Návod je jen v němčině, a to jak balení, tak na webu. Ale myslím si, že se dá i bez toho.
Hapax (41)|31.3.2011 16:35
Taky končím s digi TV k 30. dubnu a tento přijímač se mi docela zamlouvá. Nevíš zda nemá ta firma kde jsi ho kupoval internetový obchod ? Do Německa to mám moc daleko.
kzlatak (29)|31.3.2011 16:41
Tak to nemají, ale někde jsem četl, že se dá koupit i na netu v Německu, i když by to prodávat neměli (Premium line). Já oslovil firmy v okolí Chemnitz a domluvil se, jeden i nabízel, že zašle DHL. Je potřeba to zkusit.
Hornet F-18 (1328)|31.3.2011 16:54
Predaj cez net maju zakazany? ale odkial maju tie prijimace netove obchody? co znamena premium line?
Nasiel som nejake obchody, ale predaj na slovensko asi nejde...neskusal som im pisat a nemcinu moc neovladam, takze neviem ako sa k tomu dostat.
Ale ked su novinky Technisatu na prvy kvartal zverejnene aj v cestine, tak snad by uz mali byt aj na nassom trhu, ale zatial nic, len Technistar, :-(
kzlatak (29)|31.3.2011 17:05
No, mají to napsané na stránkách Technisatu, tedy na té německé verzi, že distribuci určitých výrobků (Premium line) můžou provádět jen jejich oficiální partneři. Jestli můžu i přes net, nevím. Každopádně bych zkusil amazon.de, nebo bych zkusil zajet do Rakouska (jestli to máš blíže) nebo oslovil Omko.cz (oficiální distributor Technisat), jestli by ti kousek nedovezli. Mě vyhověli s jiným výrobkem Technisat, co tu není.
Hornet F-18 (1328)|31.3.2011 17:18
Do Rakuska to mam o dost blizsie ako do Nemecka :-) ale aj tak dost daleko.....
Na Omku som sa zatial pytal, ze kedy sa zacne dovazat, odpoved bola, cez leto. Trochu siroky pojem, ale padla tu aj taka informacia, ze na jesen(alebo koncom roka?).... mozno mysleli digicorder, ten by mal byt neskor, myslim, ze nie je este ani v nemecku.
Neviem ci si pozrel toto:
http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/bro/bro_m000-1079_digitalni_tv_a_technisat_7265.pdf
prvy stvrtrok bude koncit a podla tohto by tu snad uz mal byt.
kzlatak (29)|31.3.2011 17:21
Oficiální odpověď z českého zastoupení Technisatu byla, že prodávat v ČR se bude v prosinci a mysleli Digit ISIO, tak nevím.
Hornet F-18 (1328)|31.3.2011 17:27
hmmm amazon.de - nic.
a maju tam dobre haluze, v sekcii TechniSat maju aj prijimace oznacene Humax a na fotke su technisaty, divne.
Hornet F-18 (1328)|31.3.2011 17:29
tak do prosince cakat urcite nebudem :-)
Hapax (41)|31.3.2011 18:53
Tady mají za 359 Euro Technisat Digicorder HD-S 2+ 160GB
http://www.t-online-shop.de/technisat-digicorder-hd-s-2-160gb-silb-dvb-s-receiver-2-hd-tuner-160gb-hdd/?ref=celebros
Je to stejný jako ISIO pouze HDD navíc ? Nebo se mýlím ?
Ale do Česka to neposílají !
Hornet F-18 (1328)|31.3.2011 18:56
hmm, to je starsi model, ale kvalitny, nie je problem ho kupit aj tu
http://www.omko.cz/index.php?m=eshop&idm=katalog&k=1273590703&q=&kod=SRDIGHD16PL
Dagy2 (3153)|6.4.2011 13:33
Zdá sa, že KZLATAK si pošmákne ako prvý na HbbTV ČT na začiatku leta.
http://www.parabola.cz/clanky/4283/ceska-televize-leaderem-rozvoje-hbbtv-v-cr/
kzlatak (29)|7.4.2011 08:02
Mno, pokud zase nebudou v ČT zdokonalovat něco, co je standard a neudělají z toho něco, co je kompatibilní jen s vybranými přístroji:) Jinak HbbTV na některých německých stanicích funguje, vypadá to zajímavě, jsem zvědav, jak to dopadne v ČR.
Hornet F-18 (1328)|11.4.2011 22:50
Zachytil som nejaku info, ze Isio je k dostaniu... vie niekto nieco blizsie?
Hapax (41)|12.4.2011 14:05
Dnes mi ISIO přišel z Chemnitzu, využil jsem kontakt od kzlataka (dodatečně děkuji) na 1. stránce tohoto fóra, domlouval jsem se tam anglicky, žádné problémy a velice vstřícné jednání. Takže má-li někdo zájem, vřele doporučuji.
kzlatak (29)|12.4.2011 14:07
Není zač, dej pak vědět, jak jsi spokojen.
luby (48)|12.4.2011 22:24
[quote=Hapax;339391]Dnes mi ISIO přišel z Chemnitzu, využil jsem kontakt od kzlataka (dodatečně děkuji) na 1. stránce tohoto fóra, domlouval jsem se tam anglicky, žádné problémy a velice vstřícné jednání. Takže má-li někdo zájem, vřele doporučuji.[/quote]

Taky se slevou za kartu? Vzhledem k tomu, že jsem z Liberecka, kontaktoval jsem obchod v Zittau a zde mi řekli, že tam žádná karta není a tudíž není co slevit. Mají ho sice skladem, ale za plnou cenu 369€.
Hornet F-18 (1328)|12.4.2011 22:54
Hapax, ak bola cena? je s tou kartou za 360€? alebo bez karty za tu istu... lebo zatial co som nasiel ponuky, karta nebola pisana.
Nasiel som uz aj ponuky na polskych strankach, za cca 1350-1400 zlotych - priblizne 340€.
Je zvlastne, ze v okolitych statoch ho maju vsade, len tu nie.... :-( beriem cz/sk spolu.
Hapax (41)|13.4.2011 08:56
Cena po domluvě 325€ + 15€ doprava, bez karty.
Hornet F-18 (1328)|13.4.2011 09:27
Hapax, to je fajn cena, vyzera, ze to je seriozny obchod :-)
a ako si platil? prevodom na ich ucet, pay-pal, dobierka asi nie...
a este ako dlho to trvalo?
Hapax (41)|13.4.2011 10:15
Dostal jsem mailem fakturu a tu jsem zaplatil převodem, trvalo to asi 10 dní.
Hornet F-18 (1328)|13.4.2011 12:48
Fajn, diky, hodne sa mi to pozdava :-) asi to toho idem.
Dagy2 (3153)|13.4.2011 15:00
kzlatak - ako dopadlo to kocečkované nahrávanie? Myslím že to je problém spolupráce karta-modul-CI+ slot.
kzlatak (29)|14.4.2011 09:08
Mno já nevím, teď je to ve fázi, kdy ISIO nahrává vcelku v pohodě, kostičky jen občas, nevím, co pomohlo, aktualizoval jsem FW, Skylink spustil nový transpondér, ... Já teď čekám na technika, aby mi pošteloval parabolu, protože mám podezření, že problém bude v síle signálu (u transpondéru 12109 jen 6,9 - 7,8 dB) a objednám nový přenosný HDD. Pokud to dopadne, tak bych řekl, že je vše vyřešeno a moje konfigurace funguje bez problémů (2x Technisat Technicrypt + 2x Skylink (ICE HD + Next). Dám vědět. Jsem teď ve fázi, kdy normálně používám timeshift, nahrávám pořady, které chci zkouknout a smazat, ale na nějakou dlouhodobou archivaci to ještě není, protože to jednou začas zadrhne (tak 1x za půlhodky).
Hornet F-18 (1328)|14.4.2011 10:48
Technisat Technicrypt je dobry modul aj pre nove karty ICe a Irdeto? Je mozne pouzit aj ine CAM moduly? Je ich dost velky vyber, da sa v tom urobit kopanec, alebo netreba spekulovat a kupit len original?
Dagy2 (3153)|14.4.2011 16:42
kzlatak: zadrhne 1x za pulhodinky znamená, že v obraze je krátké seknutie alebo že nahrávka proste zamrzne?
V každom prípade, toto nie je normálny stav. To je k ničomu.
Uvidíš čo po donastavení antény, daj vedieť.

Hornet: Technicrypt sa už nevyrába, takže bohužiaľ pokiaľ nemáš už mať nebudeš.
ICE karty budú fungovať v týchto moduloch pretože prekladajú Irdeto kodovanie do reči cryptoworksu pre Technicrypt.
Čisté Irdeto v tom nepôjde.
kzlatak (29)|14.4.2011 17:43
Jen občas zadrhne, tak na 2s zakostičkuje. Až donutím technika, tak dám vědět.
kzlatak (29)|18.4.2011 20:35
Hmm, tak technik nastavoval a nastavoval, kvalita se mírně zlepšila, síla signálu vylezla na 90+ a kvalita na 80-85 dB, víc se technikovi nepodařilo nastavit (nemá měřák, jedeme přes vysílačku a měříme na přístroji). Dnes jsem zkusil i jiný disk a to 2,5" WD Essentials 1TB (NTFS). Kostičkování už je sporadické /vypadá to jako artefakty v obraze, nezamrzá/ a dělají to jen programy z transpondéru 12109. Už jsem z toho celkem zoufalý. Ostatní v pohodě.
Pitomec (10211)|18.4.2011 21:23
To není technik, ale patlal :-k A zoufalej můžeš být akorát ze sebe, že si na to zveš nějaký neumětely 9-)
Dagy2 (3153)|19.4.2011 00:34
Kzlatak, keď píšeš že je to "už jen na 12109" tak to vyzerá fakt na nedoladenú anténu.

To hodnotenie technika od Pitomca je veľmi ohľaduplné. Dúfam že si za to neplatil. Aby niekto kto nastavuje na teplomeroch tvrdil o sebe že je technik a nechal ťa do vysielačky hulákať či je to lepšie alebo horšie - to je drsné.
U mňa na teplomeri NovaHD 12109: úroveň 102%, kvalita 10.5dB, anténa gibertini 85cm, LNB Chess 0,2dB. Podľa teplomeru som teda o 10% lepší sat-technik.
Ivo Mašek (10205)|20.4.2011 07:42
[quote]
úroveň 102%,
[/quote]
Jak může být něco víc, než 100 procent? (to jenom soudruzi uměli nad 100 procent - podle toho také vypadaly výsledky)
Dagy2 (3153)|20.4.2011 16:53
No víc než 100% môže byť všeličo. Napríklad ceny benzínu sú momentálne nejakých 150% minuloročných cien (:
ale to je o inom.

V TechniSate je fakt sila signálu možná aj viac než 100%. Teplomer je potom žltý, rovnako ako keď je signál menší než myslím 40%. 41÷99% je zelený.
Myslím, že teplomer ukazuje nejaké vstupné napätie privedené na tuner. A keď je tuner prebudený príliš silným signálom teplomer ukazuje viac než 100%. Mám to takto skoro na väčšine transpondérov 19.2E a 23.5E.
kzlatak (29)|20.4.2011 19:46
Tak anténa seřízená (vše nad 10dB), HDD naformátován na TSD formát přímo v ISIO. Výsledek je zatím nic moc. DVB-S nahrává v pohodě, ale DVB-S2 (transpondér 12109) prostě kostičkuje. Možné příčiny : HDD (2,5" Samsung S2 Portable 500GB a 2,5" WD Essentials 1TB, víc nemám možno vyzkoušet) nebo CI moduly (Technisat Technicrypt) nebo nedoladěnost firmware. Zatím se s tím asi smířím a počkám na další firmware, pro mě je v podstatě omezující jen nahrávání z HBO HD a Filmbox HD, ostatní (NOVA HD, ČT HD, ...), co nahrávám fachčí. Třeba to někomu pojede s jinou kombinací a já zkusím nějakou komponentu vyměnit.
Hornet F-18 (1328)|20.4.2011 20:57
Skusal si aj ine HD programy? trebars volne, alebo s ponuky Skylinku, robi to tiez?
Nema problem s 1TB HDD? myslim napajanie pri 2,5".
golfLC (1941)|23.4.2011 23:02
Zdravim! Tak uz som aj ja vlastnikom tohto prijimaca.... Ostal som verny znacke po predchadzajucich technisatoch od str1 az po digit HD8S. Problemy som mal hned po zakladnych nastaveniach, po vlozeni CA modulov. Nemam technisat moduly, ale jeden eurocam crw cerveny a dva philipsy. V HD8-ke som s nimi problem nemal, myslel som si, ze v nasledujucom type STB od rovnakej znacky problem uz nebude, ale je.... Som na zaciatku tak, ako pri HD8S-ke, kde problemy boli odstranene hadam az treti, ci stvrtym fw. Moduly sa navzajom biju, samostatne idu v pohode, v jednom karta skylink, v druhom cslink. Po skusenostiach s nahravanim na HD8S-ke som presiel z externych hdd 2,5" aj 3,5"(odskusane od seagate, samsungu, toshiby, az po WD ) ci s externym napajanim, pripadne pri malych bez, na klasicke usb key, ktorych cena je uz dostupnejsia, nezatazuju tak zdroj stb a osvedcil sa mi 32 GB USB TDK Flash 2.0 Trans-It Mini. V pohode aj sucasne prehravanie starsich nahravok s nahravanim. Po pripojeni na novu S1-ku nadetekovany okamzite, predchadzajuce nahravky z HD8S-ky prehratelne aj s infom z epg (SFI). Nahravanie z CTHD na zaciatku s tromi styrmi zaskubnutiami po cca 5.sekundach, ale nasledne uz bez skubnuti - zaseknuti obrazu, ale co je zaujimave, na nahravke problem ziadny, ta ide plynule bez chyb. Trapia ma zatial hlavne tie problemy s modulmi, ktore sa prejavuju pri PIP, pripadne sledovani ineho programu, ako nahravam. Hadam podpora vacsej skupiny modulov bude v novsich fw opravena. Verziu fw. v nom mam uz po upgrade 2.49.0.2 (175k) BL3 (347). Pripadne mate kladne skusenosti s inymi modulmi, okrem technisatackych, ktore uz je trochu problem zohnat? A este jedno info by som potreboval... Ako mate nastaveny CI dualne kodovanie?
Dagy2 (3153)|24.4.2011 10:19
golfLC s ISIO1 nemám skúsenosti pretože čakám na Digicorder. Ale možno ti pomôžu skúsenosti z HDS2, ktoré som rozmýšľal sem pripnúť ale dám ich takto skôr
- CI-dualne kodovanie: otázka je, či to tvoje moduly skutočne podporujú. Vyskúšaš to jednoducho - vyber jeden modul preč a vlož len do CI1. nastav dualne kodovanie CI1 a skús nahrávanie STV1 + sledovanie STV2. Ak to funguje modul vie duálne kodovanie.
Potom doporučujem nastaviť CI1+CI2, v žiadnom prípade AUTO ktoré práve u prvých FW u HDS2 vyhadzovalo hlášky - aj keď po pár sekundách zmizli. Ale toto viem len z nejakých recenzií. U mňa som žiadnu hlášku nikdy nevidel ale mám oba moduly TS Multicrypt.

V HD8S si problém nemal, pretože tam nikdy oba moduly nebežali spolu. Eurocam ale bol problematický u viacerých užívateľov.

- V menu CI-modulu pozri čo je nastavené na "Receiver type" - otázka je, či to tvoje moduly dokážu zobraziť. Touto voľbou sa dá predvoliť ktorý modul s ktorým tunerom mám primárne fungovať. Dá sa tam zvoliť č.1 a č.2

- Technisat primárne pre sledovanie TV používa tuner 1 a pre nahrávanie tuner 2. To, ktorý tuner sleduješ sa dá zobraziť po stlačení OK-STATUS (žlté) - modré. Tam je popis programu, provider a tuner 1 alebo 2
Potom je potrebné vložiť kartu s rozšírenou ponukou do CI-slotu ktorý podporuje tuner 1 a kartu s obmedzenou ponukou (ak nemáš NEXT) alebo so sekundárnou ponukou do CI-slotu ktorý podporuje tuner 2

- škubnutie v obraze - ale nie v nahrávke - pri začiatku nahrávania je vždy cca 2x v prvých troch sekundách aj u prijímača s pevným HDD. To je proste tak, pravdepodobne preto, lebo grafická karta začne dostávať dátový tok nemiesto z tunera zo záznamového média. A ukladanie a spätné vyčítanie z média nie je okamžité. Potom už to "tečie" plynule.
- u HDD napríklad pri sledovaní TV keď timer zobudí uspatý HDD zastaví tiež sledovaný obraz na cca 3sekundy. Tomuto sa dá vyhnúť napr. vyradením "uspatia" HDD v menu (ja ho ale mám stále nastavený na 2min, nevidím dôvod aby sa stále točil a žral elektriku).


kzlatak: ako ti ide teraz nahrávanie po presune na nový TP? To konštatovanie, že anténa naladená si myslel tým technikom ktorý točil anténou a ty si cez mobilný telefon hulákal či je obraz lepčí alebo si mal niekoho seriozneho s meracou technikou?
golfLC (1941)|24.4.2011 20:19
Dagy2 dakujem za rychlu odpoved a zodpovedanie mojich otazok :-) Moduly Technisat CW som objednal, hadam uz bude pokoj, nakolko moje moduly pre tento typ STB su uplne nevyhovujuce.... Prisiel som ale na dalsi poznatok, po prehrati posledneho fw mam problem s ceskym menu. Po nastaveni cestiny, vecer po vypnuti stb ma vzdy caka rano anglictina. Tak som to zatial nechal na anglictinu, ved menu uz technisataci poznaju po slepiacky :-) Ale dalsi problem som mal s nastavenim systemoveho casu. Po nastaveni lokality Slovensko mam systemovy cas o hodinu pozadu, do ziadnej inem polozky (GT +1) pristup nie je. Infa z SFI ale teplomerom boli zobrazovane spravne, lebo aj tam boli vsetky casy o hodinu pozadu. Po prestaveni na lokalitu Nemecko systemovy cas je OK - totozny s realom. Preto sa priklanam k nazoru, ze s lokalizaciou pre ine krajiny su "soudruzi" :-) este v programovani, pripadne aj s nejakymi tymi kozmetickymi opravami, ktore uzivatel vobec nezbada, ale su velmi potrebne pre prijem cez nasich poskytovatelov. Toť aspon moj nazor a dovod, preco este v Sk a Cz v predaji nie su, aj ked mailova odpoved od Brnenskej firmy bola, ze pocas 4-6 tyzdnov by uz mali byt, ale o cene este nevedeli vobec nic, to tiez o niecom vypoveda. Este nejaky te jeden, dva upgready fw nas asi budu cakat k plnej spokojnosti, myslim za lokalizaciu...

Neskusal som este robit zalohu kanalov, nevies Dagy, ci to funguje prikazmy dbdump a dbload na usb kluci? Neviem, ci to poznas, ak chces, pozri moje prispevky na nemenovanom fore, neviem, ci sa sem mozu davat linky, ked das do google
Technisat Digit HD8-S –multimediálny HDTV satelitný prijímač
isto Ti to najde.

Venujem sa technisatom uz dlhsie a velmi ma mrzi, ze u nas ma tato znacka velmi vela odporcov z dovodu, ze neposkytuje nelegalny prijem ( na kvalitu vobec nepozeraju ) a tym padom aj malo cesko-slovenskych fór, kde sa clovek co to o nich dozvie, poriesi problemy, pripadne sa podeli so svojimi poznatkami
golfLC (1941)|24.4.2011 20:37
Takze posledu otazku na Dagyho som odskusal, funguje v pohode. Prilozeny subor USB setting.zip si rozbalte priamo na usb kluc v takomto poradi. Ak chcete vykonat zalohu settingu, nakopirujte nan z prilozeneho zazipovaneho suboru subor dbdump, vlozte kluc do zapnuteho sat.prijimaca, automaticky prijimac ulozi cely setting na kluc do novovytvoreneho suboru database.cdp. Tento subor bude sluzit pre obnovu (takze v pripade potreby si ho radsej odlozte aj do PC ), V pripade, ze si chceme setting obnovit, vtedy si k suboru database.cdp skopirujeme subor dbload, vlozime usb kluc do zapnuteho prijimaca a obnova settingu prebehne automaticky. Je to trochu zlozitejsie, ale v porovnani s tym, ze po ugrade fw bolo treba vsetko nahadzovat a editovat rucne, je to velka pomoc
Samozrejme plati, ze tam nesmu byt oba prikazove subory dbdump a dbload. Pred obnovou musi byt list programov uplne prazdny, zo zalohy sa programy nepridavaju, len naplnaju, cize uz nejaky zoznam programov prikaz dbload prepisat nevie!
golfLC (1941)|24.4.2011 20:40
Ups, priloha az tu :-)
Dagy2 (3153)|24.4.2011 21:59
golfLC - dobre si to vystihol, že neumožňuje kradnúť... Keď počúvam tie argumenty na iných fórach od ľudí, ktorí sa tvária ako profesionálni montážnici tak človek nevie čo si má myslieť. Argumenty ako napríklad že nemá sieťový vypínač alebo nie je HD (platilo pred niekoľkými rokmi). Ale to je "mimo mísu".

Ad nastavenie času: ak chceš nastaviť natvrdo GMT+1 musíš dať krajinu "definované užívateľom". Inak berie preddefinovanú hodnotu, ktorú súdruhovia v Nemecku netrafili. Ale pre letný čas musíš teraz dať GMT+2

Ad čeština: to je zaujímavý stav, že sa to "nevynuluje" do nemčiny ale do angličtiny... Skús pre istotu továrne nastavenie a pri autoinstall nastaviť češtinu. Myslím že to nepomôže ale za pokus to stojí.

Ad settingy: u HDS2 dbload prepíše všetky nastavenia -> všetky listy so stanicami, nastavenie LNB-čiek, nastavenie navolených družíc, nastavenie jazyka, titulkov atď.
Čítal som na nemeckom fóre že táto funkcia nefunguje vôbec, ale zdá sa že predsa

Ad FW: dúfam, že si ukladáš do PC všetky FW z technisat.de tak aby si sa mohol vrátiť späť keby náhodou nový FW fungoval horšie.

Ad CI: neviem či skutočne zoženieš TechniCrypt lebo výroba už dlhšie nebeží. SMIT bol snáď klon.
golfLC (1941)|24.4.2011 23:19
Za ten cas, ak das Slovensko, nepusti Ta uz zmenit GMT, ved to je to....
Tovarko samozrejme robim vzdy po upgrade, nasledne navolena Cestina a po vypnuti a zapnuti znovu England :-)
Za fw-ry, ked si vyhladas v googly ten link, zistis, ze nie prvy rok som na tom fore moderator, tak nejake tie skusenosti mam, neboj ;-) archiv ako vysity :-)
A za tie zalohy, tak ako pises, zalohuje vsjo, po tovarku len nahodis a mas naladene.... Mne zatial zalohy na HD8-S zobrali vsetky verzie fw, zakladnu strukturu este nikdy nemenili.

No a za ten modul citat z ich stranky: Cryptoworks modul Technisat

CA modul Technisat TechniCrypt Cryptoworks je určený pre dekódovanie kariet u prijímačov s CI slotom (Common Interface). Tento modul podporuje upgrade firmwaru cez OTA, vie si teda stiahnuť najnovší dostupný firmware priamo z družice, z pohodlia vášho domova a to bezplatne. Modul je typický svojou rýchlosťou pri dekódovaní a kompatibilitou s väčšinou prístrojov. Tento modul odporúčame ku všetkým prístrojom značky Technisat ako aj k ostatnym prijimačom.. Modul je vhodný ako pre SD aj pre HDTV staelitné prijímače s CI slotom.



Druzice ASTRA 19,2E na kmitoctu 12603H 22000 5/6. Je tam kanal primo TECHNISAT /nema video/.
Upgrade trva asi 45 min

Tak uz len verit, ze je to original, nakolko pri SMIT-och je cenovy rozdiel dobrych 15€!
Dagy2 (3153)|25.4.2011 07:18
Ad čas - buď nastavuješ krajinu v ktorej je automaticky správne nadefinovaný čas (u HDS2 aj je, skúsil som prejsť všetky krajiny čo tam sú) a potom už nepotrebuješ "GMT+" nastavenie - je preto šedé.
Alebo bývaš v krajine, ktorá tam nie je alebo v prípade aktuálneho FW ISIO tam je ale soudruzi sa sekli. Potom máš možnosť definovať od GMT-11 až po GMT+12. Toto by som teraz neriešil, je to síce frustrujúce ale nastavil by som "země: zvolená užívatelem" a pod to "GMT+2". Nepôjde zrejme automaticky letný/zimný čas.

Ad TechniCrypt - som zvedavý, či ho zoženieš, pokúšalo sa o to v poslednej dobe viacero ľudí, ale tie moduly sa už dlhšie nevyrábajú. Zmizli aj zo stránky technisat.de. Už je tam len Conax !
golfLC (1941)|25.4.2011 10:57
Trochu ma trapi este jazyk menu z pricipu fungovania, nie pre jazyk.... Na skusku som prepol jazyk menu na madarcinu, vypol prijimac, nasledne po ulozeni dat pri vypinani a prepnuti do pohotovosti znovu zapol, madarcina ostala. Po naslednom prestaveni na cestinu, zopakovani krokov vypnutia a zapnutia ma privitala znovu anglictina.... tym padom som vylucil nejaku zavadu hw, ze si jednoducho nastaveny jazyk nevie zapamatat, nakolko napr. madarcina funguje. Je to len vec fw, zaujimave, ze hned po zapnuti na spodnej liste info panela mam cestinu, ktora sa behom sekundy prepne na anglictinu, proste nieco ju preplacne....
Dagy2 (3153)|25.4.2011 11:29
Proste ten prijímač sa snaží asi len vyjadriť to, ako jednotlivé národy fungujú - maďar je odolný a aj po 50 rokoch v nemecku si svoj prízvuk plne zachová (môžem menovať konkrétne príklady keby niečo). čech a slovák sa po 5 rokoch má problém dohovoriť rodným jazykom. :) (tiež môžem menovať).
Maďari - berte to bez urážky to je realita, nehľadajte na tom nič zlé ani dobré.

Je tam proste vo FW bug.
Skús to poslať na technisat.de ako bug.
Ako ide nahrávanie z 12109 ?
golfLC (1941)|25.4.2011 13:48
Nahrávanie z 12109 ide aspon na nova hd v pohode, ziadny probled, ci uz s posunom obrazu oproti zvuku, alebo kostickovanie, na ostatnych zatial neodskusam, hd balik mi uz skoncil, na novu aktivaciu zatial nemam cas :-) Ale ta cestina by mohla fungovat, nakolko mame suseda cecha uz 35 rokov a stale mluvi :-) :-) Ale teraz vazne... Este k tym modulom, spominal si klony, tie SMIT moduly, nemas s nimi skusenosti, ci s nimi technisat funguje v pohode? Len v pripade, ze by som mal problem zohnat tie technisaty....
Hornet F-18 (1328)|26.4.2011 01:07
S tymi modulmi je to asi zlozite... :-(
a tento Mascom by nebol dobry?
http://www.omko.cz/modul-mascom-cryptoworks-irdeto/

podla popisu by prave v Technisatoch mal fungovat a podporovat dual decrypt.

golfLC-kde si kupoval ISIO?
oplati sa mi pockat na verziu pre nas trh?
golfLC (1941)|26.4.2011 08:29
Hornet F-18
No ak sa mi nepodari zohnat tie technisatacke, tak uz mi asi nic ine neostane....dik za info
ISIO som zohnal cez kolegu z Rakuska, za 369€. Neviem vobec, kedy budu na Sk a Cz trhu, nakolko aj firma, co si mi poslal link na modul mi odpisala, ze teoreticky za 4-6tyzdnov by uz mohli byt v predaji, ale cenu mi vobec povedat nevedeli. Ale za cenu by som sa az tak netrapil, nakolko technisaty si ceny drzia podla odporucanych cien technisatu, co aj v mojom pripade bola ta cena v porovnani s ich web strankou. Ci pockat, alebo nie, tazka odpoved.... Ja by som uz necakal :-) Ale musis ratat este s problemami vo fw pre nasu lokalizaciu, ako som uz pisal vyssie. Poslal som uz aj do technisatu moje poznatky, uvidime, ci sa ozvu, pripadne kedy sa objavi novy fw a co poriesi :-) Ale v podstate, ked budem mat 2 moduly plne podporovane technisatom, prijimac plne funkcny, zatial s ENG, pripadne GER menu. Ta cestina sa vzdy po starte preplacne.....
Pitomec (10211)|26.4.2011 10:19
[quote=Hornet F-18;342076]S tymi modulmi je to asi zlozite... :-(
a tento Mascom by nebol dobry?
http://www.omko.cz/modul-mascom-cryptoworks-irdeto/

podla popisu by prave v Technisatoch mal fungovat a podporovat dual decrypt.

golfLC-kde si kupoval ISIO?
oplati sa mi pockat na verziu pre nas trh?[/quote]Mascom je v pohodě.