Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma po třech letech

Roli (137)|29.3.2011 10:54
Zdravím všechny příznivce nejen plazmových TV.

Rozhodl jsem se napsat takovou malou recenzi po více než třech letech s našim Panasonicem - TH-37PX70EA

Nebudu zde rozebírat zda je lepší obraz na PDP nebo LCD, toto rozhodnutí nechám na každém z Vás.

TV nemáme zavěšenou na zdi, ale s použitím originálního podstavce stojí na skleněném tv stolku, jen jsem pod něj dal gumovou podložku,

která je zaříznuta tak aby nebyla vidět.

Vše máme propojeno kvalitními kabely od Profi Gold s minimální možnou délkou.

Údržbu provádím tak, že na panel používám pravou a pouze navlhčenou jelenici bez nějakých chemických přípravků a tak jednou za měsíc

přejedu vysavačem se štětinovým nástavcem celý zadní kryt.

Kdysi mi tu někdo předpovídal že naše TV bude mít vypálené body, velkou spotřebu, hluk, ........

Musím všechny tyto lidičky zklamat, používáme jí na vše, to znamená od sledování klasických tv programů přes DVD až k hrám z konzole.

Co se týče vypálených bodů tak přes to že na ní děti sledují ty jejich kanály - Jetix který měl hodně agresivní logo nyní Disney Channel už s příjemnějším logem,

hrají i několik hodin denně hry, hlavně automobilové závody a sem tam nějaká ta střílečka při kterých jsou trvale viditelné různé tachometry a jiné budíky,

v případě stříleček čáry života a další údaje, však všichni víte o co jde, tak jsem i po velmi důkladném prozkoumání nenašel jediný vypálený bod.

Spotřeba je jak jsem tu již zmiňoval v průměru krásných 140W a nemění se stářím TV, obraz máme nastaven tak jak se nám líbí, nikoliv aby brala co nejméně.

Co se týče nějakého hluku tak nepozoruji že by nějaký byl, tedy je ale musím dát hlavu až k panelu abych slyšel jemné bzučení které trošku nabere na intenzitě

při světlejších scénách, ovšem ve vzdálenosti větší než jeden metr není ani v tomto případě již nic slyšet.

Zvukové podání vestavěných repro není vůbec špatné a na sledování tv pořadů stačí, samozřejmě film z DVD to je jiná, ale to zde řešit nebudeme.

Abych nepsal samé klady tak přeci jenom jedno mínus by se našlo a tím je EPG na pozemní digitální vysílání, které neoplývá přehršlí informací,

zobrazuje pouze jeden běžící plus jeden následující pořad a info o něm.

Nevím jak je to pořešeno u novějších modelů, ale nemám potřebu to zkoumat, protože i přesto jsem s TV maximálně spokojen a nejen já.

Nesmím to zakřiknout, ale servis se zatím žádný nekonal tak že z toho plyne - doporučuji a neměnil bych.

Doufám, že pro případné lidičky kteří se stále nedokáží rozhodnout co pořídit za TV bylo toto moje psaní aspoň trošku přínosné a pro ty ostaní,

nekamenujte mě je to jen moje zkušenost a můj názor, který nikomu nevnucuji.


P.S. Žádné zahoření a podobné nesmysli jsem neprováděl, prostě ji zapnul pár dní ladil obraz a jede.

Kolem naší TV je dost místa a není narvaná do nějaké obývací stěny, protože sama o sobě je kus nábytku.
Karel72 (428)|29.3.2011 11:52
Já mám Panasonic TH-37PX7 něco přes dva roky a taky žádný náznak vypálení z obrazem jsem taky spokojen s připojeným multimediálním centrem a hd filmech je obraz špičkový i když je televizor jen hd redy a oproti obrazu u mých rodičů kteří si nenechali vymluvit lcd byt je full hd tak nemají obraz ani zpoloviny tak dobrý.I když je televizor pořád v pohodě tak začínám pokukovat po něčem novém a to z důvodu že moje kabelovka začala i s vysíláním na dvb-c a bohužel má televize tento tuner ještě nemá a settopbox nechci takže pemýším nad PANASONIC VIERA TX-P42GT20E nebo PANASONIC VIERA TX-P42GT30E.
Ladys (1829)|29.3.2011 12:02
Evidentne se deli lidi co maji plasmy na tyto:

-pocituju nejake problemy (bzuceni, blikani, vypalovani atd.), ale nebudu to na verejnsoti prezentovat

-pocituju problemy a klidne se s nima podelim

-opravdu nemam zadne problemy a plasma funguje na 100% bez jakychkoliv neprijemnosti
Roli (137)|29.3.2011 12:10
[quote=Ladys;337351]Evidentne se deli lidi co maji plasmy na tyto:

-pocituju nejake problemy (bzuceni, blikani, vypalovani atd.), ale nebudu to na verejnsoti prezentovat

-pocituju problemy a klidne se s nima podelim

-opravdu nemam zadne problemy a plasma funguje na 100% bez jakychkoliv neprijemnosti[/quote]

Tak já patřím k těm :

-pocituju problemy a klidne se s nima podelim

i když v mém případě to není přesné, protože jak jsem psal až na to EPG nemám problém.
vivid.sk (11472)|29.3.2011 12:17
Celkom zaujimave .... mne akurat vcera (nezavisle na tomto poste) kolega s Panasonicom 46G20, ktora ma 10 mesiacov potvrdil, ze po ochrajoch uz ma vypalene cervene kruzky s vekom (neviem aky idiot toto vymyslel v jednej farbe a na rovnakom mieste - vid vpravo hore).

Roli (137)|29.3.2011 12:24
Zajímavé tímto moje krasavice netrpí a neboj se že bych nekřičel kdyby ano.
tabaco (80)|29.3.2011 12:25
Dobrý den,pokud mohu,také něco přispěji ohledně Panasonicu a to TH-42PZ 85E.
Mám jí také příbližně 3 roky a jsem s ní opravdu spokojený akorát mě mrzí,že nemá tuner mpeg4
Běží denně takřka 10hod.(jsem v inv.důchodě),pouštím na ni různé žánry a mám ji danou na dynamické zobrazení.DVD+sat opravdu hezký obraz,škoda,že nemám blu-ray,tam to musí být úžasné.
Přes satelit např:HBO HD,tak to je,jak by jste byl v obraze.
Také se o ní starám,často utírám prach,mám jí na stolku pro DVD aj.kolem není nic,takže má hodně prostoru pro chlazení a to je velmi důležité.
Pokud to někdo narve do obyvácí stěny,pak se nemůže divit,že TV je do roka hin a má spoustu problémů.
V mé plazmě je pět větráčků a pokud nestojíte přímo u TV,tak je neslyšíte.
Akorát co se dá vytknout,tak to je bohužel ta spotřeba,ty ročníky a starší,měly dosti velkou spotřebu.
Roli (137)|29.3.2011 12:37
[quote=tabaco;337357].....mám jí na stolku pro DVD aj.kolem není nic,takže má hodně prostoru pro chlazení a to je velmi důležité.
Pokud to někdo narve do obyvácí stěny,pak se nemůže divit,že TV je do roka hin a má spoustu problémů.[/quote]

Ano to jsem zapmněl napsat, kolem naší TV je dost místa, není narvaná do nějaké obývací stěny, protože sama o sobě je kus nábytku.

[quote=tabaco;337357]V mé plazmě je pět větráčků a pokud nestojíte přímo u TV,tak je neslyšíte.
[/quote]

Můj model již není osazen větráky, má pasivní chlazení.
tabaco (80)|29.3.2011 13:03
[quote=Roli;337359]Ano to jsem zapmněl napsat, kolem naší TV je dost místa, není narvaná do nějaké obývací stěny, protože sama o sobě je kus nábytku.



Můj model již není osazen větráky, má pasivní chlazení.[/quote]

No a co se týče vypalování obrazu,tak stojím u ní a zatím jsem nenašel místo,kde by měl být obraz vypálen,nebo jinak poškozen.Kolikrát obraz na chvíli zastavím i na pět minut,např.z DVD,měl jsem ji napíchnutou několikrát i na PC a opravdu zatím se nic neděje.
Je fakt,že má v sobě plno funkcí i tu,že se obraz občas pohne ale pouhým zrakem to nevidíte ale už jsem zapomněl,jak se ta funkce jmenuje,možná proto díky ní,je obraz stále takový,jaký je.
Je lepší přidat nějakou tu korunku na víc a pozjišťovat,jaké funkce TV má ať je to u LCD,nebo u Plazmy.
Můj zeťák jsi také koupil Panasonic,nějak tak krátce po mě,také 107 ale se základními funkci,také byla o 18smnáct tisíc korun levnější a to už je dosti velký rozdíl,myslím tím rozdíl v barvách i čistotě obrazu.Také říkal,že občas mu zůstává TV Logo na obrazovce a trvá nějakou chvíli,než se vymaže.
Pitomec (10211)|29.3.2011 14:48
Roli: Až na ten Profi Gold (což jsou naprosto nehorázně předražený věci) je to dobrý
jaina (76)|29.3.2011 16:42
[quote=vivid.sk;337355]Celkom zaujimave .... mne akurat vcera (nezavisle na tomto poste) kolega s Panasonicom 46G20, ktora ma 10 mesiacov potvrdil, ze po ochrajoch uz ma vypalene cervene kruzky s vekom (neviem aky idiot toto vymyslel v jednej farbe a na rovnakom mieste - vid vpravo hore).

[/quote]

není sám, ja tam mám zas logo STV3:D Hold neo,neo...
panasonic650 (1124)|29.3.2011 18:44
[quote=jaina;337387]není sám, ja tam mám zas logo STV3:D Hold neo,neo...[/quote]
[quote=vivid.sk;337355]Celkom zaujimave .... mne akurat vcera (nezavisle na tomto poste) kolega s Panasonicom 46G20, ktora ma 10 mesiacov potvrdil, ze po ochrajoch uz ma vypalene cervene kruzky s vekom (neviem aky idiot toto vymyslel v jednej farbe a na rovnakom mieste - vid vpravo hore).
[/quote]
poslite foto.... toho vypaleneho cuda... Ja mam plazmu g15 cez rok a ziadne logo vypalene nemam
Ladys (1829)|29.3.2011 19:58
To je zajimave, nekdo tam ma vypalene loga a nekdo ne, pritom maji stejne typy NeoPDP.

Cim to je ?

Ze by spatne zahoreni nebo nesetrene zachazeni behem uzivani ?

A nebo to proste tak je a je to opravdu loterie ?

Plasmu nemam, tak se nedokazu vcitit do situace lidi, kteri maji vypalene logo, ale ja bych to asi nesnesl ani minutu, ale clovek se s tim asi smirit musi :)
jarino1978 (8045)|29.3.2011 20:15
[quote=jaina;337387]není sám, ja tam mám zas logo STV3:D Hold neo,neo...[/quote]

no na druhej strane to máš výhodu. keď STV3 zanikne, ty ju máš aj naďalej.
jarino1978 (8045)|29.3.2011 20:17
[quote=Ladys;337414]Cim to je ?[/quote]
každý si toho zasa nevšimne. niekto to má, ale to podvedome nevidí.
Karel129 (503)|29.3.2011 20:28
No ja bych si tipnul, ze spatnym zachazenim.Kdo si ji poridil(tehdy i ted)musi se o ni starat(hlavne ze zacatku) a ne ji hned pustit naplno.Ja tohle vedel a nelitoval.Ja svou Q97 mam taky pekne dlouho a prvniho pul roku to bylo o strach(co jsem se tu i jinde na plasmy docet :-I) a kazdej tyden bylo cisteni.Potom to bylo jako monitor(PC,DVD,fotky atd.)Ale i ted po tehle zkusenostech, bych si ji vybral stejne.Plasma je proste plasma.:D
panasonic650 (1124)|29.3.2011 21:32
[quote=Ladys;337414]To je zajimave, nekdo tam ma vypalene loga a nekdo ne, pritom maji stejne typy NeoPDP.

Cim to je ?

Ze by spatne zahoreni nebo nesetrene zachazeni behem uzivani ?

A nebo to proste tak je a je to opravdu loterie ?

Plasmu nemam, tak se nedokazu vcitit do situace lidi, kteri maji vypalene logo, ale ja bych to asi nesnesl ani minutu, ale clovek se s tim asi smirit musi :)[/quote]
Odpoved neviem. Co viem je ze som nezahoroval ale zase na druhej strane som nechaval zoom na cele okno prvy mesiac ci tak nejak. Nesetrne zaobchadzanie to neviem co by to mohlo byt. Ja mam hodiny zapnuty jeden kanal ako pozadie ked nieco tu tukam do NB. Sem tam dokonca HTPC kde si nieco pozriem, urobim. Skontroloval som to tak ze som dal na celu plochu biele pozadie aby som pohladal tie loga a nic. Jedine co som kedy pozoroval ako docasny jav bolo ze po praci na HTPC som pri zobrazeni bielej plochy videl akesi pozostatky ikon a status baru hned po pouzivani. V kazdom pripade nic dlhodobe.
Ladys (1829)|29.3.2011 21:44
Kazdopadne se nejedna jen o vypaleni, ale vedla se i jista "kampan", kde si spousta lidi i na zahr. forech stezovala na horsi cernou, resp sedivejsi cernou.Panasonic to verejne i priznal, a bylo to pry proto, aby mohl zarucit delsi zivotnost a "sediveni" cerne na ukor bile.Ale opet to byl problem kus od kusu.

Ja jen doufam, ze tyhle vsechny negativa spojene s plasmou od Panasonicu se vylepsily a vychytaly s letosni novou radou.
Roli (137)|29.3.2011 22:15
[quote=Pitomec;337372]Roli: Až na ten Profi Gold (což jsou naprosto nehorázně předražený věci) je to dobrý[/quote]

Já vím, ale mě se prostě ty drátky líbí :-)
Roli (137)|29.3.2011 22:29
[quote=Ladys;337414]Ze by spatne zahoreni nebo nesetrene zachazeni behem uzivani ?[/quote]

No vidíš o tomhle jsem zapomněl napsat.

Žádné zahoření a podobné nesmysli jsem neprováděl, prostě TV zapnul pár dní ladil obraz a jede.

P.S. připsáno na začatek ať to je pěkně pohromadě :-)
jaina (76)|29.3.2011 23:28
[QUOTE=jarino1978;337417]no na druhej strane to máš výhodu. keď STV3 zanikne, ty ju máš aj naďalej.

to máš pravdu z STV3 na večné časy a nikdy ináč... čo sa týka toho výpalu tiež som prvý mesiac zoomoval rozťahoval a ešte neviem čo. Ináč tragédiu z toho nerobím . Je to telka a nie rakovina:D
SPAWN (744)|30.3.2011 00:02
[quote=vivid.sk;337355]Celkom zaujimave .... mne akurat vcera (nezavisle na tomto poste) kolega s Panasonicom 46G20, ktora ma 10 mesiacov potvrdil, ze po ochrajoch uz ma vypalene cervene kruzky s vekom (neviem aky idiot toto vymyslel v jednej farbe a na rovnakom mieste - vid vpravo hore).[/quote]

Na SATU 19.2 jsou stanice co maj i dva loga plus reklamni banner v tom tel cisla atd. a zadny problmem nemam. Jen me dnes zarazilo 4:3 na VIVE hrala tam FUTURAMA coz jde mimi me. Skoda ze MTVG odesla z FTA. :-(
SPAWN (744)|30.3.2011 00:09
[quote=jarino1978;337419]každý si toho zasa nevšimne. niekto to má, ale to podvedome nevidí.[/quote]

Ver mi, ti co procitaj tohle forum jdou velice dobre poznat v elektru typu: datart, okay, planeo, electroworld atd. Je to celkem sranda to pozorovat. :-D Tak velky vliv ma tohle forum.8-)
SPAWN (744)|30.3.2011 00:18
[quote=Ladys;337414]To je zajimave, nekdo tam ma vypalene loga a nekdo ne, pritom maji stejne typy NeoPDP.

Cim to je ?
[COLOR=Red]
Ze by spatne zahoreni nebo nesetrene zachazeni behem uzivani[/COLOR] ?

A nebo to proste tak je a je to [COLOR=Red]opravdu loterie[/COLOR] ?

Plasmu nemam, tak se nedokazu vcitit do situace lidi, kteri maji vypalene logo, ale ja bych to asi nesnesl ani minutu, ale clovek se s tim asi smirit musi :)[/quote]

Musi si uvedomit ze 90% lidi tomu nerozumi a kupuje TV bez sebemensi informace. Kdyz vemes v uvahu za malo kdo cte manual. Musi ti byt jasne ze kazda elektronika ma sve +-. Nic neni navzdy to jsem mel moznost posledni dny resit napr u auta.:mad: Jen tak na okraj. :)

Nekdy je to opravdu loterie obvzlast v dnesni zrychlene dobe kdy neni ani cas poradne otestovat produk. Jenm rychle na pult a prodat!. Vzdy zalezi na jaky model a kus narazis a trochu stesti do zacatku.8-)
Ladys (1829)|30.3.2011 07:18
To je sice hezke, ale v kterem jinem odvetvi spotrebniho zbozi si vyrobci dovoli davat na trh tak "nekvalitni" zbozi jako to predvadi prave v oblasti TV ?
Jsou poruchove veci, o tom zadna, ale aby dopredu vyrobci vedeli, ze TV bzuci, blika, vypaluji se loga, spatne podsviceni atd a z vesela to pusti do obehu.Alarmujici je, ze je to kus od kusu a v podstate ty jako kupujici to nemas sanci ovlivnit.

Dneska kdyz si jdes koupit nove auto, tak proste neocekavas nejake problemy, ktere by byly dane automaticky.Ale kdyz si jdes koupit TV, tak proste dopredu vis, ze delas kompromis a volis mensi zlo.

Taky je to samozrejme o tom, ze kdo hodne o techto problemech vi, tak at chce nebo nechce tyto problemy vidi.Ten kdo o tom moc nevi, tak si s tim takove starosti nedela a nebo to tak nevnima.
Ivo Mašek (10205)|30.3.2011 07:23
Proto existují cenové rozdíly a proto cenové rozpětí u TV je zhruba od 6 000Kč do 200 000Kč.
Ladys (1829)|30.3.2011 07:41
Kdyby to bylo takto umerne jak uvadis, tak by v tom problem nebyl, ale bohuzel nejen tady na foru se zminovali majitele drahych TV, ze pozoruji nedostatky, ktere jsou obvykle spise u lowlendovych typu.
panasonic650 (1124)|30.3.2011 08:15
[quote=Ladys;337484]Dneska kdyz si jdes koupit nove auto, tak proste neocekavas nejake problemy, ktere by byly dane automaticky.Ale kdyz si jdes koupit TV, tak proste dopredu vis, ze delas kompromis a volis mensi zlo.[/quote]
S autom nemas pravdu. Takisto mas problemy ktore ocakavas. Napriklad spravanie sa pri studenom motore, vyfukove splodiny, bezpecnost, stabilita na ceste a co ja viem co este.... A takisto pri vybere robis kompromis... Cena vs vybava, benzin vs diesel, vykon vs spotreba, velkost vs design atd.... Len to vnimame inac a sme na to zvyknuti. Nehovoriac o tom ze su znacky u ktorych cakas poruchu skor. Su motory o ktorych sa vie ze maju problem "by default" (napr praskaju rozvody, odchadza cerpadlo).
Ladys (1829)|30.3.2011 08:35
Ok, souhlas ze s kazdym zbozim se musi nejak zachazet, aby se predeslo problemum.Pokud se tedy clovek na 90% venuje dane veci tak jak ma, tak by se teoreticky melo predejit problemum.

Nicmene kdyz koupis novou vec a dany problem uz existuje, tak na to spis narazim a to ja povazuju za nehoraznost od vyrobcu.Kort kdyz se to snazis reklamovat a oni ti s usmevem na tvari sdeli, ze uvadena vada neni vadou, ale vlastnosti dane TV.Viz treba Clouding nebo bzuceni ve vetsine pripadu nemas sanci uplatnit jako reklamaci.Nebo logo se ti muze taky vypalit, ackoliv jsi delal vse co jsi mohl aby jsi tomu predesel.Proste vady tu jsou, vime o nich my, vedi o nich vyrobci, ale tim to asi konci.

Nechci aby to vypadalo, ze jsem nejaky zaryty oponent vuci kvalite TV, ale jen se snazim obecne znazornit dane problemy a ze koupi nove TV se clovek podrizuje nejakemu kompromisu, aniz by si mohl dopredu byt jist, ze za danou cenu a s predem danymi parametry clovek dostane adekvatni TV.

I tak preju vsem co uvazuji o nove TV, aby jim vse bezelo tak jak ma :)
Ivo Mašek (10205)|30.3.2011 08:55
Tak když vezmu prodej CRT televizí, tak ten začal někdy ve 30-tých letech, a nejlepší kousky (co do kvality a přidané hodnoty) byly k mání v letech 80-tých. To jest běh trvající 50 let !!
Z dnešní technologií jsme defacto na začátku (úměrně k CRT někde na rozhraní 40-tých a 50-tých let). ....holt si ještě počkáme B-)
Ladys (1829)|30.3.2011 09:29
Jenze nezapomen, ze v dobe CRT byla jen jedna technologie.Dnes jich je vic a jeste ke vsemu se do toho micha 3D a misto aby se pilovala dana technologie k dokonalosti, tak se jede diky neuprosne uspechane dobe pouze na efekt.
Roli (137)|4.4.2011 15:19
Když už jsme se od moderních technologií vrátili zpět k těm starším, tak já osobně co jsem měl top CRT, tak to byla Sony Vega s plochou obrazovkou.
patriot (227)|5.4.2011 10:41
[quote=Ivo Mašek;337486]Proto existují cenové rozdíly a proto cenové rozpětí u TV je zhruba od 6 000Kč do 200 000Kč.[/quote]

Nesouhlasím. Ségra má 2 roky starý Panasonic P42C2E, což byla nejlevnější řada od Panasonicu, v doprodeji stála necelých 12.000,-, což byla bomba, protože tenkrát byla obvyklá nejnižší cena 42" TV 18.000 a výš.
Přesto obraz pořád stejně krásný, nic vypáleného nic zešedlého. Přitom ohledy na tuto plasmu neberou žádné. Žádné zahoření, klidně si pustí obraz 4:3 ve formátu 4:3 atd, nastavení jasu, kontrastu atd. tak, jak se jim to líbí, ne "jak to má ráda" plasmová technologie. Žádné sraní s mladou paní.

Ještě bych upřesnil, že TV je instalována volně u zdi na stolku a je umístněna v relativně tmavé části pokoje - nedopadá na ni nikdy přímé sluneční záření. To jsou podle mne příznivé faktory (plasma nemusí žhavit svoje buňky nadoraz), které ale vyplynuly přirozeně z konfigurace obývacího pokoje.

Takže já plasmě věřím, jen přemýšlím, zda koupit "elitu" (Panasonic G20, G30 atd.), nebo se na to vykašlat a jít do něčeho levného - viděl jsem po seřízení u kamaráda LG 50PK350 a je to úžas a za pouhých 13.500 Kč.
Jsem náročný pozorovatel, ale naprosto mne tento low-end dokáže uspokojit. Kdo chce kvalitní obraz na LCD, asi si musí připlatit, ale i ta nejobyčejnější plasma je fantastická. A že třeba nemá internet a 3D ? Stejně tyto vymoženosti stojí u dnešních TV za prd ...
sindy (77)|5.4.2011 11:07
Po necelách třech letech jsem prodal svoji plasmu Pan42PX80E a obraz také úpně stejný jako na začátku provozu, taktéž žádné zahořování,od začátku byla nastavená tak aby mě (rodině) to vyhovovalo tzn. žádný spořící režim či úprava parametrů abych telku šetřil, nový majitel je taktéž moc spokojený (aby taky za 5tis.Kč nebyl), nově mám LG50PK950 a opět žádný šetření či zahořování, obraz u HD něco neskutečnýho, výbornej přehrávač souborů,Wi-fi atd, za 23 Tis.Kč naprostá spokojenost
Ladys (1829)|6.4.2011 12:24
Je opravdu s podivem, jak nekdo na sve zobrazovadlo "nadava" a nekdo je nesmirne spokojen, ale uz je to holt tak.
Uzivatele jsou bud narocni nebo nenarocni a jejich TV ma nejaky "defekt" nebo nema.

Jeste ze je z ceho vybirat a co kritizovat :)
tnagy (51)|6.4.2011 14:03
Nemam sice plazmu 3 roky staru (iba od minuleho augusta) ale vdaka oblube jojky sa logo "otlacilo" do obrazovky, pri beznom vysielani stanic to nevidiet ale jednofarebna plocha, seda al. podobne - vtedy slabo vidiet logo...
TV pouzivame bezne, bez hier a statickych obrazkov takze aj dlhodobe logo na stanici sa moze vpecatit, po hodine snezenia mam dojem, ze je to slabsie.
Ma niekto podobnu skusenost s TV za pol roka cinnosti? Nezahoroval som.
Tibor
bavorak (1494)|6.4.2011 14:18
aku mas plazmu? a to vypalenie tam sotava dlhsie, alebo po nejakom case sledovania TV zmizne?
tnagy (51)|6.4.2011 14:27
[quote=bavorak;338466]aku mas plazmu? a to vypalenie tam sotava dlhsie, alebo po nejakom case sledovania TV zmizne?[/quote]

Sorry, 42G20, logo je slabo vidiet ale treba vediet kde to hladat. Vidiet len ked je plocha jednej farby, bezny signal, to clovek nema sancu vidiet. Prepokladam, ze ide o image retention nie burn-in aj vzhladom na charakter pouzivania a ked som si pustil hodinu snezenia, mam pocit, ze logo je vidiet slabsie. Este pridam hodinu a uvidim co bude vidiet...
Inak ak pozeram nieco, co ma vyrazne delene plochy a ciary, nejake menu dlhsi cas (niekolko minut) tak potom po prepnuti je v tmavych castiach velmi slabucko vidiet ostatok obrazu, ktory ale zmizne behom par minut...logo tam ale ostava viditelne, hoci slabo a treba ho hladat. Chcel by som vsak do buducna predist tomuto javu a preto hladam dobre riesenie na odstranenie...
panasonic650 (1124)|6.4.2011 17:01
[quote=tnagy;338465]Nemam sice plazmu 3 roky staru (iba od minuleho augusta) ale vdaka oblube jojky sa logo "otlacilo" do obrazovky, pri beznom vysielani stanic to nevidiet ale jednofarebna plocha, seda al. podobne - vtedy slabo vidiet logo...
TV pouzivame bezne, bez hier a statickych obrazkov takze aj dlhodobe logo na stanici sa moze vpecatit, po hodine snezenia mam dojem, ze je to slabsie.
Ma niekto podobnu skusenost s TV za pol roka cinnosti? Nezahoroval som.
Tibor[/quote]
Posli foto please...
tnagy (51)|7.4.2011 07:45
[quote=panasonic650;338487]Posli foto please...[/quote]

Mozem skusit ale obavam sa, ze po vcerajsom "cisteni" to tam fotak nebude vidiet :-). Dost to zoslablo, z metra to nie je vidiet vobec, ani na jednofarebnej ploche. Pixeprotector urcite pomoze :-)
panasonic650 (1124)|7.4.2011 22:05
Tak ja neviem... je to realne alebo nie ? Docasne image retention je zname. Ale ludia to pisu ako nieco permanentne na sucasnych modeloch.... :confused:
tnagy (51)|8.4.2011 07:44
[quote=panasonic650;338690]Tak ja neviem... je to realne alebo nie ? Docasne image retention je zname. Ale ludia to pisu ako nieco permanentne na sucasnych modeloch.... :confused:[/quote]

Neviem, co si mam o tom zostatkovom obraze mysliet, vcera podvecer, ked som zapol TV, tak logo jojky vobec nebolo vidiet...teda sa asi vycistila obrazovka od zostatku loga, stacilo na cca necele dve hodiny pixelprotector, snezenie a na dalsi den bolo logo neviditelne.
Snad len pocitovo to tam clovek "vidi", je to ale prec. Tesim sa :-), ani manzelka to tam nevidi a ona to spomenula ako prva...
Hm...neda sa fotit co nie je. Ak by sa to znova vratilo (casto sledujeme jojku) tak dam foto.
panasonic650 (1124)|8.4.2011 15:10
Hlavne potom napis kolko v kuse si ju mal tesne pred fotenim zapnutu... Lebo ked ja pustim HTPC na dlhsiu dobu tak tiez docasne potom vidim "stopy" po ikonkach.... ale to je docasne a nic co by kazilo dojem z plazmy. ;) A to nepustam ziadne zrnenie na vycistenie.
SlavoF (834)|8.4.2011 15:56
[quote=tnagy;338725].....Ak by sa to znova vratilo (casto sledujeme jojku) tak dam foto.[/quote]
ak by som chcel byť sprostý, tak by som napísal "držíme ti palce, aby sa ti to foto už konečne podarilo urobiť" :D
ale kedže nechcem tak ti naopak prajem aby sa ti to nepodarilo :)