Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Trhané Video z AVI do MPEG2

René (17)|26.4.2004 09:13
Zdravím, předělávám AVI do MPEG2 a video je v MPEG2 trhané i když původní video AVI (Xvid) trhané není. Nenapadá někoho co s tím?
Původní soubor je v Divx na 23,9 fps. Když předělám tento soubor do MPEG2 23,9 fps tak video trhané není ale TMPGEnc DVD Author mi ho pak nechce vzít abych to mohl předělat pro DVD přehrávač. Zkoučel jsem programy TMPGEnc, Canopus pro coder, Cinema Craft Encoder SP a u všech byl následný soubor MPEG2 trhaný.
mirekv (7169)|26.4.2004 09:27
Musíš video předělat na 25fps, stačí VirtualDub. Tam změníš video na 25fps a přiměřeně zkrátíš zvuk v audiofiltrech. Lepší je však zvuk oddělit a v Besweetu překonvertit na ac3.
René (17)|26.4.2004 09:37
TO: mirekv

To asi stačit nebude protože i samotné Video bez zvuku když pžedělám to AVI do MPEG2 na 25 fps je trhané. Trhané není pouze když předělám AVI do MPEG2 na 23,9 a to nepotřebuji. A ještě jedna otázka: Ve Virtual DUB jde předělávat do MPEG2? Jak? Nebo spíše kde vezmu externí MPEG2 encodér? Co já se ho už nahledal....
mirekv (7169)|26.4.2004 09:56
Nejprve musíš video předělat ve VDubu na 25fps a to tak, že v sekci Video změníš fps, dáš "direct stream copy", uložíš jako nové AVI a toto teprve otevřeš v enkodéru jak jsi to dělal doteď. VDub neumí enkódovat do MPEGu. Návod na VDub je i zde na TVFreaku.
René (17)|29.4.2004 11:30
PRO: mirekv

Tak pořád to nějak nepomáhá :-((( Nemáš jinou radu? Prostě ať dělám co dělám video je pořád trhané. Původní video jede naprosto fantasticky ale jakmile na něj sáhnu je trhané. Neexistuje nějaký program který přímo řeší tuhle problematiku?
Mike (617)|29.4.2004 12:37
ono to nikdy nebude ideální, protože přidáváš 1 frame na 1 sekunkdu, máš dvě možnosti:
1. klasická metoda ti přidá ten jeden frame tak, že ho zduplikuje - trhá se
2. přesamplování - nebude se trhat, ale trochu se rozmaže obraz, k tomu použí nějaký profesionální video editor - premiere, vegas, můžeš skusit i procoder, ale tam si nejsem jistej, zda to dokáže zrovna tento převod
vlada (3470)|29.4.2004 13:56
Mike> Proč takhle složitě? Pouze změní fps v hlavičce .avi a film zrychlí. Dělá se to tak přece běžně ne?
René> Musíš získat standardní fps, to znamená 25 rovných, 24 by taky mělo být O.K. Problém nastane se zvukem, kterej potom musíš opravit, jak na to najdeš na mych stránkách http://jech.webz.cz. Je to v 2. díle návodu na zachytávání pomocí TV karty. Co se týká videa, nemá důvod být trhané. Udělej to, co radí mirekv. Pokud chceš zkusit rovnou kompresi z VD do MPEG-2, zkus kodek YMPEG (dnes sem ho přidal do downloadu) nebo použij pro kompresi QuEnc, návod opět na mych stránkách. Potom to zautoruj v nějakym SW dle vlastního uvážení. Pokud bude mít video standardní parametry, neni důvod, aby ho program odmítl. Někde musíš dělat chybu. Zkus být podrobnější o všech nastaveních, vlastnostech videa zdrojovýho i výslednýho MPEG-2, snad na to přídeme. Vláďa
René (17)|29.4.2004 14:11
Jdu teda vyzkoušet tvou metodu. Akorát mám problém najít u tebe ten kodek YMPEG. Můžeš mi tu hodit přímý odkaz? Diky
vlada (3470)|29.4.2004 14:21
Ten kodek je na http://www.motiwala.com/ympeg.htm. Objevil sem ho teprve včera a zatim se ho moc nezkoušel. Tim downloadem sem myslel tady na TVFreak. Zkus si s tím nějak pohrát a dej vědět, jak si dopadl. Vláďa
ambasador (1)|10.6.2004 23:54
Takze, mam problem ze se mi film seka. Jde o prevod XviD 25fps do SVCD pres virtualdub a TMPGEnc. Problem je asi v tom ze Xvid ma zvuk kodovany jako VBR. Takze kdyz spustim jak original film tak film s dekodovanym audiem do PCM v jakymkoliv Virtualdubu tak se mi zda ze v nem chybi snimky ( posouvam po snimkach- obraz-posunu-zadna zmena-posunu -obraz se zmneni=> asi sekany film=> sekany MPEG2),ale kdyz ten stejny film jak kodovany tak nekodovany pustim ve Windows media playerovi tak jede absolutne plynule. Neporadil by mi s tim nekdo?

PS: vysledny film jel se zvukem v pohode(nerozchazel se) jen se film trhal

Diky za odpoved