Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nikdy viac SAMSUNG!

Slamka (33)|23.3.2011 18:47
Bude to dlhy pribeh, ale vytvorte si kazdy svoj obraz a zaver.

3.11.2010 som kupil televizor SAMSUNG UE46C7000 v cene 1990,-Eur. S radostou som si ho doniesol domov, namontoval a zacal pouzivat.
Hned po montazi sa mi objavila prva chyba tohto televizora - sam sa zapinal a vypinal. Robil to uplne nahodne, obcas to spravil raz za hodinu, inokedy sa tri hodiny nevypol a potom sa vypol/zapol aj 3x po sebe. Stalo sa ze sa mi sam zapol v noci. Jedine riesenie - nechavat ho odpojeny od elektrickej siete. Volal som autorizovany servis TOMS s.r.o. (Halova 16, Bratislava), objednali novu zakladnu dosku a tyzden som cakal. Po tyzdni dosiel pracovnik servisu priamo ku mne domov a u mna doma na zemi tuto dosku vymenil. Este sme ju ani nezavesili na stenu a uz sa po zapojeni do elektriky zacala zas sama zapinat a vypinat. Takze si ju pracovnik servisu odniesol so sebou. To znamenalo dva tyzdne bez novej TV..jeden tyzden doma nepouzitelna, druhy tyzden v servise...
TV opravili, vymenili tam zas zakladnu dosku a aj panel tlacitok (vlavo dolu).

Druha chyba sa objavovala tiez nahodne - cca 1s vypadky obrazu aj zvuku z pripojeneho zariadenia HDMI. Najskor som podozrieval UPC, od ktoreho mam settopbox s HDD, no vymenil som ich behom mesiaca 4ks (dva modely a z kazdeho po dva kusy) a robili to vsetky. Cez Vianoce som zlozil nove HTPC na prehravanie filmov a...objavil sa aj treti problem. Ale najskor k tomu druhemu. Rovnake vypadky sa diali aj pocas prehravania filmu z PC! Tak znovu som to odniesol do servisu, kde to mali viac ako dva a pol tyzdna a vymenili tam zakladnu dosku. Takze koncom januara 2011 som mal doma trojmesacnu TV, ktora bola skoro mesiac v servise..
Po prineseni "opravenej TV" domov som este ten den zas pozoroval tieto 1s vypadky obrazu a zvuku!! Takze som si ich pre istotu nahral fotakom na video..

Tretiu chybu co som pozoroval pri prehravani filmov z PC bola chyba sekania prehravania videa pri HD filmoch. Viem, teraz sa na mna vyvrsi kvantum ludi ktori to hodia na kodeky, prehravace a vsetko mozne, ale..
1. nie som uplny IT zaciatocnik..
2. skusal som pripojit 3 rozne PC, ktore boli odladene a odskusane na prehravanie HD filmov..akceleraciu cez grafiku aj spracovanie obrazu len cez CPU.
3. skusal som aj ine televizory a ine HDMI kable (po znamych co maju rozne TV, Sony, LG, Panasonic, rozne velkosti) s mojim aj inymi PC, vsade sa filmy prehravali v pohode, len nie na mojej TV.
Zaroven som pozoroval aj TRASENIE obrazu TV, napriklad loga televizii doslova "poskakovali" hore-dolu. Text bol skoro necitatelny. Znovu som tento fakt odskusal na roznych zdrojoch obrazu TV, cez UPC, Skylink, klasicka antena..

Tretikrat som TV chcel odniest do servisu s obidvoma, resp. troma (chyby obrazu) uvedenymi chybami, volal som tam dopredu a chcel som sa dohodnut ze im vsetko ukazem, no servis mi oznamil ze to citujem "ani nemam nosit, TV je urcite OK. Rucim za to!"! To je ochota jedineho autorizovaneho servisu SAMSUNG (TOMS s.r.o., Halova 16, Bratislava, majitel pan Brychta s ktorym som toto vsetko riesil) pre zapadne Slovensko.

Takze co - 8.2.2011 som zobral TV priamo na predajnu (Galeria Samsung Polus), kde som im ukazal chybu sekania HD videa prehravaneho z PC a nahravku videa sekundovych vypadkov. Prijali to reklamacnym protokolom s dodatkom ze citujem "uvedene zavady sa prejavili na predajni".
28.2.2011 som bol kontaktovany servisom TOMS, ze oni ziadne chyby nevidia, ci budem ochotny im to prist ukazat. Urobil som tak hned dalsi den, 1.3.2011 som dosiel na servis s mojim PC a ukazal som im ako sekanie videa, tak aj sekundovy vypadok. Rovnako som im ukazal sekanie HD videi aj pri prehravani ich HD filmu z ich PC. Fakt nechapem ako ho mohli nevidiet...
Sekanie sa prejavuje pri pohyboch kamery - obraz na chvilocku, cca 0.2s zastane a zas sa posunie o kusok. Najlepsie to vidiet pri zaberoch z lietadla, vrtulnika, plynule zoomovanie kamery. Pri akcnych scenach to az tak nevidno, ale je to tam. Samozrejme ze servis mal pusteny asi ten najakcnejsi film, stale zmena kamery, ziaden plynulo pohybujuci sa zaber, proste skokove zmeny obrazu..

Riesenie???
Servis mi oznamil ze to je technicky stav TV, nie je vadny! A k sekundovym vypadkom sa dotycny pan vyjadril, ze on nema cloveka na to aby tam sledoval 8hod jednu telku a podla nich sa to neprejavilo, lebo by si to vsimli! By som chcel vidiet ako by si tam dvaja ludia vsimli ze im jedna TV zo zapojenych 20ks na 1s vypadol obraz, o zvuku ani nehovoriac nakolko ho maju stlmeny!!! Samozrejme na papier dal len "ze sa dana zavada neprejavila", aj napriek tomu ze som mu to ukazal na videu.
Takze vysledok co som mal na papieri po skoro mesacnom servisovani mojej TV - nepatrne sekanie HD filmov je vlastnost danej TV a vypadky neboli pozorovane, 4.3.2011 vratene na predajnu SAMSUNG Galeria Polus bez akehokolvek zasahu.

Takuto TV som odmietol prebrat a kontaktoval som veduceho predajne, ktory ponukol najst riesenie a navrhol odskusat ine televizory priamo u nich na predajni. 7.3.2011 sme sa stretli na predajni a znovu som na mojej TV ukazal vady - sekanie HD videi pri prehravani z PC, rovnako aj sekundove vypadky. Veduci predajne ochotne dal na odskusanie aj iny televizor C7000 aj C8000, vada sekania HD videa sa prejavila NA KAZDOM Z NICH!!
Bolo mi navrhnute ze sa predajna pokusi najst riesenie do dvoch dni, s cim som suhlasil.
ALE...Klasika Slovensko - nic sa nedialo.
Kontaktoval som sudneho znalca elektroniky, ktory bol ochotny urobit posudok na moju TV. Medzi recou mi povedal ze na TV robil okolo 300 posudkov, pritom vsetky boli LG a SAMSUNG. Ani jeden nebol SONY ci PANASONIC.

Nakolko sa tyzden nic nedialo, v piatok 11.3.2011 som im na predajnu dorucil zvysne prislusentsvo k TV s listom o odstupeni od kupnej zmluvy, nakolko vlastnost prehravania HD videi z PC mi bola prezentovana ako samozrejma a bezproblemova, co vsak nie je pravda. Predavaci na tejto predajni su vsak natolko neschopni (oni sa nazvali nekompetentni) ze odmietli tento list prevziat (alebo to maju nadriadene od veduceho)!!
To ma uz skutocne vytocilo, tak som samozrejme dany list poslal postou s dorucenkou a pozadoval som vyplatenie aj dalsich vzniknutych nakladov s odstupenim od zmluvy - postovne a cestovne na postu v celkovej sume 8,-Eur (2x postovne na centralu firmy a na predajnu + 5,-Eur cestovne na hlavnu postu v BA). V danom liste som im oznamil ze ak mi nezaplatia sumu televizora a dalsich nakladov vzniknutych na zaklade ich neschopnosti do troch dni, postupim to pravnikovi a budem sa domahat urokov z omeskania atd atd.....

Tento list bol prevzaty 14.3. a 15.3., dal som im cas do 18.3. a neuverite, zas sa nic nedialo....Nikto ma nekontaktoval, ziadne peniaze na ucet neprisli..

V pondelok 21.3. som tuto problematiku odovzdal pravnikovi a cuduj sa svete, hned v utorok 22.3.2011 mi vecer volali z predajne, aby som si dosiel po peniaze. Ucinil som tak dnes, v stredu 23.3.2011......

A UZ NIKDY VIAC SAMSUNG!!!!!!!!

Tento prispevok je len varovanie na kvalitu televizorov Samsung, jeho servisu, sluzieb, predajcu..
Kazdy si kupte co povazujete za naj, stastnu ruku pri volbe.



PS: Tem ohladom sekajucich SAMSUNGOV je tu pozehnane a tak skoro ich neubudne, nakolko sa jedna O VLASTNOST TELEVIZORA!!!! Potvrdene servisom TOMS a vraj to potvrdil aj SAMSUNG (veducemu predajne Galeria Polus a na zaklade toho mi vracia peniaze, co je ale diskutabilne, nakolko keby som sa neobratil na pravnika, tak este stale tie peniaze nemam).

PS2: Experti co to hodia na kodeky a moju neschopnost - skusal som skutocne vsetko........nic nepomohlo...

PS3: Servis TOMS nekomentujem, hadam vsetkym staci tolko ze sa mi snazili nahovorit ze TV je pri prehravani HD videa limitovana jeho bitratom...to sice je, ale snad len pri prehravani HD videa z HDD (vykon procesora v TV na dekodovanie HD videa), nie z externeho zdroja, ked by dana TV mala proste zobrazit to co jej PC alebo cokolvek ine cez HDMI kabel posle!!!!!!
jarino1978 (8045)|23.3.2011 20:17
zaujímavý prípad, ale so šťastným koncom. :)
Ladys (1829)|23.3.2011 20:22
Jako verim ze to bylo o nervy:)
Clovek si chce udelat radost z nove celkem drahe telky a nejenze narazi na spatny kus, jeste jsou silene problemy s reklamaci.
Bohuzel i toto se u nas, potazmo na Slovensku deje.
eldorado09 (1441)|23.3.2011 20:35
Nie som zástanca Samsungu, taký prípad sa môže stať aj s inou značkou...
jarino1978 (8045)|23.3.2011 20:54
ja som bol myslím pred Vianocami svedkom v jednej elektro predajni v PB toho, ako jeden pán, podľa prízvuku zjavne z okolia Papradna reklamoval 3D TV Samsung pretože :
- predal som pozemky a kúpil som túto kravu
- dostal som k nej zadarmo nejaký prehrávač s takými kotúčmi, ale keď mi syn pustil ten kotúč, tak namiesto jedného obrazu, som videl dva.
- ja som vtedy nebol opitý, ja pijem len večer v krčme a toto som pozeral poobede a ešte tá krava začala niečo písať na tú obrazovku, že mám si dať bríle, alebo čo.
- a čo som ja slepý ? ja potrebujem bríle len na noviny a nie na nejakú kravu...
- ja túto kravu nechcem, dajte mi normálny televízor, kde uvidím obraz aj bez brílí...
vivid.sk (11472)|23.3.2011 21:29
vidim, ze si jeden z mala, kto investuje tolky cas do riesenia tychto problemov. Ale niet sa comu divit, 2000e za TV nie su male peniaze.
Ale keby som doma nemal jeden samsung a jedno pripojene HTPC ktore funguje bez problemov, tak by som sa aj obaval (ale tiez to chcelo cas a vela skusenosti to dokopat do dokonalosti).

v kazdom pripade
- to tvoje spomenute trasenie loga - tu so klasicke artefakty spojene so 100Hz dopoctom. Vznikaju len za urcitych okolnosti, ale existuju. Je to dan za moznost pouzivat tuto technologiu a prejavuju sa aj pri TV inych znaciek
- sekundove vypadky na vsetkych pripojenych TV je "celkom zaujimava vlastnost", tazko povedat, ci ide o chybu serie, alebo o chybu vsetkych "C" modelov, ale kedze pises len o sekani videa a nie vypadkoch pri vsetkych pripojenych modeloch.

prajem stastnu ruku pri vybere inej znacky a ineho TV.


k tvojmu PS2. Sekanie TV naozaj nie je vlastnost TV - minimalne nie vsetkych - pisem za tu, co mam doma, TV korektne zobrazuje 24p (23.976fps) zdroj bez cukania a sekania. Ci uz ide o interny player, alebo HTPC. Seknutie (resp. zobrazenie toho isteho snimku este raz, alebo preskocenie jedneho snimku) v pol minutovych intervaloch (synchro 23.976 vs 24) maju rozny povod. Od grafiky cez ovladace az po player.

P.S. kedze registrujem tvoje dotazy neplynulosti z ineho vlakna, verim ze si rieseniu problemu inestoval dlho casu. Ja osobne som instaloval jeden notebook s 4500MHD grafikou a ani za boha mi neslo HD video s DXVA cez intelacku kartu bez prilezitostneho cuknutia (zrejme nieco obdobne ako pises). Keby som to netestoval na stovkach dalsich notebookoch s ATI alebo NVIDIA, tak to sem nepisem, ale tento jeden nestastny notebook (zreme su v tom drivre), aj ked som s tym stravil cely den, som nepresvedcil k tomu, aby to fungovalo. Pricom prehravanie HD filmov cez CPU bezi v poriadku. Skratka niekedy su veci medzi nebom a zemou ..... a nepomozes si.
nuchtala (44)|23.3.2011 22:14
Asi mám dobrý kus,ale mám taky C7000 a všechno je v pořádku.1080 běží naprosto plynule jak z flešky ,tak z disku.Žádné výpadky zvuku ani obrazu.Zatím maximální spokojenost.
SPAWN (744)|23.3.2011 22:37
Ja to tvrdim uz rok ze Samsung vede pricku v reklamackach. A nekteri mi proste neveri.8-)
Ladys (1829)|24.3.2011 06:50
To ze ma Smasung nejvice reklamaci je z casti zpusobene take tim, ze se jich proste nejvic prodava a reklamni masaz na lidi funguje na 100%.
Ja bych ten Samsung neodsuzoval, je to kus od kusu a muze se to stat kazde znacce.Holt Samsung je asi nejvice na ocich.V kazdem kamennem obchode maji hlavne Samsungy, pak LG a Philipsy, pak plasmy od Panasonicu..., ale aby clovek natrefil v krame na Sharpa nebo Toshibu, to je opravdu prvni ve sportce:)
Slamka (33)|24.3.2011 08:31
[quote=nuchtala;336677]..1080 běží naprosto plynule jak z flešky ,tak z disku...[/quote]
Ono takto, z pripojeneho HDD ci fleshky sa rovnaky film prehraval OK. Vsetko fungovalo korektne, az na pripojeny PC a HD video z neho. Pokial som si z PC pustil DVD, SD film, nejake avicko, vsetko bolo v pohode, iba mkv subory HD videa ani za svet. A ver ze kopirovat 8GB mkv subory vzdy pred pozeranim filmu sa mi na externy HDD nechce, ved preto som si zlozil HTPC..

A ako pisal vivid.sk, venoval som tomu vela casu.
X-krat som robil reinstal systemu, rozne nastavenia kodeku, prehravaca, rozne systemy dokonca, od Windows cez Linux az po XBMC. Ani raz sa mi nepodarilo dosiahnut uspokojivy stav, sekanie, nepravidelne sekanie bolo stale tam. Skusal som dalsie PC na ktorych rovnake filmy na inych TV isli ako po masle, jedna basen.
Nebolo to pravidelne, ze by PC ci TV vypustilo pravidelne nejake obrazky, proste nepravidelne sekanie. Dokonca ta ista pasaz filmu a vzdy ine sekanie. Obcas to TV ledva-ledva rozdychala, inokedy to prehrala pomerne "rozumne" ale stale so sekanim.

Kazdopadne, moj pribeh nie je o Samsungu ako takom, ale ma sluzit na vytvorenie obrazu o ludoch s ktorymi mas potom svoj problem riesit a ich ochote to riesit. Vzdy to je o ludoch, aj keby mi ta TV doma vybuchla tak rozumny clovek by sa so mnou dohodol a netvrdil mi do oci ze to nie je mozne (vid servis, ze on za tu TV ruci)..
Vela drobnosti som v mojom pribehu vypustil, nakolko by to bolo asi 2x tak dlhe. Staci snad tolko, ze predavaci v predajni Samsung Galeria ani nevedia ako vyplnit preberaci protokol ci nejaky papier - vyplni papier a podava mi zdrap bez peciatky, datumu ci podpisu. Clovek co si to nevsimne, neda si pozor, nevie do coho sa pusta, tak by zobral papier a siel prec.. Ja som si vypytal peciatku, podpis, datum a pozerali sa na mna ako na vraha, co si to dovolujem od nich chciet!
Asi tak ako nie su kompetentni prevziat odstupenie od zmluvy a povie Ti do oci ze on "nie je kompetentny". Podla zakona ma byt na predajni vzdy osoba ktora je kompetentna riesit taketo zalezitosti, ale ich to evidentne netankuje. Jeden predavac pomaly na mna nakrical ze nech si tu TV beriem prec a ked nesuhlasim mozem si dat urobit znalecky posudok (preto som oslovil znalca, ale neskor som dal najskor sancu veducemu predajne sa so mnou dohodnut, nakolko viem ze tupec predavac nie je kompetentny a riesi si na mne svoje komplexy nekompetentnosti). Ako kde sme????? Nema co na mna kricat a nepozna vobec obciansky zakonnik ked mi zacne nieco taketo rozpravat! To je zas na dlho....

Servis mi miesto toho aby sa snazil riesit moju TV povedal, ze ta TV je OK a on to nemieni riesit. Ked som sa ho opytal ci by sa pozeral na sekany film, typek mi povedal ze ano, v pohode, lebo ze vie ze filmy nie su korektne zakodovane atd atd.. Proste reci na oblbnutie zakaznika. Ale pre boha, to mne jedinemu ma dany film sekat a vsetkym ostatnym ist ok?????
Na 1s vypadky mi bolo povedane ze "aj PC sa obcas zasekne, resetneme ho a nejdeme to reklamovat". Akoze sorry, ale v mojom ponimani ma TV byt schopna fungovat 24h denne bez problemu a nie sa sekat kazdu chvilu..
A ked uz to ktokolvek snazi zvalit na vinu kodekov, nemala by sa teda predajna ci servis snazit o to aby sa im to podarilo rozbehat k spokojnosti zakaznika???
Ako pisem, je to o pristupe ludi........ Samsung proste zvolil tento typ a dakujem, neprosim.

Mozno som chytil vadnu seriu, ale trosku pochybujem, nakolko sa rovnake sekanie prejavilo aj na inych TV na predajni. Proste podla mna nefunkcna 24p podpora. Kym som mal doma TV, tak som v nastaveniach skusal vsetko, vypnut/zapnut, nastavit, stalo ma to vela casu, nervov a nic...
Predajca to v rychlosti radsej vypinal, aby okoloiduci zaujemci o kupu nedostali soky co to je za "dokonaly obraz"....a on nestratil zakaznika. Kolko ludi si realne k tomu doma pripoji PC? Drviva vacsina si prikupi Tesco DVD prehravac a vybavene, spokojny uzivatel. Aj tu je kopa spokojnych uzivatelov, ja Vam to neberiem, prajem Vam to. Len Vam neprajem aby ste sa museli rovnako natahovat ako ja ked zistite ze nieco vo Vasej TV nefunguje ako ma. A zial, ludia z BA a okolia sa budu natahovat jedine so servisom TOMS....



Na porovnanie - mam doma 4ks HTC veciciek a z toho kazda uz bola zhruba 2-3x v servise. Pristup je tam ale uplne iny, do tyzdna mas kurierom opraveny pristroj doma a bez akychkolvek pochybnosti. Takze aj napriek pomerne vysokej kazivosti viem ze si HTC kupim aj v buducnosti.
SPAWN (744)|24.3.2011 13:56
Slamka: hlavni je zes nakonec po dlouhem a statecnem boji dostal benize. Ted budes muset dobre rozvazovat ktere znace das svou duveru. Jeste bych napsal email na Samsung.sk jak ohotni jsou prodejci teto znacky. Ze jeden zakaznik jim dava kosem a ze je to vystraha pro dalsi. Hold neochota jedincu je v dnesni dobe nesvar i u nas. Je to dobou? Nebo cim to je? Staci prejet hranice na zapad a tam zjistite ze v Nemcku jeste porad cti zakaznika.
Ladys (1829)|24.3.2011 14:03
U nas je to Svejkov a vzdycky byl.

Heslo "nas zakaznik nas pan" se u nas cti jen ve vyjimecnych pripadech.
JMS (33)|24.3.2011 14:28
[quote=Ladys;336700]To ze ma Smasung nejvice reklamaci je z casti zpusobene take tim, ze se jich proste nejvic prodava a reklamni masaz na lidi funguje na 100%.
Ja bych ten Samsung neodsuzoval, je to kus od kusu a muze se to stat kazde znacce.Holt Samsung je asi nejvice na ocich.V kazdem kamennem obchode maji hlavne Samsungy, pak LG a Philipsy, pak plasmy od Panasonicu..., ale aby clovek natrefil v krame na Sharpa nebo Toshibu, to je opravdu prvni ve sportce:)[/quote]

V prodejně jsem narazil na Sharpa i Toshibu. Bohužel jsem minulý týden vracel Sharpa. Myslel jsem že koupím Samsunga LED - ale v jiném diskuzním tématu mě nějak odradilo dohadování o cloudingu, tak jsem přemýšlel nad Panasonikem - NeoPDP - opět strašení v jiném tématu o vypalování, ...
Asi nejdůležitejší je spolehlivý servis - aby nedělali zbytečné problémy při oprávněných reklamacích.
Ladys (1829)|24.3.2011 14:50
Jako dneska si nevyberes, kazda technolige ma sve mouchy a chce to hodne stesti na dobry kus.

Otazka je co je lepsi...nic nekoupit a nadavat a nebo koupit a nadavat :)
bavorak (1494)|24.3.2011 15:10
ceeee je spravne :-), kupit a byt spokojny !!!
Ladys (1829)|24.3.2011 15:16
...kez by to tak bylo u kazdeho :)
bavorak (1494)|24.3.2011 15:55
no, mne sa to pred 6 a pol rokom podarilo, ale znacku nebudem menovat, aby nebol ohen. Ale priznavam, ze by som chcel nieco novsie a mam obavu nieco kupit, lebo to co ja chcem nie je za 500€
vivid.sk (11472)|24.3.2011 16:15
[quote=bavorak;336751]ceeee je spravne :-), kupit a byt spokojny !!![/quote]

Zial ale to nejde. Neexistuje idealny TV! Existuje len malo narocny/nenarocny zakaznik.

[quote=bavorak;336758]lebo to co ja chcem nie je za 500€[/quote]
V tom je prave problem, ze clovek si mysli, ze kupi TV "z tych drahsich" a pritom je to stale o tom istom - rovnaka kvalita, rovanake chyby, rovnake problemy.
A za rok vyjde nova TV, ktora je lacnejsia a (potencionalne) lepsia .....ale tak to chodi*.


[quote]
All in all GT30 is a fantastic 3D TV and I believe that the performance is almost identical to last year’s high-end VT25 / VT20 model, which is also our 3D reference.
zdroj
[/quote]
eldorado09 (1441)|24.3.2011 16:21
Presne tak, ideálny TV neexistuje, všetko je o kompromisoch. :BB:
tesla15 (505)|24.3.2011 17:09
Můj pohled: žádné LCD,žádné LED. Podívejte barevné možnosti LCD v porovnání CRT. V R a G zdaleka nedosahují barevné podání jako CRT obrazovka.Jenom umí dobře B, pleťová barva má MALÝ obsah modré. Zdaleka nelze dosáhnout věrného barevného podání./ to ovšem zneznalosti původního obrazu jako muž nemusíte pro eventuelně snížený barvocit vnímat/.NELZE nastavit ani ČB obraz, proto u LCD záměrně uváděn dynamický kontrast. Sebelepší LCD neexistuje pod 2msec., Plazma 0,001msec. Úhel pohledu uváděn 178%, ale nikde neuvedena ztráta o kolik procent. atd. BEZPEČNOST: jedno z hlavních kriterii.. Samsung ( i někteří jiní ) nemá síťový vypínač. U takových výrobku vzniká nebezpečí samovolného zapnutí ve Vaší nepřítomnosti a znám případ(nebyl to Samsung) kdy vyhořel celý byt.Samsung v příloze upozorňuje na nutnost přístupu k zásuvce.Lze to obejít tzv. psem s vypínačem a ještě přepěťovou ochranou. V odborné literauře jsem se dočetl o výskytu rušení výbojek na vzdálenost až 200m.Přepěťové špičky...napětí v síti několkrát během 8 hod. přesáhlo 800V!!. Nemohu pochopit jak mohl někdo TVP bez síť. vypínače povolit do výroby. To je možnost u jistých výrobků načítat odehrané hod. a potom dělat záruční problémy Nejraděj volím pouze panel (Panas PLAZMA uvádí 100 000 hod, u LCD též Pan. uvádí 60 000hod.). Obojí zajisté dřív skončí v odpad. koši, technika jde až moc rychle kupředu, nemůže být zdaleka perfektně vyzkoušena a musím počítat se zvýšenou poruchovostí. I to je jeden z důvodů, vezu do servisu jenom některou z " krabiček " a PLAZMA zůstává doma. Jinak,,, neexistuje nerozbitný výrobek. Kolik družic nedokončilo svá poslání přestože přezkoušeny na 99,9999999% ? A změny na Satelitech, očekáváme změny i na pozemních vysílačích. Atd. atd.
VIKY CRT - LCD.jpg
Ladys (1829)|24.3.2011 17:19
Nic ve zlym, ale i kdyby plasma podavala sebelepsi a realnejsi barvy nez LCD, tak proste sve negativa ma a to ji srazi na kolena.Ale samozrejme zadna o tom, ze obraz podava lepsi a verohodnejsi.

Dokonaly obraz je taky fikce, bo kazdy to vnima jinak a v podstate se muzes hadat s nekym kdo ma prumernou LEDku oproti vlajkove lodi plasmy od Panasonicu.
Slamka (33)|25.3.2011 08:08
Ked sa uz bavime o kvalite obrazu, prispejem svojou "chabou" dvojmesacnou skusenostou s tym Samsungom kym som ho mal doma.......

Ak bola ta telka funkcna, potom mi na obraze najviac vadilo to, ze podsvietenie preblikovalo zo silnejsieho na slabsie! Dovod preblikovania podsvietenia je ten, ze ked je na obraze vela tmavej farby, dava podsvietenia menej, ked je na obraze vela svetlej farby, dava podsvietenia viacej. Clovek si to neuvedomi ked su zabery strihane na preskacku - tmavy/svetly obraz..
LENZE...
Pokial je na obraze mix farieb, svetle s tmavymi zaroven (najviac som tento problem vnimal pri obraze z interieru - napriklad tmavo obleceni herci, tmava podlaha, tmavy nabytok a k tomu kontrast biela stena a okna zo slnecneho dna na pozadi), telka musi nejakym sposobom vyhodnodtit ktorej farby je tam viac a na zaklade toho podsvieti obraz. Problem nastava ked je to tak zhruba pol na pol a ked sa kamera pripadne k tomu velmi zlahka pohybuje a ten mix farieb tam je raz v prospech tmavsich farieb a raz svetlejsich farieb.
Potom sa pozerate na jeden pomaly pohybujuci sa zaber a podsvit obrazu vnimate ako zosilnel, zoslabol, zosilnel, zoslabol atd.. Do osalenia!

Toto nemate snacu si vsimnut v ziadnom obchode pretoze je tam vela okoliteho svetla a vsimnete si to az doma v pritmi vecerneho filmu.
Som rad ze som sa tej televizie zbavil.......
Ladys (1829)|25.3.2011 08:28
Ano, to je proste holy fakt a nekvalitnost EDGE podsviceni.Kazdy to ale vnima jinak a spousty lidem co si takovou TV koupili, tak tem to proste nevadi.
A to bud to nechteji videt a nebo to opravdu tolik nevnimaji a to je dle narocnosti daneho uzivatele.
konecnyvopa (45)|25.3.2011 08:47
Výpadky na 1s obrazu a zvuku jsem na své 32C550 měl a mám také. Výměna zdroje, základní desky na TV a závada trvala. Dělalo to pouze při připojení STB Motorola přes HDMI kabelové TV. Výměna STB nepomohla. S jinými značkami STB problém není. Je to neodstranitelná VLASTNOST těchto TV s některými STB - závěr technika SAMSUNG.
Slamka (33)|25.3.2011 09:05
Co sa vypadkov tyka, ja som ich nemal len pri STB, ale aj pri PC cez HDMI. Ako som pisal vyssie, vymenil som celkovo 4ks STB, dva modely po dva kusy, robilo to stale. A ked to urobilo aj pocas prehravania filmu z PC, pochopil som ze vada nie je na strane STB ale TV....

Btw., tento problem podsvietenia je na vsetkych edge LED? Uvazujem totiz nad nastupcom a v podstate cakam asi na najnovsi Sony 46NX720 alebo 46HX720, no oba maju edge LED podsvietenie. Znamena to ze aj na nich bude takto podsvietenie preblikovat?
tesla15 (505)|25.3.2011 11:30
[QUOTE=Ladys;336776]Nic ve zlym, ale i kdyby plasma podavala sebelepsi a realnejsi barvy nez LCD, tak proste sve negativa ma a to ji srazi na kolena.Ale samozrejme zadna o tom, ze obraz podava lepsi a verohodnejsi.

Dokonaly obraz je taky fikce, bo kazdy to vnima jinak a v podstate se muzes hadat s nekym kdo ma prumernou LEDku oproti vlajkove lodi plasmy od Panasonic.
Taktéž nic ve zlém.. Barvocit se posuzuje jako oko "průměrného pozorovatele", vykonané testy u tisíců lidí. Tudíž něco jako norma. Dle mého názoru by výrobce na barevné nedostatky měl upozornit. Ono se tak i děje,prakticky skrytě či spíše jenom v odborné literatuře. Že témeř 40% mužů má snížen barvocit je fakt, provádím si jednoduché testy. Jenomže,běžně se na TV dívá rodina včetně žen u nichž jde pouze o DVĚ %. Muži barevný problém hlavně mezi R a B. / .. Z diagramu VIKY můžete vidět jak tento problém má LCD, tudíž další chyba. Muži se ani zdaleka nezabývají barevnou škálou jako ženy ( bordo, lila atd. ). Mnoho z toho nemohu osobně ovlivnit ale také nemusím smířit . Proč? Když LCD ani po nějakých více než 10letech barevně zdaleka nedosahuje na CRT obrazovku. ( v R z 19 dílků CRT neumí JEDEN, LCD PĚT ). Podobně v G. Ale v B si mohou konkurovat. Ale, Ale, pleťová barva má malý obsah modré. Svého času jsem učinil sázku..já 100 000 Kč oproti 10 000 Kč a představte si...těm co byli o kvalitě LCD tak zatvrzele přesvědčeni nestálo si ono vypiplané LCD ke mně dovézt.( Možná jim stotisícová výhra nestála ani za řeč.). Již nevím jak to těm LCD čkářům jinak dokázat.
Ladys (1829)|25.3.2011 12:03
Bohuzel "vedecka" fakta jsou jedna vec a realita moderni trendy doby vec druha.

Ve finale si kazdej druhej z nas kupuje novou drahou placku jen kvuli tomu, ze je to IN a to, ze bude mit horsi obraz nez 10 let stara CRT proste prehlizi.

Ta druha pulka lidi co si kupuje nove placky kvuli kvalitnimu obrazu jsou tady na foru a resi neresitelne a nadave na predem zname negativa vsech TV technologii.
deco (55)|25.3.2011 13:12
Já mám lowendovou plazmu od LG a CRT bych nechtěl místo ní ani zadarmo.V blízkých rodinách
jsou ještě 3 CRT stáří asi kolem 5-6 let a všichni! přiznávají že takový obraz nemají.Tím nechci
svou tv nějak vyzdvihovat,protože má také své mouchy ale v dané cenove relaci jsem spokojený.
tesla15 (505)|25.3.2011 13:54
[quote=deco;336898]Já mám lowendovou plazmu od LG a CRT bych nechtěl místo ní ani zadarmo.V blízkých rodinách
jsou ještě 3 CRT stáří asi kolem 5-6 let a všichni! přiznávají že takový obraz nemají.Tím nechci
svou tv nějak vyzdvihovat,protože má také své mouchy ale v dané cenove relaci jsem spokojený.[/quote]


Osobně jsem psal a porovnával a to zdůrazňuji pouze možnosti barevného podání ve srovnání CRT versus LCD, LED... Jinak dnešní technika zpracování SIGNÁLU je diametrálně jinde.. Též jsem porovnával jednu z nej. obrazovek v barvách s jednou z posledních Plazem Pioneer a docela bych řekl že tato Plazma mohla být o chlup lepší než CRT....... K tomu sekání obrazu : není to daň daná sblížením TV a počítačové techniky daná velkou univerzálností? ( i dříve kdy TVP byly kontruovány na různé typy vysílání většinou v nejlepší kvalitě NTSC, PAL, SECAM atd. nezvládaly).
vivid.sk (11472)|25.3.2011 21:47
[quote=Slamka;336871]
Ak bola ta telka funkcna, potom mi na obraze najviac vadilo to, ze podsvietenie preblikovalo zo silnejsieho na slabsie! [/quote]

Tato "feature" bola uz v predchadzajucich "B" modeloch, vratane CCFL modelov. Nastastie sa tato funkcionalita (ktora bola zrejme vymyslena koli dokazaniu, ze LCD dokaze naozaj absolutnu ciernu) da vypnut.

Teba vypnut dynamicky kontrast, setrenie energie a prepnut na "Movie mode". V tom pripade sa "auto-dimming" vypne. No neviem ci to funguje takto aj v modeloch "C", niekde som postrehol, ze "auto-diming" s uz vypnut neda, ale neviem to potvrdit.

Osobne to tiez neznasam, hlavne to bolo vidno na intenzite titulkov, ktore vzdy pri kazdej scene zosvetluju a stmavuju. Tuto "feature" som samozrejme vypol a je pokoj.
jps7410 (133)|26.3.2011 06:54
[quote=vivid.sk;336941]Tato "feature" bola uz v predchadzajucich "B" modeloch, vratane CCFL modelov. Nastastie sa tato funkcionalita (ktora bola zrejme vymyslena koli dokazaniu, ze LCD dokaze naozaj absolutnu ciernu) da vypnut.

Teba vypnut dynamicky kontrast, setrenie energie a prepnut na "Movie mode". V tom pripade sa "auto-dimming" vypne. No neviem ci to funguje takto aj v modeloch "C", niekde som postrehol, ze "auto-diming" s uz vypnut neda, ale neviem to potvrdit.

Osobne to tiez neznasam, hlavne to bolo vidno na intenzite titulkov, ktore vzdy pri kazdej scene zosvetluju a stmavuju. Tuto "feature" som samozrejme vypol a je pokoj.[/quote]

Ano to sice pokoj máš, ale opravdu ti potomto kroku nevadí PŘÍŠERNÝ clouding osobně jsem tuto TV měl a raději jsem opět funkci auto dimming pustil zpět protože ty fleky byly horší než že TV samovolně ubírala podsvícení.

Nakonec jsem vše vyřešil tím že jsem zakoupil novou TV s full LED podsvícením a je klid.

Takže závěr: už se to zde na foru mnohokrát probíralo ale pokud LCD s LED podsvícením tak v dnešní době je Full LED asi nejlepší kompromis.
vivid.sk (11472)|27.3.2011 22:15
[quote=jps7410;336956]...ale opravdu ti potomto kroku nevadí PŘÍŠERNÝ clouding osobně jsem tuto TV měl ...[/quote]
Ano, pri EDGE LED mozno, ja som pisal o svojej TV.
Slamka (33)|3.4.2011 11:27
Tak nasli sa dalsi dvaja uzivatelia ktorym seka HD film z PC... Rozne modely Samsung (C6500 a C6900).
uzivatel jito: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?p=8125820#p8125820
uzivatel tomco85: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=337637&postcount=254

Ja osobne to vidim na celkom slusny problem SAMSUNGov...
Tomco85 (134)|19.4.2011 15:29
Takze Samsung UE55C6900 druhykrat v reklamacii. O PC radsej ani nehovorim, tam seka vsetko. Co ma vsak serie najviac je jemne trhnutie kazdu minutu ci uz mam pustene Blu Ray, UPC alebo Xtreamer.

Vymena zakladnej dosky nepomohla....v servise sa na mna divali jak na debila, ze sak tam uz nema byt co pokazene !!!!!!

Tak som im to tam nechal a zvazujem tiez pravne kroky ak pripadne reklamaciu neuznaju.
elektro (14)|20.4.2011 08:03
Mám Samsung ue-40c8000 a můžu říci,že obraz je stejně dobrý jako na crt od Finluxu 82cm co jsme měli dříve a hd obraz je mnohem lepší než na Finluxu.Finlux crt co jsme měli byl nejvyšší model té doby 2002 za 35000kč.Takže vůbec nesouhlasím s příspěvky,které tvrdí,že crt je mnohem lepší než lcd led edge.Tento Samsung má podle mě nejlepší obraz jaký jsem viděl a to jsem měl možnost vidět Loewe,Pioneer,Sony a další modely do roku 2010.Možná letošní modely od jiných značek by ho překonaly,ale ty jsem zatím neměl možnost všechny vidět.
Slamka (33)|20.4.2011 10:47
Tomco85, drzim palce.
Nechapem od coho zavisi tento problem s TV, ze sa najdu spokojni uzivatelia a taki ako sme my dvaja, teda Ty si zatial na tej horsej strane - ja uz som to uspesne vyreklamoval a dostal peniaze spat, aj ked to bolo na velmi dlhe lakte...

Kedy Ti to zacalo trhat? Pisal si najskor ze vymena dosky pomohla. Jaaaaj, citam druhu temu - si aktualizoval FW????? Hruba chyba. Pri tejto telke som sa naucil ze ked vec ide, tak neaktualizovat, lebo kazda aktualizacia ma v sebe nejaky bug. Duplom od firmy SAMSUNG. :D
Tomco85 (134)|20.4.2011 14:04
Najprv som aktualizoval v domneni, ze to pomoze s problemom PC a trhanim MKVciek. Nieze to nepomohlo, ale este viac sa to dosralo a uz trha vsetko. Nasledne mi vymenili zakladnu dosku no problem s trhanim na vsetkych HDMI vystupoch neprestal, tak som to tam odniesol cele a nech riesia.

Vcera sa tu objavilo vlakno, ze sa niekomu dosral cely TV prezmenu ked upgradol firmware. Ked to maju tak amatersky poriesene a je to s tym taka loteria, na co tie firmwary teda siria a niesu len pre servisakov ?

Teraz sedim v obyvacke pred 40" a pripada mi to jak monitor na kase v potravinach.
Slamka (33)|20.4.2011 14:19
Stale lepsie ako ja, pozeram na 19" klasicky monitor 4:3.. :D
A cakam na Sony KDL-46HX820, v polovici maja ma prist. Pocitam ze sa to trosku zdrzi, takze koncom maja, jun, jul.. Uz vydrzim...
jircy (29)|20.4.2011 18:49
Ano také přispěl svou troškou do mlýna.Od loňského října mám Samsung UE46C6500 a musím zaklepat,televize hraje bez sebemenšího problému!Žádný clouding,žádné sekání videa a jiné věci,které u této značky popisujete.Tak jak si koupíte luxusní vůz a jste s ním v každém měsíci v servisu,tak to samé se bohužel může stát u televizoru.Je to sériová výroba,tak jako každá jiná a vždy se může stát,že se narazí na méně kvalitní výrobek.Nemá smysl hanit Samsung jako celek za nekvalitní zboží.Žádný výrobce není 100%!!
peatro (1054)|20.4.2011 19:07
KOREJCI :-) , ja bych si od nich TV nikdy nekoupil, podle me delaji obslehnutou elektroniku s lzivym marketingem
Slamka (33)|20.4.2011 20:26
Jircy, nemyslim si ze uvedene problemy s trhavym videom je "nahoda" nakolko sa to prejavilo u troch ci styroch uzivateloch (a to hovorim len o fore) a zaroven na dalsich dvoch televizoroch priamo v predajni..

Netvrdim ze tym trpia vsetky UE modely, ale nejaka varka, seria........

A cela tato tema ma byt aj upozornenie na chovanie ako predajne tak servisu. Kupis si telku za 2000e a oni maju chyby Tvojej telky na salame.. Sorry, ale mohli by predavat tie naj telky, viem ze VZDY sa nieco pokazi a ked mam s nimi zakazdym takto bojovat, dakujem neprosim, radsej si kupim telku aj horsiu ale s poriadnymi sluzbami k tomu. Obrazne povedane (Samsung je uz pre mna ta najshitnejsia TV).....
jircy (29)|20.4.2011 20:42
[quote=Slamka;341239]Jircy, nemyslim si ze uvedene problemy s trhavym videom je "nahoda" nakolko sa to prejavilo u troch ci styroch uzivateloch (a to hovorim len o fore) a zaroven na dalsich dvoch televizoroch priamo v predajni..

Netvrdim ze tym trpia vsetky UE modely, ale nejaka varka, seria........[/quote]

Trochu jsem se přehmátl v označení TV kterou mám,tak oprava Samsung UE46C6900.Mohu mluvit jen za sebe,ale videa z externího disku nebo z flešky,formáty MKV,Avi,TS mi hrají zcela bez problému.
Ladys (1829)|20.4.2011 20:54
Clouding je dle vyrobcu LED LCDcek naprosto normalni vlastnost teto technologie, takze kazdy by s tim mel dopredu pocitat.
Nekdo to vi predem, nekdo to zjistil az pri koupi a nekomu to vadi a nekomu ne, ale vyrobci na to pochopitelne nebudou upozornovat predem.
Motto reklamy zni "tenka TV s malou spotrebou" a na to nalakaji mraky lidi.
Slamka (33)|20.4.2011 21:17
Jircy, asi si si neprecital moj prvy prispevok a dalsie specifikujuce dodatky. Mne tiez vsetko prehravanie .avi, .mkv, .ts pri prehravani z externeho disky slapali jedna radost. Tam som problem nemal.

Moj problem bol ked som k TV pripojil PC a pustil film z neho. Takze na Tvojom mieste by som skusil to iste, lebo tu pleties jablka s hruskami. :)
jarino1978 (8045)|20.4.2011 21:55
[quote=Slamka;341254]Mne tiez vsetko prehravanie .avi, .mkv, .ts pri prehravani z externeho disky slapali jedna radost. Tam som problem nemal.Moj problem bol ked som k TV pripojil PC a pustil film z neho.[/quote]

a nemyslíš si, že je problém v tebe a nie v TV ???9-)
Slamka (33)|20.4.2011 22:24
Nie, venoval som tomu dostatok casu a skusal som fakt vsetko mozne.. :)
A nielen ja, aj iny IT maniaci boli u mna doma a nic, bez sance.........
jarino1978 (8045)|20.4.2011 22:41
[quote=Slamka;341270]Nie, venoval som tomu dostatok casu a skusal som fakt vsetko mozne.. :)
A nielen ja, aj iny IT maniaci boli u mna doma a nic, bez sance.........[/quote]

pokiaľ ti videá išli OK z externého playera, tak na 100% nie je chyba v TV, ale v tebe. Jednoducho nevieš nastaviť video out z PC...
nin (388)|20.4.2011 23:18
Mne by zajimalo, pokud by si Slamka vzpomel, jak mel nastaveny HDMI vstup na TV, jak vstup pouzival, jaky kabel pouzival a jakou kartu v PC pouzival. Take by mne zajimalo, zda se obraz trhal take z jineho zdroje pripojeneho pres HDMI v 1080p/i (blueray, dvd; nikoliv usb/dlna vstup).
Bylo by mozne sem postnout podrobnejsi vystup z mediainfo toho mkv, ktery se trhal?

Jen pro info. Spolecne s kolegy jsme si minuly rok zacatkem podzimu koupili 3ks UE46C8000 (63000Kc za kus - 8000 cashback) a ani ujednoho kusu se neco podobneho (vyse popsaneho Slamkou) neprojevuje. Nicmene si nedelam iluze o kvalite lidskych zdroju v servisnim zazemi spotrebni znacky jako je samsung. Clovek muze lehce podlehnout pocitu, ze kdyz si koupi neco trochu drazsiho, nez je mainstream, nemuze se prece stat neco spatneho. Bohuzel totak neni, ale pravda je, ze napr. u Bang & Olufsen se zakaznik svych prav domahat nemusi.

V kazdem pripade Slamkovi (pokud reklamoval tv opravnene) gratuluji k jeho asertivnimu pristupu. Nezbyva nez doufat, ze vyrobce snad casem zjisti, ze business prodejem nekonci.
Slamka (33)|21.4.2011 08:35
[quote=jarino1978;341271]pokiaľ ti videá išli OK z externého playera, tak na 100% nie je chyba v TV, ale v tebe. Jednoducho nevieš nastaviť video out z PC...[/quote]
Zvlastne je, ze tie iste videa ktore boli na mojej TV nepozeratelne boli uplne OK na tom istom PC ked sa pripojil k inej TV. Ver ze som skusal vselico, aj taketo veci.. :)
A to nehovorim o tom ze neskor mi obraz "zgelovatel" uz aj pri inych vstupoch, napr. zo STB od UPC (a to som skusil dva rozne STB), pri SD videach. Cca raz za 5min sa obraz roztriasol akoby som fonho v strede stuchol prstom a cely obraz bol z gelu, tak sa zavlnil...

Nin, vypis z Mediainfo Ti dolozim, aj presny postup, detaily, ovladace. Snad medzi sviatkami sa k tomu dostanem..
Tomco85 (134)|21.4.2011 08:49
[quote=jircy;341243]Trochu jsem se přehmátl v označení TV kterou mám,tak oprava Samsung UE46C6900.Mohu mluvit jen za sebe,ale videa z externího disku nebo z flešky,formáty MKV,Avi,TS mi hrají zcela bez problému.[/quote]


No to mne tiez ide teda isiel UE55C6900 v poriadku (teraz jev servise), problem nastava pri pripojeni s PC. Proste identicke problemy ako ma Slamka. Ten TV je ako monitor nepouzitelny. Inak podla serioveho cisla mam v poradi 24. kus od zaciatku vyroby. Kupoval som ho hned ako bol uvedeny na trh.

Ak mas moznost skus ho prepojit s PC a pustit niake 16gigove MKVcko a budes prekvapeny :)