Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdiel medzi druzicami

wardo (44)|22.3.2011 16:06
Vie mi niekto poradit, aky je rozdiel, ked budem chytat iba druzice ASTRA 23,5/19,2 pre Skylink, alebo radsej 23,5 / 19,2 / 13,0 a 0,8 pre Skylink komplet, Cyfra+ komplet, Sky Germany, HD+ a UPC Direct.
Je tam ovela viac programov? Mam zaujem hlavne o CZ / SK pregramy.
Neviem, ci mam investovat viac do multifocus anteny a 4 konvertorov, alebo mi staci klasika a monoblok.

Mam vsak problem s priamou viditelnostou, lebo mam okna len na strane, kde vidno len na ASTRY, avsak som na 7/7 poschodi, takze neviem, ci by sa to vyriesilo, keby som posunul parabolu vyssie na nejaku konzolu... Mate s tym skusenosti?


Dakujem za kazdu radu...

Mesacne poplatky neriesim...
losos (2977)|22.3.2011 16:24
Kup si motor, dnes není drahý a budeš přijímat všechny družice (klidně třeba 30).
jarino1978 (8045)|22.3.2011 17:26
23,5E - skylink, Cslink
19,2E - ESP SD CZ pre Skylink
1W - DIGI TV, FTA SK programy
4W - Magio Sat
wizzard (447)|22.3.2011 23:50
este to trochu doplnim...na kazdom popularnom satelite co sa tu spomina je priemerne 50-300 FTA kanalov, ale vacsinou zahranicnyh a niektore z nich sa opakuju aj na viacerych druziciach....
28E - vela zaujimavych FTA programov, ale nie v SK/CZ
13E - vela zaujimavych FTA programov, ale vacsinou su zahranicne...
1W - tam je okrem Cigi TV aj UPC direct (cca 100 programov za 10 Eur/mesacne) a maju asi 2x tak silny signal oproti Cigi TV
4W - Z MAGIO SAT buketu chytis FTA akurat tak TA3, ostatne programy len ak si pripojis ich MAGIO BOX, tento satelit je popularny hlavne pre klientov TMobile...:-)
P.S.
Motor sa da zohnat aj za 20-30 Eur, ale najprv si zadaj na http://www.dishpointer.com tvoju polohu a zisti ci ho vobec vyuzijes..:-R.. ak nie tak monoblok 19/23 a 80cm tanier alebo jednoduchy Multifocus.\\/
panasonic650 (1124)|23.3.2011 00:39
Keby som dnes kupoval zostavu, tak kupim multifokus. Motor sa mi moc nepaci kvoli otacaniu aj ked musim povedat ze som ho nikdy nemal. Multifokus dava podla mna jednoduchsiu moznost prejst k inemu providerovy ked prvy zacne vymyslat ako SkyLink.
mirekv (7169)|23.3.2011 07:29
Já jsem zastáncem motoru, ovšem mám jej akorát na brouzdání. Pokud by chtěl přijímat trvale více programů z různých pozic, tak bude lepší multifocus, tomu motoru to přeci jen chvilku trvá, hlavně z 23,3E na 0,8W
wardo (44)|23.3.2011 09:50
Tak to skusim este trosku upresnit, rozmyslam, ze bud kupim iba 80cm parabolu a monoblok pre Skylink, alebo doplatim multifocus a zoberiem aj UPC, ale nemam priamu viditelnost na 0,8-thor satelit
Vid obrazok
Capture.JPG
mirekv (7169)|23.3.2011 14:38
Tak ten Thor jedině na střechu, takže nejlépe další anténa
drto (341)|23.3.2011 14:39
to wardo: a nebolo by jednoduchsie ako davat tyc cca 2m dat satelit na strechu a potom domov zviest len kabel?
wardo (44)|23.3.2011 15:05
[quote=drto;336564]to wardo: a nebolo by jednoduchsie ako davat tyc cca 2m dat satelit na strechu a potom domov zviest len kabel?[/quote]

O tom som uvazoval aj ja, ale neviem ci to prejde u domovnika, myslim, ze by s tym museli suhlasit vsetci obyvatelia vchodu. A aj keby trebalo nieco trochu pootocit, tak zas by som musel ist na strechu... este uvidim, zatial ten byt nie je moj, takze neviem aky je domovnik a susedia... :)
Dagy2 (3153)|24.3.2011 19:33
mimo mísu: najlepší spôsob ako sa zoznámiť so všetkými susedmi (hlavne penzistami) ak si nový v dome je ich všetkých obehnúť s hárkom aby ti podpísali že môžeš vyliezť na strechu a dať tam anténu, ktorá zničí strechu a všetkým až po prízemie bude zatekať. Budeš oblúbený na 10 rokov dopredu. Takže doporučujem posunovať opatrne !

myslím že mať UPC a Skylink paralelne je zbytočnosť. V ponuke je teraz snáď na tom lepšie UPC ale ak chceš aj FTA potom 19.2E, 28.5E. Z toho vychádza potom lepšie vzhľadom na možnosti antény SkyLink/CSlink
wizzard (447)|25.3.2011 00:10
Ja to vidim na motor a k tomu nejaky teleskopicky stoziar, staci aj na rucny pohon s kurblou, aby ti penzisti moc nehundrali, ze im nicis strechu ...B-) :BB:
mirekv (7169)|25.3.2011 08:10
Pokud je neviditelná pouze ta 0,8W, tak tyčku z balkonu nad střechu, ovšem ta by musela být festovní, zbytek normálně na balkon multifocus, případně motor, ať se minimalizuje přístup na střechu v případě nějaké opravy či dostavení.
wardo (44)|29.3.2011 13:03
[quote=mirekv;336872]Pokud je neviditelná pouze ta 0,8W, tak tyčku z balkonu nad střechu, ovšem ta by musela být festovní, zbytek normálně na balkon multifocus, případně motor, ať se minimalizuje přístup na střechu v případě nějaké opravy či dostavení.[/quote]

Ak som to pochopil, tak to myslis, ze 2 paraboly? Jedna na balkon plus druha nad strechu? :) V tom velky vyznam nevidim, to uz dam teda odrazu nad balkon multifokus, kedze ho tak ci tak bude treba a tak isto bude treba upevnenie na druhu parabolu...
Ale dik za dalsi napad. Stale vaham, ci neostat len pri monobloku a klasickej parabole a chytat len tie dve ASTRY pre SKYLINK...
Dagy2 (3153)|29.3.2011 15:12
počkaj mesiac.
všetci bláznia že budú veľké zmeny u SkyLinku a CS linku. Mesiac to vydržíš a možno sa potom rozhodneš úplne ľahko a jednoducho. Napr. že pôjdeš do magického satu od telecomunistov :)
alebo sa prihlásiš do knižnice :) :)
wardo (44)|29.3.2011 15:28
[quote=Dagy2;337377]počkaj mesiac.
všetci bláznia že budú veľké zmeny u SkyLinku a CS linku. Mesiac to vydržíš a možno sa potom rozhodneš úplne ľahko a jednoducho. Napr. že pôjdeš do magického satu od telecomunistov :)
alebo sa prihlásiš do knižnice :) :)[/quote]

:D haha, dik, ale uz som viac menej rozhodnuty, pre ten monoblok... budem mat Skylink a CSlink, myslim, ze to bude bohato stacit, aj tak nejak casto na telku necumim, takze nebudem musiet riesit 2m stoziar a podobne... :)
Hornet F-18 (1328)|29.3.2011 16:16
Dagy2, o ake velke zmeny u nebeskeho a ceskeho linku ide? Mas nejake blizsie info? A nastat by tie zmeny mali kedy? O mesiac by znamenalo v maji? alebo uz april?
hmmm a k lepsiemu alebo k horsiemu? a mam vobec kupovat satelit? :-D :-D
Dagy2 (3153)|29.3.2011 17:23
Každoročne zmeny u SkyLinku vždy prichádzajú na jar a na jeseň. to všetci vieme a čakáme na nové programy. Nemám žiadne podrobnosti, pretože nepracujem u SkyLinku ani tam nikoho nepoznám. (:

Ale na iných stránkach panuje panika s opatrení proti šerovaniu, rôzne stanice na 23.5E testujú kodovanie SkyLinku a pod. Takže to vypovedá že aj tohto roku sa noviniek dočkáme.
Rozsiahle k ničomu nevedúce úvahy bežia na rôznych fórach. Počkal by som na oficiálnu správu.
Hornet F-18 (1328)|29.3.2011 18:39
JJ, zaregistroval som tu paniku na parabole....necudujem sa, ze skylink sa brani nelegalnemu prijmu, unika im zrejme dost penazi. Ale pokial si zaplatim nejaky balik, bol by som rad keby mi neobmedzovali sledovanie a moznosti lepsieho(dvoj) prijimaca - nahravanie, pip, timeshift atd.
Len dufam, ze nebude vyvoj smerovat k licencovanym prijimacom, lebo tym vlastne vyhoda (vlastny vyber prijimaca) skylinku konci.
Ty si zaregistroval nejake problemy s tvojim Technisatom, pri terajsom testovani "surf locku" ?
Dagy2 (3153)|29.3.2011 20:01
Ja bežím ale na 2xSkyLink CRW + 2xTechniSat Technicrypt CW dual decrypt
Od oktobra 2008 bez výpadku.
Hornet F-18 (1328)|30.3.2011 00:14
Na CRW surf lock nefunguje, takze nemozu byt problemy.
panasonic650 (1124)|30.3.2011 00:41
Otazka je ze dokedy.... SkyLink tlaci silno... podla mna prvy den po tom ako uplynu zakonne 2r od toho ako SkyLink znemoznil registraciu CW kariet bude zaujimave pozorovat co sa bude diat.
[quote]Od 15. 3. 2011 již nebude možno aktivovat karty CryptoWorks a registrovat je v zákaznickém systému Skylink.[/quote]+2r