Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak snadno a rychle přidat k filmu na DVD vlastní menu ?

Luce (12)|8.3.2005 23:17
Pomocí DVDShrinku si uložím na harddisk pouze hlavní film s českým zvukem.
Chtěl bych si ještě k filmu dodělat svoje vlastní menu.
Zkoušel jsem Nero Vision, tam se to dá vcelku rozumně udělat. Bohužel mi to přijde zbytečně komplikovaný, protože Nero Vision si nejdříve film stáhne na disk do mpeg, potom si tam můžu udělat menu atd. a nakonec to zase Nero Vision celý překódovává a výsledné soubory jsou menší než ty původně stažený přes DVDShrink (což snad ani nepotřebuju, zřejmě se sníží i kvalita, ale to jsem nezkoumal).
Já bych v podstatě potřeboval jenom na začátek filmu vložit menu, což znamená např. jeden bmp soubor ve kterém jsou 4 tlačítka a tyto tlačítka provázat s filmem. Např. po zvolení tlačítka 1 se spustí film od začátku. Po zvolení tlačítka 2 se spustí film od 20 minuty (nebo třeba od 2 kapitoly) atd. To je jen pro příklad, aby bylo zřejmé co potřebuju.

Nejlepší by asi bylo udělat to nějak tak, aby se neměnily ty soubory stažené přes DVDShrink, ale pouze by se tam vytvořily nové soubory kvůli tomu DVD menu a ty názvy původních souborů by se třeba jenom přiszpůsobily, aby to bylo vše OK nebo nějak tak podobně. Nemám s tím moc zkušeností, tak nevím jestli to tak vůbec jde.

V jakém programu by se to dalo udělat ?
Budu vděčný za každou radu, případně za nějaký jednoduchý postup jak na to.
Předem díky.
Modena (1706)|9.3.2005 00:08
Jo, tak tohle umí Sonic Scenarist pomocí příkazového řádku . . . Ale znám i důležitější důvody, proč prodat vlastní barák ! (cena 26 000 $) :-E :-E :-E

Co zkusit nějaký střihový soft a do toho to natáhnout? Tak jednoduchý, jak to popisuješ, to fakt není ! Přečti si tady na fóru něco o struktuře DVD a pochopíš ! 8-)
stanimir (19)|9.3.2005 17:59
No já bych zkusil TMPGEnc DVD Author je jednoduchej a umí načíst i VOBy
vlada (3470)|9.3.2005 18:05
Já bych zkusil DVDAuthor GUI, který je zadarmo, poměrně jednoduchý a výsledky se mi zdají O.K.