Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak spravne rozpojit toto na power boardu

ai (2993)|21.3.2011 21:20
potrebuju vymenit spatne kondenzatory na LCD monitoru, ktere jsou na power boardu,

podobny obrazek je zde, neni to stejny power board, ale konektory jsou stejne, JSOU TO TY DVA VPRAVO V CERVENEM RAMECKU,

jak to zpravne rozpojim, abych to neznicil ?
!IMG_1650.jpg
mirekv (7169)|21.3.2011 21:45
Jako první ten velký nahoře, v případě neúspěchu ostatní, ale připrav se na to, že elyty nejsou levné!
ai (2993)|21.3.2011 22:20
Ale jak na ty vpravo, normalne je vytahnu?
ai (2993)|22.3.2011 04:34
[quote=mirekv;336303] připrav se na to, že elyty nejsou levné![/quote]
sehnal jsem zde: http://lcdalternatives.auctivacommerce.com/Repair-Kit-Acer-AL2017-LCD-Monitor-Capacitors-P1660131.aspx
to je deska skoro uplne stejna na me LCD Acer AL2017A, poslali mi je vsechny v sacku za asi $20 i s postovnym, mozna by to slo sehnat i levneji nekde ,....., vymenil jsem 5 z nich, vsecko funguje, vyplatilo se ...ty kondenzatory jsou pekna kurvitka tech LCD tedy ......
píďa_m (716)|22.3.2011 13:05
normálně ty konektory vytáhni, akorát si zapamatuj kde který je (ty od těch zářivek).
Kondíky koupíš kdekoli (třeba GES) za pár korun.
Doporučuji koupit na 105 C než na 82.. více vydrží a nesnižuje se jim tolik rychle ESR (vnitřní odpor).
Bacha dodržet správnou polaritu až je budeš vyměňovat.
ai (2993)|22.3.2011 16:57
no uz me to jede, monitor jako drive, nemel jsem bryle vcera, tak jsem nevedel jestli tam nejsou nejake zarazky nebo co, daji se vytahnout ven jednoduse ....,

co tak ctu po internetu, tak to je naprosto normalni, ze ty capacitors odchazeji, navic tam jsou uvnitr ty papirove ploche konektory, ktere jsem musel pripevnovat paskama, protoze se uvolnuji, normalne to tam strkaji jen dovnitr, bez nejakeho zajisteni,..., jsou to pekne hracky ty LCD, zajimave, ze odesel asi po 3 letech, presne jakou maji zaruku :)