Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast DTV2000 H Plus TS-MPEG ?

datynka (3)|20.3.2011 23:18
Dobry den vsem :-)
Jsem nova uzivatelka windows 7 celkem me prekvapilo ze řadném nainstalovaní teto TV karty nemohu volit mezi nahráváním TS a MPEG . Nahrávat mohu pouze TS (ve win XP slo vsehcno OK).
Stolní DVD přehrávač mi ten zaznam MPEG bral v pohode a prehraval , coz u souboru TS neuděla.
Nevíte proč nemam možnost nahravat ve formatu mpeg ? (tlacitko record proste nereaguje).

Forum jsem prolezla a nenarazila na podobny problem. Děkuji za připadnou pomoc :-)
vivid.sk (11472)|20.3.2011 23:28
Casto staci premenovat ts na mpg a player to zoberie (neplati vzdy, ale za pokus to stoji).
V opacnom pripade pomoze konverzia (bez straty kvality). Programov na to urcenych je spusta, mozes vyskusat napriklad free utilitku urcenu povodne k technisat STB na prevod do mpg.

http://www.afterdawn.com/software/audio_video/video_editing/pvastrumento.cfm
datynka (3)|21.3.2011 08:15
dekuji za reakci,prejmenovani nepomohlo :-( tu utilitku vyzkousim, ale prece jen bych rada nahravala do formatu mpg, nez ts. Dekuji za reakci :-)
StD (8612)|21.3.2011 08:22
[quote=datynka;336090]dekuji za reakci,prejmenovani nepomohlo :-( tu utilitku vyzkousim, ale prece jen bych rada nahravala do formatu mpg, nez ts. Dekuji za reakci :-)[/quote]

Jestli jde o nahrávání DVB-T kanálů, tam ti nemůže zaznamenávat nic jiného než TS (Transport Stream Mpeg2) a je to tak správně. Do Program Streamu nahráváš analogové kanály, pokud ještě nějaké jsou.

Jednoduchou konverzi TS -> PS dělám ve Womble Mpeg Video Wizard (placený) po střihu a trvá to pár minutek přeuložit (podle velikosti filmu); ten zmíněný PVAStrumento má svá rizika, zvláště u záznamů obsahujících chyby.
Pitomec (10211)|21.3.2011 10:17
Tu kartu mám taky a záznam i DVB-T lze jak do MPG, tak do TS (pochopitelně XP). Ovšem pokud se navolí TS, tak se zaznamená obsah celýho multiplexu, takže pak je potřeba to vyextrahovat na jednotlivý streamy. Jinak tato karta vznikla v dobách "hlubokýho" OS XP, takže pokud to někdo vůbec rozjel na W7, tam si může ještě blahopřát...
StD (8612)|21.3.2011 10:26
[quote=Pitomec;336108]Tu kartu mám taky a záznam i DVB-T lze jak do MPG, tak do TS (pochopitelně XP). Ovšem pokud se navolí TS, tak se zaznamená obsah celýho multiplexu, takže pak je potřeba to vyextrahovat na jednotlivý streamy. Jinak tato karta vznikla v dobách "hlubokýho" OS XP, takže pokud to někdo vůbec rozjel na W7, tam si může ještě blahopřát...[/quote]

Jj, ovšem pokud to grabne pod XP do mpg (PS), tak jí to vezme vždy jen první audiostopu (obvykle mpa), tudíž u filmů s Dolby přijde o ac3 stopu (obvykle druhá)...
Pitomec (10211)|21.3.2011 10:30
U CZ DVB-T nemám vůbec obavu o AC3 :D ,ale i tak je jenom na uživateli co zvolí - klidně může grabovat do TS
StD (8612)|21.3.2011 11:28
Njn, já zapomněl na podmínky Kocourkova... Mea culpa.
datynka (3)|21.3.2011 19:12
[quote=Pitomec;336108]...... Jinak tato karta vznikla v dobách "hlubokýho" OS XP, takže pokud to někdo vůbec rozjel na W7, tam si může ještě blahopřát...[/quote]

ano, kartu jsem rozjela na win 7 64bit. a jede dobre, dokonce i na uplne nove instalaci systemu win7 nahrava do mpegu.
Spatne jsem vysvetlila proc chci nahravat primo do toho mpegu - stolni prehravac mi toto prehraje okamzite bez skubani nebo jakehokoliv prevodu.
I tak dekuji vsem za rady :-) vyzkousim ty softiky a dale budu hledat chybu, kde jsem ji udelala :-)
StD (8612)|21.3.2011 19:18
[quote=datynka;336204]ano, kartu jsem rozjela na win 7 64bit. a jede dobre, dokonce i na uplne nove instalaci systemu win7 nahrava do mpegu.
Spatne jsem vysvetlila proc chci nahravat primo do toho mpegu - stolni prehravac mi toto prehraje okamzite bez skubani nebo jakehokoliv prevodu.
I tak dekuji vsem za rady :-) vyzkousim ty softiky a dale budu hledat chybu, kde jsem ji udelala :-)[/quote]

No jestli ti to jede pod tím krámem W7, tak to už je poloviční zázrak a moc bych do toho (ve smyslu mého podpisu) raději nevrtal, a když, tak si předem udělat zálohu systemového disku (Image C:), aby se to dalo případně snadno a rychle vrátit do původního stavu. Pokud si budeš hrát s PVAStrumento - hlídej si především, jestli se ti nerozchází audio od videa (to je ten bug po odstranění chyb ve streamu). U Womblu ti toto nehrozí, ale stojí nějakých 70 eurošušňů...
Pitomec (10211)|21.3.2011 19:38
Hergot to je drahý :D:D:D