Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přechod z Pinnacle na jiný střihový program (český?)

Muti (25)|20.3.2011 01:17
Prosím o rady.
Používám pinnacle v.14, ale poté, co jsem přešel na kameru Panasonic TM900 a mám možnost zpracovávat až v rozlišení 1080/50p už pinnacle dochází dech. Myslím, že jsem za léta s pinnaclem již zžitý a pokročilý uživatel a mám strach z jakéhokoliv přechodu na jiný střihový program, protože mi připadá, že jsou všechny ostatní o hodně jiné, o dost složitější a hlavně V ANGLIČTINĚ, a já angličtinář nejsem. Který soft by pro mne byl vhodným přechodem? A hlavně nepřepočítával při každé sebemenší změně, přechodu, titulků nebo efektu. Nejlépe česky, ale to asi chci už moc???
Má konfigurace je Dual-Core CPU E6700 @ 3.20GHz, 8,00 GB RAM, grafika NVIDIA GeForce GT 240 toto vše na windows7.
Díky za každou dobře míněnou radu.
jarino1978 (8045)|20.3.2011 08:00
na strih 50p SW nenájdeš.
kasy (44)|20.3.2011 09:21
Byl jsem v podobné situaci. Po pořízení TM700 jsem z Pinnaclu přešel na Corel Video Studio, které umí smart render. Je bohužel jen v angličtině, ale práce s ním není složitá. 1080/50p zatím nepoužívám (v mém případě by to bylo 1080/60p, kameru mám z USA). Tenhle soft můžu s klidným svědomím doporučit, ostatně za vyzkoušení nic nedáš. Jinak přepočítávat při změnách (přechody, titulky atd.) musí každý soft.
josefíka (651)|20.3.2011 10:51
Každému doporučuji postahovat TRAL a vyzkoušet na vlastní oči.

Můžeš třeba vyzkoušet CyberLink PowerDirector Ultra64, je na něj i neoficiální čeština. Testoval jsem to pro jednoho známého.
Pro jistotu si vyzkoušej i softy v angličtině, možná, že se Ti některý zalíbí a budeš v něm dělat i přes počáteční jazykové potíže.
ai (2993)|20.3.2011 16:01
[quote=jarino1978;335915]na strih 50p SW nenájdeš.[/quote]

Vegas Movie Studio muze nastavit projekt na 50p, nebo to v praxi ma nejaky zadrhel pri strihu?
jarino1978 (8045)|20.3.2011 20:21
pri strihu ani nie, ale je to o niečo viac HW náročné, ale problém je MainConcept AVC, ktorý je nejaký divný, občas ako keby si poplietol snímky, rozhodí ich, obraz sa rozpadne, celkovo je obraz dosť odlišný od originálu.
asi by som skôr zaradil v tej kamere na snímanie režim 50i, to je môj názor. Skúšal som vo Vegase Pro 10.
ai (2993)|21.3.2011 02:46
Je tu x264, free, ja jsem vpodstate export primo MainConceptem z Vegasu nikdy nepraktikoval, nebo jen na testy,

Debug mode frame server a pak do Ripbot264 nebo MeGui, a treba do 43fps, pokud to je na timeline :),
pokud mate Pinnacly nebo Edius tak do nejakeho Lagarithu, Cineformu ven ze strizny a pak at to RipBot264 nebo MeGui
kameranp (322)|21.3.2011 12:00
ja som si chcel zaobstarat Sony HXR-NX5 no stale zvazujem
ci by nebola lepsia volba doplatit na Canon XF300??
neviem ci sa da strihat MPEG-2 MXF v Corel VideoStudio Pro X3
kusok MXF som skusal natiahnut no nespoznalo to
da sa MPEG-2 MXF v tom programe vôbec strihat?
ma niekto skusenost?
ci staci zmenit len koncovku?
aky je vas nazor je Canon XF300 od Sony HXR-NX5 odost lepsia?
ai (2993)|21.3.2011 14:53
Zkousel jsem primo tento MXF z teto kamery, XF300.
MXF strihne Vegas bez rekomprese. Nacte ho, strihas, a kdyz ulozis zase do MXF tak prepocitava pouze zmeny. Premiera MXF urcite nacte, ale pak nevim jak se chova dale.

Vetsinou zrejme , ovsem budes exportovat do H.264.
Kdyby si exportoval MXF pomoci smart render z Vegasu pro sebe, pak je tu jedna nevyhoda, ze se ten MXF neda prehravat s media playerem (hardwarove media playery, co jsou na trhu), ovsem na http://www.freemxf.org/ jsem nasel utilitku, ktera ten MXF rozlozi na steamy. A MKV merge jej zase slozi do mkv. To jsou chvilkove zalezitosti, deje se tak bez rekomprese.
kameranp (322)|22.3.2011 18:56
[quote=ai;336136]Zkousel jsem primo tento MXF z teto kamery, XF300.
MXF strihne Vegas bez rekomprese. Nacte ho, strihas, a kdyz ulozis zase do MXF tak prepocitava pouze zmeny. Premiera MXF urcite nacte, ale pak nevim jak se chova dale.

Vetsinou zrejme , ovsem budes exportovat do H.264.
Kdyby si exportoval MXF pomoci smart render z Vegasu pro sebe, pak je tu jedna nevyhoda, ze se ten MXF neda prehravat s media playerem (hardwarove media playery, co jsou na trhu), ovsem na http://www.freemxf.org/ jsem nasel utilitku, ktera ten MXF rozlozi na steamy. A MKV merge jej zase slozi do mkv. To jsou chvilkove zalezitosti, deje se tak bez rekomprese.[/quote]

dik za radu
no dufam ze za 2mesiace skrz Japonsko nebude problem so zhananim Sony HXR-NX5