Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Do jakyho formatu exportovat?

cuaron (244)|18.3.2011 16:49
Potrebuju vyexportovat ze Sony Vegasu nejaky rodinny zabery pro otce, ale do nejakyho formatu, kterej si budou moct prehrat na pocitaci vsichni jeho byvaly spoluzaci (aniz by si museli doinstalovavat nejaky kodeky). Napadlo me wmv...
Pitomec (10211)|18.3.2011 22:12
DVD-Video
MartasKP (710)|19.3.2011 14:01
Pokud chces maly soubor,tak nejlepe *.wmv (nejsem si jist,jetli ho prehrajes na MAC) a nebo jak ti radi pitomec.DVD video a prehrajes to vsude.
Kylsaprt (4)|19.3.2011 15:10
[quote=cuaron;335732]Potrebuju vyexportovat ze Sony Vegasu nejaky rodinny zabery pro otce, ale do nejakyho formatu, kterej si budou moct prehrat na pocitaci vsichni jeho byvaly spoluzaci (aniz by si museli doinstalovavat nejaky kodeky). Napadlo me wmv...[/quote]
nejlépe do mpeg2, to přečte každý DVD přehrávač i počítač a nvíc to můžeš snadno editovat
Karffe (28)|22.7.2011 01:07
mp4 není také příliš komprimovaný? Pracuji s ním poměrně často a mám s ním lepší vyexportované výsledky jak s avi
mishkooo1 (137)|23.7.2011 20:42
[quote=Karffe;357893]mp4 není také příliš komprimovaný? Pracuji s ním poměrně často a mám s ním lepší vyexportované výsledky jak s avi[/quote]

avi je nekomprimovaný, takže čisto teoreticky (a som si istý že aj prakticky) je avi kvalitnejší avšak niekoľkonásobne väčší čo do objemu takého istého videa ako akýkoľvek komprimovaný formát.
Neverím, že si dosiahol lepšiu kvalitu pri serióznych nastaveniach pri exporte ako pri mpeg, a iné..
vivid.sk (11472)|23.7.2011 21:55
[quote=mishkooo1;358187]avi je nekomprimovaný[/quote]
v prvom rade avi je kontajner a nie kodek.
a v druhom rade, by si moc videa na take DVD medium neulozil.

(ak spravne pocitam tak pri nekomprimovanom* videu v DVD rozliseni potrebujes cca 30MB/s) takze na DVD by ti nevosli ani 3 minuty videa v SD rozliseni (aj to by si to mechanika nestihala nacitavat).

*rec je o ozajstnom nekomprimovanom videu, nie DV AVI, ktore uz komprimovane je.
mishkooo1 (137)|26.7.2011 11:39
[quote=vivid.sk;358197] v prvom rade avi je kontajner a nie kodek.
a v druhom rade, by si moc videa na take DVD medium neulozil. [/quote]

Sorry ;) Asi nejako takto to vyzerá, keď nerozmýšlam... :D

avi nieje kodek, ale kontajner. ;)

P.S. Vivid, písal som v mojom príspevku, že avi je niekoľkonásobne VACSI ako mpeg a taktiež aj to že na DVD by sa mu tam toho moc nepomestilo. ;)