Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony HDR-CX700VE

past4 (72)|16.3.2011 12:41
Ví někdo, zda je někde nějaká recenze?
jaro8 (12)|17.3.2011 15:33
Tiež by ma zaujímali informácie ohľadne tejto kamery.
Ivo Mašek (10205)|17.3.2011 19:36
Recenze není, ale je tu video z praktického použití



dalizije (641)|17.3.2011 21:24
To vypadá hodně dobře :-)
ulbi (49)|18.3.2011 18:02
[quote=jaro8;335584]Tiež by ma zaujímali informácie ohľadne tejto kamery.[/quote]

Mám tuto videokameru asi 14 dní. Předtím jsem ovšem naletěl s Pan. SD700...,byl jsem ji vrátit,už už jsem sahal po Legrii21,když vtom předemnou vybalovali tuto novinku...Zaujala mi hned na pohled a když mi řekli její parametry a trochu jsem si ji omákl,volba byla jasná. Hned druhý den jsem ji vyzkoušel a nezklamal jsem se. Krásný obraz vlastně za každých podmínek. A to je u kamery to nejpodstatnější. Krásná barevnost,opravdu širokoúhý objektiv, i perfektní vzhled. všem,kterým záleží na obrazové kvalitě, jen doporučuji.Už se těším na jarní přírodu...
jaro8 (12)|18.3.2011 18:24
[quote=ulbi;335746]Mám tuto videokameru asi 14 dní. Předtím jsem ovšem naletěl s Pan. SD700...,byl jsem ji vrátit,už už jsem sahal po Legrii21,když vtom předemnou vybalovali tuto novinku...Zaujala mi hned na pohled a když mi řekli její parametry a trochu jsem si ji omákl,volba byla jasná. Hned druhý den jsem ji vyzkoušel a nezklamal jsem se. Krásný obraz vlastně za každých podmínek. A to je u kamery to nejpodstatnější. Krásná barevnost,opravdu širokoúhý objektiv, i perfektní vzhled. všem,kterým záleží na obrazové kvalitě, jen doporučuji.Už se těším na jarní přírodu...[/quote]


A myslíte, že sa oplatí priplatiť cca 200 eur a kúpiť si radšej túto kameru ako starší model cx550?
ulbi (49)|18.3.2011 18:55
[quote=jaro8;335747][QUOTE=ulbi;335746]Mám tuto videokameru asi 14 dní. Předtím jsem ovšem naletěl s Pan. SD700...,byl jsem ji vrátit,už už jsem sahal po Legrii21,když vtom předemnou vybalovali tuto novinku...Zaujala mi hned na pohled a když mi řekli její parametry a trochu jsem si ji omákl,volba byla jasná. Hned druhý den jsem ji vyzkoušel a nezklamal jsem se. Krásný obraz vlastně za každých podmínek. A to je u kamery to nejpodstatnější. Krásná barevnost,opravdu širokoúhý objektiv, i perfektní vzhled. všem,kterým záleží na obrazové kvalitě, jen doporučuji.Už se těším na jarní přírodu...[/QUOTE


A myslíte, že sa oplatí priplatiť cca 200 eur a kúpiť si radšej túto kameru ako starší model cx550?[/quote]

Dobrý večer. 200 eur to je u nás 4800kč. To je dost peněz...Ale já jsem vlastně měl taky možnost koupit 550tku, také levněji, ale přece jenom 700stovka je o něco výše. Má sice o ždibec menší display, ale myslím, že to kvalitu kamery nesnižuje. A když si uvědomíte, že má ještě o něco větší snimač než 550ka,je menší a přesto má krásnější design a vlastně ji zůstaly všechny výhody 550ky tak...?
ulbi (49)|18.3.2011 19:14
Já jsem tu 550ku Také viděl v té prodejně, ale nechtělo se mi jít do staršího modelu. CX700 má ještě o něco větší snimač než 550ka,je menší,ale zato fešnější...Ale 200 eur je dost peněz, to je pravda... Já jsem ale neváhal ani chvilku. Šťastné rozhodování, mějte se.
past4 (72)|18.3.2011 23:24
30 táců je opravdu hrozně moc o 10 mín tak bych o tom uvažoval
ulbi (49)|19.3.2011 18:42
[quote=past4;335782]30 táců je opravdu hrozně moc o 10 mín tak bych o tom uvažoval[/quote]

Jo, je to dost, ale v nižší cenové relaci takováto kvalita prostě není, tak je to tady nastavené...
pan_gazpacho (71)|22.3.2011 22:25
mám druhý den a jsem zatím nadšen!
pro srovnání kvalita obrazu v šeru/noci vs můj starší Panasonic HDC SD5

romana51 (355)|23.3.2011 08:19
Tak toto srovnání mně skutečně přesvědčilo! Je to asi jako kdybych srovnával Neandrtálce a Einsteina. Co takhle srovnat s kamerami současnými a také s ohledem na jejich cenu, to už by asi nebylo tak báječné!
j430 (44)|23.3.2011 16:47
Pěkné, ale zkus si kupovat videokameru každé dva roky, dva ještě počkám, možná, že to bude lepší
jarino1978 (8045)|23.3.2011 17:25
vyzerá to byť schopná kamera. Snáď už konečne, že to je od Sony.
ulbi (49)|23.3.2011 17:49
S Tou chr. aberací nevím...,ale teď jak byl velký úplněk, tak z ruky na 10-tku zoom,tedy max. kontrast a po aber. ani památky...,s těma konjektorama je jaksi kosm. vada, a vyšší cena? No, jak to mám říct a neurazit...
pan_gazpacho (71)|23.3.2011 17:51
[quote=romana51;336502]Tak toto srovnání mně skutečně přesvědčilo! Je to asi jako kdybych srovnával Neandrtálce a Einsteina. Co takhle srovnat s kamerami současnými a také s ohledem na jejich cenu, to už by asi nebylo tak báječné![/quote]

tak to zase prr, přirovnat mýho 3 roky starýho Panasonica k neandrtálci! je to schopná kamera, jejíž bohužel největší slabinou je citlivost na světlo. A porovnával jsem tyto dva produkty jednodušše proto, že prostě žádné jiné kamery pro srovnání nemám a hodně mě zajímal skok kvality videa v šeru. Z kvality obrazu Sony jsem ale opravdu hotovej, takže si myslím, že by si imho se současnými kamerami vůbec špatně nevedla.
ulbi (49)|23.3.2011 18:55
[quote=pan_gazpacho;336603]tak to zase prr, přirovnat mýho 3 roky starýho Panasonica k neandrtálci! je to schopná kamera, jejíž bohužel největší slabinou je citlivost na světlo. A porovnával jsem tyto dva produkty jednodušše proto, že prostě žádné jiné kamery pro srovnání nemám a hodně mě zajímal skok kvality videa v šeru. Z kvality obrazu Sony jsem ale opravdu hotovej, takže si myslím, že by si imho se současnými kamerami vůbec špatně nevedla.[/quote]
Sony CX700 je v současné době mezi spotřebkami neohrožená královna.
ai (2993)|23.3.2011 19:30
Muze nastavit manualne nezavisle cas, clonu nebo gain atd..?
ulbi (49)|23.3.2011 20:02
[quote=ai;336622]Muze nastavit manualne nezavisle cas, clonu nebo gain atd..?[/quote]
Ano, v manuálním režimu můžete nastavit vše nezávisle, co se nachází v jeho nabídce.
Jzdik (1)|23.3.2011 22:25
Opravte mě prosím jestli se pletu, ale na e-shopech v US jsem narazil na model HDR-CX560V, který se dá pořídit od cca 1100 dolarů (přibližne 19 000 Kč) a od modelu CX700VE se liší tím, že nemá 96 GB paměť, ale jen 64 GB paměť a postrádá hledáček. Takže pro toho, kdo oželí hledáček a nevadí mu menší paměť by tohle mohla být zajímavá volba.
ulbi (49)|24.3.2011 06:12
[quote=Jzdik;336679]Opravte mě prosím jestli se pletu, ale na e-shopech v US jsem narazil na model HDR-CX560V, který se dá pořídit od cca 1100 dolarů (přibližne 19 000 Kč) a od modelu CX700VE se liší tím, že nemá 96 GB paměť, ale jen 64 GB paměť a postrádá hledáček. Takže pro toho, kdo oželí hledáček a nevadí mu menší paměť by tohle mohla být zajímavá volba.[/quote]
Takto menší paměť samozřejmě nevadí, i ta absence hledáčku spoustě uživatelů nebude chybět, ale když někdo je kreativnější a svítí slunce,nemůže manuálně zaostřit. Nemůže vlastně nic, když zkrz slunce není čitelný LCD...Pak přichází na řadu právě ten hledáček...
romana51 (355)|24.3.2011 09:39
[quote=pan_gazpacho;336603]tak to zase prr, přirovnat mýho 3 roky starýho Panasonica k neandrtálci! je to schopná kamera, jejíž bohužel největší slabinou je citlivost na světlo. A porovnával jsem tyto dva produkty jednodušše proto, že prostě žádné jiné kamery pro srovnání nemám a hodně mě zajímal skok kvality videa v šeru. Z kvality obrazu Sony jsem ale opravdu hotovej, takže si myslím, že by si imho se současnými kamerami vůbec špatně nevedla.[/quote]

Nic ve zlém, podobně jsem porovnával Sony D8 s Panákem SD700. Ve své době byla Sony D8 převratná kamča, která zapříčinila pád cen digitálů ze 100tis. výšin na přijatelných 24k. a s VHS a SVHS se to nedalo srovnávat.
anglcam (223)|27.3.2011 10:10
nevim proc tu resite porad cenu CX700ky.Je tu jeste jedna volba a to CX690 nebo tak nejak.Ma byt levnejsi, bliz k tem 20 tisicum jak tu nekteri rekli ze za tu cenu by to uz slo a navic by to mela byt uplne stejna kamera akorat nema GPS.
bicista (280)|27.3.2011 12:40
[quote=anglcam;337054]nevim proc tu resite porad cenu CX700ky.Je tu jeste jedna volba a to CX690 nebo tak nejak.Ma byt levnejsi, bliz k tem 20 tisicum jak tu nekteri rekli ze za tu cenu by to uz slo a navic by to mela byt uplne stejna kamera akorat nema GPS.[/quote]

Nejlevneji CX690 na Oehling.cz za 26 tis coz je levnejsi nez jeste nizsi model HDR-CX560 ktery stoji cca 28,5 tis

Tomu nerozumim.
asverusmusic (66)|27.3.2011 14:46
[quote=anglcam;337054]nevim proc tu resite porad cenu CX700ky.Je tu jeste jedna volba a to CX690 nebo tak nejak.Ma byt levnejsi, bliz k tem 20 tisicum jak tu nekteri rekli ze za tu cenu by to uz slo a navic by to mela byt uplne stejna kamera akorat nema GPS.[/quote]

Zdravím. Na http://www.camcorder-test.com som sa dočítal, že CX 690 nemá integrovanú pamäť. Je nutné používať doporučované externé pamäťové karty.
bicista (280)|27.3.2011 15:44
No to sem si taky myslel ale v seznamu kamer na sony.cz ma taky psano 96GB. Ale klidne dam ruku do ohne ze sem to tam jednou v popisku nevidel, taky sem to dal nejprv tu info do prizpevku a pak sem to z nej zase vyhodil pac sem byl zmaten jak to tedy s tou pemeti je. To by pak levneji vysla CX700 jelikoz v cenovem rozdilu 5 tis tolik pameti nenakoupite, pokud ji tedy chce mit nekdo tak velkou.
ulbi (49)|27.3.2011 15:52
[quote=asverusmusic;337094]Zdravím. Na http://www.camcorder-test.com som sa dočítal, že CX 690 nemá integrovanú pamäť. Je nutné používať doporučované externé pamäťové karty.[/quote]

no vidíte, a to je právě ten cenový rozdíl...protože karta 64GB stojí okolo 4tisíc a ještě chybí těch 32...aGPS? to je jen taková třešnička pro sklerotiky...
pan_gazpacho (71)|29.3.2011 21:29
jeden test kamery za dne
[video=vimeo;21653069]http://vimeo.com/21653069[/video]

a jeden zkušební slow motion
Fricoolinek2 (675)|30.3.2011 01:06
[quote=pan_gazpacho;336467]mám druhý den a jsem zatím nadšen!
pro srovnání kvalita obrazu v šeru/noci vs můj starší Panasonic HDC SD5

YouTube - sony hdr-cx700 vs Panasonic HDC SD5 low light test[/quote]

Nechci kazit radost, ale upozorňuju, že SD5 by v low-lightu dokázala bez problémů napráskat i taková HV10....

EDIT: Jo, aha - už se taky někdo v tom smyslu zmínil...

Každopádně jsem zvědav, až si to vezme do prádla Slashcam. Srovnání hezky "side by side" napoví...
1hroch (865)|1.4.2011 20:55
jarino1978 (8045)|1.4.2011 22:47
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=337300&postcount=30

ja som počas testu nevidel rozdiel oproti danej kamere ( ovládanie si odmyslím, zameriavam sa na obraz )....
1hroch (865)|5.4.2011 14:21
Ted jsem tu 700 zkouknul znovu, to zkresleni objektivu pri svenku je neakceptovatelne - toto me nejslusneji receno irituje i u profi zaberu vychvalovanych kamer za podstatne vetsi peniz.
Toto Sony nezvladl!
Takze NEBRAT!
Fotak od Jarina1978 neni spatny.
jaro8 (12)|7.4.2011 12:53
Dobrý deň, vie mi niekto povedať ako funguje ten rozšírený 14 násobný zoom pri tejto kamere? Veľmi rozmýšlam nad kúpou tejto kamery. Podľa ukážok v recenziách sa mi zdá obraz krajší a aj menšia chromatická aberácia ako u cx550-ky. Aký názor máte Vy, čo sa v kamerách trošku viac vyznáte na kúpu tejto kamery? Ďakujem za odpoveď
jarino1978 (8045)|7.4.2011 17:33
[quote=jaro8;338604] Aký názor máte Vy, čo sa v kamerách trošku viac vyznáte na kúpu tejto kamery? Ďakujem za odpoveď[/quote]

mne sa obraz celkom pozdáva, osobne odporučím.
ulbi (49)|7.4.2011 17:44
[quote=jaro8;338604]Dobrý deň, vie mi niekto povedať ako funguje ten rozšírený 14 násobný zoom pri tejto kamere? Veľmi rozmýšlam nad kúpou tejto kamery. Podľa ukážok v recenziách sa mi zdá obraz krajší a aj menšia chromatická aberácia ako u cx550-ky. Aký názor máte Vy, čo sa v kamerách trošku viac vyznáte na kúpu tejto kamery? Ďakujem za odpoveď[/quote]

Dobrý den. Já už jsem na tomto foru napsal pár zkušeností a názorů na tuto kameru a mohu ji jen a jen doporučit...Žádná kamera na světě není bez chyb a všemocná a ani tato není vyjimkou. Ovšem budeme-li se bavit s přiměřenou kritikou(vždyď jde přeci stále o ,,spotřebku") je tato kamera pro amatéry jako jsme většinou my, vlastně to nejlepší co v součastnosti můžete pořídit. Má opravdu mnoho předností a praktických výhod-např: malé rozměry, širokoúhlý objektiv, velmi malá aberace,velmi atraktivní vzhled, velká ostrost v obraze,krásné barevné podání i bez tolik uznávaných 3snimačů, velmi užitečná funkce v manuálu je expozice, ale i ostření i za sluníčka ,přes LCD monitor(!!!!!),který má vynikající rozlišení. Samozřejmě když někdo bude chtít, už z jakého koliv důvodu, najít nějaké vady a nedostatky, tak je samozřejmě vždycky najde..
1hroch (865)|7.4.2011 17:59
[quote=ulbi;338650]širokoúhlý objektiv[/quote]
To je prave to, co me docela pokazilo dojem z jinak - alespon dle meho laickeho pohledu - vynikajici kamery. Nesnasim to dychani obrazu pri svenku dane velikou nelinearnosti vlastni sirokouhlym objektivum. Radeji bych si nasadil sirokouhlou predsadku v pripade potreby, ale proc s timto delat velke celky - staticke ano, ale na svenk nepouzitelne.
[quote=ulbi;338650] velmi malá aberace[/quote]
Souhlas - pekne, libi
[quote=ulbi;338650]velmi atraktivní vzhled[/quote]
Naprosto k nicemu - nebo to mas jako nahradu baby do postele?
[quote=ulbi;338650] velká ostrost v obraze,krásné barevné podání i bez tolik uznávaných 3snimačů, velmi užitečná funkce v manuálu je expozice, ale i ostření i za sluníčka ,přes LCD monitor(!!!!!),který má vynikající rozlišení[/quote]
Nad obrazkem jsem "slintal" - moc pekny.
Dalsi plus, ale celkem obvykle v teto cenove kategorii, - hledacek.
Dobra vec - vytazeni ovladani manualni fce na kolecko - nemam osobni zkusenost.

Kdybych mel porizovat kameru, byla by jeden z horkych favoritu.
ulbi (49)|7.4.2011 19:45
[quote=1hroch;338656]To je prave to, co me docela pokazilo dojem z jinak - alespon dle meho laickeho pohledu - vynikajici kamery. Nesnasim to dychani obrazu pri svenku dane velikou nelinearnosti vlastni sirokouhlym objektivum. Radeji bych si nasadil sirokouhlou predsadku v pripade potreby, ale proc s timto delat velke celky - staticke ano, ale na svenk nepouzitelne.

Souhlas - pekne, libi

Naprosto k nicemu - nebo to mas jako nahradu baby do postele?

Nad obrazkem jsem "slintal" - moc pekny.
Dalsi plus, ale celkem obvykle v teto cenove kategorii, - hledacek.
Dobra vec - vytazeni ovladani manualni fce na kolecko - nemam osobni zkusenost.

Kdybych mel porizovat kameru, byla by jeden z horkych favoritu.[/quote]

No, na to že mi je 57, a jsem ještě docela jura,o babu mi teď moc nejde..Mám rád tento druh elektr.,a jsem rád, že i dobře vypadá. A s tím dýcháním v obraze dost nerozumím, věnuju se videu asi 20let,měl jsem v rukou už dost kamer od anal. po digi, s malými i velkými skly. Mám tuto kameru už přes měsíc, pořídil asi 2h záběrů doma i venku, švenk mi opravdu není cizí.Jestli ale máš na mysli takové jako"prohnutí v architektuře,než se to dostane do prostřed záběru, tak to dělal i opěvovaný panas.gs 500 a ten neměl širok. objektiv ani náhodou. A Ty máš nějaké osob. zkušenosti s touto sonkou? jestli nemáš ještě CRT monitor, ten toto zkreslení dělá běžně.
1hroch (865)|7.4.2011 22:41
[quote=ulbi;338668]No, na to že mi je 57[/quote]
a radeji nic....

[quote=ulbi;338668]A s tím dýcháním v obraze dost nerozumím, Jestli ale máš na mysli takové jako"prohnutí v architektuře,než se to dostane do prostřed záběru[/quote]
Nevim, jak to presne nazyvaji - poduskovite, soudkovite zkresleni - proste na okrajich obrazu ma predmet jiny rozmer nez uprostred - pri svenku pusobi dojmem, jak kdyby bobtnal, ci se naopak smrstoval.
Markanti je to v levem hornim rohu - zmena proporci stromu:
https://download.tvfreak.cz/clanky/2011_03_15_Sony_HDRCX700VE/exterier1_25p.mts

[quote=ulbi;338668]jestli nemáš ještě CRT monitor, ten toto zkreslení dělá běžně.[/quote]
Nevim, proc by CRT monitor mel trpet touto vadou - pokud ho mam spravne najustovany, neni duvod k takoveto vade. A ze ho stale pouzivam.

[quote=ulbi;338668]A Ty máš nějaké osob. zkušenosti s touto sonkou? [/quote]
S touto ne, mel jsem moznost mit na zkousku 500ku. Kdyz jsem si prohledl videa z recenze:
https://www.tvfreak.cz/recenze-sony-hdr-cx700ve-kvalita-pro-narocne/4049
+ dalsi, jen me to utvrdilo v presvedceni, ze je obrazove jeste vyse , nez ta 500.

Tak preju mnoho nadhernych zaberu....
ulbi (49)|9.4.2011 07:42
Tak a teď opravdu naposledy. Byl jsem to všechno zjistit, abych vyloučil zmýlenou a věc se má takto: je mi líto, ale s tím zkreslením při švenku to nedělá,ani náhodou. Nevím, ale udělal jsem hodně záběrů se švenkem přes rovné sloupy,stromy,věže,zblízka,i z dálky a ani jednou se nic neprohlo,ani nepředběhlo....Ale byl jsem se podívat v prodejně,kde jsem tu kamerku koupil kvůli náhr. baterce a mluvili jsme také o tomto. Jelikož si mě pamatovali,tak se hned ptali jak a co,tak jsme na toto koukali a nic také neviděli. Omlouvám se,ale mě to prostě nedalo, tak jsem se na to pro klid duše zaměřil a to je vše.
1hroch (865)|9.4.2011 10:52
ulbi: tak jsem se znovu podival na
https://download.tvfreak.cz/clanky/2011_03_15_Sony_HDRCX700VE/exterier1_25p.mts
prohlednuto na CRT monitoru, LCD monitoru, LCD TV nemohu si pomoci, to zkresleni tam je.
Vsimni si hned zpocatku pri svislem svenku, jak se meni proporce stromu v leve horni casti obrazu, pak pri vodorovnem svenku budovy jak dychaji.
Ja to tam proste vidim, moje zena take.

Hlavne at Ti dobre slouzi zdravi i kamera.
ulbi (49)|9.4.2011 11:18
No, jestli ten pán,co to video poslal ke skouknutí nenastavil funkci-široké předsádky-,ta je v nastavení kamery, tak se nedivím,známe všichni efekt rybího oka...Nebo taky máš extrémě citlivé a choulostivé oko na tento problém. Jediná možnost pro Tebe při volbě kamery asi bude kamera -na rameno-,jakou jsme používali ještě v Čt když jsem tam pracoval-tzv.-očko-. Ty mají skla od6 cm v průměru a výše,ty by to dělat určitě neměly. To víš, u takto malých,byť kvalitních kamer je to vždy-něco za něco-,člověk nemůže chtít vše, ale to určitě ctíš i Ty. Měj se a šťastnou volbu při výběru budoucí společnice(kamery:-) ).
1hroch (865)|9.4.2011 20:18
[quote=ulbi;338881]No, jestli ten pán,co to video poslal ke skouknutí nenastavil funkci-široké předsádky-........[/quote]
Vidis to, anebo ne?
Je tam ten mnou popisovany jev, anebo ne.
Diplomaticke vytacky muzes prezentovat ve vlade......
ulbi (49)|10.4.2011 09:32
[quote=1hroch;338927]Vidis to, anebo ne?
Je tam ten mnou popisovany jev, anebo ne.
Diplomaticke vytacky muzes prezentovat ve vlade......[/quote]

Ano,je to tam a je to opravdu obludné a bez vytáček. Tady je alespoň vidět, čemu všemu se člověk při vědomí těchto problémů musí při natáčení vyhybat....Ale navíc si myslím, že spoustě uživatelů budou vadit na těchto podobných výrobcích i jiné neduhy. Já se u těchto spotřebek stále učím nacházet kompromisy. V hodně případech opravdu záleží na čem to pouštíš,jak tu televizi(v mém případě)máš naštelovanou,atd. U přehrávání AVCHD disku je to to samé. Ale teď ještě k tomu zkreslení objektivu. To postupné počáteční nabíhání se nedá popřít,ale žádné pokřivení linií,alespoň v mých záběrech prostě není,neber to prosím jako vytáčku,je to fakt, já tu zkušenost s touto kamerou prostě mám....,navíc švenk z oblohy dolů nebo naopak je,jak bych to řekl,no, poněkud neobvyklý...........:-)
1hroch (865)|10.4.2011 12:45
Jsem rad, ze jsme se konecne shodli na popisovanem problemu. Vsechno bych pripisoval hodne sirokouhlemu objektivu - kolik vlastne ma -27mm v prepoctu?
Jasne, ze nic neni dokonale, docela me zase opacne prekvapila mala chromaticka aberace, vytecny LowLight.
Kdybych se rozhodoval pro koupi kamery v teto cenove urovni, byl by proti koupi Sony 700 jedny ten muj argument.
Ocka a 12ti kilove Betacamy - sice drina, ale zase jsi mel obrovskou stabilitu, oproti temhle 30 dekovym prckum.
ulbi (49)|10.4.2011 17:56
[quote=1hroch;338981]Jsem rad, ze jsme se konecne shodli na popisovanem problemu. Vsechno bych pripisoval hodne sirokouhlemu objektivu - kolik vlastne ma -27mm v prepoctu?
Jasne, ze nic neni dokonale, docela me zase opacne prekvapila mala chromaticka aberace, vytecny LowLight.
Kdybych se rozhodoval pro koupi kamery v teto cenove urovni, byl by proti koupi Sony 700 jedny ten muj argument.
Ocka a 12ti kilove Betacamy - sice drina, ale zase jsi mel obrovskou stabilitu, oproti temhle 30 dekovym prckum.[/quote]

Já teď řeším kvůli tomu vys. rozlišení nějakou vhodnou telku, protože mi to dělá v obraze takové podivnosti, jakoby poruchy na frekvenci, třeba v listech stromu je to nejmarkantnější, přitom vedle u dcery to nedělá,ale nemá zas takové rozlišení....,nevíš nějaký tip, nebo radu?
ai (2993)|10.4.2011 18:38
Jestli to ruzne cvrkota, klikota, tak to je resizem, na CRT nebo zobrazovacem s mensim rozlisenim, nevim co se da v tomto pripade radit, jestli snad TV, kde rozliseni odpovida zdroji nebo lepsi downscale,
to je obecne problem i u vyroby DVD z AVCHD, pokud to neni udelano dobre, treba jen jednoduse v editacnim softu das vystup na DVD, tak to muze chovat na screenu podobne, je treba zkratka udelat poradny resize.

je to stadium cislo 2 u vlastniku HD kamer, jak se to chova na ruznych zobrazovacich a jak se to chova pri zmene rozmeru po enkodingu (YouTube,DVD)
ulbi (49)|10.4.2011 19:06
[quote=ai;339029]Jestli to ruzne cvrkota, klikota, tak to je resizem, na CRT nebo zobrazovacem s mensim rozlisenim, nevim co se da v tomto pripade radit, jestli snad TV, kde rozliseni odpovida zdroji nebo lepsi downscale,
to je obecne problem i u vyroby DVD z AVCHD, pokud to neni udelano dobre, treba jen jednoduse v editacnim softu das vystup na DVD, tak to muze chovat na screenu podobne, je treba zkratka udelat poradny resize.

je to stadium cislo 2 u vlastniku HD kamer, jak se to chova na ruznych zobrazovacich a jak se to chova pri zmene rozmeru po enkodingu (YouTube,DVD)[/quote]

Díky, ale abych to dovysvětlil, nejsem odborník na úpravu v počítaci-teprve začínám...Ale po připojení HDMI k telce Samsung FullHD oraz je ostrý, krásně barevný,ale při určitých záběrech hlavně členitostí -třeba listí-,to kmitá,ale třeba u plazmy vůbec. Vedle u dcery u lcd sencor taky ne, jestli to nebude touto značkou,nebo nevím,nechce se mi zas kupovat jiná...nebo ji s někým vyměnit :-)....
1hroch (865)|10.4.2011 20:22
ulbi: poustis do TV primo z kamery pres kabel HDMI? Jak natacis? 50p nebo 50i?
Vcera jsem zase po dlouhe dobe vzal kameru do ruky (Canon HF-M306), udelal par zaberu a kdyz jsem pustil primo pres HDMI z kamery do TV Philips 32PFL7864 (FullHD), tak jsem zjistil, ze napr. casti travy na zahradce jasove dychaji, stejne tak treba svetle casti srsti na vlcakovi - tam, kde se blizilo jasove saturaci. Po pretazeni do PC jak na monitoru, tak i pusteni do TV z pocitace pomoci HDMI vse OK.
Takze bych se priklonil k tomu, ze kamera s TV si moc nerozumeji.
ulbi (49)|10.4.2011 21:59
[quote=1hroch;339040]ulbi: poustis do TV primo z kamery pres kabel HDMI? Jak natacis? 50p nebo 50i?
Vcera jsem zase po dlouhe dobe vzal kameru do ruky (Canon HF-M306), udelal par zaberu a kdyz jsem pustil primo pres HDMI z kamery do TV Philips 32PFL7864 (FullHD), tak jsem zjistil, ze napr. casti travy na zahradce jasove dychaji, stejne tak treba svetle casti srsti na vlcakovi - tam, kde se blizilo jasove saturaci. Po pretazeni do PC jak na monitoru, tak i pusteni do TV z pocitace pomoci HDMI vse OK.
Takze bych se priklonil k tomu, ze kamera s TV si moc nerozumeji.[/quote]

Perfekt,zítra zkusím, je to nadějná možnost,kterou jsem nezkusil, díky,zatím nahrávám 50i, protože se tvrdí, že na 50p stejně neni nosič....