Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dreamsky nxp 256 hd

armin2011 (2)|14.3.2011 22:47
zdravím všechny na foru. mám dotaz zda již někdo má zkušenosti a podělí se o ně zde na foru.mimo jiné jsem četl na parabole, že je problém s autom. rozlišením sd/hd a tím pádem občas vypadává obraz. díky za info.
Kisaruj (3)|15.3.2011 13:00
DREAMSKY NXP256HD mám měsíc. Zprvu jsem byl na rozpacích a přemýšlel i o vrácení ve 14.denní lhůtě. Dle mého názoru byl přijímač dán do prodeje předčasně a hlavně s nedodělaným software ( a jeho mnoha chybami ). Dalším aspektem nejspíš je, že jsem měl TechniSat DigiPlusSTR1, byla to sice jiná třída, ale když si člověk zvykne na "jednoduchost obsluhy a nastavení", tak v Linux.přijímačích zpočátku tápe.
Autom. rozlišení sd/hd - nevidím žádný problém, zvolil jsem trvale v nastavení mód 1080/50 - žádné výpadky obrazu jsem nezaznamenal ani v režimu auto. Hodně diskuzí proběhlo právě k rescalingu, je vyvážený a žádné "ruční" přepínání v HDMI není třeba ... Obraz z SD i HD kanálů je reprodukován ve vynikající kvalitě. Zde se vedou polemiky, ale dle mého názoru je to u přijímače s takovou nákupní cenou opravdu plusem.
Kvituju možnost uložení/nahrání Settingu, to je velké plus, uložit si a příp. nahrát vlastní nastavení.
Nahrávání na ext.HDD - k nahrávkám používám Samsung G2 Portable 320GB ( bez ext.napájení ) bezproblémové nahrávání a přehrávání ( HDD FAT, FAT32, Ext2, Ext3, NTFS/pouze čtení). Co mi neskutečně vadí, že při nahrávce bliká v pravém horním rohu červené tlačítko a to v intervalu 10 sec.(více nenastavíte) Inicializace disku by mohla být rychlejší ... O víkendu jsem zkoušel nahrávat z dočasně uvolněné stanice I-Concerts HD - naprostá pecka! nahrávky.
Nahrává ve formátu *.ts. Tento a další formáty převádím v aplikaci Total Video Converter npx256hd, výborná aplikace!
EPG - chybí mi funkce ručního stažení nebo jsem ji nenašel... Čtení EPG je výborně nastavitelné ve 2.režimech, ale poněkud krkolomě fungující. Občasné hlášky "bez EPG" nejsou vyjímkou, zřejmě také chyba v software. Najedu na stanici a zobrazí se dva následující programy, další ne. Musí se najet na další den a vrátit se, potom najede kompletní EPG. Neškodil by obvyklý graf času aktuálně odvysílaného programu.
Časovače - zde jsem naprosto zklamán. U TechniSatu jsem si nastavil časovač i když docházelo k překrývání a tudíž i ke sledování dalšího programu v tomto čase. Dreamsky Vám tvrdě nabídne smazání původního časovače...
Pokud máte nastaveno nahrávání a do toho se Vám vmísí jiný časovač ( nejspíš na jiném transpoderu ), dojde bez jakéhokoliv upozornění k přerušení nahrávky ( takto jsem přišel o 1/2 filmu Pelíšky )
Prohlížení nastavení časovačů neběží na popředí vysílaného programu - zvyk z TechniSatu.
Ladění stanic - výborné a s využitím funkce Blind hledání vynikající.

DREAMSKY NXP256HD hodnotím jako běžný uživatel a laik velmi kladně a vzhledem k jeho ceně koupě nelituji :-)
interfernet422 (1575)|20.5.2011 08:50
Podělí se i další vlastníci tohoto boxu o své zkušenosti? Uvažuji o něm jako o druhém přijímači a zajímalo by mě, zda-li umí nahrávat na NAS. Připojit disk lze, to jsem si našel, zajímalo by mě, zda-li stíhá nahrávání programu, jak v SD tak hlavně v HD rozlišení na síťové úložiště. Zkoušel to někdo?
SlavoF (834)|20.5.2011 08:56
odklikni 2. - druhý odkaz v predch. príspevku
a v tom čo sa ti otvorí zase odklikni 3. - tretí odkaz
interfernet422 (1575)|20.5.2011 09:38
Slavo děkuji za odkaz. Takže to vypadá, že box stíhá nahrávat na NAS i HD programy.