Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký kodek pro HD filmy ve formátu mkv?

dracihnev (11)|14.3.2011 20:49
Doporučil byste mi někdo dobrý kodek pro přehrávání hd filmů v pc? Používám windows media player classic a nezdá se mi kvalita obrazu. Hlavně barvy mi vůbec nesedí. Koukám na 720p video i když sem si asi na ten obraz zvykl tak místy tam vidím ty barevné nesrovnalosti. Nemám žádný kodek pack pouze tento program (media player classic) s jeho integrovanými filtry/kodeky a mám grafickou kartu ATI (měl bych něco nastavit v catalystech?).
vivid.sk (11472)|14.3.2011 21:46
Zadny codec pack. MPC-HC je vyborny player. Pokial mas ATI HD, tak este skus zapnut vo filtroch H264 DXVA pre GPU akceperovane prehravanie.

A ak ti nesedia farby, posteluj monitor, alebo nastavenie farieb, pripadne skus porovnat viacej filmov
mirekv (7169)|15.3.2011 09:28
KMPlayer, eventuálně doinstalovat Haali. Codecpacky zásadně nebrat, po instalaci zjistíš, že Ti půlka aplikací přestane fungovat!
jarod72pm (841)|16.3.2011 05:26
Codecpack je bez problémů (někteří na něm jedou už několik let) je to o tom jaký máš pořádek v PC
a nemáš třeba 3-4 soft.přehrávače což se může mezi sebou mlátit.
Taky jedu KMPlayer a několikátý rok K-lite mega codec pack a zatím vůbec žádný problém a to jak na XP tak Vista a teď nově Win 7 home púremium 64bit verze.
mirekv (7169)|18.3.2011 12:45
jarod72pm: uvědom si, že fůra lidí si codecpack neumí nainstalovat, při instalaci je tam hromada nastavení a pak to dopadne blbě. Proč si nestáhnout GOM, KM, nebo VLC?
h4vr4n (2)|30.11.2011 16:49
ahoj, mam problem prehrat z NAS QNAP TS-439 Pro 2+ mkv subory na TV Samsung UE55D800 po sieti... Rozmyslam o kupe BlueRay zariadenia s podporou mkv, aby som ho mohol vyuzit ako prehravac tychto suborov z NAS po sieti. Pri telefonate z Samsung hotline ma odkazuju na codecy ktore dane pristroje podporuju co uz znalostne ide mimo mna. Mate konkretnu radu ako umoznit mojmu TV aby mohol prehrat mkv z mojho NAS-ka? Odorucali ma na hdmi medzi NAS a TV, co som este neskusal.
Dik za kazdu radu
ai (2993)|30.11.2011 16:57
Sezen si nejaky levny media player ne BD prehravac, cokoliv s nejlepsim pomerem cena/vykon, prehravac, ktery nema vevnitr disk (mas NAS), nemusi mit ani server vpodstate protoze tyto prehravace co vidi na siti prehraji pres SMB , tedy network share.
http://www.iboum.com/net-media-players.php
hoborg (26)|1.12.2011 15:10
Zdá se mi to, nebo tady řádí cenzura? Docela by mě zajímalo, proč zmizel můj včerejší post...
____
Mod I.M.: Je to smáznuto z důvodu duplicity postu. Já sice chápu tvojí radost ze SAF projektu, a že se s tím chceš pochlubit, ale není možné to nacpat do různých threadů. kdyby to dělal každý, tak je tu solidní bordel. (duplicita se běžně maže, a to všude, ne jenom na TVF)
Saxel (2279)|2.12.2011 07:46
hoborg:
Jukni do skládky odpadu. A nediv se, máš tam reklamu na vlastní webové stránky, kde něco nabízíš...