Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Smyčka

die.catana (17)|14.3.2011 12:55
Zdravím,

mám 5min video o rozlišení 1920:1080 a chtěl bych aby se přehrávalo pořád kolem dokola. Něco jako takový spořič.

U DVD videa jsem nato měl prográmek na tvorbu DVD menu

Je na video o větším rozlišení taky nějaký program?
vivid.sk (11472)|14.3.2011 15:43
a na com to chces prehravat?
die.catana (17)|14.3.2011 15:58
No řeším dvě varianty, buď fleška přímo do TV nebo přez nějaký přehrávač. Jenže nevím jaký a co to bude za TV :(

Tak se na to chci nějak připravit, abych došel zapojil a jelo to. Vím jen, že tam bude zařízení, co bude podporovat tohle rozlišení.

:( dost naprd info :(

Většina nových TV to má přímo v menu pro připojení USB, ale na to se nemohu spolehnout :(
vivid.sk (11472)|14.3.2011 16:04
V mnohych playeroch ti staci nastavit opakovanie a slucka bude opakovat. Takze by som to riesil az potom, ked budes vediet aka to bude TV (predokladam, ze TV = konstanta v nejakom vyklade, nebude sa to prenasat).
die.catana (17)|14.3.2011 16:22
A nedá se to nějak udělat, aby si přehrávač myslel, že je to smyčka a přehrával to tak rovnou?
ai (2993)|14.3.2011 16:58
to musis nastavit na vsechny videa, bud si vyberes treba prehraj jednou, opakuj, nebo prehravej nasledujici (treba az do konce co je ve slozce)

Video neobsahuji zadne prikazy vevnitr co se ma dit na konci videa, to jen podporuje Blu-Ray v tvem pripade, a jeste treba by mel prehravac nebo TV podporovat treba BluRay.ISO v nejlepsim pripade, kdy na nej navigujes v menu, spustis a bude se ti to dokola prehravat. Nepises jaky prehravac, Blu-Ray nebo media prehravac. Ty media prehravace ti zrejme splni cokoliv jsem naznacil u Blu-Ray to bude horsi.
die.catana (17)|14.3.2011 17:18
Tak jinak,


mám video v rozlišení 1920:1080, má 5min a je v kuse. Dejme tomu v AF si ho převést do jakéhokoli formátu budu chtít :) To je věc kterou mohu ovlivnit.


Tohle video vezmu někam, kde bude TV co umí tohle rozlišení a přehrávač který svede tohle rozlišení. Ale nemám páru co tam bude. Fakt nevím. Ale bude tam asi něco studiového, takže krám za hafo peněz co hodně vydrží, ale nic neumí.

A potřebuji to video na tom zprovoznit a pustit do smyčky.


Tam už nebudu moct s ničím čachrovat a nic testovat a převádět. Prostě dojít pustit vypadnout.


(když jsem to prováděl pro DVD tak jsem udělal normální standartní DVD menu a nastavil tam smyčku a bylo)
StD (8612)|14.3.2011 17:23
[quote=die.catana;335113]...(když jsem to prováděl pro DVD tak jsem udělal normální standartní DVD menu a nastavil tam smyčku a bylo)[/quote]

Na DVD-Video na tohle nepotřebuješ žádné Menu. Stačí jen vložit na konec příkaz, aby se vrátil na začátek a hrál znovu...
Co se týče těch vašich HD-zázraků, v plném masteringu pro BD to určitě jde také, ale ne v amatérských MKV.
vivid.sk (11472)|14.3.2011 17:54
[quote=die.catana;335113]
Tohle video vezmu někam, kde bude TV co umí tohle rozlišení a přehrávač který svede tohle rozlišení. [COLOR=Red] Ale nemám páru co tam bude. Fakt nevím. [/COLOR]Ale bude tam asi něco studiového, takže krám za hafo peněz co hodně vydrží, ale nic neumí. [/quote]


V tom pripade mas smolu a musis si vytvorit BD (standardizovany BD disk v authoringovom softe), obdobne ako si robil DVDcko. Pretoze ak nevies, co je na vstupe, tazko hladat nejake ine rozumne riesenie.

[quote=StD;335114]ale ne v amatérských MKV.[/quote]

Pozor, to ze je mkv (matroska ako standard) free na pouzivanie, este neznamena, ze je amatersky. Konecne totiz prisiel kontajner, ktory sa vysporiadal s problemami doterajsich kontajnerov a co je hlavne - je siroko podporovany ci uz velkymi vyrobcami TV, alebo v softwarovych playeroch. A hlavne - do buducna perspektivny otvorenostou.

Samozrejme - nema za ciel nahradzat formaty ako DVD alebno BD. Lebo to je ina kapitola.
StD (8612)|14.3.2011 20:07
[quote=vivid.sk;335119]...Samozrejme - nema za ciel nahradzat formaty ako DVD alebno BD. Lebo to je ina kapitola.[/quote]

Jak "iná kapitola"? To, že nikdo k tomu dosud nevytvořil ani základní mastering? :-E To promiň, ale to může být něco 1000x otevřené a FREE, ale když to neumí ani takovou základní blbost, jakou je LOOP (smyčka), co chce tazatel, tak si s ní může celý svět tak maximálně vytřít zadní část těla... :-)-
vivid.sk (11472)|14.3.2011 21:58
že nikdo k tomu dosud nevytvořil ani základní mastering?

Aky mastering chces ku kontajneru tohto typu? Aky mastering maju ine kontajnery (okrem m2ts)?
Porovnavame jablky a hrusky. Tieto kontajnery nie su k tomuto urcene. Ved tiez neocakavame od MPEG suboru (pripona .mpg) nejaky loop.

A bez toho aby si ho vopchal do standardu DVD_VIDEO to nespravis nijako (co samozrejme vies). A obdobne je to aj s mkv (vyssie uvedeny priklad) - treba z neho authorovat BD (bez straty a re-enkodingu) a pojde to.
StD (8612)|14.3.2011 22:07
[quote=vivid.sk;335151]že nikdo k tomu dosud nevytvořil ani základní mastering?

Aky mastering chces ku kontajneru? Aky mastering maju ine kontajnery? Ktory iny kontajner umoznuje LOOP smycku?

Porovnavame jablky a hrusky. Tieto kontajnery nie su k tomuto urcene. To akoby si chcel od MPEG suboru (pripona .mpg) nejaky loop.

A bez toho aby si ho vopchal do standardu DVD_VIDEO to nespravis nijako (co samozrejme vies). A obdobne je to aj s mkv (vyssie uvedeny priklad) - treba z neho authorovat BD (bez straty a re-enkodingu) a pojde to.[/quote]

Ty už vidíš rudě, že jo?! Když napíšu mastering, tak mám pochopitelně na mysli kontejner, u DVD-Video je to VOB + IFO, jak se tomu nadává u BD nevím, zatím jsem to nevyráběl, ač mohu. Ale dát post-command do vobu/ifa je to nejjednodušší co lze...
Bez kontejneru máš vždy jen a jen mrtvou hmotu po sobě jdoucích obrázků prokládaných zvukem.
vivid.sk (11472)|14.3.2011 22:20
jasne, VOB som nebral ako kontajner v pravom zmysle, ale ako celok (komplet DVD struktura) narazal som na rozne ine casto pouzivane kontajnery (1 vstupny subor = 1 vystupny subor):
[SPOILER]
Other flexible containers can hold many types of audio and video, as well as other media. The most popular multi-media containers are:

[/SPOILER]

kazdopadne autorovi tohto threadu odporucam, stiahni i nejaky free BD authoringovy soft, naimportuj originalne video (pripadne uz demuxovane) a skus z neho vytvorit BD, kde nastavis jednoduchyu loop - ako pri DVD.

http://www.brighthub.com/multimedia/video/articles/69842.aspx
ai (2993)|15.3.2011 04:16
interaktivita pri sledovani DVD celkem selhala, drtiva vetsina nasadi video a posloucha, DVD poslouzilo skvele, slava jemu, ale

je tu jeden fenomen, ktery u DVD videa nebyl, a to interaktivita se presouva na dalkovy ovladac u media playeru , zase nemluvim o BR, ale o media prehravacich (ktere taky i mohou samozrejme BD prehrat). Samozrejme budou i BR se snazit o to co popisuju dole zrejme, nebo jen neco.

Vec se ma tak, ja to praktikuju uz 2 roky, ze napr. i ten loop , o ktery autor narika mu zvladne i blby WDTV Live prehravac, proste v menu nastavi "repeat" , a filmek mu jede dokola , dokud ten WDTV nepadne jako vojak v poli,

Dalsi fenomen tech prehravacu je ten, ze tam maji menu , tedy videjka vidis jedno vedle druheho, nebo dokonce tam vidis obrazky, pokud je tam das se stejnym nazvem jako videjko, nebo nekere prehravace si nachazeji obrazky na netu podle nazvu videa.

Titulky nebo dalsi stopy stlacis tlacitkem na DO, kdyz je prehravac najde , nabidne je. Uz jen to, ze se menu neimplementovalo do treba mkv neco rika. Proste ted se to menu presunulo na DO tech prehravacu. I titulky vyrobit se daji na kolene srt se da stejny nazev jako video a prehravace jen povazuji za titulky k filmu. Nemuseji se tedy ani muxovat do mkv. Samozrejme ceske znaky mohou takto v procesu podlehnout nejakemu sadomasochismu a vypadnou hacky, ale to je jen diky chybe v procesu vyroby. Jinak tak jako web brousery maji character encoding na vsechno mozne, dneska uz to maji i ty "hardwarove prehravace"

Dneska normalni clovek nepotrebuje palit BR a palit disky vpodstate. BD tu jsou na lisovane filmy (taky DVD jeste samozrejme) a jeste pro videographers , kteri musi vyplodit filmek a predat. Je to porad takovy consensus. A musi tam byt i menu, protoze to ma Hollywood. Ale Franta co ma videokameru na home video takeveto veci nepotrebuje, proste ta grafika je na screenu pres ten media prehravac. Chce to do toho vletet a pak je to vse jasnejsi. Jde to tim smerem. Manipulace na prehravaci , ale ne v tom ulozenem formatu, a tedy snazit se to programovat.

A jeste dale to pujde timto smerem, vsim sem si, ze treba ted se ma vypustit nejaky media prehravac s (ted jsem to nasel - Androidem Nixeus Fusion XS), a pribudou dalsi, a takto se to bude vyvijet, ze se budou sirit aplikace na stazeni. Tak jako ted se siri aplikace na mobily, tak to bude stejne i na prehravacich. tam se taky presune manipulace a navigace s videem. Tedy ne do videa (Jako u BD, DVD) ale proste softwarem co manipuluje to video.

Ja dokonce i mpeg2 DVD standartem zmuxuju do mkv a vubec me to ani nebere. Slza mi skapla uz vic nez pred rokem. DVD Maestro mi tu stoji, nechavam mu tu cestne misto na desktopu, ale uz jsem tam nic nedelal vic jak rok.
die.catana (17)|15.3.2011 08:05
Já VÁS nenávidím.

Taková tlupa lidí co tomu rozumí. Dohádáte se do krve mezi sebou,

ale s blbou smyčkou mě neporadíte.


GRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
vivid.sk (11472)|15.3.2011 09:44
Ty si asi nevidel poriadu hadku....toto je len normalne diskusia.


Navod na blbou smycku som ti dal - staci aplikovat v praxi.
ai (2993)|15.3.2011 14:51
[quote=die.catana;335178]Já VÁS nenávidím.

Taková tlupa lidí co tomu rozumí. Dohádáte se do krve mezi sebou,

ale s blbou smyčkou mě neporadíte.


GRRRRRRRRRRRRRRRRRRR[/quote]

A jak ti ma nekdo poradit, kdyz nevime na cem to bude jezdit, budes mit Blu-Ray player? Bude ti TV prehravat BD ISO? Budes mit v TV menu, kde budes moci nastavit "repeat" videa pres USB vstup?.
Pokud chces vyrobit BR disc, tedy musis vyrobit BDMV strukturu a vypalit na placku(obdoba VIDEO_TS u DVD) .
Vyzkousej i Multiavchd (free), ma to tam Playback sequence nastaveni (melo by tam byt i loop).

Znova, tyto veci se nastavuji i jednoduse v menu toho co prehrava to video,ci-li tu resis neco co ani nebudes muset, proste si procvakas menu toho co ti rodice koupi :)
die.catana (17)|25.3.2011 18:42
Tak dva dny dopředu po šíleném donucování mně sdělili co budou mít na prezentaci za přehrávač :) Takže to nebude tak hrozné, jak jsem očekával.

Bude tam 42" LG Full HD LCD TV 42LD650. A nebude tam žádný přehrávač. Takže musím přes USB.
Na netu nemůžu najít co to USB dovede. A všude píšou něco jiného :(

Tak to jsem zvědavej jak dopadnu:)