Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový Technisat

jirka106 (77)|13.3.2011 10:28
Ahoj,neví někdo kdy přibližně by mohl být v našich obchodech nový DIGIT ISIO S1,psal jsem na české zastoupení,ale bez odpovědi.Byla by možnost ho koupit v zahraničí,ale nevím jestli tam je nějaké omezení na český trh.Myslím si,že tenhle receiver bude dost kvalitní a že se asi vyplatí počkat,ale jak dlouho?
Pitomec (10211)|13.3.2011 11:24
Jestli bude lepší než v i zde prodávaný DigiCorder HD S2X PLUS (http://www.omko.cz/?technisat-digicorder-hd-s2x-plus-160gb-cerny&kod=SRDIGHD16PL), to je s otazníkem...
Dagy2 (3153)|13.3.2011 11:51
české zastoupení niekomu odpovedalo že "v průběhu léta". Či to tak bude ťažko povedať. Otázka je tiež či chystajú verziu ISIO S1X, do tej a hlavne do českého zastoupení už by som ale v živote nešiel.

U originálu nie sú obmedzenia na český/slovenský trh. Základ má vždy menu cca v 16 jazykoch a medzi nimi čeština je. Rovnako texty, EPG, TXT fungujú (aspoň doteraz vždy fungovali) bezchybne včítane všetkých helpov.
Jediný problém by mohol nastať, keby tu niekto prešiel v budúcnosti na nejaké exotické kodovanie.

Zatiaľ naopak s nemeckou verziou bolo vždy "více muziky" za rovnaké peniaze.

základný rozdiel medzi ISIO a HDS2plus je:
- ISIO nemá interný HDD (bude mať ISIO Digicorder)
- ISIO má plný internetový prehliadač
- ISIO má HbbTV
- ISIO je 1080p
- ISIO má rýchlejší procesor (rýchlejšia reakcia, aj keď toto ma určite nevzrušuje. 2sek alebo 0,8sek je mi šumafuk)
- ISIO má väčšiu cash pamäť na EPG -> t.j. pri väčší objem dát uložený pri sťahovaní EPG v noci. EPG pri zapnutom prijímači je to jedno, tam sa ukladá všetko.
- ISIO prehráva USB HDD v NTFS
- ISIO prehráva rôzne formáty (mkv, divX napr. z NAS serveru)
- nemecká verzia má ISIPRO pre 13E a 19.2E
- nemecká verzia má regionálne programy
- nemecká verzia má EPG+ pre nemecké programy spracované a vysielané Technisatom
- nemecká verzia má fulltext vyhľadávanie v EPG
- nemecká verzia má vždy ešte niečo v krabici, napr. MTV kartu, HD+ kartu a pod.
Hornet F-18 (1328)|13.3.2011 13:04
česke zastupenie( Omko), odpisalo mne, ze bude novy Isio dostupny az v lete, a odpisali snad behom hodiny a dokonca vecer.

Co znamena v oznaceni to "X" ? teda S1X. je tam nejaky problem?
Dagy2 (3153)|13.3.2011 14:30
To "X" znamenalo verziu predávanú mimo DE/AT/CH (HDS2X, HD8SX).
Neviem či to bude pokračovať aj u ISIO.
Bohužiaľ X hlavne u HDS2 je osekané o niektoré možnosti, ktoré by som uvítal a benefity, ktorými sa TechniSat odlišuje od ostatných výrobcov.
Hornet F-18 (1328)|13.3.2011 22:24
To je dost smutne, ze to takto vyrabaju.... :-( ved to je len zbytocna komplikacia pri vyrobe...
ale mozno dostanu rozum a funkcie budu rovnake pre vsetky regiony.
jirka106 (77)|14.3.2011 08:45
Kluci díky za reakce,myslíte tedy,že nebude chyba ho objednat v Německu?
kzlatak (29)|20.3.2011 09:08
Ahoj, já jsem řešil obdobné dilema. České zastoupení Technisat mi odepsalo, že ISIO bude v ČR asi v prosinci 2011 a že si ho rozhodně nemám kupovat v Německu, protože není lokalizované. Tak jsem se vydal do Německa a koukám, že v přístroji je české menu a lokalizace je v pohodě. Doporučená cena pro Německo je 369 eur. Koupil jsem ho a obchodník mi dal slevu, platil jsem 309 eur (zřejmě u toho je nějaká karta a tu vyndal, ale tu jsem nepotřeboval a každé euro dobré). První zkušenosti - obraz super, rychlost také (ale nemám s čím srovnávat), nehřeje se, čeština menu i EPG bez problémů, celkově jsem velmi spokojen a doporučuji. Jediný problém je s CA modulem, dal jsem tam Mascom easy.tv verze 1.09 (momentálně nelze updatovat z družice, od 17.3.2011, to je pech) a HD programy od Skylink (transpondér 12109) se naladí, můžu je sledovat, ale jakmile přepnu jinam, zmizí mi z nich signál. Předpokládám, že je to problém toho CA modulu. Takže teď řeším, jaký modul nebo moduly koupit:(
jirka106 (77)|20.3.2011 14:23
Tak gratuluji k novému Technisatu,byl to opravdu můj horký favorit ke koupi,na konec kupuji Clarke Tech.K tomu Technisatu mrkni na http://www.eltasat.cz/ca-moduly/ca-modul-cryptoworks-technisat
Tenhle modul by měl běžet na všech typech Tech.
panasonic650 (1124)|20.3.2011 15:30
[quote=kzlatak;335916]...a HD programy od Skylink (transpondér 12109) se naladí, můžu je sledovat, ale jakmile přepnu jinam, zmizí mi z nich signál...[/quote]
Takze aj TechniSat ma problem ? Som zvedavy ktory modul ti pomoze. Aku kartu v tom mas ?
Dagy2 (3153)|20.3.2011 17:00
[quote=jirka106;335966]Tak gratuluji k novému Technisatu,byl to opravdu můj horký favorit ke koupi,na konec kupuji Clarke Tech.K tomu Technisatu mrkni na http://www.eltasat.cz/ca-moduly/ca-modul-cryptoworks-technisat
Tenhle modul by měl běžet na všech typech Tech.[/quote]

Tento modul sa samozrejme už nevyrába....
kzlatak (29)|20.3.2011 18:22
[quote=panasonic650;335976]Takze aj TechniSat ma problem ? Som zvedavy ktory modul ti pomoze. Aku kartu v tom mas ?[/quote]

Mám Skylink ICE HD a jsem taky zvědav:)
Dagy2 (3153)|20.3.2011 18:55
Tú kartu čo ti vybral z balenia bola HD+ ročná na nemecké HD programy.
Lokalizovaná verzia po vzore českého zastoupení TechniSat bude taká, že prijímač vykastrujú.
kzlatak (29)|20.3.2011 19:12
[quote=Dagy2;335997]Tú kartu čo ti vybral z balenia bola HD+ ročná na nemecké HD programy.
Lokalizovaná verzia po vzore českého zastoupení TechniSat bude taká, že prijímač vykastrujú.[/quote]
Já jsem rád, že jsem koupil v Německu, byli ochotní, dali mi 3 roky záruky a je pravda, že o té kartě nemluvili a asi ji z balení vyndali, nicméně já bych ji asi nevyužil a 60 euro sleva se šikla:)
Dagy2 (3153)|20.3.2011 19:28
3 roky je u TechniSatu štandard - to je záruka výrobcu. Nezabudni zaregistrovať prístroj na http://www.technisat.de -> to je podmienka rozšírenej záruky 3 roky. U telky je to 5 rokov.
kzlatak (29)|20.3.2011 19:32
[quote=Dagy2;336008]3 roky je u TechniSatu štandard - to je záruka výrobcu. Nezabudni zaregistrovať prístroj na http://www.technisat.de -> to je podmienka rozšírenej záruky 3 roky. U telky je to 5 rokov.[/quote]
Registrovali mě přímo v obchodě.
Hornet F-18 (1328)|20.3.2011 21:59
Nerozumiem jednej veci, preco tak dlho trva pokial sa dostane ISIO na nase trhy? Prosinec 2011... :-(
ved je to skoro rok od uvedenia na nemecky trh!
A este ako pise Dagy2 bude ta vezia ochudobnena...
Bude sa dat objednat cez net? cestovat do nemecka a kupit priamo tam, asi nebude pre mna.
Pitomec (10211)|20.3.2011 22:07
[quote=Hornet F-18;336035]Nerozumiem jednej veci, preco tak dlho trva pokial sa dostane ISIO na nase trhy? Prosinec 2011... :-(
ved je to skoro rok od uvedenia na nemecky trh!
A este ako pise Dagy2 bude ta vezia ochudobnena...
Bude sa dat objednat cez net? cestovat do nemecka a kupit priamo tam, asi nebude pre mna.[/quote]Dokud se dobře prodávají starší modely, tak by musel být výrobce hlupák, aby začal nabízet novinky, ne? 8-)
Hornet F-18 (1328)|20.3.2011 22:47
Tak to mas pravdu, ale vyrobca v nemecku uz ponuka novy model, len zrejme ten nas trh je nezaujimavy, alebo nasyteny starymi modelmi?
Pitomec (10211)|20.3.2011 22:52
Na našem trhu jde na odbyt i starší HD8 SX, takže proč by ho výrobce pohřbil (nebo musel snížit cenu) tím, že začne prodávat ISIO? Až na odbyt nepůjde, tak se to jistě změní. V SRN je ale situace zřejmě jiná a navíc je to země původu...
Hornet F-18 (1328)|20.3.2011 23:05
Takze nas "nutia" urobit to, co kzlatak - kupit v nemecku a este usetril.
Dagy2 (3153)|21.3.2011 09:07
[quote=kzlatak;336009]Registrovali mě přímo v obchodě.[/quote]

Dovolím si dať do pozornosti túto citáciu. Och koľko rozdielov oproti českému oficiálnemu zastúpeniu!

Prečo nie je ISIO u nás - no môj subjektívny pocit (otázka či som to neprecenil) je že táto značka je ešte stále seriózna. A momentálne sa mi zdá, že stále nie je jasné, kde skončí CRW (u CSlinku a UPC). Takže doviezť sem prístroj a nemať istotu, že ze pol roka budú spoľahlivo chodivé CI-moduly pre nové kodovanie by mohlo byť riziko, ktoré TS nemusí chcieť riskovať. Navyše keď si SkyLink zmyslí cez Irdeto posielať nejaké správy alebo nedajbože blokácie možno vyvstanú ešte zaujímavé problémy.

Cez net sa premiova rada TS nedá kúpiť - pretože tu je práve dôležitý kontakt dobrého predajcu so zákazníkom.
jirka106 (77)|21.3.2011 09:32
Dagy2: to je dobrá úvaha,pak taky berme v potaz,že v Německu se pomalu rozbíhá HbbTV a výrobce se přizpůsobuje, což v našich končinách je co si budem nalhávat opačně.
Hornet F-18 (1328)|21.3.2011 09:52
Hmm...tak toto vobec nie je dobra situacia :-(
Na trhu je (zda sa) dobry prijimac, ale bohuzial ho nebudem moct kupit, alebo ho kupim teraz(neviem sice ako) a onedlho mozu nastat problemy...
Nasiel som nejake ponuky na nete, napr: http://www.shoppingfever.de/product_info.php?products_id=437107&campaign=metashopper
ale moc som nehladal, len tak orientacne, nasiel som tri ponuky, ale asi to plati len pre nemecko a rakusko
Pitomec (10211)|21.3.2011 10:13
Mám takový tušení, že i když koupíš Technisat kdekoliv v EU, tak to můžeš příp. reklamovat ve všech členských státech. Takže nákup v SRN by neměl být problém.
Hornet F-18 (1328)|21.3.2011 10:31
JJ, reklamacia by nemal byt problem, rad by som sa vyhol tym problem ohladne modulov a kariet. Ale asi tazko predpovedat pri sucasnych "šachoch" okolo toho, co vymyslia na nas...
Pitomec (10211)|21.3.2011 10:35
Pokud má přijímač CI rozhraní, tak to bude stejný při koupi v SRN jako tady - v tomto žádný problém není. A samotný CAM můžeš klidně koupit tady, já používám tento: http://www.omko.cz/?modul-mascom-cryptoworks/irdeto&kod=COMMCRMA a bezproblémů.
Hornet F-18 (1328)|21.3.2011 11:15
Fajn, asi pockam este do konca mesiaca a zacnem zhanat :-) mozno este nastanu nejake zmeny.
Dagy2 (3153)|21.3.2011 11:48
Presne ako píše Pitomec, žiadne extra pre ČR/SR nebude. Skôr to bude len tá kastrácia.
Takže CAM moduly si tu budeme musieť riešiť aj tak sami, tu je situácia rovnaká ako u všetkých prijímačov.
Pomôcť by mohol len dovozca tým, že otestuje jeden, dva moduly a doporučí. Takto doporučený bol snáď SMIT pred nedávnom, ale či skutočne fungoval bez problémov neviem.
Otázne je, čo je doporučené pre nové ORF karty v AT. To by mohla byť zaujímavá info aj pre nás.

Reklamácie by som sa nebál, aj keď samozrejme zhorieť alebo inak zdochnúť môže úplne všetko. Naopak, by som to bral ako výhodu, pretože človek vybaví všetko väčšinou promptne a rýchlo. Takže v konečnom dôsledku je to v zahraničí lacnejšie.

P.S. reklamácia športovej obuvi s tromi prúžkami trvala v BA presne podľa reklamačného poriadku -> t.j. 3x30 dní a potom vrátenie peňazí. Tzn. že celá sezóna bez topánok.
To isté v outlete v Parndorfe znamenalo asi 5sekundový pohľad predavača na botu, zistil, že zalepenie nebude úspešné, hodil ich pod pult do krabice, ospravedlnil sa za šmejd a povedal, Bitte vyberte si niečo iné.
Hornet F-18 (1328)|21.3.2011 13:43
Jasne, z reklamacie nemam strach, skor tie moduly, ale myslim ze to sa da vyriesit.
Poslal som dotaz na technisat.cz... ziadna odpoved v cestine ale dva maily z nemecka(nemecky a anglicky), ze nevedia kedy bude export sem...ale zaujem o zakaznika maju :-)
panasonic650 (1124)|21.3.2011 20:18
[quote=Dagy2;336119]P.S. reklamácia športovej obuvi s tromi prúžkami trvala v BA presne podľa reklamačného poriadku -> t.j. 3x30 dní a potom vrátenie peňazí. Tzn. že celá sezóna bez topánok.
To isté v outlete v Parndorfe znamenalo asi 5sekundový pohľad predavača na botu, zistil, že zalepenie nebude úspešné, hodil ich pod pult do krabice, ospravedlnil sa za šmejd a povedal, Bitte vyberte si niečo iné.[/quote]
Na druhej strane som poznal cechov v USA co vyuzilvali 3m dobu na vratanie tovaru bez dovodu a tak mali kazde 3 mesiace novu telku "zadara". Alebo aj tu na tomto fore nazor .... "Vsak kup 3 moduly. Vyskusas ktory ide a potom vratis v ramci 7dnovej lehoty." Nase spolocnosti este asi nedozreli na normalne reklamacie. Viem si velmi dobre predstavit ako vymyselnici po zime zmrazuju dusikom topanky aby ich mohli vratit v obchode a mali tak zimu "zadara". ;)