Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVi+Ogg v Avi containeru

killerGBU (182)|7.3.2005 17:58
setkal se někdo s tím, že když mám video, stopu jsem v externím programu konvertoval do ogg a chci ji v VDmod (1.5.10.1) , tak mi to prostě odmítá připojit, jediný jak to jde je matroska container, ale ten chce video spojovat přes 1 a něco i přes to, že je nastaveno direct stream copy
ovšem kdybych nechal ten zvuk překonvertovat ve VD, tak to pude (oivšem tohle video je AC3 a kodeky co mám do VD jsou přes rok starý)
je to normální, nebo mám něco špatně, díky
Tilk (295)|8.3.2005 17:13
ciez som to uz nedavno riesil. AVI s OGG proste nespojis.
vlada (3470)|8.3.2005 23:34
killerGBU, GBU> Kluci vim, že se opakuju, ale OGG je kontejner, komprese zvuku je Vorbis! Nazývejme věci správnými jmény, ušetříme si nejasnosti.
killerGBU> Jak už jsem pasl Tilkovi v jinym threadu před několika dny, Vorbis do AVi nedostanrš. Musíš to uložít do OGM nebo MKV.
[quote]jediný jak to jde je matroska container, ale ten chce video spojovat přes 1 a něco i přes to, že je nastaveno direct stream copy[/quote] Tuhle větu vůbec nechápu. Ve VDM otevřu AVI, zaškrtnu u videa "Direct Stream Copy", ve stream listu zakážu originální zvuk a přidam Vorbis stopu. Potom to uložim.
[quote](ovšem tohle video je AC3 a kodeky co mám do VD jsou přes rok starý) [/quote]
Video je AC3? Asi si chtěl říct zvuk. VDM ho asi opravdu nedokáže překonvertovat, ale v nejhoršim by to šlo dekomprimovat do WAVu a potom teprve načíst ve VDM. Já ale vždycky komprimuju zvuk mimo, je to spolehlivější.
Co se týká kodeků do VD, nic takovýho neexistuje. VD používá VfW/ACM systémový kodeky. Záleží teda na tom, co máš nainstalovanýho v systému. VD ale nepodporuje DirectShow, což je rozhraní, který používá většina modernich kodeků.
No a poslední věc - na spojení videa se zvukem do matrošky je nejlepší MKV Toolnix, jak už jsem tu dřív odkazoval.

Vláďa
killerGBU (182)|9.3.2005 00:13
[quote=vlada]Ve VDM otevřu AVI, zaškrtnu u videa "Direct Stream Copy", ve stream listu zakážu originální zvuk a přidam Vorbis stopu. Potom to uložim.
[/quote]
jo ve VD načtu video dám direct stream copy , stream list zakážu původní stopu (AC3) a načtu ogg zvukovou stopu, posunu jei ještě na první místo
uložim avi, a ejhle ono je to beze zvuku, to je ten problém, když udělám to samé, ale jako výstup *.mkv , tak to jede i se zvukem

btw u ... video spojovat přes 1 a něco i... chybí přes 1 hodinu, ale to už jsem vyřešil, stornoval jsem to a udělal znovu, sice to něco psalo, ale projelo to do cca 10 minut
vlada (3470)|9.3.2005 00:31
Vorbis prostě do AVI prostě nejde, s tim se musíš smířit. Neni to chyba VDM. AVI je hodně starej a hodně špatnej kontejner. Budoucnost patří Matrošce a MP4.
killerGBU (182)|9.3.2005 11:29
[quote=vlada]Vorbis prostě do AVI prostě nejde, s tim se musíš smířit. Neni to chyba VDM. AVI je hodně starej a hodně špatnej kontejner. Budoucnost patří Matrošce a MP4.[/quote]
mě to je celkem jedno do čeho to "narvu", jenom mě zarazilo, že to nejde.
hledal jsem chybu někde u sebe, takže díky za osvětlení
ted se du porvat s DVD rebuilderem
Tilk (295)|20.3.2005 12:25
Tak som si vyskusal spojit matrosku s vorbisom. Po pociatocnych komlikaciach sa mi to v Mkvtoolmix podarilo spojit (VirtualDubMod to spojit nechcel). Lenze teraz mi to WMP10 nechce prehrat, vraj nemam vsetky potrebne kodeky. Na audio mam CureVorbis a na video Matroska Splitter (video je XviD). Ako kodeky este potrebujem? (ked to este bolo bez audia prehrat to islo)
Tilk (295)|22.3.2005 16:20
Este stale to nemam. Neviete ake kodeky mi este chybaju?
pavelpt (2713)|22.3.2005 18:21
Já bych to řešil ne cpaním jakýchsi filtrů do systému, to se může krásně vymstít, ale změnou playeru a to na MediaPlayerClassic, který k životu systémové filtry nepotřebuje, umí prakticky všechno sám, mimo jiné i matrjušku. :-)
Tilk (295)|22.3.2005 20:02
V tom som to skusal tiez, ale zda sa ze potrebujem este nejaky kodek na zvuk (ogg vorbis), ked ze bez zvuku to islo.
pavelpt (2713)|22.3.2005 20:18
Nenenenenene. \/

Dej si Options - Filters- a odspodu nahoru jsou Shoutcast,roq,realmedia a OGG,takže asi chybička v tom souboru :-(((
Tilk (295)|22.3.2005 20:31
Ja tam ogg nemam. Aku mas verziu? Moja: 6.4.6.5 (ani neveim ako je stara, boh vie od kedy ju mam)
Tilk (295)|22.3.2005 21:13
Prave som stiahol najnovsiu verziu a ide mi to. Dik moc. Ale aj tak by ma zaujimalo ako to rozbehnut aj v beznych prehravacoch.
pavelpt (2713)|23.3.2005 00:15
MPC je pro mě tak běžný, že je prakticky nejběžnější :-R
vlada (3470)|27.3.2005 17:13
StayMan by €RikŁ€> Tenhle filtr bych radši moc nedoporučoval. Plno lidí si stěžovalo, že jim napáchal hodně zla v DS. Jinak pokud chybí kodeky, tak je na to nejspolehlivější pomocník GSpot.
pavelpt> MPC má splitter pro OGG (a OGM) kontejner, ale nemá dekoder pro kompresi Vorbis. Potřebuješ proto externí dekoder. Kromě toho starýho a problémovýho filtru, kterej odkazuje Stayman, to zvládne FFDShow, CoreVorbis (do verze 1.0 tam byla nějaká nepříjemná chyba) a kodeky od Illuminable (obsahuje Vorbis, Speex, FLAC, Theoru). Takže nainstalování jednoho z těchhle programů by mělo problém vyřešit. Já osobně preferuju FFDShow.