Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dostal sem Technisat SIR - co dal?

bitskull (77)|7.3.2011 10:12
Zdravim,

dostal sem tento pristroj a potreboval bych poradit co dalsiho musim dokoupit, abych to zprovoznil a nahradil tak stavajici reseni od DigiTv. Snazil sem se precist a vycist co se dalo, ale presto mam par dotazu. Predem diky za odpovedi nebo alespon odkazy na clanky s vysvetlenim dane poblematiky.

1) mam koupit kartu Skylink nebo Cslink? z toho co sem vycetl se to zda byt temer jedno...
2) musim mit LNB monoblok abych mohl navic ke Skylink/Cslink karte sledovat i volne porgramy?
3) vyplati se mi koupit diseq motorek? usnadni to ladeni?
4) parabolu asi 80?
5) nevite nekdo jak je to s ukoncenim DigiTv? mam ji asi treti rok a vyuzil sem nejake akce, abych neplatil za pristroj? prijedou si komplet odmontovat nebo to muzu/musim shodit sam a poslat jim to?
mirekv (7169)|7.3.2011 10:44
1. Je to jedno, liší se placenou nabídkou, podívej se na jejich stránky, já mám a zákazníkům montuju Skylink.
2. FTA programy jsou i na pozici Skylinku, ale pokud chceš i Astru 1, kde je jich hodně, tak ano.
3. pokud chceš chytat více pozic a laborovat, tak ano, ale pozor, pokud máš připojených více přijímačů, tak budou všechny chytat pouze tu nastavenou pozici.
4. ano, minimálně, na 60 to taky chodí, ale podle počasí.
5. měli by si pro to přijet, akorát to demontuj a někde nachystej.
bitskull (77)|7.3.2011 11:18
Diky moc za rychlou odpoved! Ted me jeste vyskocila v hlave otazka - ma cenu zkombinovat monoblok a motorek nebo je to zbytecne? A nakonec mohl by si mi doporucit nejake osvedcene a spolehlive komponenty - motorek (usals), lnb, parabolu - preci jen neni nad zkusenosti - diky :)
mirekv (7169)|7.3.2011 12:28
Nemá, pak v tom budeš mít bordel, navíc ani nevím, jesli, fungují oba diseqc, pro motor i monoblok zároveň, pochybuji.
Podívej se na nabídku http://www.omko.cz/
Dagy2 (3153)|7.3.2011 13:31
bitskull, na dotaz č.1 je ešte iná odpoveď:
keď pozrieš do špecifikácie tvojho prijímača tak zistíš že má čítačku Irdeto a 2xCI-interface.
1/ Takže SkyLink kartu tam strčíš priamo, na CSlink budeš potrebovať CI-modul CRW.
2/ pochopil som, že tak trochu začínaš, tak s monoblokom počítaj že naladenie je podstatne väčší problém než dva alebo viac samostatných LNB
3/ motor len v tom prípade, že chceš chytať exotické programy. Doporučujem ti prečítať si vlákno v úvode tejto sekcie "jak a jaké programy naladit..." a až sa zorientuješ o ktoré programy máš záujem tak sa vráť sem naspäť s dotazom.
Uvedom si, že naladenie s motorom nemá výhodu v presnosti ladenia, skôr naopak bude vyžadovať slušné riešenie. Prepínanie medzi programami ktoré budú na rôznych družiciach (napr. 19.2E Eurosport a 23.5E CT1) bude trvať namiesto 2sekundy ako je to u dvoch LNB napríklad 15 sekund u otáčania motorom alebo ešte viac ak to budú družice 13E a 28.5E.
bitskull (77)|7.3.2011 14:36
Diky za info o kartach! Ano zacinam, takze sem za kazdou radu vdecny :)

Prosel sem seznam programu na parabole a jelikoz rozumim anglicky, tak jsou pro me zajimave volne programy na 28,2°E (Astra 2A, 2B, 2D, EuroBird 1). Jake by bylo nejvhodnejsi reseni pro Skylink + 28.2?
mirekv (7169)|7.3.2011 15:11
V podstatě tentýž monoblok jako Skylink+Astra1, rozestupy jsou prakticky stejné. Ale mám pocit, že signál na 28,2 je slabý a bylo by třeba větší parabolu. Hodně informací najdeš na http://www.parabola.cz/ , přímo http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/all/
Dagy2 (3153)|7.3.2011 16:38
bitskull, trochu skrotím tvoj optimizmus na 28.2E - fakt si prečítaj vlákno tu na fóre https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=26775

má len pár príspevkov. Vieš, ono bolo založené hlavne na to, aby si videl, ktoré programy sa dajú chytiť na akú parabolu a hlavne čo na tých programoch môžeš vidieť (napríklad teleshopingových programov je asi 5000 a o tie asi nemáš záujem).
Pozícia 28.5E je vynikajúca pre angličtinára. Ale POZOR píšem 28.5E a nie 28.2E ! Rozdiel je ten, že zatiaľ čo programy Eurobird 28.5E v pohode chytáš na 60cm parabole, na Astru 28.2E musíš mať 180÷200cm parabolu. Toť základný rozdiel.

Osobne by som ti odporúčal (ak ti postačujú 4 pozície na orbite) z vlastnej skúsenosti:
- parabola 80÷85cm (200cm by bola parádna ale musíš mať na ňu hóóódne miesta a poriadny nosník aby ti ju vietor neodfúkol)
- držiak/kolajnica pre viacero LNB
- 3 až 4 LNB podľa chuti (pozície 28.5E anglické programy, 23.5E SkyLink/CSlink, 19.2E FTA HD nemecké programy a Eurosport SkyLink/CSlink prípadne ďalšie programy sem možno pribudnú v týchto paketoch a 4-tý LNB kam sa rozhodneš napr. 13E, 16E, 26E, 9E alebo nikam ?)
Pre 13+19.2+23.5+28.5 môžeš mať "obyčajné" LNB. Ak by si chcel vsadiť LNB medzi tieto polohy pozor na to, aby sa ti mechanicky vošli. Na 85cm parabole je medzi polohami cca 6cm v ose LNB. Samotné klasické LNB má pomerne veľký "ňufák" (po česky "čumák") takže napr. pre polohu 26E by si musel voliť LNB, ktoré je "tužkovitého tvaru" aby sa tam vstrčilo.
- 1ks DiseqC 4/1 -> t.j. 4 vstupy z LNB a jeden výstup do prijímača

Monoblok by som fakt nebral a hlavne nekombinoval krkolomné stavy monoblok 19.2/23.5 + ďalšie LNB a pod. U samostatných LNB síce nemáš flexibilitu otočnej paraboly ale vždy tam môžeš vyliezť a posunúť LNB z 13E na 16E alebo 9E a pod.
Hornet F-18 (1328)|7.3.2011 18:22
Dagy2, ak je nastavene LNB na presnu poziciu, napr. 28,5E, "nezoberie" aj 26E? Alebo ked je na 13E, tak nechyti uz 16E? Treba na kazdu poziciu samostatny LNB? Myslim, ze je to tak, ale ked sa to tu riesi, tak sa spytam.
losos (2977)|8.3.2011 06:14
Nemám Technisat SIR a tak nevím, jak rychle pracuje s motorem pro parabolu, ale používám motor STAB HH90 u Arivy 200 HD a přesunutí z družice 23,5°E na 19,2°E trvá maximálně 4 vteřiny (v USALS), což je srovnatelné s rychlostí přepnutí DiSEqC přepínačem (vím to, protože používám i tento způsob). Přepnutí pomocí tlačítka BACK z ČT24 (23,5°E) na Al Jazzera (26°E) trvá asi 2 sekundy. U družic, které leží od sebe dál, trvá přetočení pochopitelně déle, ale dá se to používat.

Každému, kdo chce přijímat programy z více družic, rozhodně doporučuji použít motor, je to snadné řešení, které umožní příjem z kterékoliv družice, což u více LNB je problém (obtížně je lze umístit těsně vedle sebe...).
A navíc je to i řešení levnější. Stačí jen jeden LNB a žádný přepínač nepotřebujeme. Zcela bez problémů lze s motorem přijímat nejméně 33 družic.
Motor je pochopitelně nevhodný tam, kde parabolu používáme pro více televizorů.

Velikost paraboly (=šířku aktivní plochy) doporučuji aspoň 90 cm ! Vyhoví např. tento typ : FTE Maximal OS dural 105 (účinná plocha 91x98 cm)

A pro Hornet F-18 - "nezoberie"... - kup motor, bude se ti to líbit a budeš maximálně spokojený.
mirekv (7169)|8.3.2011 08:24
Hornet F-18: Nevezme. Možná tak o stupeň vedle a to už mizerně.
bitskull (77)|8.3.2011 09:49
Chlapy diky moc! Reseni s motorem se mi zamlouva nejvic - prijde mi to takove "nejcistsi".

Jinak jeste jeden dotaz: Da se z nejake tabulky zjistit nebo nejakym zpusobem vypocitat jak daleko musi byt ruzne paraboly od zdi? Abych vedel jaky drzak koupit - jestli 35cm nebo 50cm od zdi.
mirekv (7169)|8.3.2011 10:10
Od zdi musí být tak daleko, aby se mohla natáčet do potřebných krajních poloh. Z hlediska příjmu to nemá vliv.
bitskull (77)|8.3.2011 12:01
Ano to chapu a proto se i ptam. Kolik tak muze byt pro beznou 80 nebo 100 parabolu potreba mista od zdi?
mirekv (7169)|8.3.2011 12:29
Záleží na tom, kam máš orientovanou zeď, na kterou světovou stranu. Anténa s motorem je vysazená proti držáku asi 20 cm. Já mám zeď přímo na jih, tak mi stačí krátký držák. Pokud se bude točit až kolmo ke zdi, tak délka držáku+těch 20cm musí být větší, než rozměr antény od středu po okraj+rezerva. Obšem ten rozměr neznám, u každé antény může být jiný.
losos (2977)|8.3.2011 12:31
Schválně jsem mou parabolu natočil do obou krajních poloh - na 30°W parabola přesahuje asi 5 cm dozadu za tyč, na které je motor upevněný. V poloze 75°E přesahuje asi 15 cm dozadu za tyč.
V případě natočení např. na 80, či 90°E by to bylo ještě trochu víc, možná až těch 30 cm.
To vše platí pro to zařízení, které používám, a o kterém jsem již psal. Jestli je to u jiných montáží rozdílné, nevím. Ale větší parabola bude samozřejmě potřebovat více místa.
Hornet F-18 (1328)|8.3.2011 14:39
Tak ste mi nasadili noveho chrobaka - ten motor :-)
Povodne som rozmyslal nad 3 alebo 4 LNB ( asi twin, na dvojtuner Technisat) + Diseq, 28.5E, 23,5E, 19,2E a popripade 13E. A trochu som dufal, ze sa tam este nejaka druzica "chyti". No ale vyviedli ste ma z omylu :-D
Myslel som, ze natocenie motorom na druhu poziciu trva dlhsie(tie cca 4s nie je tak vela), zalezi od motora? kvalita, prevedenie a tak...a ked, tak do akeho ist? Staci niektory s tych lacnych, alebo radsej trochu priplatit?
Dagy2 (3153)|8.3.2011 16:43
Hornet, motor je určite super ako píše losos a vôbec s ním nemám problém.
Ale na twintuner neviem neviem. Poznal som len jedného experta, ktorý toto doporučoval.
Vezmi v úvahu, že pri nahrávaní sa anténa otočí na nahrávaný program a ty zostaneš obmedzený na túto družicu. Takže ak bude just nejaký zaujímavý film alebo šport na 79E (to neviem či je taká družica) tak nemáš ani STV ani CT ani nič iné.
Vedel by som si predstaviť
- parabola 85, twin LNB 19.2E, 23.5E a ešte niečo k tomu, napr. 13E alebo 16E
- + parabola 200cm s motorom na príjem exotiky ale aj BBC HD 28.2E, UPC a pod.
Takto to môžeš v HDS2X zapojiť. V prvých troch riadkoch zadáš družice ktoré sú napevno a tam potom prepne prijímač tento LNB, do posledného riadku zadáš motor a tam naprogramuješ všetky možné družice okrem tých čo majú pevné LNB. Na to sa chystám ale neviem či mi u rodinnej rady prejde z estetických dôvodov 200cm tanier na baráku. (:
Hornet F-18 (1328)|8.3.2011 17:04
No fajn, na to som ozaj nepomyslel....asi budem este dlho kombinovat :-D

Parabola 200cm...asi by zabrala cely balkon a este ju aj otacat :-D nie nie, tadeto urcite nepojdem.

Ved som sa este ani nerozhodol do ktoreho Technisatu ist, ci dvojtuner alebo jedno, alebo pockat na novy. Tam ma trochu odradza cena, je v ponuke novy aj s HDD? Alebo HDD zvlast? Ten novy sa mi pozdava aj vzhladovo :-)
Dagy2 (3153)|8.3.2011 20:51
Nový rad je:
- jednotuner TechniStar 1 / externý HDD
- dvojtuner Digit ISIO / externý HDD, e-SATA, HbbTV, Internet
- dvojtuner Digicorder ISIO / interný 1TB HDD (tento ešte nie je v predaji), HbbTV, Internet
Hornet F-18 (1328)|8.3.2011 21:15
Zatial su info len na nemeckej stranke Technisatu, ceska stranka mlci ako hrob, ako keby novinky ani neexistovali....
Su uz aj na sk/cz trhu?
Ceny som tiez nenasiel, len ty si raz pisal 370€, myslim ze ISIO bez HDD.
Myslim, ze ten posledny ISIO s 1TB HDD bude asi dost drahy...
Nejake info z prevadzky nemas? Teda okrem toho co si pisal v inej teme.
Dagy2 (3153)|8.3.2011 22:50
Technistar je snaď na OMKU, osobne by som ale kupoval už len v DE alebo AT.
ISIO je len v nemecku. Vlákno vo fóre má asi 14 strán, cez víkend trocha počítam.
Digicorder ISIO mešká, predpokladám, že problémy s odladením FW. To bolo aj pri prvom Digicordere. Cenu by som videl niekde okolo 500÷550 EUR.
losos (2977)|9.3.2011 04:33
[quote=Hornet F-18;334265]...Ved som sa este ani nerozhodol do ktoreho Technisatu ist, ci dvojtuner alebo jedno, alebo pockat na novy. ...:-)[/quote]

1. Samozřejmě, že nejlepší řešení je mít pro dvoutuner dvě paraboly... (já používám 4 kousky) ;)
2. Mnohé zajímavé programy na různých družicích jsou zakódované a lze je přijímat jen s EMU, či přes sdílení (např. TRT HD a pod.). Nevím, jestli to dokáže i přijímač, na který máš zálusk. Ariva ano... :BB:
Dagy2 (3153)|9.3.2011 09:20
losos:
TechniSat je pre obrazových fajnšmekrov a ľudí náročných na pozeranie.
Nie je určený ani na zdieľanie ani na emulovanie. Nie je to zdieľačový emulátor ale satelitný prijímač. :)

PS:
Prosím ťa robíš celý rok 24-ky alebo len nočné? Alebo ťa do hrobu privedie ta Ariva. Alebo je tu ešte jedna možnosť nad ktorou som ešte neuvažoval - vstávaš ráno o 3:30 ešte za rosy a chodíš spať so slepicami. Nech je to ako chce každopádne príjemný deň a dobrý príjem!
losos (2977)|9.3.2011 09:44
[quote=Dagy2;334376]...Prosím ťa robíš celý rok 24-ky alebo len nočné? Alebo ťa do hrobu privedie ta Ariva. Alebo je tu ešte jedna možnosť nad ktorou som ešte neuvažoval - vstávaš ráno o 3:30 ešte za rosy a chodíš spať so slepicami. Nech je to ako chce každopádne príjemný deň a dobrý príjem![/quote]

Ani jedno z toho není pravda.

1. jsem v důchodu.
2. bohužel patřím k tomu procentu lidí, kterým se čas každý den posouvá asi o čtvrt hodiny kupředu.
Protože jsem v důchodu, tak to řešit nemusím. Jdu spát tehdy, když se mi chce spát a vstávám tehdy, když se mi už spát nechce... :D

V minulosti se říkalo, že existují dva typy lidí :
1. normální (potomci lovců mamutů a pod.)
2. potomci hlídačů ohňů (nebo "muži sovy", což je totéž)

tak já patřím k té sortě č. 2. - a už dávno jsem s tím přestal bojovat a NEŘEŠÍM TO !

P.S. - "...TechniSat je pre obrazových fajnšmekrov a ľudí náročných na pozeranie..."
Tak z těchhle propagačních keců jsem opravdu už dávno vyrost...sorry... :BB:
Mám i TF 7710 HDPVR a kámoš má Vantage HD 8000S. Už jsem o jejich obrazové kvalitě v porovnání s Arivou psal ! Najdi si to !
Dagy2 (3153)|9.3.2011 10:44
[quote=losos;334379]Ani jedno z toho není pravda.

1. jsem v důchodu.
[/quote]

OK, takže zostáva už len závisť. Mne sa důchod vzďaluje namiesto aby sa približoval a pochybujem pri dnešných výnosoch penzijných fondov, že budem mať v důchodě na nejakú Arivu peniaze.
Tak príjemnú emuláciu.
Pitomec (10211)|9.3.2011 11:02
TechniSat je hlavně o spolehlivosti a bezvadné funkčnosti, což se o krámech typu Ari-šrot říct nedá.
losos (2977)|9.3.2011 12:18
[quote=Pitomec;334387]TechniSat je hlavně o spolehlivosti a bezvadné funkčnosti, což se o krámech typu Ari-šrot říct nedá.[/quote]

Ano, spolehlivost je opravdu bezva věc, pokud je to ovšem pravda ! To samé o svých výrobcích tvrdí např. i firma Panasonic... haha... :D

Tak mne už s touhle frází nikdy nikdo neoblafne, to si piš... :D

Doběhli mne nejen Panasonici, ale i Topfieldi a jiní. Můžeš kázat co chceš, pro mne platí předcházející věta...

A všimni si, netvrdím, že Ariva je spolehlivá... - je to jen normální výrobek za příznivou cenu !
Pitomec (10211)|9.3.2011 13:08
[quote=losos;334395]Ano, spolehlivost je opravdu bezva věc, pokud je to ovšem pravda ! To samé o svých výrobcích tvrdí např. i firma Panasonic... haha... :D

Tak mne už s touhle frází nikdy nikdo neoblafne, to si piš... :D

Doběhli mne nejen Panasonici, ale i Topfieldi a jiní. Můžeš kázat co chceš, pro mne platí předcházející věta...

A všimni si, netvrdím, že Ariva je spolehlivá... - je to jen normální výrobek za příznivou cenu ![/quote]Tvůj názor je mně celkem fuk, protože desítky TechniSatů fungují např. nonstop několik let v STA a bez jediné chybičky (tj. žádný výtuh nebo úmrtnost po měsíci provozu). A to rozhoduje víc než jakési pochybné sdílení nebo EMU, které je akorát pro blbce, kteří si hrají na "guru v lámání kódů" a dělá jim problém tam ty kódy i zadat - to je právě ta skupina Ariváků, Optiáků apod. Ostatně web je jich plnej a všude jenom otravují vzduch, když dostanou ban jinde, tak vlezou sem a tady půl roku řeší nahrání firmware do přijímače, aby se ten jejich milovaný křáp aspoň rozjel 9-)
Hornet F-18 (1328)|9.3.2011 19:23
Kedy by sa mohol ISIO S1 objavit aj na nasich trhoch? Alebo sa nebude ani dovazat?

Zda sa to byt dobra volba. Celkom dost funkcii, zaujimave je to Hbb TV, internet, a snad aj nahradenie multimedialneho centra, co by mohlo vlastne "znizit" jeho cenu o slusnu ciastku.
To ze nema interny HDD, by nemalo byt negativum( snad to bude aj trosku vyhoda v moznosti prenosu ), a cakat na Digicorder Isio bude mozno na dlhe lakte. Neviem teda ci bude aj iny rozdiel medzi tymito dvomi, ale cenovy rozdiel bude velky( citim v kostiach :-D ).
mirekv (7169)|9.3.2011 19:56
Dagy2: Snad se netěšíš do důchodu, mě to čeká za 8 let a netěším se.
Dnes mi došel Technistar a zatím paráda, ovládání stejné jak u starého Technisata, i dálkové ovladače jsou stejné a kompaktibilní.
Dagy2 (3153)|9.3.2011 20:44
Mirekv: som si myslel že za 10, teraz to vyzerá tak na 12. Teším sa. Vytiahnem opäť PIKO modelbahn, Das Original, Made in Germany :)

Čo máš strčené v tom Technistare? Skylink CRW alebo ICE?

Hornet: Kedy bude ISIO v ČR/SR si netrúfam povedať. Cez víkend trochu počítam a dám správu.
Hornet F-18 (1328)|9.3.2011 20:58
Dagy2, Piko mam aj ja odlozene v pivnici :-) v "N"-ku. Ale ci ho niekedy vyberiem a rozchodim, netusim. Snad v tom dochodku :-D mame tam priblizne rovnako daleko.

Trosku hladam nejake infosky o ISIO, cim dalej, tym sa mi viac pozdava, hodil som dotaz aj do Omka, neviem ci odpovedia, ale maju certifikat na Technisat, tak mozno budu nieco vediet.
jarino1978 (8045)|9.3.2011 21:09
[quote=Hornet F-18;334246]a ked, tak do akeho ist? [/quote]

jedine SG2100 a jeho OEM klony...
Hornet F-18 (1328)|9.3.2011 21:19
jarino1978, jj aj som si to myslel, je tam aj dobra cena - pod 50€ ale zrejme ak kupim( snad niekedy...) dvojtuner tak ta verzia s motorom bude neaktualna, a dve anteny urcite nebudem davat na balkon :-)

Dagy2, tak z Omka mi aj hned odpisali ohladom ISIO S1, ze dostupnost na nasom trhu bude asi cez leto...a blizsie informacie zatial nemaju.
jarino1978 (8045)|9.3.2011 21:23
@hornet : dobre zváž aj 2-tuner, je to vhodné maximálne na časté nahrávanie, v reále to nie je žiaden prínos. Ale pravdepodobne v čase, keď budeš možno 2-tuner kupovať, cena bude len nepatrne vyššia, ako u 1-tuner.
ISIO S1 by malo v Sk stáť 420 Euro.
Hornet F-18 (1328)|9.3.2011 21:37
Ved prave to... ked porovnam parametre noveho Technistar-u a Isio, tak Isio je o hodne viac vybavenejsi aj ked cena pri technistar-e je cca polovicna.
Ist zase do starsich modelov HD8 alebo HD S2, neviem ci bude to spravne riesenie.
jarino1978 (8045)|9.3.2011 21:40
ja by som sa určite nebál ani HD8/HD2, aj keď sú staršie.
ISIO S1 má ale lepší HW, čo v praxi bude znamenať rýchlejšiu odozvu celého systému. Ale ako každá novinka pôjde cenovo zo stropu postupne dole, i keď tých 420 Euro nie je veľká suma...
Hornet F-18 (1328)|9.3.2011 23:10
HD8 je v dobrej cene a (nastupca?) novy Technistar tiez, mozno bude stacit aj jednotunerova verzia.

HD S2 je teraz okolo 320€, teda zhruba o stovku menej ako novy S1, na tej S1 ma laka HbbTV ( co bude snad buducnost tv) a net, zase treba dokupit HDD...rozne +a-....
Hornet F-18 (1328)|9.3.2011 23:49
Nerozumiem celkom cenovej politike pri technisatoch.
Stary model HD8 je drahsi o cca 1200kc/50€ oproti Technistar, co by mali byt porovnatelne modely.
Digicorder HD S2(160GB HDD) stoji cca 420€ co je ets o 50€ viac ako uvadzana cena noveho Isio S1, aj ked ten je bez HDD, ale ma o dost viac funkcii. Ceny Omko.

A ceny napr. tu: http://www.inside-digital.de/receiver/technisat_digit-isio-s/1238_1
su uplne inde....za HD S2 o 200€ viac ako tu....
Na Slovensku cena za HD S2 (160GB) je 320€...
Pitomec (10211)|10.3.2011 07:22
TechniStar má taky jenom jeden CI slot (bohužel), zatímco HD8 má 2.
Hornet F-18 (1328)|10.3.2011 15:55
Jeden slot navyse za 50€...celkom dost, nuz ale nie je to zvlastne, ze novy model je celkom o dost lacnejsi ako stary? Alebo je parametrovo slabsi? Odhliadnuc teda od CI slotu.
Pitomec (10211)|10.3.2011 17:01
On je ten slot celkem zásadní (alespoň pro někoho), byť si taky myslím, že 50€ je dost (navíc když existují CAM s možností vložení 2 karet současně). No třeba se dočkáme zlevnění HD8 8-)
Hornet F-18 (1328)|10.3.2011 23:55
JJ, veru tak, mohla by sa ta cena pohnut smerom dolu :-)
ale tusim nastava opacny stav, napr. HD S2 isiel hore o viac ako 50€... :-( a prichadza na trh jeho nastupca, pre mna celkom nepochopitelna vec, ale nenarobime s tym nic.
Potom ked niektory kupim, tak zlacnie :-D co bude dobre pre dalsich kupcov.
Hornet F-18 (1328)|14.3.2011 00:23
Dagy2, docital si sa nieco noveho ?
:-)
Dagy2 (3153)|16.3.2011 23:48
Tak som teraz prečítal 15 strán na hififóre. Hm...
85% majiteľov je "unesených" novými funkciami, najmä HbbTV a Perfect Recording.
15% píše, že majú problémy a nič vlastne nefunguje, ani internet ani LAN ani nahrávanie
- táto nespokojnosť podľa dotazov pramení:
1/ zdá sa, že niektoré HDD majú problém s pripojením. Pri začiatku nahrávania sa nedokážu napr. zobudiť alebo zamrznú celý prístroj a pod.
Odporúčané sú najmä disky priamo od TechniSatu alebo WD. Ale sú tam aj Sharp alebo Samsungy, kde užívatelia píšu že funkcia je bezchybná
2/ vyzerá, že niektorí majitelia podobne ako u nás si ani neprečítali návod a sťažujú si že nejde 2xHD nahrávať + 1x pozerať. To naozaj u TechniSatu (podobne ako u HDS2) NEJDE.
Dá sa 2xHD nahrávať + 1x pozerať z HDD
3/ rovnako ako u nás je problém kompatibilita s modulmi pre HD+ a Sky. Sú tam moduly, ktoré vyslovene nefungujú ale tiež moduly Unicam, ktoré fungujú s týmito kartami bezchybne. Nemci ťažko chápu, že keď niečo kúpia nemusí to byť kompatibilné
4/ čo sa týka obrazu - klasická hádka, či je lepší predchádzajúci model alebo nový alebo Panasonic BD. Veľmi subjektívne, prevažuje mienka že obraz je lepší alebo nie je možné vidieť rozdiely
5/ timer, EPG, PR, txt a ostatné funkcie ktoré musia fungovať sú u 85% bez problémov. 15% si sťažuje že mi niečo nenahralo, problém je ale zjavne použitý disk.
Neverím, že FW môže u 85% ľudí funogvať a u 15% nie.

Asi 2 príspevky píšu o kockovaní a sekaní obrazu. Na to je reakcia od majiteľov (najmä Klaus), ktorý potvrdzuje niekoľkokrát, že bežne nahráva 2 HD programy a nezaznamenal žiadne kockovanie.

6/ Upscaling na 1080p chválí asi 5 užívateľov, jednomu sa to vôbec nepozdáva

7/ dvaja sa rozhodli prístroj vrátiť s tým, že počkajú niekoľko týždňov na doladenie FW

8/ internet funguje u 90% bezchybne (ľubovoľné strany, e-mail a pod). 5% upozorňuje na potrebu rýchleho pripojenia pri streamovaní HD videa. 5% sa nedokázalo pripojiť na internet - kde je chyba (medzi klávesou a fotelkou alebo routerom a prijímačom) ťažko odhadnúť, boli fórom viac-menej ignorovaní. Nefunguje a ani sa zatiaľ neplánuje Flash Player, takže niektoré stránky je potrebné zobrazovať pomocou HTML5 (v tomto nie som moc doma, musel by som to študovať)

9/ CI+ rozhranie je pekná sviňa, ktorá robí problémy s nahrávaním a možnosťou rýchleho pretáčania. Je ale odporučené použiť Unicam modul, ktorý (zatiaľ) tieto blokácie najmä HD+ odstraňuje.

10/ pripojenie do LAN a WiFi siete v poriadku rovnako ako u HDS2. Podľa všetkého by malo ísť aj streamovanie videa z NAS. Je tam vyjadrenie z TechniSatu, ktoré to nepriamo potvrdzuje. Ale nemci na to dosť kašlú, takže to nikto ani nemal záujem odskúšať....

11/ prehrávanie súborov. Skúšali iba traja z diskutujúcich. Jeden píše, že formáty mkv, avi, divx, xvid, vob, mov mu fungujú dobre a prehral zatiaľ všetko.
Druhý človek píše že asi 50% mkv neprehral. Ale o toto sa už ďalší nezaujímajú ani to nikto ďalej neskúšal, lebo téma bola uzatvorená s tým, že to SAT prijímač a nie prehrávač.

12/ jeden sťažovateľ na HDMI prepojenie s Onkyom -> pri prepínaní mu občas zmizne zvuk a musí Onkyo vypnúť a zapnúť aby to znova bežalo.

Všeobecne to vyzerá, že
- je potrebné vybrať len odskúšaný HDD, ktorý zaručene funguje. eSATA neskúšal nikto, pretože je drahší ako USB a vyčítali, že nie je rozdiel v rýchlosti ktorou je rozhranie obsluhované
- doteraz nikdy nemci nepotrebovali CI moduly ani karty. Teraz začína "mariáš" s HD+ a SKY kartami aj v nemecku a irdeto ORF v Rakúsku. Začínajú sa ukazovať nekompatibilné CI-moduly a navyše do toho hokej s CI+ obmedzeniami. Z tohoto sú tam niektorí na smyčku.
- FW u HDS2 bol pravdepodobne pri uvedení na trh odladený lepšie. Predchádzajúci postup bol totiž taký, že najprv prišiel Digicorder s intenrým HDD (to zrejme bolo lepšie odladiteľné, lebo rozhranie bolo jasne definované). Následne prišiel HD8S bez PVR a až keď všetko fungovalo v ďalšom kroku HD8S PVR a poslednom FAT32 formát pre USB HDD.
U ISIO je to naopak, prišiel ISIO PVR na USB HDD a to ešte NTFS. Zrejme v prípade, že si disk neporozumie s FW tak nie je ošetrené nejaké spoľahlivé "odšaltovanie" disku ale prijímač môže zamrznúť. FW zrejme nepočítal s takouto situáciou.
Hornet F-18 (1328)|17.3.2011 00:45
Nuz kopa informacii, a nie vsetky su pozitivne...
nepozdava sa mi to CI+...na co sa teda vyrabaju tunery s nahravanim, ked na druhej strane to obmedzuju... :-(
hmmm a co teraz? cakat na dalsie info? nepustili to na trh skoro?
Dagy2 (3153)|17.3.2011 10:49
Nepozitívne správy vidím 2:
1/ USB HDD
digicorder ako som písal takéto problémy nemá. Interný disk je testovaný pri vývoji FW a tým pádom je 99% istota že nebude pri prevádzke robiť problémy
u HD8S a ISIO (ale aj iných STB v začiatkoch PVR USB) bola hromada diskuzií že funkcie nefungujú tak ako majú. K TechniSatom existuje na hifi fóre .de black a white list HDD. Niektoré disky proste nefungujú a žiadny výrobca nie je schopný a samozrejem ani ochotný odskúšať akýkoľvek disk. Berú nejaký štandard, s ktorým to pôjde a zvyšné výrobky budú ignorovať.

Ale je množstvo užívateľov, ktorí si neprečítajú ani základný quick reference manual, nieto 150 stránkový elaborát ktorý TechniSat prikladá k svojim výrobkom a už vôbec nie niekde nejaké fóra. Prídu na ne až so sťažnosťou že to nefunguje. Všetci čo použili originál TechniSat USB HDD fungujú OK. Bohužiaľ tento má 500GB, niektorí by radi 1TB alebo viac.
V podstate s WD sú tam všetky skúsenosti v poriadku. Aj keď treba povedať, že práve tu na fóre sa snažím pomôcť s ISIOm a problémom s HDD/nahrávaním. Takže chvíľu vydržať.

2/ CI+ rozhranie
Toto je nočná mora mnohých nemcov. Priznám sa, že som úplne ešte nepochopil čo všetko je blokované v tomto rozhraní.
CI+ šachta totiž nie je len o zvýšení bitrate ako tu beží paralelná diskuzia v inom vlákne ale hlavne o možnosti vysielateľov ako kecať ľuďom do ich prístrojov.
Považujem to za stupídnosť, lebo keď mi niekto chce niečo zakázať potom má prevádzkovať systém typu DigiTV alebo ešte horšie MagioTV -> nejde na STB nič naladiť, všetky konfigurácie ti pošlú do prístroja a hotovo.

Ak niekto dáva voľnosť výberu ako je to zatiaľ u SkyLink/CSlink a čiastočne UPC prečo sa ma teraz snaží obmedzovať používaním prostriedkov cez CI+ a Irdeto a podobne.

Z poznatkov ale Unicam CI modul toto všetko v ISIO redukuje.

Pokiaľ kupuješ značkový prístroj, ktorého výrobca naviac kooperuje s mnohými sat platformami a dodáva pre ne STB musíš počítať, že bude tiež dodržiavať dohody. Z tohto dôvodu nepôjde nič na tomto STB šerovať ani emulovať a pokiaľ sa produkčné spoločnosti dohodnú že ani nahrávať, tak ani nahrávať.
čínsky stroj za 20EUR to naopak bude vedieť.

3/ Informácie z nemeckých fór su trochu iného typu než to, čo sa melie tu. Tam nikto nerieši multimédia, nahrávanie viac ako jednoho programu viacerí komentovali ako nezmyselnosť. Pravdepodobne nemecké programy majú ešte nižšiu kvalitu než naše (Farmár hľadá kravu a pod.) :) :)

Ešte mi nedá P.S.: traja majitelia ISIO, ktorí majú zároveň tu toľko diskutovaný Panasonic BD so SAT tunerom píšu o obraze a možnostiach prístroja.
jeden zdôrazňuje, že nič sa nevyrovná obrazu z Panasonicu
druhí dvaja ho kompletne spláchli s tým, že obraz subjektívne (jeden to sledoval 8 hodín na rôznych filnoch) je ťažko posudzovať ale prikláňajú sa k ISIO. Ale hlavne čo im vadilo, že Panasonic má nepoužiteľné menu ovládania a najmä EPG, takže zostali s Panasonicom už len ako vypalovačom BD.
Hornet F-18 (1328)|17.3.2011 13:03
Tak to s tym HDD som si precital aj na stranke TechniSatu, presne ako pises, vela uzivatelov si navod precita az nakoniec, alebo vobec....a potom sa stazuju, aky je pristroj blby.
Cena za 500GB HDD od Technisatu je zbytocne vysoka, staci aj WD, myslim, ze bude vyhovovat :-)
To CI+ ma dost rozculuje, ale snad sa bude dat s tym vybabrat :-D
Nejaka emulacia a serovanie ma netrapi, chcem len solidny prijimac s dobrym obrazom a hlavne spolahlivy. podla doterajsich info tomu Technisat zodpoveda :-)
Zatial este teda pockame na dalsie skusenosti.
jaydoo (542)|21.3.2011 20:21
ake je resume tejto diskusie tedy ?
Oplati sa kupit na Skylink ten Technisat SIR, alebo je lepšie niektori z novsich Technisatov ?
Na obycajne pozeranie TV asi stačí ten SIR, pripadne aj na obcasne nahratie programu.