Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"Servisní" informace o signálu přijímaném TV kartou?

k.karel (23)|6.3.2011 18:50
Mám TV AVerTV Duo Hybrid PCI-E II(A188R) přes kterou přijímám TV v Windows Mediacentre 7 x64. Problém je, že karta je velice náročná na parametry signálu a zároveň neposkytuje žádné info o signálu tak jak ho vidí ona. Netušíte zda existuje nějaký sw, který by uměl z karty vyčíst jaká je síla a kvalita signélu, respektive i další parametry z DVB-T?

Děkuji
Pitomec (10211)|6.3.2011 20:09
I kdyby nějaký soft existoval, tak tato karta není žádným certifikovaným měřícím zařízením, takže by ses stejně nic nedozvěděl (nebo max. nesmysly ve stylu teploměrových hodnot v %, což je úplně k ničemu). Pokud do karty přivedeš požadovaný signál, tak musí fungovat jak má a pokud nefunguje, tak reklamace karty nebo rovnou pořízení nějaké lepší.
k.karel (23)|7.3.2011 00:32
To je na jednu stranu pravda, ale na druhou stranu, každý dnesní tuner ve spojení s SAA713x chipem umí vracet info o vybuzeni na daném kanálu a odstup užitečného signélu od šumu tedy ony teploměry kvalita a síla signálu a mě by to pro přehled i stačilo , zvlaště pokud by to umělo i nějaké grafy, jak se tyto hodnoty mění v čase , třeba pro ladění antény to více méně stačí. Pořád je to o x řádu lepší info než stav, obraz a obraz není.
Ivo Mašek (10205)|7.3.2011 08:33
Neznám žádný externí software (a pravděpodobně neexistuje). Buď je "program" vaplikován do tuneru, nebo není. Ne každá tv karta umí zjistit (byť orientačně) sílu a kvalitu příjmu.
Pokud máš klasický TV, který by to umět měl, zapoj do něj koax, který vede do tuneru a tam zjistíš info (opět zdůrazňuji, je to infomační).
Existují samozřejmě měřící přístroje, které jsou kalibrované. Mají je zaměstnanci radiokomunikací. Jestli jsou běžně v prodeji - tak to nevím, ale asi ne.
k.karel (23)|7.3.2011 10:44
Existuji a lze je běžně koupit, problém je cena :-) Dělaji se přimo analyzátory na DVB-T řekněme od 1000$ nahoru pak lze použík klasický spektrálni analyzátor, ktery umožnuje prohlédnout celé radiové skektrum ( pro DVB-T zajimavou část) , ale zde jsou ceny ještě o řád horší.
mirekv (7169)|7.3.2011 10:52
Ivo: jsou, sám mám dva, na pozemní analog + digitál a na SAT. Sice ty jednodušší, jsou lepší, třeba i s obrazovkou, ale to jsou již desetitisíce. Ovšem koupit se dají.
Ivo Mašek (10205)|7.3.2011 13:26
Jsem byl špatně pochopen. Koupit se dá všechno, samozřejmě. Ale ta cena je otřesná a vyplatí se to pouze tomu, kdo se tím bude živit. Proto jsem psal, že v běžném prodeji to není. :-)
k.karel (23)|7.3.2011 19:29
Spiše chtělo napsat v běžném prodeji to je, ale pro běžné uživatele, kteří to užíjí 1x za rok to je cenově nezajímavé.
mirekv (7169)|7.3.2011 20:52
Asi tak nějak.
robky (461)|7.3.2011 23:45
[quote=k.karel;334011]To je na jednu stranu pravda, ale na druhou stranu, každý dnesní tuner ve spojení s SAA713x chipem umí vracet info o vybuzeni na daném kanálu a odstup užitečného signélu od šumu tedy ony teploměry kvalita a síla signálu a mě by to pro přehled i stačilo , zvlaště pokud by to umělo i nějaké grafy, jak se tyto hodnoty mění v čase , třeba pro ladění antény to více méně stačí. Pořád je to o x řádu lepší info než stav, obraz a obraz není.[/quote]

Skús Asus TSSI (TV Signal Strength Indicator), nájdeš napr. tu v sekcii download ( síce nie je pre win7, možno však pobeží)
JirkaH (123)|10.3.2011 21:56
Od Win Media Center se "servisní informace" čekat nedají. Spíš je otázka, zda něco takového neumí originální soft ke kartě. Jsou karty, které něco takového umí, pokud jde o sílu signálu a kvalitu, dle vlastních zkušeností potvrzuji, že jde o šidítka. Ale někdy lepší něco než nic. A umožňují i sledovat změny obou hodnot.
1. TV karta TerraTec Cinergy 2400i DT + TerraTec HOme Cinema viz obrázky TT1 a TT2 v příloze
2. USB PCTV nanoStick 290e + dodávaný TVCenter viz obrázek v příloze.
3. TV karta AirStar2PCI + DVBViewerTE - pouze info o kanálu na obr. v příloze
K0812301134595531030244504455937.jpg TT2.jpg PCTV290e.jpg AS2PCI+DVBViewer.jpg
JirkaH (123)|16.4.2011 08:57
Pouze pro info doplňuji "servisní" informace o zkušebním vysílání DVB-T2 v Praze na K25/506MHz.
Barrandov HD.jpg Prima HD.jpg CT HD.jpg Nova HD.jpg