Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rig System s matte boxem a follow focusem

mocnak (64)|6.3.2011 15:33
Tak se mi to konečně podařilo dát do kupy :) Tak nějak sem nechtěl do toho zase tolik vrážet, ale tak i tak to celý vyšlo na 20k. Ale nelituju, na některý věci, to je super, na některý se to může různě překonfigurovat, přidat ramenní opěrka a docela se s tím dá slušně točit ve stoje. Uvidím časem, jak to bude držet pohromadě :)
IMG_0201.JPG IMG_0202.JPG IMG_0213.JPG IMG_0207.JPG
Pitomec (10211)|6.3.2011 15:40
Co s tím fotíš?
mocnak (64)|6.3.2011 15:44
spíš co s tím točím :)
Pitomec (10211)|6.3.2011 16:05
Není ten Canon náhodou foťák? 8-)
mocnak (64)|6.3.2011 16:33
No jasně a jak dobře fotí ! A točit to taky docela umí, i když to echt kameramani neuznávaj a jejich technický argumenty chápu! Ale to asi nemá cenu řešit co, když se tak ptáš, tak mi je jasný, kam by se diskuze ubírala...
janforman (215)|6.3.2011 18:18
moc pěkný, my máme 5D a video z toho je fakt fajn. kecama o tom jak to není kamera se nenech rozhodit :-)
upřímně řečeno od doby 5D už se Canon XHA1 válí v rohu a práší se na ní :-) (maximálně na reportáž se hodí)
největší zisk je v barvách a dynamice obrazu (od filmové kamery už to skoro nikdo nepozná) akorát to neumí RAW :-D a rychloběžný snímání
Valkyrja Entertainment (362)|7.3.2011 12:18
Pitomec: DSLR = vysoká kvalita za pár kč :) Na to produkce slyší a na DSLR se točí koncerty, svatby, filmy, seriály...a je to rozhodně lepší, než točit na EX3 :)

mocnak: Kde jsi koupil tuhle výbavu? Na Syntexu? Vypadá to krásně.
mocnak (64)|7.3.2011 16:27
Ruzne jsem to schanel po celym svete :) Snazil jsem se najit kompromis cena vs kvalita komponent..

* The Gini DLSR RIG K1 (vice info http://magic-spider.0675.or.kr ) nebo na přes ebay
* ProAim Matte Box s French flags - na ebay jsou to Indové (DVSHOP23) docela to jde ta kvalita
* D|Focus - follow focus ( http://www.dfocussystem.com )
* HDMI input monitor 669HB - Lilliput 7" 669GL-70NP/CH - zase ebay, taky rozumna kvalita
* ZOOM H1 audio recorder na karty, taky docela slušný (ale to moc nepoužívám)

tak i tak jsem v tom za 20k :)
mosna1 (10)|8.3.2011 11:44
Krááása, už se těším, až si jednou něco takového taky pořídím. Jenže budu ještě muset přidat DOF...
Pavel_tempx2 (829)|10.3.2011 11:03
[quote=Valkyrja Entertainment;334055]Pitomec: DSLR = vysoká kvalita za pár kč :) Na to produkce slyší a na DSLR se točí koncerty, svatby, filmy, seriály...a je to rozhodně lepší, než točit na EX3 :)

mocnak: Kde jsi koupil tuhle výbavu? Na Syntexu? Vypadá to krásně.[/quote]

Doporučuji prodiskutovat tvůj názor s DodoMusic (na jiném serveru - sk), který točí X svateb, stužkových atd. do roka a používá kombinaci kamera (EX1, EX3) + foťák (Canon 5DMarkII) ;)
doppetrspetla (40)|10.3.2011 12:40
Pavel_tempx2: Každý má názor na použití DSLR ve filmovém a video průmyslu jiný. Není třeba o tom diskutovat, protože by pravděpodobně vzniknul zbytečný flame.
A ať už někdo pracuje s jakýmkoliv zařízením, nejdůležitější je výsledek :)

Já osobně točím reklamy, reportáže a videoklipy pouze na DSLR. Zákazník je spokojený, já jsem spokojený a až našetřím dost peněz, tak si koupím Redku. Na digitální zpravodajskou kameru jako Sony EX3 v životě už nešáhnu :) protože to není můj šálek kafe :)
Co člověk, to názor :)
Pitomec (10211)|10.3.2011 16:59
[quote=mocnak;333915]No jasně a jak dobře fotí ! A točit to taky docela umí, i když to echt kameramani neuznávaj a jejich technický argumenty chápu! Ale to asi nemá cenu řešit co, když se tak ptáš, tak mi je jasný, kam by se diskuze ubírala...[/quote]V pohodě :D
Jagged1919 (44)|10.3.2011 20:31
[quote=doppetrspetla;334557]Pavel_tempx2: Každý má názor na použití DSLR ve filmovém a video průmyslu jiný. Není třeba o tom diskutovat, protože by pravděpodobně vzniknul zbytečný flame.
A ať už někdo pracuje s jakýmkoliv zařízením, nejdůležitější je výsledek :)

Já osobně točím reklamy, reportáže a videoklipy pouze na DSLR. Zákazník je spokojený, já jsem spokojený a až našetřím dost peněz, tak si koupím Redku. Na digitální zpravodajskou kameru jako Sony EX3 v životě už nešáhnu :) protože to není můj šálek kafe :)
Co člověk, to názor :)[/quote]

Na aku DSLR tocis? Preco by si uz nechcel EX3? Ja teraz riesim dilemu ci ist do DSLR aj napriek nedokonalostiam co ma ale radsej kamera. Nemas nejaku ukazku z necoho co si tocil?
dalizije (641)|10.3.2011 21:58
[quote=Jagged1919;334628]Na aku DSLR tocis? Preco by si uz nechcel EX3? Ja teraz riesim dilemu ci ist do DSLR aj napriek nedokonalostiam co ma ale radsej kamera. Nemas nejaku ukazku z necoho co si tocil?[/quote]

Ukázek je plnej internet .........
ksicht6 (12)|23.3.2011 21:29
taky nechapu proc ne ex3