Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Důležité ! Ferguson ARIVA 200 koupě

hdbox (4)|4.3.2011 23:40
Slyšel jsem a četl jsme hodně , prý kvalita nic moc , přemýšlím co koupit , ale jak čtu ...
Vím že to není žáden zázrak , ale co čtu fóra tak nevím kde je pravda ?
Píšou o různých kopiích klonech apod , kdo se v tom má vyznat . ale .. našel jsem jinde , kde je nějaké originál forum pro podporu Ferguson ?
Na jiných forech jsem našel různé informace .
A ptám se ,.. vím že to nejsou zas také velké prachy ale nerad bych kupoval nějaký přijímač ,bez vyhlídky ....
Co je s podporou pro Ferguson ARIVA 200 apod .......? KONEC ?
SatElita 2000HD (prý klon...) má už dávno podporu pro nové karty nové IRDETO karty a Ferguson nemá ?
Kde je problém , slyšel jsme , že výroba a podpora ARIVY je ukončená , co je na tom pravdy ?
Je to fáma nebo fakt ?
vivid.sk (11472)|4.3.2011 23:59
Ariva funguje s kartami Irdeto.
Vid: tu alebo tu
mirekv (7169)|5.3.2011 18:53
Příští týden do toho jdu, tak uvidím!
jarino1978 (8045)|5.3.2011 21:45
[quote=mirekv;333751]Příští týden do toho jdu, tak uvidím![/quote]

snáď nie do Arivy ?
Pitomec (10211)|5.3.2011 21:46
Kam ten svět spěje 9-):D
mirekv (7169)|5.3.2011 21:53
njn, hoši! :) Já potřebuji něco za nízkou cenu na běžné koukání a záznam.
jarino1978 (8045)|5.3.2011 21:57
mirek, pusť ju z hlavy, to si radšej kúp toto ( je to aspoň spoľahlivejšie a prechádza to aspoň výstupnou kontrolou ) :
http://www.tvdigitalne.cz/satelita-2000-hd.html

A je to lacnejšie, ako tá Ariva....

FW používajú rovnaké, pretože sú to len OEM klony. Ak ti ide o funkcionalitu, je to rovnaké, ako Ariva shit ( LAN, sharing, EMU, media )...
mirekv (7169)|5.3.2011 22:05
A co je na té Arivě špatné? Pátrám tady a jinde na fóru a nic!
jarino1978 (8045)|5.3.2011 22:22
skôr by si mal hodiť otázku, čo je na nej dobré. to by bolo stručnejšie...:)

Všetky podstatné problémy nájdeš v sekcií DVB-S ( Naladění Ferguson Ariva 200 HD 1+2 )....
A ešte aj "v pokeci"

Skôr by som priplatil napr. za toto :
http://www.omko.cz/?m=eshop&idm=katalog&k=1273590706&q=&kod=SRDIGSTARS1BL

ale ak inak nedáš, aspoň budú mať arivisti nového člena....
Pitomec (10211)|5.3.2011 22:55
Na toho se koncem měsíce chystám 8-)
jarino1978 (8045)|5.3.2011 22:57
[quote=Pitomec;333809]Na toho se koncem měsíce chystám 8-)[/quote]

tam nie je o čom. spokojnosť zaručená....skrátka MADE IN GERMANY...
Pitomec (10211)|5.3.2011 22:59
[quote=jarino1978;333812]tam nie je o čom. spokojnosť zaručená....skrátka [COLOR=red]MADE IN GERMANY[/COLOR]...[/quote]Doufejme, protože už sem zaslechl cosi o výrobě v Polsku (ale nemusí to být pravda, resp. i přes to by mohla být kvalita na úrovni dřívějších modelů - když vynecháme narychlo spíchnutý SIR).
jarino1978 (8045)|5.3.2011 23:07
SIR nie je pravý Technisat. Je to OEM. Problém by som nevidel, keby sa vyrábal v PL, akurát mi to nedáva logiku. Ak ide o náklady, to sa oplatí vyrábať inde a nie v PL.
Pitomec (10211)|5.3.2011 23:16
Ono s těma nákladama (resp. z důvodama proč se to vyrábí zrovna někde, kde by to nikdo nečekal) je to poněkud zamotanější, protože např. v Brně se montují LCD TV SONY (firma Wistron) a exportuje se to do UK apod. - důvod je pak ten, že náš štědrý stát dává na každé pracovní místo bohatou dotaci, takže pro zahraniční firmu je to levnější vyrábět zde, než i někde v Číně apod. 9-)
Pytkin (7947)|6.3.2011 01:22
jarino : ta satelita , to ma zaujalo .. fakt je to menej poruchove ako ferguson ?
mirekv (7169)|6.3.2011 07:04
Ten Technisat vypadá dobře, ale je dost drahý a ještě k tomu musíš dokoupit modul Cryptoworks.

I když... jednou za čas si člověk může udělat radost. Nyní mám taky Technisat a 5 (?) let maká dobře.

Kde jste přišli na ten odkaz? Já vlezl na stránky Omko a ten přijímač tam vůbec není!
Tak z toho jsem pako, pro registrované (můj případ) je tam jiná nabídka, než pro neregistrované.
Už vím, pro registrované je pro určitý sortiment sleva, např. Digit HD8 SX cena 6099/4425 Kč
Dagy2 (3153)|6.3.2011 09:22
[quote=mirekv;333827]Ten Technisat vypadá dobře, ale je dost drahý a ještě k tomu musíš dokoupit modul Cryptoworks.

I když... jednou za čas si člověk může udělat radost. Nyní mám taky Technisat a 5 (?) let maká dobře.

Kde jste přišli na ten odkaz? Já vlezl na stránky Omko a ten přijímač tam vůbec není!
Tak z toho jsem pako, pro registrované (můj případ) je tam jiná nabídka, než pro neregistrované![/quote]
mirekv, ak trochu lámeš cudzokrajiné reči radšej čítaj tu než na Omku:
http://www.technisat.com/index7036.html?nav=Sat_DVB_S_,en,64-15203

a ešte lepšie tu aj s plným manuálom
http://www.technisat.de/index049c.html?nav=Sat_DVB_S_,de,64-15203

Pozor je tam len jeden CI slot!
mirekv (7169)|6.3.2011 09:40
Dagy2:
Pozor je tam len jeden CI slot!

jj, to vím. To mi ale nevadí.
Dagy2 (3153)|6.3.2011 09:50
máš podobný stroj tak vieš, že čítačka bude použiteľná len na MTVunlimited.
A 3 roky záruka, nezabudni.
mirekv (7169)|6.3.2011 10:44
To vím, že si musím dokoupit modul Cryptoworks. :) Na MTVunlimited kašlu.
jarino1978 (8045)|6.3.2011 12:37
[quote=Pytkin;333822]jarino : ta satelita , to ma zaujalo .. fakt je to menej poruchove ako ferguson ?[/quote]

je a absolvuje dokonca vo fabrike aj výstupnú kontrolu, na rozdiel od Arivy.
jarino1978 (8045)|6.3.2011 12:38
[quote=mirekv;333827]Kde jste přišli na ten odkaz? Já vlezl na stránky Omko a ten přijímač tam vůbec není![/quote]
treba hľadať sekciu HDTV prijímače a podsekciu PVR ready !
mirekv (7169)|6.3.2011 14:26
jarino jasně :), ale jen pokud jsi nepřihlášený, po přihlášení zmizí z nabídky! No a já se napřed přihlásil.
Pytkin (7947)|6.3.2011 14:31
jarino : este ma napadlo , ze by som rad vyuzival siet a prehravanie suborov po sieti .. ci bezne pristroje neumoznuju .. Ale zaujali ma tieto primace :

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=15173277

Je k nim daka pozitivna/negativna referencia ?
Pytkin (7947)|6.3.2011 14:38
jarino : aha .. hento asi nema linux .. to tam ma agem zle napisane ..

co potom toto ? http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=15305593
jarino1978 (8045)|6.3.2011 17:40
@pytkin : ten medialink je pre mňa neznáma...Optibox OK, ak nie si extra náročný. Ak by si chcel prehrávať po sieti cez STB, tak to nie je moc ružové. Na klasiku mpeg2 SD by sa to dalo použiť, pokiaľ divx, xvid to je tak na 60% ( v závislosti od verzie kodeku ), mkv je už dosť zložité, ani jeden STB neprehráva všetko, väčšinou to ide celkom stabilne do 720p, pozor však na level u H.264/AVC a zvukové stopy ( DTS viacmenej výnimočne ).
jarino1978 (8045)|6.3.2011 17:41
[quote=mirekv;333893]jarino jasně :), ale jen pokud jsi nepřihlášený, po přihlášení zmizí z nabídky! No a já se napřed přihlásil.[/quote]

aha. ja som neprihlásený. Neviem síce, odkiaľ a hlavne čo by si zobral, treba zagoogliť, kde majú požadovaný typ skladom. Nemusí to byť zrovna Omko, aj keď je to slušný shop.
mirekv (7169)|6.3.2011 18:49
No tak si ho objednám jako nepřihlášený a je to! :)
jarino1978 (8045)|6.3.2011 20:49
[quote=mirekv;333937]No tak si ho objednám jako nepřihlášený a je to! :)[/quote]

ja len dúfam, že to bude ten Techňák a nie Ariva shit. Potom mi dajte s Pitomcom vedieť, ako ste spokojný.
Pitomec (10211)|6.3.2011 21:05
Já ještě váhám mezi tím TechniStar 1 a Digit HD 8 SX - přece jenom ten jeden CI slot u prvně jmenovaného je omezující (stačí aby zase někoho napadlo bloknout SK programy v ČR nebo opačně a druhou kartu nedám nikam) a cenový rozdíl je jenom tisícovka, takže to nemá smysl moc řešit.
mirekv (7169)|6.3.2011 21:29
Pitomec: mně stačí jeden slot. SK programy nějak nepotřebuju.
Pytkin (7947)|7.3.2011 00:27
[quote=jarino1978;333923]@pytkin : ten medialink je pre mňa neznáma...Optibox OK, ak nie si extra náročný. Ak by si chcel prehrávať po sieti cez STB, tak to nie je moc ružové. Na klasiku mpeg2 SD by sa to dalo použiť, pokiaľ divx, xvid to je tak na 60% ( v závislosti od verzie kodeku ), mkv je už dosť zložité, ani jeden STB neprehráva všetko, väčšinou to ide celkom stabilne do 720p, pozor však na level u H.264/AVC a zvukové stopy ( DTS viacmenej výnimočne ).[/quote]

Jarino : nejde mi o prehravanie divixov .. Mam Dreamox 800 a ide mi skorej o to , aby som aj na druhom primaci vedel prehravat nahravky z neho (TS) .. proste dva primace by mohli nezavisle nahravat .. a potom by to slo pozerat jak na jednom , tak na druhom .. do "kriza" ..

na ostatne veci mam popcorn .. popcorn tiez v pohode prehra nahravky z Dreamboxu , ale lezi vedla Dreamboxu , takze je to neefektivne .. Zena furt sleduje po veceroch Oňúra, a este to tak nejaky piatok bude :)
wizzard (447)|7.3.2011 01:24
Ahojte,
po dlhsej odmlke som sem medzi Vas zavital zase, tak hadajte preco...:-)
nedavno som tiez kupil tuto Arivu 200HD, ako 2. HD SAT prijimac (od 12/2010 mam este VU+ DUO), hlavne na experimentovanie, neskor ked ma to prestane bavit pojde asi do detskej izby alebo k rodicom, v najhorsom pripade von oknom, este uvidime...:-)
Prve dojmy su dobre, je to male, sikovne, uplne tiche bez bzucakov, svizne - po zapnuti nabehne obraz na TV do 15sek, ma to HDMI, USB, LAN, LCD, HW sloty pre 2 karty a celkom dobru SW podporu a siroku komunitu uzivatelov, tak tento vikend som to s pomocou tohoto fora a este jedneho slovenskeho (AB XYZ) nejako cele ozivil a spustil s verziou 1.07B1p

V prvom rade dakujem hlavne panom losos, kudma611 ako aj vsetkym ostatnym za nekonecnu trpezlivost a osvetovu cinnost, podrobne prepracovane materialy, navody, linky ,settingy atd...:BB:
(este som vsetko nestacil prestudovat, ale snazim sa...)

Par otazok pre skusenejsich :
1. Je niekde blizsie popisana skladba udajov v DumpFile.abs a ake su moznosti prace s nimi ?
(na moj vkus je ten obsah Flash pamate nejaky malinky, ma cca 4MB oproti cca 45MB co ma VU+).
HS11........... bootloader
maincode..... hlavní program
radioback.....obrazovka po přepnutí z TV na Radio
Ariva200......obrazovka při bootu
seeback...... klíče
data1.........v patch využito pro sdílení (pro nastavení 4 serverů)
data2 ........???? (je to prazdné)
defaultDB.....????
UserDB........????
FlashConfig...(pouziva file ALLSHARES.DAT)
Dump...........(vytvori na USB kompletnu zalohu z Arivy-DUMPFILE.ABS)
Dump_Factory..(vytvori na USB ciastkovu zalohu DUMP_FACTORY.ABS)

Zaujima ma aj ten subor allshares.dat, kolko tam je mozne dat vlastne C a N riadkov ? (este som s tym nemal odvahu experimentovat, ale v menu "Network setup/Application/EDIT je limit pre max. 4 servery).
Da sa upgrade Arivy robit aj po castiach, ako su popisane vyssie alebo to nejako poskladat napr. novy FW + povodny setting (LNB, Antena, LAN, programy..) alebo je vzdy po upgrade FW nutne ponastavovat si vsetko manualne, pohladat a naladat programy co tam nie su, upratat si ich do FAVORITE skupin atd ?

2. Dal som cvicne nascanovat programy (zatial len pre prvych 8 druzic, co mam 8xLNB na Multifocuse E-85) a zapratal som asi celu DB - dosiahol som limit 4000 riadkov a vyhlasil ze ma plno, tak teraz co mi navrhujete - vyhadzat nejake radia (nasiel mi ich asi 1000) alebo radsej nejake zakodovane programy ? Najblizsie by som chcel pobehat s druhou parabolou s motorom a nastavit tam aj ostatne druzice co na ne dovidim (Turksat-Hispasat) ale kam potom s nimi ? (vo VU+ mam stiahnuty setting na cely orbit, co je asi 8000 programov, samozrejme ze ich vsetky nechytam, a aj z tych co chytim je vacsina zakodovana, ale pre info a komfort su tam ulozene...). Je mozne cez ArivaEditor spojit 2 SAT settingy napr. ten lososov default z 3.3. 2011 s 2569 prog. a moj user, co si sam doma doplnim/nascanujem (merge) a vytvorit z nich jeden novy Default a zalohu DumpFile.abs ?

3. Prepojenie Ariva <-> PC cez LAN - viem, ze toto nie je linuxovy stroj, takze ziadne zazraky necakam, len ma usmernite, ci ja tam moznost nejakeho FTP cez TC, alebo iny sposob prenosu suborov z/do Arivy alebo pristup k suborom cez LAN na USB kluc alebo USB HDD ktory je pripojeny k Arive pre potreby nahravania, alebo je nutny manualny transport (Vypnut Arivu, odpojit disk, pripojit ho PC, skopirovat nahravky, vratit, zapnut Arivu).

4. Ake su hlavne rozdiely medzi FW 1.07B1p a 2.04B8p ? Cital som nieco ze tam je sirsia popora codecov a suborov pre Media player (ale to ma az tak netrapi, tiez mam priamo v LAN sieti Samsung LCD TV a k tomu pripojeny VU+), skor by ma potesilo, keby tam vylepsili tie zakladne LAN funkcie.

5. Spravil som si jednu skusobnu nahravku na pripojeny USB disk v HD kvalite (AstraHD DEMO na 23E, cca 1 min), Ariva vyrobil 100MB subor s priponou PVR, aj si ho prehra, ale v PC to neviem s nicim spustit - poradte vhodny SW player, alebo je vzdy nutna najprv konverzia na MPG/TS cez ten odporucany ALI DVR Export tool ?

tak zatial zelam dobru noc (nocnym vtakom prijemny zbytok vecera...)B-)
mirekv (7169)|7.3.2011 08:39
Nestačí přejmenovat *.pvr na *.mpg nebo ts?
wizzard (447)|7.3.2011 09:23
[quote=mirekv;334024]Nestačí přejmenovat *.pvr na *.mpg nebo ts?[/quote]

Mirekv, to som urobil ako prve, len to by bolo prilis jednoduche, zial takto to nefunguje, problem bude asi v tom, ze ten PVR kontainer moze mat v sebe viac streamov (video, niekolko audio, TXT, titulky...)
Dagy2 (3153)|7.3.2011 13:53
[quote=mirekv;334024]Nestačí přejmenovat *.pvr na *.mpg nebo ts?[/quote]

chlapiiii, veď ani PDF nestačí premenovať na DOC aby si mohol súbor editovať.

k 2/ len poznámka, prečo prehľadávaš bezhlavo všetky družice? Keď už nič iné, tak daj aspoň skenovať "len nekodovane programy". Vysvetli prosím osadenstvu ako budeš v 8000 programoch niečo normálne pozerať. Veď nebláznite. Urob si štatistiku, koľko programov budeš tak normálne pravidelne pozerať - garantujem ti že max. 20.

A čím viac ľudí bude na to pozerať tým menej programov využiješ (presne naopak než by si predpokladal). Ver tomu, že nebudeš mať srdce vykopnúť deti od BeBeTV len aby si mohol pozerať nejaký jordánsky alebo srílanský seriál.
vivid.sk (11472)|7.3.2011 14:19
chlapiiii, veď ani PDF nestačí premenovať na DOC aby si mohol súbor editovať.


to samozrejme nie, ale vacsinou tieto STB ukladaju priamo TS (aspon ja som nikdy nemal problem s prahranim v MPC-HC, aj ked pripona bola rozdielna)
mirekv (7169)|7.3.2011 15:18
Dagy2: to je mi celkem jasné, ale když z toho leze mpeg nebo ts (což je vlastně mpeg+dodatečné údaje, tedy kontejner), proč by to přijímač převáděl do nějakého jiného formátu?
Dagy2 (3153)|7.3.2011 16:22
mirekv, vivid: nemám ani tušáka, prečo, ale tiež netuším ak by bol všetko ts formát prečo by ho nejaký prijímač označoval ako prv.
Ale môžem garantovať že nie je ts ako ts. Napr. multikrabičky, ktoré píšu v popise že prehrajú úplne všetko väčšinou ts od Technisatu neprehrajú. (: (:
mirekv (7169)|7.3.2011 16:52
Zítra budu mít HD Technisat, tak jsem zvědavý!
wizzard (447)|7.3.2011 17:02
[QUOTE=A čím viac ľudí bude na to pozerať tým menej programov využiješ (presne naopak než by si predpokladal). Ver tomu, že nebudeš mať srdce vykopnúť deti od BeBeTV len aby si mohol pozerať nejaký jordánsky alebo srílanský seriál.[/QUOTE]

Toto berte skor ako zaujimavost a moju prvu osobnu skusenost s Arivou, ako sa da za pol hodinu cez Blind Scan zaplnit interna DB na tomto prijimaci....9-), tak to som teda vobec necakal...

Ariva ma 32 prednastavenych skupin pre oblubene programy, tam je mozne si ich pekne upratat podla zanrov, co prave mate chut pozerat, aj ked to tiez nie je jednoduche, ak 80% programov su MIX, okrem toho sa da preskakovat aj medzi druzicami, tych 8000 prog. je len teoreticke maximum pre nas typicky orbit Turksat-Hispasat...

Jasne ze ked si deti alebo rodina nieco pozeraju, tak ich nebudem vyhanat od TV, prave preto som kupil tento druhy SAT prijimac...je skor urceny na experimentovanie a asi ho pripojim na samostatny tanier s motorom a na najaku dobu pojde ku mne do pracovne, potom sa uvidi co s nim dalej, paci sa mi na nom aj ta funkcia Auto SCAN ci uz po vopred zadanych transponderoch alebo aj Blind SCAN

Jo a k tomu pozeraniu TV, tak vcera v noci som napr. na Hispasat 30W chvilu pozeral ukazky z karnevalu v RIU, len uz neviem aky to bol presne kanal, nejaky Portugalsky FTA...pre mna je momentalne SATELIT novinka a skor to beriem ako alternativny sposob spojenia a komunikacie so svetom, podobne ako Internet, takze mam radost vzdy ked tam na orbite nieco nove objavim alebo sa naucim...
Je mozne za casom ma to prestane bavit a zase si najdem nieco ine...:BB:
Dagy2 (3153)|7.3.2011 17:57
wizzard, potom si ideálny kukátor, ktorý má prispievať pravidelne do vlákna "jak a jaké naladit programy na satelitech".
Takže kukaj, zapisuj si to a píš to tam, každý si to rád prečíta než kúpi motor.
juurosik (117)|7.3.2011 18:41
wizzard,
[quote]5. Spravil som si jednu skusobnu nahravku na pripojeny USB disk v HD kvalite (AstraHD DEMO na 23E, cca 1 min), Ariva vyrobil 100MB subor s priponou PVR, aj si ho prehra, ale v PC to neviem s nicim spustit - poradte vhodny SW player, alebo je vzdy nutna najprv konverzia na MPG/TS cez ten odporucany ALI DVR Export tool ?[/quote]

tá nahrávka z Arivy tam má dva typy súborou dvr ako píšeš a TS. Hlavný súbor s obsahom nahrávky je ten TS a v PC ho spustíš v prehrávačoch KMP, VLC, BSplayer, MCP. Dvr sú len pomocné súbory. Takže žiadna konverzia - paňátna!!!

PS.
až teraz som postrehol, že tam máš FW 1.07B1p a tam je to trošku inak. Daj tam 2.05B7p a platí, čo som napísal.
napr. z tohto linku
http://ab-forum.info/viewtopic.php?p=270402#p270402
vivid.sk (11472)|7.3.2011 21:01
[quote=Dagy2;334089]ts od Technisatu neprehrajú. (: (:[/quote]

technisat je ale v tomto "expert", okrem toho, ze si kryptuje vlastne disky (ak su interne), tak je mozne, ze ts nie su dekodovane a nejdu prehrat nikde. Ale to len tipujem, mozno to nejaky majitel technisatu objasni.
Dagy2 (3153)|7.3.2011 22:03
Samozrejme že sa dajú nahrávky z Technisatu prehrávať aj bez konverzie:
- v PC pomocou GOMplayer
- v WDTV
- v LCD Samsung

ale nevie ich prehrať napr. Popcorn
mirekv (7169)|7.3.2011 22:21
To je zajímavé, WDTV jo a Popcorn ne? Mají stejný čip, asi je to dané firmwarem. No mně nejde jen o přehrání, ale i o střih, to bude ještě zajímavé!
Dagy2 (3153)|8.3.2011 16:55
[quote=mirekv;334157]To je zajímavé, WDTV jo a Popcorn ne? Mají stejný čip, asi je to dané firmwarem. No mně nejde jen o přehrání, ale i o střih, to bude ještě zajímavé![/quote]
Mirekv, nechcel som ťa strašiť. Len poukázať na to, že keď niekto povie v technických dátach, že prístroj prehráva ts tak to nemusí byť 100% pravda.
Inak:
- strih robíme bežne priamo v TechniSate. Vybavenie k tomu je v prijímači veľmi dobré včítane krokovania záznamu. Ale nie je také presné ako u DVD/HDD rekordérov, to zas treba priznať.

- ak chceš strih tutti-frutti sú na to samozrejme externé softvéry a postup. Doporučujem napr. tento link
http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/man/bda_dc_hd_s2_plus_leitfaden_zur_umwandlung_von_aufnahmen_7068.pdf

všetky možné návody sú tu:
http://www.technisat.de/index95dd.html?nav=Sat_DVB_S_,de,64-501

- samozrejme sa dá urobiť aj konverzia. Z SD ju robí priamo SW od TechniSatu Mediaport - na stiahnutie na stránke TechniSatu, z HD viď link vyššie
wizzard (447)|9.3.2011 01:19
[quote=juurosik;334121]wizzard,


tá nahrávka z Arivy tam má dva typy súborou dvr ako píšeš a TS. Hlavný súbor s obsahom nahrávky je ten TS a v PC ho spustíš v prehrávačoch KMP, VLC, BSplayer, MCP. Dvr sú len pomocné súbory. Takže žiadna konverzia - paňátna!!!

PS.
až teraz som postrehol, že tam máš FW 1.07B1p a tam je to trošku inak. Daj tam 2.05B7p a platí, čo som napísal.
napr. z tohto linku
http://ab-forum.info/viewtopic.php?p=270402#p270402[/quote]

Vdaka za pomoc, uz som to vyriesil aj s FW 1.07B1p..... staci v nastaveniach pre nahravanie zvolit namiesto TS (Transport Stream) ten druhy - PS (Program stream) a ARIVA potom ulozi na USB disk subor XYZ.MPG , co je standardny MPEG s 1 Audistopou a prehrat to potom ide na PC bez problemov....:BB: Ak potrebujete mat k nahravke viacero audiostop, (napr. orig ENG aj CZ/SK dabing) potom je lepsie asi nechat ten TS...toto ale plati len pre SD kanaly, u HD kanalov je to zase .DVR subor.