Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zoltrix Genie TV/FM

belisarius (1)|7.3.2005 15:23
Zdravím!
Mám TV/FM kartu Zoltrix, tak někdy z roku 1999-2000 (dostal jsem ji, tak nevím přesně). Obsahuje chip BT848 a je provozovatelná pouze na alternativních ruských ovladačích. V současnosti se zabývám otázkou, zda by nemělo smysl vyměnit tuto kartu za nějakou současnou z oblasti low-endu. Moje představa použití je následující: použití TV tuneru jsem již dávno vzdal jako nesmysl, Zoltrix měl mizerný tuner a video ukázky z netu mne rozhodně nepřesvědčily, že by to nové karty, které jsou na trhu v oblasti low-endu, uměly lépe. Chci prostě přes kompozit grabovat video signál vysílaný televizí do počítače a zde uložit nejprve do nekomprimované AVI a potom samozřejmě komprimovat. Jde mi tedy především o to, zda nynější karty umějí grabovat ve vyšším rozlišení než 320x280, protože ne všude je to uvedeno. A mrzí mne, že testy se dělají na tunery a ne na schopnosti grabování. Čistou střihovou kartu nechci především proto, že si chci občas něco nahrát z rádia a přes magneťák je to přeci jen poněkud zdlouhavé a méně kvalitní.
Děkuji za radu.
Ivo Mašek (10205)|7.3.2005 15:57
Já mám TV2000XP-EXPERT a zachytávám v plném PALu. Ovladače originál od Leadteku.
Ono by to chtělo asi také vědět, jestli chceš interní nebo externí zařízení. Jinak, výběr je v podstatě jednoduchý: Leadtek, Hauppauge, Pinnacle.
Když tak se podívej na můj web. Adresa je pod čarou tohoto příspěvku.
(na emaily neodpovídám - nestíhám)
zoom (18)|8.5.2005 18:08
Dobry lowend je aj FlyTV Platinum alebo MSI TV ANYWHERE. Obe umoznuju grab plneho palu. Zavisi co od toho ocakavas a potrebujes. Znackova karta nie vzdy musi uspokojit poziadavky.
Milosbb (889)|8.5.2005 20:17
Kedze ides grabovat nekomprimovane, tak vyborny obraz je pomocou kariet s chipom Philips SA 713..(0,3,4,5). Ja mam Fly TV Prime 34 a som spokojny, samoze "plny PAL", teda 768x576 bez problemov.Len na to nekomprimovane AVI si priprav velky,kvalitny a rychly HDD. Pri grabovani musi stihat zapisovat vo formate videotoku YUV-cca 21 MB/s (1 hod.=cca 80 GB) a najkvalitnejsie je to pri RGB a to je cca 30 MB/s (1 hod.=cca 110 GB). Nasledne kompresia. Ale vysledok je naozaj dobry.Vsak pozri moju www stranku, je tam jeden screen bez kompresie z TV vysielania.