Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení HTPC x Projektor x AV Reciever x TV

majkl81 (11)|2.3.2011 09:12
Ahoj Všem. Plánuji zakoupení AV recieveru a chtěl bych si předem ujasnit způsob propojení všech zařízení. Původně jsem chtěl vést audio z PC do recieveru přes SPDIF, ale dočetl jsem se, že přes optiku neprojde Dolby True HD a DTS HD. Pokud by mi to někdo mohl potvrdit nebo vyvrátit, tak budu velmi rád. Jelikož má moje GK ATI 5750 1xHDMI a 2xDVI musel bych vést audio do recieveru přes ATI redukci DVI/HDMI + HDMI kabel. Problém ale vidím v tom, že při přehrávání filmů současně potřebuji vést video do projektoru jedním kabelem zatímco druhým potřebuji vést audio do recieveru. Později, bych chtěl s recieverem propojit i TV a audio/video z PC pouštět i do ní. Je toto bez problémů řešitelné, nebo mám jako vždy počítat s komplikacemi? Díky moc za informace. Majkl
zapojení.gif
ezechiel1917 (498)|2.3.2011 11:34
Kup si maticovy HDMI prepinac s 2 vystupy. Je to asi nejlepsi reseni.

Schema pak vypada napr. takto:
[code]HTPC [HDMI out] -> HDMI PREPINAC ->
-> 1. vystup Receiver -> TV
-> 2. vystup Projektor[/code]

Za sebe muzu doporucit tento: http://www.kasa.cz/pocitace-prislusenstvi/koupit/1223714/digitus/digitus-hdmi-switch-4-2-ds-48300-/ . Za tu cenu perfektni. Muzes mit 4 hdmi zdroje rozdelene na 2 ruzne vystupy. Na kazdem vystupu muze byt jakykoliv z pripojenych vstupu.