Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr multimediálního centra k plazme

hexxisek (74)|2.3.2011 07:41
Dobrý den, vlastním plazmu panasonic gt20 3D ready, a rád bych zakoupil nějaké multimediální centrum, ale sem vtom absolutní laik, proto jen do bodu napíšu požadavky a nechám si poradit od nekoho kdo tomu rozumí

1)rád bych podporu full hd filmu v mkv formátu (např velikost 20gb, datovy tok 35mbps)
abych si tam mohl v mkv přepínat audio stopy nebo titulky

2)zvukova podpora ac3,dd 5.1, může byt i DTS ale není nutno

3)může mít dok pro hdd a nebo kompatibilitu na připojení exter. 3,5" hdd přes usb

4)datove uložiste muže mít, i nemusí, to zalezí na cene jestli se to vyplatí

5)Wifi a podobne věci mohou byt a nemusi, zatím nevím jak bych je využil

6)A velmi bych chtěl(pokud to uz nejaká centra umí) aby to dokazalo na me 3d tv přehrát film v mkv který je 3D je ot jeden soubor kde jsou dva obrazy vedle sebe, tak jestli dokaze nejaký centrum přehrat to tak že to je pak s použitím bryly klasicky 3D film.

7)Cenu bych nijak vysokou nechtěl, nemusí to byt zrovna žádný high-end, vím že těm levným vrčej větráky, ale to snad přehluší kino,proto bych si cenu představoval tak do 6 000,-
motorex (37)|2.3.2011 08:28
Popcorn A-200
cassper1 (23)|2.3.2011 08:47
[quote=hexxisek;333162]Dobrý den, vlastním plazmu panasonic gt20 3D ready, a rád bych zakoupil nějaké multimediální centrum, ale sem vtom absolutní laik, proto jen do bodu napíšu požadavky a nechám si poradit od nekoho kdo tomu rozumí

1)rád bych podporu full hd filmu v mkv formátu (např velikost 20gb, datovy tok 35mbps)
abych si tam mohl v mkv přepínat audio stopy nebo titulky

2)zvukova podpora ac3,dd 5.1, může byt i DTS ale není nutno

3)může mít dok pro hdd a nebo kompatibilitu na připojení exter. 3,5" hdd přes usb

4)datove uložiste muže mít, i nemusí, to zalezí na cene jestli se to vyplatí

5)Wifi a podobne věci mohou byt a nemusi, zatím nevím jak bych je využil

6)A velmi bych chtěl(pokud to uz nejaká centra umí) aby to dokazalo na me 3d tv přehrát film v mkv který je 3D je ot jeden soubor kde jsou dva obrazy vedle sebe, tak jestli dokaze nejaký centrum přehrat to tak že to je pak s použitím bryly klasicky 3D film.

7)Cenu bych nijak vysokou nechtěl, nemusí to byt zrovna žádný high-end, vím že těm levným vrčej větráky, ale to snad přehluší kino,proto bych si cenu představoval tak do 6 000,-[/quote]

Okrem uz zmieneneho Popcorn Hour, to co potrebujes bez problemov dokaze v podstate takmer kazdy prehravac z tejto sekcie fora. Je otazka osobnych preferencii a poziadaviek co si vyberies. Pozri si pocty odpovedi v jednotlivych vlaknach a uvidis ktore zariadenia su najrozsirenejsie (Xtreamer a Xtreamer Pro, WD TV Live...). Skus preluskat tie fora a pytaj sa, ludia su tu celkom napomocni. A ak vies anglicky, http://www.mpcclub.com/forum/ je velmi obsazne forum zamerane vylucne na zariadenia na ktore sa pytas.
hexxisek (74)|2.3.2011 09:49
[quote=cassper1;333167]Okrem uz zmieneneho Popcorn Hour, to co potrebujes bez problemov dokaze v podstate takmer kazdy prehravac z tejto sekcie fora. Je otazka osobnych preferencii a poziadaviek co si vyberies. Pozri si pocty odpovedi v jednotlivych vlaknach a uvidis ktore zariadenia su najrozsirenejsie (Xtreamer a Xtreamer Pro, WD TV Live...). Skus preluskat tie fora a pytaj sa, ludia su tu celkom napomocni. A ak vies anglicky, http://www.mpcclub.com/forum/ je velmi obsazne forum zamerane vylucne na zariadenia na ktore sa pytas.[/quote]

Děkuji, a dokáže si tedy poradit i s tím 3D filmem (side-by-side) ?? nebo do tv vyšle akorákt signal kdy budou dva obrazy vedle sebe?? rád bych osobní zkusenost, nekdo kdo to ma vyzkousene ze to funguje...co jsem koukal např na toho popcorna tak jel na hdmi 1.3..a ten nepodporuje 3D pokud se nepletu, tak jak to tedy je?? jsem laik tak se omlouvam jestli placam blbosti jen sem nejisty a nechci kupovat zajice v pytli
cassper1 (23)|2.3.2011 09:57
[quote=hexxisek;333170]Děkuji, a dokáže si tedy poradit i s tím 3D filmem (side-by-side) ?? nebo do tv vyšle akorákt signal kdy budou dva obrazy vedle sebe?? rád bych osobní zkusenost, nekdo kdo to ma vyzkousene ze to funguje...co jsem koukal např na toho popcorna tak jel na hdmi 1.3..a ten nepodporuje 3D pokud se nepletu, tak jak to tedy je?? jsem laik tak se omlouvam jestli placam blbosti jen sem nejisty a nechci kupovat zajice v pytli[/quote]

Ked nevies tak sa pytas samozrejme, normalna vec. Obycajne 3d mkv s Side-By-Side (obrazy vedla seba) obrazom ti prehra kazdy prehravac co prehra mkv, moj WD TV Live uplne bez problemov napriklad, a na to staci HDMI1.3. Mam to odskusane s Panasonic 50VT20, uplna parada. Co ti nepojde je BluRay 3d iso, na to potrebujes HDMI 1.4, ale s tym by som sa moc netrapil, urcite nie pri cene 90-100E ktore za WD TV Live teraz zaplatis.
Pytkin (7947)|2.3.2011 10:18
ja len ze ak popcorn tak radsej A210 , nie A200 ..
hexxisek (74)|2.3.2011 10:52
[quote=cassper1;333172]Ked nevies tak sa pytas samozrejme, normalna vec. Obycajne 3d mkv s Side-By-Side (obrazy vedla seba) obrazom ti prehra kazdy prehravac co prehra mkv, moj WD TV Live uplne bez problemov napriklad, a na to staci HDMI1.3. Mam to odskusane s Panasonic 50VT20, uplna parada. Co ti nepojde je BluRay 3d iso, na to potrebujes HDMI 1.4, ale s tym by som sa moc netrapil, urcite nie pri cene 90-100E ktore za WD TV Live teraz zaplatis.[/quote]

Je to vážně perfektní že to takhle funguje to 3D, mohl by jsi mi trochu popsat jak ty filmy poté spoustíš ? musí se neco nastavovat nebo tak?? jinak ty popcorny se mi zdaji docela drahé na to že nemají zádné datove uložiště, libi se mi například model WESTERN DIGITAL TV Live Hub 1000GB, je dobrý? dokáže tedy to 3D a třeba i full hd mkv filmy s velkým datovým tokem třeba 35mbps?? protože sem četl že nekterým centrum dělá problém přehrat plynule velká mkv s velkým tokem..

Edit: jinak mám plasmu pana gt20, tak tam by rozdil mezi tim vt20 nemel byt nijak veliký pokud se nepletu
cassper1 (23)|2.3.2011 11:49
[quote=hexxisek;333178]Je to vážně perfektní že to takhle funguje to 3D, mohl by jsi mi trochu popsat jak ty filmy poté spoustíš ? musí se neco nastavovat nebo tak?? jinak ty popcorny se mi zdaji docela drahé na to že nemají zádné datove uložiště, libi se mi například model WESTERN DIGITAL TV Live Hub 1000GB, je dobrý? dokáže tedy to 3D a třeba i full hd mkv filmy s velkým datovým tokem třeba 35mbps?? protože sem četl že nekterým centrum dělá problém přehrat plynule velká mkv s velkým tokem..

Edit: jinak mám plasmu pana gt20, tak tam by rozdil mezi tim vt20 nemel byt nijak veliký pokud se nepletu[/quote]

Spustis to ako obycajne mkv, na prehravaci rozdiel nie je. Rozdiel je v TV, musis to prepnut na 3D SBS v menu, a urcite to bude take iste na GT20 ako na VT20. Ja mam doma G20 a na VT20 som to spustil za 5s, menu vyzera uplne tak isto. Live Hub som v ruke nemal ale nemyslim ze by to mal byt problem, pozri si priamo vlakno pre tento prehravac.
Osobne si myslim ze prehravac by nemal mat problem prehrat datovy tok ani 50mbps, otazne je odkial tahas data, limitacie mozu byt v sieti, v disku pripojenom cez USB atd. Inac ale hovoris o dost extremnych suboroch, 20GB je fakt na hornej hranici toho co sa normalne pouziva, pri takych vysokych datovych tokoch je pomer velkost suboru/kvalita reprodukcie uz nie velmi ekonomicky. A stale mozes seriozne zmensit velkost suboru ked vyhodis datove stopy z mkv ktore nepotrebujes, napr cez mkvtoolnix.
hexxisek (74)|2.3.2011 11:59
[quote=cassper1;333184]Spustis to ako obycajne mkv, na prehravaci rozdiel nie je. Rozdiel je v TV, musis to prepnut na 3D SBS v menu, a urcite to bude take iste na GT20 ako na VT20. Ja mam doma G20 a na VT20 som to spustil za 5s, menu vyzera uplne tak isto. Live Hub som v ruke nemal ale nemyslim ze by to mal byt problem, pozri si priamo vlakno pre tento prehravac.
Osobne si myslim ze prehravac by nemal mat problem prehrat datovy tok ani 50mbps, otazne je odkial tahas data, limitacie mozu byt v sieti, v disku pripojenom cez USB atd. Inac ale hovoris o dost extremnych suboroch, 20GB je fakt na hornej hranici toho co sa normalne pouziva, pri takych vysokych datovych tokoch je pomer velkost suboru/kvalita reprodukcie uz nie velmi ekonomicky. A stale mozes seriozne zmensit velkost suboru ked vyhodis datove stopy z mkv ktore nepotrebujes, napr cez mkvtoolnix.[/quote]

těch 20gb je opravdu strop =) ...z 80% to bude mezi těmi 8-12GB...ale vím že i nekterá centra měla problém přelouskat třeba 10gb film...proto se radši ptám....jinak co jsem koukal tak ten WD jak jsem zde zminoval uz ma i hdmi 1.4 ...přijde mi dost šikovny, na recenzy zde jsem koukal...tam testovali ale maximálně datovej tok 10mbps...ja bych to spíše viděl alespon na tech 15mbps... :-) díky moc za radu!!