Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Logitech Harmony 650 vs 700 - jaké jsou rozdíly?

interfernet422 (1575)|28.2.2011 23:02
Příspěvek byl ve vlákně Dálkové ovládání. Jelikož dříve než došla odpověď, tak nastoupili fanoušci Silvercrestu a otázka by zapadla, tak jsem ji pokládám znovu a zde.

Po dlouhém vybírání se volba univerzálního DO smrskla na dva modely Logitech Harmony a to 650 nebo 700. Mezi nima jsem na stránkách logitechu našel jen 3 rozdíly. Možnost ovládání 5 nebo 6 zařízení, bez možnosti dobíjení - s možností dobíjení (zapíchnutý miniUSB konektor v čele DO) a barva - šedá vs. černá. Momentálně mám 4 zařízení - TV, AVR, DVD, SatSTB.
Existují i jiné rozídly než tyto?
Má i 650 pohybový senzor? - odpovím si sám - má.

A ještě jedna otázka pro ujištění: zůstane naprogramovaný obsah v DO i v průběhu výměny baterií?

Silvercrest ani jiné levné DO nechci, měl jsem jej doma a vrátil jsem jej.
Flymaster (34)|6.5.2011 16:55
Podobnu otazku ako ty som riesil asi tak pred pol rokom. V podstate mas pravdu vo vsetkom, co si napisal - spomenul si vsetky rozdiely, ktore poznam aj ja. Zvysok je uplne rovnaky, t.j. farebny displej, ovladanie, ikony a pod. Co sa tyka vymeny baterii, mozes ich bez problemov vymenit a obsah nestratis. Vsetko je nahrate na internej flashke, ktoru resetujes len presne danym sposobom.

Ja mam Harmony 700, hoci momentalne ovladam len 3 zariadenia, ale planujem rozsirenie na 5 + jedno si necham stale ako rezervu. A pre 700 som sa rozhodol aj preto, ze je nabijacia, teda sa nemusim starat o kupu baterii.
stan1 (24)|1.1.2012 21:02
Dobrý den,mám takový zádrhel s Harmony 650.Ježíšek mi přinesl tento ovladač,přidal jsem si tam moje přístroje a vytvořil různé aktivity,po pár testech nastavení to funguje celkem v pohodě až na jeden problém,který se pokusím popsat.
Při zapnutí aktivity sledovat MMC vše naběhne ja má,co se má vypnout se vypne,ale jakmile zmáčknu na Harmony ovládací kříž do prava tak to udělá co má,ale navíc mi tim zpustí jiný přístroj ,který je v jiné aktivitě a je vypnutý.Tudíž to rozhodí tu druhou aktivitu.
Zkoušel jsem ten ovladač naučit ten stisk z origo ovladače a je to pořád stejné.
Prosím tedy, pokud by mi někdo mohl poradit jak vyřešit tento problém.
Děkuji.
interfernet422 (1575)|1.1.2012 21:28
To je zajímavé chování. Nedošlo k nějaké náhodné shodě ovládacích kódů? Když místo ovládacího kříže zapneš to druhé zařízení původním DO nedojde ke stejné akci na mmc?
Deee-aN (190)|1.1.2012 21:43
Na CZC je pan Urban, co tomu dost hoví. Třeba bude vědět. On je tedy hlavně "k vidění" v diskusi o Harmony One, ale dokáže poradit i s ostatními. Nakonec, jsou skoro stejná...:)

Jediné, co napadá mě, je to problematické zařízení odebrat a nakonfigurovat znova. Eventuálně dané funkci přiřadit jiné tlačítko, lze-li to.
stan1 (24)|3.1.2012 20:06
S panem Urbanem jsem se již spojil a pokoušel se mi pomoc,ale bohužel došel k závěru,že při tom jediném příkazu "DirectionRight" dochází ke kolizi příkazů na obou přístrojích tzn.že oba přístroje používají stejný kod příkazu pro různou funkci a zrovna tyto přístroje se sejdou u mě. A jo.
Takže mi ještě poradil zda se u některého z těch přístrojů nedá změnit celá sada příkazů a tu použít.
Jedná se tyto přístroje.

- sat. Ferguson Ariva 200
- multimediální přehrávač Evolve Blade

Co jsem zatím pátral tak u těchto to nejde změnit.
Jedině co by mohlo pomoc tak je změna jednoho z přístrojů,ale to nechci,protože jsem s oběma spokojen a byla by blbost kvůli této "prkotině" kupovat něco jiného.
Pokud budete mít někdo nějaký jiný nápad jak to vyřešit, tak sem s tím.
Díky.
KamilZ (10277)|3.1.2012 20:14
Nemůžeš do té sekvence nějak přidat příkaz, který "neuškodí" požadované aktivitě, ale následný problémový příkaz nevyvolá nežádoucí chování na druhém přístroji? Prostě ho uvést do stavu, ve kterém to tlačítko nereaguje.
Deee-aN (190)|3.1.2012 21:13
Možná je to blbost, co ale zkusit zadat mu nějaký příbuzný přístroj od Evolve. Třeba by na tom tlačítku měl jiný kód :-?. Akorát by se asi pak musel donaučit ostatní tlačítka....
stan1 (24)|3.1.2012 21:30
S tím příbuzným přístrojem jsem to taky zkoušel. Evolve je kopie AC Ryan,jedu taky na firmware od AC Ryan, ani s tímto jsem jsem neuspěl,kdyř jsem mu nahlásil,že mám ten AC Ryan,kody mají oba nachlup stejné.
Ale ještě to zkusím s nějakou jinou nebo novější řadou Evolve.
stan1 (24)|8.1.2012 11:03
Takže jsem to dočasně vyřešil tak,že jsem ten kolizní příkaz na EVOLVE vyřadil z Harmony a zatím mi moc "nechybí",zkouším s tím žít a jde to.Uvidíme jak dlouho.

PS - psal jsem na podporu EVOLVE CZ a odepsali toto:
"Dobrý den, nelze garantovat korektní funkčnost bez kolizí s přístroji jiných značek. Doporučuji dát přístroje od sebe tak aby IR snímače byli v jiném zorném poli, nebo pořídit universální dálkové ovládání.

S pozdravem

Martin Šajnar

Technická podpora EVOLVE"
interfernet422 (1575)|8.1.2012 11:43
To je rada vcelku k ničemu. Já bych doporučil pořídit jiné zařízení místo toho kolizního. Harmony má takový dostřel IR, že pomůže jedině umístění do vedlejší místnosti za zeď. Běžně zapínám a ovládám odrazem o zeď.
radek.kovacik (267)|6.1.2014 10:45
Takže co se týká spolehlivosti (pokrytí) IR ovládání, nejsou s tím problémy?
RoPo (6061)|6.1.2014 10:47
Harmony má velmi silné IR diody a svítí i bez problémů odrazem z jiné místnosti. Píši z vlastní zkušenosti (tedy z praxe, nepapouškuji něco co jsem někde slyšel či vygooglil...). Ale asi bude také záležet na konkrétním modelu. Mám starší model 525. Ten mě vyhovuje, že má v sobě i akcelerometr, který rozsvítí podsvětlení.
radek.kovacik (267)|6.1.2014 12:35
Takže není nutné uvažovat o ovládání rádiem (např. toho NUCe, který řeším ve vedlejším vlákně)? Já jen, že některé přístroje mi dělají to, že na ně musím přímo mířit a když se netrefím, tak prostě nereagují (možná už slábnou baterie, budu je muset někdy překontrolovat).

Kolik ten tvůj Harmony 525 stál? Já pokud bych do toho šel (což tedy ještě zdaleka nejsem rozhodnutý, zda ty peníze obětovat), tak bych asi musel vzít Harmony 700, který by snad ještě byl k sehnání jako náhrada za původní One, a i když je nejlevnější, pořád přijde na 2500,- Kč.
RoPo (6061)|6.1.2014 13:17
IR přijímač v NUC je dost citlivý a otestoval jsem jej jak s MCE DO od HP, tak s Logitechem. NUC mám za pojezdovými dvířky nábytku s "hrbolatým" matným sklem. NUC bez problémů reaguje s každým uvedeným ovladačem dobře.

Kolik stál už vůbec netuším. Mám jej dlouho. Snad 1000-2000 peněz.
radek.kovacik (267)|7.1.2014 12:30
Já tady uvedu několik zajímavých webů pro stávající nebo případné budoucí uživatele dálkového ovládání Logitech Harmony, na které jsem čistě náhodou narazil při pátrání po internetu:

Na tomto webu je možné zjistit, zda Harmony podporuje i vaše zařízení.

Tady jsou ke stažení ikony (obrázky) TV programů (pro vytvoření favoritních programů) do většiny ovladačů Harmony, které mají displej (kromě mnoha zahraničních jsou tam i české programy). Pokud tam nějaký obrázek nenajdete, je možno si ho vytvořit, stačí dodržet jednoduché podmínky, popsané v níže uvedeném videu (a pak jej také případně zaslat autorům uvedeného webu, aby jej přidali do databáze pro ostatní):



Nakonec je tady ještě projekt Concordance, na kterém lze najít utilitu pro upgrade firmware a zálohování nastavení vašeho Harmony.
zvirek (11)|15.2.2014 13:12
Jestli je to ještě aktuální, ten problém se zapnutím jiného přístroje mám taky ( v sekvenci pro zobrazení nahraných pořadů an satelitu se zapne i DVD přehrávač ), tak satčí do sekvence přidat příkaz, který zařízení opět vypne ( tzn. u mě se na půl sekundy zapne DVD přehrávač a hned se zase vypne ). úplně stejně lze řešit vřazení jakéhokoliv jiného protipovelu ( např koliduje povle, který nechtěně dělá v menu doprava, tak vřadit do sekvence pohyb doleva ). Ten ovaldač je fakt chytrý, dá se do něj naprogramovat/naučit cokoiv, konkrátně já třeba mám i naučený povel k rozsvícení světel v pokoji ( pomocí čidla ve vypínači ) atd atd. Jen to chce experimentovat.
Jediné, co mě mrzí, že už se nedělá Harmony 600 který mám ( totéž co 650,ale černobílý displej ) , který stál 1000 Kč. ... A vůbec, někde jsem četl, že Logitech s DO končí, mám se bát a nakoupit do zásoby ?
Deee-aN (190)|15.2.2014 13:26
[QUOTE=zvirek;482350]... A vůbec, někde jsem četl, že Logitech s DO končí, mám se bát a nakoupit do zásoby ?[/QUOTE]
Hodně štěstí... :) Mě dcera nedávno prošlápla displej LHO+ a pokud se to dá vůbec koupit (celosvětově), tak za nehorázné ceny. Z USA se dají přes e-bay pořídit továrně repasované, ale za cenu, kdy už je asi lepší koupit tady Harmony Touch.