Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Americké TV kanály

Mr. Twistr (2)|27.2.2011 12:39
Ahoj zdravím,
mám jeden dotaz ohledně chytání signálu v ČR amerických TV kanálů (ABC, CBS, CNBC apod.). Všichni mi tvrdí že to není možné z důvodu toho, že USA leží na druhé straně polokoule, tudíž naše domácí satelity nevidí na ty americké, jelikož jsou za horizontem. Ano, to je logické. Ale určitě existuje možnost přeposílání signálu z amerického satelitu (nad území USA) na další satelit a na další atd atd... až se dostane signál na satelit který je nad Evropou a následně náš domácí satelit nasměrovat na tento evropský a tak chytat onen signál. Upřímně si myslím, že už to tak funguje, jelikož je možnost v ČR sledovat předávání různých amerických cen živě. Dle mého již satelitní přenos amerických Tv stanic existuje, ale je určený pouze pro evropská média (tiskové agentury, televizní stanice apod.) a je nějakým způsobem kódován také z důvodu autorských práv na vysílané pořady v USA. Můžete mi prosím někdo, kdo se v tomto vyznáte upřesnit jak to funguje, jestli je tedy možnost chytat běžné americké TV i u nás v ČR a zkrátka poskytnout mi nějaké informace. Díky moc
Dagy2 (3153)|27.2.2011 12:55
Technicky problém to samozrejme nie je - rovnako sa pozeráš napr. na prenosy z NHL v ČT alebo NovaSporte. Signál ide zo zeme na satelit, ktorý je viditeľný v mieste vysielania a odtiaľ si to satelity podávajú kam je to potrebné vysielať.

Problém je samozrejme v autorských právach, takže americké TV by museli platiť napr. "Hollywoodu" že ich filmy môže sledovať aj európsky divák.
V linku som ti vyselektoval všetky FTA programy ktoré sa dajú pozerať na našej pologuli a sú vysielané z USA. Sám si už ľahko dohľadáš podľa iných kritérií na tej stránke iné programy.

CBS filmové programy sú vysielané aj z UK na družici 28.5E. Samozrejme spravodajské stanice CNN, CNBC a pod môžeš sledovať kdekoľvek na svete.

http://en.kingofsat.net/find2.php?pos=&cl=&num_pays=34&num_genre=&num_crypt=1&num_standard=&ordre=freq
Pitomec (10211)|27.2.2011 12:59
[quote=Mr. Twistr;332673]Ahoj zdravím,
mám jeden dotaz ohledně chytání signálu v ČR amerických TV kanálů (ABC, CBS, CNBC apod.). Všichni mi tvrdí že to není možné z důvodu toho, že USA leží na druhé straně polokoule, tudíž naše domácí satelity nevidí na ty americké, jelikož jsou za horizontem. Ano, to je logické. Ale určitě existuje možnost přeposílání signálu z amerického satelitu (nad území USA) na další satelit a na další atd atd... až se dostane signál na satelit který je nad Evropou a následně náš domácí satelit nasměrovat na tento evropský a tak chytat onen signál. Upřímně si myslím, že už to tak funguje, jelikož je možnost v ČR sledovat předávání různých amerických cen živě. Dle mého již satelitní přenos amerických Tv stanic existuje, ale je určený pouze pro evropská média (tiskové agentury, televizní stanice apod.) a je nějakým způsobem kódován také z důvodu autorských práv na vysílané pořady v USA. Můžete mi prosím někdo, kdo se v tomto vyznáte upřesnit jak to funguje, jestli je tedy možnost chytat běžné americké TV i u nás v ČR a zkrátka poskytnout mi nějaké informace. Díky moc[/quote]
A kdo a proč by to přeposílal jen tak? Jednak je v USA jiná norma (což by tady činilo problém) a pak většina stanic má evropskou mutaci daného programu. Takže přijímat se dají jenom live přenosy sportovních utkání a zpravodajské šoty, vše samozřejmě za předpokladu, že to není kódované. A občas je problém i v tom, že se používá broadcast 4:2:2, s čímž si komerční přijímače neporadí.
vivid.sk (11472)|27.2.2011 13:07
Ano, ide (ako uz pitomec naznacil) o to, ze zdroj je NTSC. V pripade tuzemskych TV to funguje tak, ze vsetky preberane videa z USA su prijimane a nasledne prepocitane do 50i.

Novsie TV by so zobrazovanim videa v NTSC nemali mat problem, ale neviem ako je to s beznymi STB, kde sa norma nastavuje len v setupe (ak vobec) - tazko povedat ci je mozne len tak lahko prepinat z kanala na kanal s inym poctom riadkov a fps.
ai (2993)|27.2.2011 17:18
[quote=Mr. Twistr;332673]Ahoj zdravím,
mám jeden dotaz ohledně chytání signálu v ČR amerických TV kanálů (ABC, CBS, CNBC apod.). [/quote]
Co se tyka zprav, tak na ne se vybodni, jsou manipulovany a stejne se dozvis prd :-) , pouzivej internet,a koneckoncu treba i na ty zpravy napr. tedka [code]http://www.zahipedia.com/2009/07/02/watch-cnn-news-live-free-cnn-headline-news-online/[/code] vpravo jsou kanaly, obcas mrknu na CNN a anglickou Al Jazeera
Mr. Twistr (2)|27.2.2011 23:18
Díky všem za info a i za odkazy na online vysílání!