Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Synchronizace

slo (227)|7.3.2005 09:45
Chtěl jsem zdigitalizovat pár starých VHS nahrávek. Na kazetě mám tři nahrávky,dvě nahraji do PC v pohodě (původně nahráno z TV), třetí se nezasynchronizuje a jsou vidět jen šikmé pruhy (nahrávka z průmyslové kamery). Zkoušel jsem přepínat normy, při nastaveném NTSC se to částečně chytí. Chová se to stejně na "composite" vstupu i na anténím vstupu TV karty. Výstup z videa na TV je stále O.K. Zřejmě slabší úroveň synchro-směsi, se kterou si TV ještě poradí. Neví někdo, jak na to???
StD (8612)|7.3.2005 09:47
Budeš to muset zkusit na nějakém VCR, který má TBC, tedy ne tuberu, ale TimeBaseCorrect.
slo (227)|7.3.2005 10:01
[quote=StD]Budeš to muset zkusit na nějakém VCR, který má TBC, tedy ne tuberu, ale TimeBaseCorrect.[/quote]Vše je nahráno na stejném VCR Avex. Proč to má rozjetou časovku?
StD (8612)|7.3.2005 10:18
Mě to dělalo u několika starých S-VHS kazet (nahráno více než před 10 lety) také, že uprostřed filmu vypadl místy zvuk (více než 2 drop-outy na frame) a kompletně to rozhodilo synchro. Tak jsem nakonec musel ony scény, kde se to vyskytlo, vystřihávat. A to můj Grundig TBC má, ale "starýho psa halt novým kouskům už nenaučíš..."
slo (227)|7.3.2005 10:36
[quote=StD]Mě to dělalo u několika starých S-VHS kazet (nahráno více než před 10 lety) také, že uprostřed filmu vypadl místy zvuk (více než 2 drop-outy na frame) a kompletně to rozhodilo synchro. Tak jsem nakonec musel ony scény, kde se to vyskytlo, vystřihávat. A to můj Grundig TBC má, ale "starýho psa halt novým kouskům už nenaučíš..."[/quote]Myslíš, že TV má tak flexibilní časovku, že se chytí a TV karta ne? Na televizi to je v pořádku. Nebude to problém v úrovni směsi? Pamatuješ na "ochranu" kazet z půjčovny? Na TV to šlo, ale kopírovat na jiný VCR ne.
Ivo Mašek (10205)|7.3.2005 10:39
Tv karty jsou velmi citlivé. V určité fázi, kdy jde křivka rapidně dolů, klasická tv to ještě snese, karta nikoli.
StD (8612)|7.3.2005 10:39
To by ti to nešlo celé (celá kazeta), nebo máš ten střed "z jiného zdroje"?
slo (227)|7.3.2005 10:52
[quote=StD]To by ti to nešlo celé (celá kazeta), nebo máš ten střed "z jiného zdroje"?[/quote]Vše je nahráno na Avexu. První 2 nahrávky jsou přes TV tuner Avexu a ta třetí, co nejede, přes jeho AV vstup z průmyslové kamery. To víš, tenkrát (1991) jsem nic lepšího po ruce neměl(maďarská, co byly i v Metru).
StD (8612)|7.3.2005 11:49
Jo tak to neporadím a jsem s rozumy v koncích.
Icho (1)|9.3.2005 18:34
Slo: zkus použít nějaký obnovovač synchronizační směsi. Například zde [http://web.iol.cz/sct/sta/regenerator/regenerator.pdf]