Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Čím naplnit DVB-T multiplexy?

Jiří Piškula (30)|25.2.2011 11:46
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Čím naplnit DVB-T multiplexy?[/SIZE]



Po nedávném konci vysílání televize Z1 zeje pozemní MUX 3 téměř prázdnotou. Osamocený kanál TV Public brzy doplní Prima Love. I tak zde zůstává místo pro případné další TV kanály, nemluvě o plánovaném DVB-T2 multiplexu. Jaké kanály (žánry, pořady) byste do budoucna rádi viděli v českém pozemním vysílání?

  • Věříte, že se podaří zaplnit všechen pozemní vysílací prostor zajímavým vysíláním?
  • Jaké kanály ve vysokém rozlišení (HD) byste chtěli vidět v DVB-T2 MUXech?

Napište nám své zkušenosti, zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Pitomec (10211)|25.2.2011 12:43
Nejde o to, co by kdo chtěl vidět v pozemním vysílání, ale o ufinancovatelnosti tohoto vysílání, které je oproti satelitu podstatně dražší, ale paradoxně s mnohem horším pokrytím.
mirekv (7169)|25.2.2011 13:09
Tak já bych měl nápad - 1. Hardrock, 2. Heavy Metal, 3. Hardcore 4.DoomMetal. A je zaplněno!
Neregistrovaný (0)|25.2.2011 14:13
[quote=mirekv;332289]Tak já bych měl nápad - 1. Hardrock, 2. Heavy Metal, 3. Hardcore 4.DoomMetal. A je zaplněno![/quote]

Ještě bych přidal Death Metal a Grindcore ;).
peco (772)|25.2.2011 14:21
[quote=mirekv;332289]Tak já bych měl nápad - 1. Hardrock, 2. Heavy Metal, 3. Hardcore 4.DoomMetal. A je zaplněno![/quote]
To vsetko sa velmi dobre pocuva, ale pozerat sa na to neda :BB:
JindraPce (60)|25.2.2011 15:45
Pokud nevedi co s kapacitou, tak at po DVB-T pusti HD kanaly. Proc cekat na DVB-T2
Ivo Mašek (10205)|25.2.2011 19:34
To by ale nejspíše museli nějaký kanál ještě uvolnit. Proto se s HD čeká na DVB-T2 (ta struktura tam to v pohodě umožní)
tomik01x (3)|25.2.2011 20:28
Kdyby to šlo tak bych to viděl ideálně takto:
1.mux veřejnoprávní - Čt1, Čt2, Čt4, Čt24
2.mux superkomerční - Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Prima Love
3.mux komerční - Barandov, Public, Z1, Óčko

Primu Love bych dal do dvojky kvůli snadnému naladění s ostatními kanály Prima (rádia bych nedával vůbec, stejně to nikdo neposlouchá a akorát to žere kapacitu). I když to vypadá hodně utopicky (před časem ale docela slibná budoucnoust, škoda...) tak takhle bych si to představoval tak jak se ptal autor. Měli bychom v "téčku" všechno, klasické kanály, zpravodajské, sportovní, filmové, pro mladé pány, pro dámy, retro, lifestylová tv, dokumentární tv a hudební tv. To už by spoustě lidí stačilo a mohlo by pozemní vysílání lépe čelit satelitu. Škoda že se v téčku nešlo rovnou do mpeg4, všechno narvané jen do dvou muxů a tedy s lepšími provozními náklady, to by se Óčko a Z1 možná i uživili. Vemte si kolik je teď mezi lidma mpeg4 tunerů, telky posledních dvou ročníku maji mpeg4 běžně, v době spuštění by se to se settop boxy taky nějak zařídilo (hromadné odběry by srazily cenu) a možná by byl i ten obraz o fous koukatelnější.
Jestli se podaří zaplnit muxy naplno, no moc tomu nevěřím... a jaké hd kanály bych si přál v pozemním vidět? na to je jednoduchá odpověď - všechny (nebo aspoň klasiku Čt Hd, Nova Hd, Prima Hd)
Pitomec (10211)|25.2.2011 22:00
[quote=JindraPce;332311]Pokud nevedi co s kapacitou, tak at po DVB-T pusti HD kanaly. Proc cekat na DVB-T2[/quote]Myšlenka je to dobrá, akorát kdo to bude platit?
Pitomec (10211)|25.2.2011 22:01
[quote=tomik01x;332351]Kdyby to šlo tak bych to viděl ideálně takto:
1.mux veřejnoprávní - Čt1, Čt2, Čt4, Čt24
2.mux superkomerční - Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Prima Love
3.mux komerční - Barandov, Public, Z1, Óčko

Primu Love bych dal do dvojky kvůli snadnému naladění s ostatními kanály Prima (rádia bych nedával vůbec, stejně to nikdo neposlouchá a akorát to žere kapacitu). I když to vypadá hodně utopicky (před časem ale docela slibná budoucnoust, škoda...) tak takhle bych si to představoval tak jak se ptal autor. Měli bychom v "téčku" všechno, klasické kanály, zpravodajské, sportovní, filmové, pro mladé pány, pro dámy, retro, lifestylová tv, dokumentární tv a hudební tv. To už by spoustě lidí stačilo a mohlo by pozemní vysílání lépe čelit satelitu. Škoda že se v téčku nešlo rovnou do mpeg4, všechno narvané jen do dvou muxů a tedy s lepšími provozními náklady, to by se Óčko a Z1 možná i uživili. Vemte si kolik je teď mezi lidma mpeg4 tunerů, telky posledních dvou ročníku maji mpeg4 běžně, v době spuštění by se to se settop boxy taky nějak zařídilo (hromadné odběry by srazily cenu) a možná by byl i ten obraz o fous koukatelnější.
Jestli se podaří zaplnit muxy naplno, no moc tomu nevěřím... a jaké hd kanály bych si přál v pozemním vidět? na to je jednoduchá odpověď - všechny (nebo aspoň klasiku Čt Hd, Nova Hd, Prima Hd)[/quote]Z toho nic nebude, protože Barrandov nepůjde do muxu 3, který má mnohem nižší pokrytí než mux 2. Óčko zase naopak požaduje pokrytí pouze ve městech a nechce platit za celoplošnost. A s tou Z1 nějak zaspals dobu, protože ta už zkrachovala...
StD (8612)|25.2.2011 22:10
[quote=tomik01x;332351]...rádia bych nedával vůbec, stejně to nikdo neposlouchá a akorát to žere kapacitu...[/quote]
No a já poslouchám, jsem koncesionář ČRo, ne TV - tudíž pro mne za mne nechť klidně zruší celou TV, nezajímá. Stejně poslouchám jen Bayern 3.
Takže zase 1+1 subjektivní "dojem"...
tomik01x (3)|25.2.2011 22:37
[quote=Pitomec;332392]Z toho nic nebude, protože Barrandov nepůjde do muxu 3, který má mnohem nižší pokrytí než mux 2. Óčko zase naopak požaduje pokrytí pouze ve městech a nechce platit za celoplošnost. A s tou Z1 nějak zaspals dobu, protože ta už zkrachovala...[/quote]

Ano, samozřejmě máš naprostou pravdu, bylo to z mé strany myšleno spíš jako ideální stav jak by se mi zamlouvalo naplnění muxů (jak se ptal autor). Když to tedy zobecním tak by se mi k současnému stavu pozemního vysílání líbila nějaká celoplošná hudební stanice a nějaký nový dokumentární kanál něco ve stylu Discovery,Spectrum (ač hodně lidí na Z1 nadávalo tak já si jejich dokumenty pouštěl).
Pitomec (10211)|25.2.2011 22:57
Ona tam Nova hodí nějakou sra*ku ve stylu Primácké LOVE a bude to plný 9-)
Neregistrovaný (0)|26.2.2011 01:56
A kdo dnes ještě kouká na TV? Já ji ani nemám a neplánuji.
Demik (0)|26.2.2011 10:58
Máme příjem pouze multiplex 1 a Barrandov TV. Polsko nyní vysílá v MPEG4, sice SD, ale obraz je výborný. Občas se něco najde zajímavého na ČT2, Barrandov, ale Nova to je samý brak. Na Prima má hodnotu pouze Receptář s Přemkem Podlahou.Televizní stanice budou prožívat těžké chvíle. A jak se bude stále vše zdražovat, tak lidi nebudou chtít platit ani za TV ani za internet. Jsou to zbytné věci, bez kterých jde žít.Navíc to "žere" taky drahnoucí elektřinu.
MartasKP (710)|26.2.2011 21:55
Ja jsem kdysi tajne doufal,ze by Glaxie mohla byt sirena po zemi,pak kdyz ji prevzala NOVA,prestaval jsem v to doufat a ted,kdyz ji totalne ZKUR...A,tak mi opravdu nechybi. jinak bych privital nejakej dokument ve stylu NatGeo a podobne,bohuzel se ale obavam ze by nejaka mistni televize uplatila :-(((takhle narocnej program pro gramotne :-D narozdil od tech romantickych Seherezad,ci jak se tato na Slovensku komercne uspesna srac.a jmenuje :-k:-k
Neregistrovaný (0)|27.2.2011 10:31
Měli by jeden mux vyčlenit pro MPEG-4 verzi současných programů v kvalitním SD - tak 2 Mbps.
Neregistrovaný (0)|5.3.2011 12:01
Kdyby se na predrazenej pozemni digital pred lety vy... a radeji lidem zadotovali satelity tak muze byt pokryti 100% a o 50% mene reklam jejichz vynos jde prave na predrazenej pozemni digital.

Jednou v TV byla diskuse na tema DVB-T s dotazem, proc se rovnou nazavedl digital v MPG4 a odpoved odbornika RPRTV znela, kdyz bude potreba tak neni problem na MPEG4 treba za dva roky prejit. (mmj. presne to stejny tehda rekl ministr dopravy na mitny brany) Ja bych mu dal ten prechod k uhrade, takhle to zase zacvakaji lidi formou dani. Smrdi to korupci jako mrsina po vetru.

Jinak me je to stejne jedno, TV dava prevazne reklamy, uz i na CT24 coz je posledni mnou sledovany kanal na kterej se tez prestanu divat a vubec me to chybet nebude, stejne je to vsecko cenzurovany az na pudu, tak neni o co stat. TV je zhouba lidstva a ucelove dela z lidi pitomce.