Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sdileni kodu přes sit

BigSandy (163)|24.2.2011 05:54
Zdravím.
Mame v rodinnem domku no spiš domě satelit na cs link a kody sdiline přes lan.
Jako server použivame DB 500s ale vypada to že jeho 250Mhz IBM procák nestiha.
Zajimalo by mně když koupim nějaky CI-Slot do PC zdat pujde nějak sdilet kody.
Pokud jo tak jak na to.
peco (772)|24.2.2011 07:48
Aky img a softcam v tom DM500s pouzivas?

DM500s nema so zdielanim ziadne problemy. Preslo mi ich rukami mnoho a vsetky fungovali ako server bez problemov. Probolem nehladaj v slabom procesore, ale v nespravne nainstalovanom softcame, resp. vo flash pamati, ktora moze byt zaplnena, alebo "zaneradena"

V pripade, ze to predsa len nepojde, tak chyba moze byt este v sietovej karte DM500S.

Pouzivat ako cardserver PC s citackou karty a prislusnym softcamom je mozne aj pod win aj pod linux. Staci na to phoenix programator, ktory sluzi ako citacky karty a k nemu nejaky softcam. Phoenix moze byt bud RS232, alebo USB.

tu sme to riesili:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21016
http://www.skystar2.info/smf/index.php?topic=40.0
BigSandy (163)|24.2.2011 09:09
Ten DM500s bych už neřešil.
Už jsme se všichni dohodli že pujdem do toho PC.
Jak jsem tak brouzdal po foru tak vidim že se docela vyznate a proto bych Vas poprosil o pomoc.

Co koupit za čtečku Phoenix do USB a jaky softcamom použit aby to na 100% šlapalo a jak to naprogramovat.
Poradite prosim.
peco (772)|24.2.2011 10:00
Tu ale vznikaju dalsie skryte problemy. Ak sa jedna o zdielanie karty v systeme cryptoworks, tak provideri ako SkyLink, CSlink prechadzaju/prejdu na iny kodovaci system a podporu cw bud ukoncia, alebo zostihlia. Skylink uz teraz pozastavil distribuciu CW kariet a po 15.3.2011 ukonci aj moznost taketo karty registrovat. CSlink bude postupovat podobne. Ako sa zachovaju k abonentom, ktory maju cw karty neviem. Skylink v sucasnosti distribuuje 2 druhy kariet, a to karty Irdeto a karty ICE, ktore su hybridne a funguju aj v systeme cw aj Irdeto.

S Irdeto kartami je problem, ze v uni citackach akymi su aj phoenix nefunguju. Zdielanie tiez na tychto kartach nefunguje. Takze nastava oztazka, ci vobec investovat do zdielania, ked za rok-dva to bude uplne k nicomu. Ale mozno programatori zapracuju a za rok-dva bude situacia ina.

Ja osobne mam stare karty cw Skylink a CSlink, ktore mam v citacke USB2Phoenix (pouzivatel ZDK na cssf.cz). Phoenix mam v Asus routeri a ako cardserver pouzivam newcs. Rozbehal som to podla tohto navodu: http://koppel.cz/cdmawifi/projekty/NewCS/ , teraz koketujem s moznostou nainstalovat do asus routeru namiesto newcs OSCAM. Ale akosi na to nemam cas.

Da sa pouzit bud RS232 phoenix, alebo spominany USB2Ph a aj smargo. Da sa to rozbehat aj pod windows, po nainstalovani citacky sa v systeme objavia virtualne COM porty. Ako cardserver sa nainstaluje newcs a v prislusnom konfigu newcs.xml sa zadefinuje konkretny COM port prisluchajuci citacke a v neposlednom rade klienti pre zdielanie. Na tych troch odkazoch v predch. prispevku je to popisane dost podrobne. Okrem newcs je mozne pod windows rozbehat aj oscam (osobne som neskusal), ktory na rozdiel od newcs dokaze spolupracovat aj s kartami SkyLink ICE. Pod linuxom je potom ako cardserver mozne pouzit cccam, oscam, scam, a mnoho dalsich.

Ja by som zatial neinvestoval a doriesil by som ten DM500S. Natvrdo natiahnut novy imidz. Najlepsie nejaky maxvar, ktory nebude velmi zaplnovat VAR(flasku). K nemu nejaky softcam a musi to bezat. Som ochotny s tym pomoct, len musim vediet aky typ klientov sa bude na ten server v DM500S pripajat, aby som mohol vybrat potrebny softcam.
BigSandy (163)|25.2.2011 07:46
A rozchodit to v PC by jste nepomoh.
Mame stejně ve sklepě v technicke mistnosti PC ktere řidi topeni,kolektory atd a je dost vykonne aby utahlo i tohle.
Phoenix USB čtečku už jsme take koupili za babku na aukru.
Tak už jen soft,hodně času a dobre nervy.
peco (772)|25.2.2011 07:54
1. aky system bezi na PC ?
2. aky USB phoenix mas?
3. aku pristupovu kartu pouzivas?
4. co s tym dm500s? Len ako klient?
BigSandy (163)|25.2.2011 13:08
[quote=peco;332229]1. aky system bezi na PC ?
2. aky USB phoenix mas?
3. aku pristupovu kartu pouzivas?
4. co s tym dm500s? Len ako klient?[/quote]

PC jede na ubuntu 10.10
USB phoenix mame tuto http://www.antiradary-distributor.cz/phoenix-usb-ctecka-karetprogramator-napajeni-primo-z-usb-5v-p-20425.html
Zatin CS link a pak uvidime ale asi skylink
S dm500s se uvid klient nebo pujde do světa
peco (772)|25.2.2011 13:49
No kedze sa jedna o linux, tak zial nemozem velmi sluzit. Viem o nom malo a aj to len v suvislosti s prijimacmi Dreambox, VU+ a routerom Asus WL-500gP.

1. nerozumiem preco to nazyvaju Phoenix USB s napajanim po USB, ked v specifikaciack nie je o USB ani zmienka a na obrazku je tiez len rozhranie RS232. Aha, to USB je len na napajanie. Cize z nejakeho USB portu sa privedie napajanie. OK

2. Ak Ubuntu nedisponuje na dane zariadenie ovladacmi, bude potrebne ich odniekial stiahnut a doinstalovat.

3. po pripojeni zariadenia k PC a jeho korektnom rozpoznani systemom bude potrebne doinstalovat nejaky softcam. Kedze sa jedna o CSlink kartu, tak bude postacovat aj newcs, alebo cccam. Samozrejme kompilacia vhodna pre Ubuntu. V najjednoduchsom pripade postaci newcs. Nakopirovat niekam binarku a newcs.xml. Vytvorit spustaci script. V newcs.xml zadefinovat, ze citacka je na prislusnom porte (dev/tts, alebo tty ? neviem), dalej zadefinovat newcamd port, deskey a usera(ov) (meno heslo). Potom sa klientom pripojis nejak takto: N: IP_PC port_newcad meno heslo deskey.

4. pri pouziti cccam, alebo oscam je potrebne opat stiahnut kompilaciu pre ubuntu, nastavit konfigy a spustacie scripty.

5. ak sa chces Dm500s zbavit, za rozumnu cenu ho kupim :)
BigSandy (163)|26.2.2011 10:55
Nu teda v ponděli pujčim v praci nějaky comp a postim se do toho na nečisto a uvidime zda to rozchodim v tom linuxu.
Pak se ozvu a dam vědět.
Moc dik za vše.
peco (772)|27.2.2011 08:08
Vela zdaru, ja momentalne bojujem s tym asus routerom. Dal som don ddwrt fw a snazim sa doinstalovat oscam tak, aby spolupracoval s USB dvojcitackou a ..... som z toho zmateny :)
Pytkin (7947)|28.2.2011 00:17
peco : co nejde ?
peco (772)|28.2.2011 08:26
Nejde, nespolupracuje s dvojcitackou. Vyskusal som Oleg, DD-wrt, kamikaze, ale 0 bodov. Som na to zatial kratky, ale mozno ma osvieti :)

Vyznas sa v tom?
Pytkin (7947)|1.3.2011 01:30
ja pouzivam kamikaze na wl500gpv2 .. i ked posledny rok davam Xwrt , co je kamikaze s grafickou nadstavbou .. citacka je usb ?
peco (772)|1.3.2011 06:51
Citacka je USB2Phoenix na dve karty.
Pytkin (7947)|1.3.2011 22:57
peco : nejake drievery na to su ? alebo uz by to malo byt sucastou kamikaze ?
peco (772)|2.3.2011 06:52
V jadre 2.6 su drivery sucastou. Niekde som cital ze ich nacitava system pri tomto type citacky v nespravnom poradi. Tak treba urobit reinicializaciu driverov a malo by to chodit.

[code] spominana reinicializacia:

rmmod ftdi_sio
rmmod usbserial
insmod usbserial
insmod ftdi_sio
[/code]

Vcera som tam teda natiahol kamikaze 809. Po instalacii doplnenie balickov- opkg update, opkg install kmod-usb-core, opkg install kmod-usb-serial, opkg install kmod-usb-serial-ftdi, opkg install kmod-usb-uhci, opkg install libpthread, opkg install libgcc, opkg install kmod-usb2.

Doinstaloval som oscam aj s konfigmi. Citacka sa chytila ako /dev/ttyUSB0 a /dev/ttyUSB1. Vznikol vsak dalsi problem, ked nenacita kartu(y) v citacke. Je mozne, ze problem je v rezime citacky. Mam ju v SM a mozno musi byt v phoenix. Neviem :(
wizzard (447)|13.3.2011 21:16
[quote=peco;332071] Ak sa jedna o zdielanie karty v systeme cryptoworks, tak provideri ako SkyLink, CSlink prechadzaju/prejdu na iny kodovaci system a podporu cw bud ukoncia, alebo zostihlia. Skylink uz teraz pozastavil distribuciu CW kariet a po 15.3.2011 ukonci aj moznost taketo karty registrovat. CSlink bude postupovat podobne.
[/quote]

Nazdar Peco,
nahodou som natrafil na tuto tvoju "predpoved", ja mam kupenu kartu CSLink (CW) a vybral som ju na doporucenie znamych prave preto, ze Skylink zacina nejako spekulovat s IRD, tak ja potichu dufam, ze CSLink nejaky rok-dva este zostanu pri CW a nebudu robit problemy. Tak drzim palce s tym OSCAM a daj vediet ci to tento maly ASUS z hladiska vykonu CPU a velkosti RAM zvladne...:BB:
vivid.sk (11472)|13.3.2011 22:48
[quote=wizzard;334987]Skylink zacina nejako spekulovat s IRD[/quote]
To nieje len vymysel Skylinku, ale Irdero po roku 2012 prestava podporovat CW a Skylink k tomu postupuje zodpovednejsie. To znamena, ze teoreticky kludne mozu po tomto datume obmenit karty a CW odpojit. Samozrejme, to sa nebude diat bezdovodne, ale pokial to niekto hackne a najde sa sposob EMU, tak tento scenar urychlene nastane.
peco (772)|1.4.2011 11:06
Konecne po niekolkych tyzdnoch sa mi podarilo sem prihlasit. Nepomahalo ani premazanie cookies.

1. CSlink zatial hra mrtveho chrobaka a neavizuje prechod na iny system, ale pravdepodobne uvazuju o Irdeto. Do roku 2015 to asi pojde na CW. Uvidime :)
2. Skylink zatial stale podporuje CW karty, len ich uz nedistribuuje. Niektori predajcovia uz maju len vyhradne Irdeto karty a ICE nie.
3. Okrem toho SkyLink laboruje momentalne na Irdeto kartach so "surflock" ktory zabranuje viacnasobnym poziadavkam na ECM. Sleduje tym odstavenie zdielania, ale odstavi tym aj funkcie dvojtunerovych prijimacov ako PIP a sledovanie jedneho programu a sucasne nahravanie dalsich.

Konieckoncov som v tom Asuse WL-500gp V1 rozbehal ZDK dvojcitacku. Korektne pracuje len s fw, ktory je na jadre 2.6. Dal som tam Oleg fw, jednu CW kartu obsluhuje Newcs a druhu oscam. Robil som to podla tohto postupu http://ab-forum.info/viewtopic.php?p=305869#p305869 Vsetko funguje bez vypadkov. Router pouzivam len ako cardserver, mam ho v mode AP, routovacie f-cie su vsetky OFF, WIFI tiez OFF, takze je to vykonovo a aj energeticky nenarocne.

[COLOR=red]/edit:[/COLOR][COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Jedna mala dolezita pripomienka. Pokial som mal dvojcitacku v mode smartmouse, tak newcs fungoval OK, ale oscam mal problemy s inicializaciou kariet v citacke. V mode phoenix vsjo slape OK. [/COLOR]
BigSandy (163)|18.4.2011 08:09
Tak diky Pecovi mi už ty kody šlapou na Winech i na Linuxu.
Tak moooc dik za vše.

Jakou Sat kartu do PC + nějaky soft, aby šlo přijimat ty kody ze sitě ?????
peco (772)|18.4.2011 09:16
Pre SD programy vysielane v DVB-S postaci aj SkyStar2 Tv PCI http://www.technisat.cz/index75c4.html?nav=Sat_DVB_S_,cs,1294131238891-174

Pre SD a HD programy vysielane v DVB-S2 je potrebna SkyStar HD 2 http://www.technisat.com/index9654.html?nav=Sat_DVB_S_,en,1294131238891-215

Ja mam v PC pod Win7 SkyStar2 Tv PCI (nazyvana tiez SS2) s reviziou 2.6D. Softverovy DVB player pouzivam DVDViewer (za 15€) a ako klient mi sluzi free ACAMD. Malo by to na 99% fungovat aj s kartou SkyStar HD 2, no osobne som to neskusal. Rovnako neviem ci ma ta HD karta podporu pre linux. Klasicka SS2 funguje aj pod linuxom.

Okrem DVBViewer je mozne pouzit aj plateny ProgDVB, free AltDVB, alebo DVBDream, ktory je od verzie 1.5 plateny tiez. V neposlednom rade je mozne pouzit aj SkyView http://www.skyview.republika.pl/

/Edit:
Klientov je viac, ale nakoniec som zakotvil pri acamd, ktory splna takmer vsetky moje poziadavky. Je free, dokaze byt klientom newcamd, cccam, camd3. Pri programoch, ktore vysielaju pre roznych providerov CAID je mozne nastavit konkretny CAID, ma zrozumitelny log. Najprv som pouzival wincsc alebo csc 4.0.0.4 klienta. Potom som na serveri presiel na cccam, takze som sa musel poobzerat po nejakom klientovi, ktory zvladne cccam protokol. Pre linux fungoval cccam, ale pre windows dlho nebolo nic. Najskor prisiel emubox, z neho sa vyklul flycccam, ktory sa po par betach stal platenym (12$) s obmedzenim na jednu instalaciu, tak som ho kupil. neskor prisiel acamd s moznostou ccam protokolu a ziskal si ma. Existuje este jeden cccam klient pre windows - hadu, ktory je spolahlivy (osobne som ho vyksusal), ale pouzitelny je len pre cccam.
panasonic650 (1124)|18.4.2011 11:36
Ja mam W7, SkyStar HD 2, ACamd (server v Arive 200 HD), DVB Viewer
BigSandy (163)|23.5.2011 06:20
Jus,tak zas otravuji.
Nakonec se mi to podařilo rozchodit na win XP přes Fausto emulator.
Funguje CSlink i Skylink ale vždy jen jedna.
Pokud strčim do čteček obě tak to nefunguje.
Je to asi tím že stejne programy, které nabízí obě karty se hadají.
Dají se nějak jednotlivé programy povypinat.
Nebo nějaky jiny soft ve kterem by to šlo.
Dik moc
drto (341)|24.5.2011 11:34
[quote=BigSandy;347299]Jus,tak zas otravuji.
Nakonec se mi to podařilo rozchodit na win XP přes Fausto emulator.
Funguje CSlink i Skylink ale vždy jen jedna.
Pokud strčim do čteček obě tak to nefunguje.
Je to asi tím že stejne programy, které nabízí obě karty se hadají.
Dají se nějak jednotlivé programy povypinat.
Nebo nějaky jiny soft ve kterem by to šlo.
Dik moc[/quote]

skus to rozbehat na pc cez oscam. v oscame si mozes zvolit odkial ti ma ktory program kodovat :)
BigSandy (163)|26.5.2011 05:49
[quote=drto;347594]skus to rozbehat na pc cez oscam.[/quote]

Čet jsem na netu ***********, kde psal Peco že oscam pod win nejde rozběhat.
peco (772)|26.5.2011 06:26
Ale ide. Tam kde si to cital je dalsi prispevok, kde je potvrdený funkcny oscam pre win.
BigSandy (163)|27.5.2011 07:18
[quote=peco;347989]Ale ide. Tam kde si to cital je dalsi prispevok, kde je potvrdený funkcny oscam pre win.[/quote]

A tak trochu nakopnout "Nějaky navod ???, nějaka rada co stahnout ???"
I kamoš google nepomohl.
Našel jsem na netu Oscam Windows 0.99.4SVN Build 2859 ale nejde to vubec spustit
peco (772)|27.5.2011 09:25
Vela informacii na cz sk forach nie je, pretoze to pouziva malo ludi. Skor zahranicne fora, resp. domovske fora oscamu.

Ja osobne som to neskusal a ani nemienim. Ale cosi som cital o tom, ze je potrebne nainstalovat pod windows cygwin rozhranie a potom pouzit konkretnu kompilaciu oscamu pre cygwin s potrebnymi kniznicami a konfigurakmi.

http://idoc.vsb.cz/cit/spc/cygwin/ ako instalovat cygwin


http://streamboard.gmc.to/wbb2/thread.php?threadid=27013 starsia exe binarka a kniznice, na poslednom vlakne temy su najnovsie binarky exe
http://oscam.ump2002.net/board/thread.php?threadid=55&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=12 najnovsie binarky oscamu for windows

http://ab-forum.info/viewtopic.php?p=312546#p312546 v archive je vsetko aj kniznice, exe subor a konfiguraky
drto (341)|27.5.2011 09:34
[quote=BigSandy;348138]A tak trochu nakopnout "Nějaky navod ???, nějaka rada co stahnout ???"
I kamoš google nepomohl.
Našel jsem na netu Oscam Windows 0.99.4SVN Build 2859 ale nejde to vubec spustit[/quote]

oscam vo win mozes rozbehnut cez cygwin. osobne som to neskusal ale na forach to odporucaju na oscam pod windows :)
drto (341)|27.5.2011 09:39
peco ma predbehol aj s odkazom na ab-forum :)
peco (772)|27.5.2011 09:52
BigSandy:
Ale na zaciatku si pamatam, ze si to riesil na ubuntu, preco si presiel na windows??????
BigSandy (163)|28.5.2011 06:46
[quote=peco;348161]BigSandy:
Ale na zaciatku si pamatam, ze si to riesil na ubuntu, preco si presiel na windows??????[/quote]
Našel jsem navod jen pro Linux Slax, ktery fungoval ale na ubuntu ten postup nešel.

Psal jsem že mame ve sklepě v technicke mistnosti PC, ktere řidi topeni,kolektory atd, na kterem to chci rozjet.
Mam řidici mrogram pro ubuntu a Windows takže Slax EE.
Takže kdyby někdo pich s ubuntu tak bych šel do toho.
BigSandy (163)|31.5.2011 17:59
Tak po par hodinach trapení a nadavaní oscam pod Winama jede.
Dik moc všem.
drto (341)|31.5.2011 20:04
[quote=BigSandy;348894]Tak po par hodinach trapení a nadavaní oscam pod Winama jede.
Dik moc všem.[/quote]
no vidis sikula :) a ze nejde :)