Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přechod na dig.kabelovku-jaký rekorder

dexter79 (9)|23.2.2011 17:19
Dobrý den.
U sestry řeším následující problém.
V současnocti má CRT TV a analogový DVD rekordér s HDD, který už dožívá nebo spíše již dožil. Jajich poskytovatel kabelové TV v blízké době přechází na digitál a proto je nutnost koupit nějaký DVB-C STB a k tomu nějaké nové záznamové zařízení.
Měl se představu, že by bylo nejlepší obé v jednom, čili nějaký DVB-C STB s HDD, ale něco podobného jsem neobjevil.
Dálší co mě napadlo bylo koupit samostatně STB a k tomu nový DVD rekorder s HDD, ale opět je u málokterého uvedeno, že má DVB-C tuner.
Dál by možná přicházelo v úvahu nějaké to multimediální centrum, ale tomu nerozumím už vůbec.

Mohl bych vás tedy požádat o doporučení nějakého vhodného přístroje nebo kombinace přístrojů, který by plnily požadované funkce a zároveň moc nestály? Dejme tomu v ceně do 7000-,.
Novou TV i s kabelovým tunerem prosím nedoporučujte, protože z finančních důvodů není zatím možná.

Děkuji za každou radu.


edit: Omlouvám se, spletl jsem si sekci. Prosím o přesun, děkuji.
jito (999)|23.2.2011 17:51
V současné době je oficiálně podporované zařízení pouze toto:
http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/kaon/k-3001-hd-pvr.htm
Jiné více méně neexistuje.Jsou sice satelitní přijímače s vestavěným DVB-C tunerem,ale u nich není zajištěna podpora,nebo je nestabilní.
V tvém případě by se musel použít dodávaný set-top-box od UPC,a z jeho AV výstupu nahrávat na nějaký rekordér.
bavorak (1494)|24.2.2011 10:33
u DM 8000 je podpora vyskusana, ale cena je inde :-)
vivid.sk (11472)|24.2.2011 10:49
Taktiez sa da kupit Ipbox 99HD/9900HD a dokupit DVB-C tuner.

Ak ti ide o kvalitu nahravky - tak nahravat cez externy rekorder nie je spravna cesta. Jedina moznost je ukladat povodny stream, a to musi robit DVB-C STB