Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

připojení LNB k lcd TV

Koloman.e (27)|21.2.2011 22:27
Ahoj, koupil jsem k babi novou LCD televizi. Do televize potřebuju na přivedení signálu koax IEC kolík ale do paraboly, respektive do LNB potřebuju tuším F konektor. Lze se někde koupit nakrimpovaný 15ti metrový probojovací koax? Do teď tam byl koax s dvěmi F konektory a tak jsem koupil redukci z F na IEC kolík ale nefungovalo to, pak jsem uřízl Fko a nakrimpoval jsem IEC kolík, ale asi blbě, jelikož z 40 programů jich šlo jen 12.
prosím o radu
děkuji
Pitomec (10211)|22.2.2011 14:34
Pokud má ta LCD TV satelitní tuner, tak je připojení nepochybně přes samostatný F konektor, zatímco IEC slouží pro analogový nebo DVB-T/C signál. A pokud satelitní tuner nemá, tak je zbytečné to propojovat s LNB u paraboly.
jito (999)|22.2.2011 15:09
Pokud má LCD sat.tuner,tak na 100% nemá IEC konektor pro připojení konvertoru!
Koloman.e (27)|22.2.2011 16:42
Satelitní tuner Tv nemá - jedá se o Philips 32PFL5405H. Přes satelit se vždy chytaly zahraniční programy (RTL,ZDF,ARD a jiné německé stanice) a přes anténu (integrovaná na staré tv) se chytal analogový signál - čt1,nova, prima... Nyní se koupila nová tv která nepotřebuje setobox a tak jak jsem nakrimpoval konektor a chytám jen zlomek programů co dřív na kombinaci antény a paraboly.
jito (999)|22.2.2011 17:09
Netuším kolik chytáš pozemních multiplexů-od toho se odvíjí počet programů.
A počet programů z satelitu musel zůstat stejný,ne?Satelit nemůže ovlivnit počet přijímaných programů z DVB-T a naopak.
Pitomec (10211)|22.2.2011 18:05
[quote=Koloman.e;331796]Satelitní tuner Tv nemá - jedá se o Philips 32PFL5405H. Přes satelit se vždy chytaly zahraniční programy (RTL,ZDF,ARD a jiné německé stanice) a přes anténu (integrovaná na staré tv) se chytal analogový signál - čt1,nova, prima... Nyní se koupila nová tv která nepotřebuje setobox a tak jak jsem nakrimpoval konektor a chytám jen zlomek programů co dřív na kombinaci antény a paraboly.[/quote]Když TV nemá satelitní tuner, tak si holt musíš koupit externí přijímač a nemá smysl nic dalšího řešit. A k příjmu pozemních programů potřebuješ v první řadě signál, který nikdo netuší jaký u tebe je. Takže zavolat odborníka na proměření a ten ti řekne co dál.
Koloman.e (27)|22.2.2011 19:20
Není divný, že předtím fungovali všechny kanály (bez českých - jelikož se přešlo na digitalní vysílání a to televize neuměla schroupat jelikož babi neměla setobox) a nyní funguje přes satelit jen tak 25% z kanálů (mix českých a německých)? Koupil jsem k babi malou provizorní pokojovou anténu a nyní chytá všechny české programy,většinu německých ale cca 8 jejích prý nejoblíbenějších se naladit nepodařilo, tak jsem si říkal, že přes výkonější satelit jich chytnu víc
jito (999)|22.2.2011 19:26
Já to vůbec nechápu....
Píšeš,že jsi koupil pokojovou anténu,na kterou chytáš všechny české a některé německé programy.
Tak jak s tím souvisí satelitní vysílání?
Prosím tě,napiš přesně jakým způsobem přijímaš signál z pozemního DVB-T a satelitního vysílání.A pokud možno,jak to máš propojené.
A kde chybí ty německé programy-v DVB-T nebo satelitním vysílání?
Pitomec (10211)|22.2.2011 20:56
Hoďte to zmatený téma někdo do koše, tazatel ani neví co přijímá, plete si satelit s pokojovkou a obávám se, že to má v hlavě poněkud hůř srovnaný 9-)
Koloman.e (27)|22.2.2011 22:53
Dříve: signál se přijímal z dvou zdrojů, první byl analog na který se chytaly české programy. Druhý signál chytala babi přes parabolu - přes tento signál se chytaly německé kanály.

Na nynější televizi bych rád chytal to samé co na tu starou - tedy české i německé kanály.
Když jsem televizi připojil k satelitu, tak jsem chytal jen pár programů.
Když jsem televizi připojil k malé pokojové anténě, tak jsem chytal všechny české programy + většinu německých. Ptám se tedy, je-li možné na tuto tv opět chytat ty kanály, které se daly naladit na staré televizi?

[code]Píšeš,že jsi koupil pokojovou anténu,na kterou chytáš všechny české a některé německé programy.
Tak jak s tím souvisí satelitní vysílání?[/code]
Přes satelitní vysílání se dříve chytaly všechny německé kanály, nyní ale přes satelit všechny německé kanály nenaladím a nevím proč.
díky za vysvětlení
Pitomec (10211)|22.2.2011 23:02
[quote=Koloman.e;331883]Dříve: signál se přijímal z dvou zdrojů, první byl analog na který se chytaly české programy. Druhý signál chytala babi přes parabolu - přes tento signál se chytaly německé kanály.

Na nynější televizi bych rád chytal to samé co na tu starou - tedy české i německé kanály.
[COLOR=red]Když jsem televizi připojil k satelitu, tak jsem chytal jen pár programů.[/COLOR]
[COLOR=blue]Když jsem televizi připojil k malé pokojové anténě, tak jsem chytal všechny české programy + většinu německých.[/COLOR] Ptám se tedy, je-li možné na tuto tv opět chytat ty kanály, které se daly naladit na staré televizi?

[code]Píšeš,že jsi koupil pokojovou anténu,na kterou chytáš všechny české a některé německé programy.
Tak jak s tím souvisí satelitní vysílání?[/code]
Přes satelitní vysílání se dříve chytaly všechny německé kanály, nyní ale přes satelit všechny německé kanály nenaladím a nevím proč.
díky za vysvětlení[/quote]Přes satelit chytáš programy bez ohledu na to, jaká TV je připojená! A jestli je ten satelit nějaký analogový křáp, tak se úbytku programů nelze ani moc divit (od příštího roku už tam nebude vůbec nic) a je potřeba zainvestovat do satelitního kompletu s digitálním příjmem.

Na pokojovou anténu můžeš někde u hranic přijímat programy ze SRN, ale rozhodně jich (oproti digitálnímu satelitnímu příjmu) není většina.

Tady se dá doporučit to, abys pořídil satelitní komplet s možností příjmu v HD a ze dvou družic (Astra 19,2E+23,5E) a pak budeš mít opravdu všechno a navíc i slovenské programy v základu.
jito (999)|23.2.2011 16:11
Poslední zoufalí pokus:
Ten doteď neznámí satelitní přijímač je s TV propojen pomocí kabelu scart?Pokud jsi dřív měl pozemní anténu připojenou do sat.přijímače(RF IN),a z výstupu(RF OUT) do TV,tak toto propojení zruš.Pozemní anténu dej rovnou do TV,a sat.přijímač kabelem scart do TV.
Pokud ti sat.přijímač bude fungovat v TV,a přesto ti chybějí nějaké programy,tak je problém v sat.přijímači.Co třeba nastavit parabolu,nebo znovu proladit přijímač.
Koloman.e (27)|24.2.2011 16:09
[code]Ten doteď neznámí satelitní přijímač je s TV propojen pomocí kabelu scart?[/code]
O žádném externím přijímači jsme pokud vím nemluvili...

Jinak nevím co je to za typ satelitu, jelikož je 15let starý tak předpokládám, že je to analog. Jde mi jen o to, že předchozí stoletá televize byla připojena k tomu satelitu přímo (žádnej externí příjimač) a bylo možné naladit všechny programy bez těch českých. Jelikož stará TV se k satelitu připojovala přes F konektor tak jsem musel vyměnit F konektor za IEC abych mohl koax zapojit do nové TV. Nyní ale chytám jen tak 25% programů co na staré televizi, ale přitom se s parabolou vůbec nehnulo, jen se vyměnil konektor.

Jinak babička opravdu bydlí pár kilometrů z SRN a pokud připojím malou pokojovou anténu (opět přes IEC konektor) tak chytá všechny české programy a asi 40 německých.

Doufám, že jsem se nyní vyjádřil dostatně výstižně a obratně.
díky za odpověď
jito (999)|24.2.2011 16:52
Satelitní přijímač není externí zařízení?Pokud by byl vestavěný sat.tuner v TV,tak by byl interní.
Také jsem ještě neviděl TV,která má F-konektor pro připojení anténního vstupu,zajímavé.

Z satelitního přijímače-ne konvertoru-je použit anténní výstup RF Out a ten je připojen do anténního vstupu do TV?
Pokud ano,a na tomto kabelu byl pouze vyměněn F-konektor za IEC,tak nevidím důvod,proč by to nemělo celé fungovat.
Tedy pokud je vše zapojené tak,jak by mělo.
Pitomec (10211)|24.2.2011 16:54
[quote=jito;332145]Satelitní přijímač není externí zařízení?Pokud by byl vestavěný sat.tuner v TV,tak by byl interní.
[COLOR=red]Také jsem ještě neviděl TV,která má F-konektor pro připojení anténního vstupu[/COLOR],zajímavé.

Z satelitního přijímače-ne konvertoru-je použit anténní výstup RF Out a ten je připojen do anténního vstupu do TV?
Pokud ano,a na tomto kabelu byl pouze vyměněn F-konektor za IEC,tak nevidím důvod,proč by to nemělo celé fungovat.
Tedy pokud je vše zapojené tak,jak by mělo.[/quote]Já ano - z USA. Ale to zjevně není tento případ 8-)
juurosik (117)|25.2.2011 11:14
[quote=Koloman.e;331796]Satelitní tuner Tv nemá - jedá se o Philips 32PFL5405H. Přes satelit se vždy chytaly zahraniční programy (RTL,ZDF,ARD a jiné německé stanice) a přes anténu (integrovaná na staré tv) se chytal analogový signál - čt1,nova, prima... Nyní se koupila nová tv která nepotřebuje setobox a tak jak jsem nakrimpoval konektor a chytám jen zlomek programů co dřív na kombinaci antény a paraboly.[/quote]

keď si rozmením na drobné Tvoju informáciu, tak mi z toho vychádza, že stará CRT bol jeden konkrétny typ TV Orava, ktorý mal zabudovaný sat tuner na príjem analogového vysielania cez satelit. Z toho plynie jeden záver.
Zabudni na analogové vysielanie zo satelitu, pretože v tom Philipse to nemá čo spracovať. Jediné pozerateľné programy ziskaš cez DVB-T ( z dostupných nemeckých a českých multiplexov v mieste príjmu ), DVB-C resp. antenu( programy ešte u Vás pozemne šírené )
jito (999)|25.2.2011 11:35
Taková TV byla na trhu?Dík za info.
Pokud to je tato TV a tazatel se pokouší tímto způsobem rozchodit sat.příjem,tak mě začíná mrzet ztracený čas v této diskuzi.
Pitomec (10211)|25.2.2011 12:09
Televizorů s analogovým SAT tunerem se dělalo víc a občas se nějaký "povedl", že tam např. byl napevno navolený zvuk 6,50 a TV stanice začala vysílat 7,02/7,20 a člověk viděl jenom obraz :D
Koloman.e (27)|25.2.2011 19:09
JJ je to televize Orava pravděpodobně - nemám ji ted u sebe... Pokud nyní můžu zprovoznit jen dvb-t, myslíte si, že se vyplatí investovat do lepší než do pokojové antény?

ADD 2: Pokud bych chtěl zprovoznit satelitní vysílání tak bych musel koupit nový satelitní reciever?

A poslední věc pokud jsem tedy připojil parabolu k této nové televizi tak jakto že mi funguje jen pár programů? čekal jsem, že buď budu přijímat všechny programy nebo vůbec nic.

díky za vysvětlení
Ivo Mašek (10205)|25.2.2011 19:28
[quote]Pokud nyní můžu zprovoznit jen dvb-t, myslíte si, že se vyplatí investovat do lepší než do pokojové antény?
[/quote]
Pokud nejsi blízko vysílače (nejlépe na dohled) a přesto máš dobrý obraz i na pokojové anteně, a chytáš celé spektrum DVB-T, tak nemusíš. Pokud chytáš jenom některý multiplex (a vysílač přesto vysílá celé spektrum), nebo máš špatný obraz, tak potom je vhodné investovat do venkovní anteny
[quote]Pokud bych chtěl zprovoznit satelitní vysílání tak bych musel koupit nový satelitní reciever?
[/quote]
Pokud máš TV použitelnou pouze pro analogový satelit a stačí ti to, tak ne (ovšem analog bude postupně mizet). Pokud chceš chytat digitální satelit (DVB-S/S2), tak ano, potřebuješ "krabičku" pro příjem digitálního satelitu.
[quote]pokud jsem tedy připojil parabolu k této nové televizi tak jakto že mi funguje jen pár programů?[/quote]
Myslím, že už to tu zaznělo. Pokud máš v TV zařízení pro příjem analogových satelitních stanic, tak je normální, že chytneš pouze ty analogové (a těch už opravdu moc není)
jito (999)|25.2.2011 19:51
Chápete to někdo ještě?
Pokud se tedy jedná o starou CRT televizi Orava s interním analogovým sat.tunerem,a ty jsi kabel od paraboly připojil do nového Phillipse,tak NEMŮŽOU fungovat žádné satelitní programy!Ne 25%,ale žádné.Pokud se bavíme o programech z satelitního vysílání.
Je totiž možné,že připojený kabel funguje jako "anténa",na který je přijímán signál z vysílání DVB-T.Proto je přítomno jen 25% programů,a ne všechny z původního sat.vysílání.
Vzdávám to.
juurosik (117)|25.2.2011 19:57
tvoja TV funguje v sestéme DVB-T, DVB-C + analóg. Tvoja babi ako píšeš býva:
Jinak babička opravdu bydlí pár kilometrů z SRN tak si preštuduj: http://www.dvbt-mitteldeutschland.de/index.php?content=Empfangsprognose a podľa toho kde babi býva prever moznosti prijmu ( pokiaľ ma pamäť neklame Vaša západná hranica je samý kopeček a to je problém ako písal Ivo Mašek pre nemecké i české DVB-T vysielanie). Ak chces babi urobiť na starosť radosť kúp parabolu 80, monoblok A1 + A3, kus kabelu a spoľahlivý SD STB + CSlink karta - všetko z bazáru za cca 2000 Kč a babi bude na tomto svete ešte dlho maximálne spokojná. Všetky české programy + bezpočet nemeckých a iných + dobrý príjem zo satelitu.
juurosik (117)|25.2.2011 20:01
[quote=jito;332341]Chápete to někdo ještě?
Pokud se tedy jedná o starou CRT televizi Orava s interním analogovým sat.tunerem,a ty jsi kabel od paraboly připojil do nového Phillipse,tak NEMŮŽOU fungovat žádné satelitní programy!Ne 25%,ale žádné.Pokud se bavíme o programech z satelitního vysílání.
Je totiž možné,že připojený kabel funguje jako "anténa",na který je přijímán signál z vysílání DVB-T.Proto je přítomno jen 25% programů,a ne všechny z původního sat.vysílání.
Vzdávám to.[/quote]

pochopil si to správne, všetky teraz prijímané programy sú DVB-T + analóg
juurosik (117)|25.2.2011 20:11
[quote=jito;332264]Taková TV byla na trhu?Dík za info.
Pokud to je tato TV a tazatel se pokouší tímto způsobem rozchodit sat.příjem,tak mě začíná mrzet ztracený čas v této diskuzi.[/quote]

nech ťa to nemrzí, človek sa učí celý život a Ty nie si výnimka: Taková TV byla na trhu?
mirekv (7169)|25.2.2011 20:19
jito: Tebe mrzí ztracený čas ztrávený na Freaku, kde se dozvíš informace, které můžeš použít?
jito (999)|25.2.2011 20:35
Nemyslel jsem čas na Freaku,ale v tomto tématu.
Pokud nedostávám pokud možno přesné informace o problému,tak je celkem problém poradit.
Pokud tazatel není schopný rozlišit programy z satelitu a vysílání DVB-T,tak pro mě je to dost matoucí.
Nic víc,nic míň.
juurosik (117)|25.2.2011 20:59
to jito,
ťažko je dostať informacie od človeka, ktorý sa v tom moc nevyzná a predtým mu to na starú šunku fungovalo.
No ale moja filozofia po 58 rokoch života je: ak vieš pomôž ak nevieš tak sa do toho nemontuj lebo si urobíš hanbu.
Problém v dnešnej dobe vidím všeobecne v tom, že veľké % ludí si tu hanbu ani nevie uvedomiť a nieto ešte priznať.
Prosím neber to osobne
je to moja skúsenosť s nastupujúcou generáciou.
jito (999)|25.2.2011 21:13
Podobných řešení problémů mám na jiném fóru za sebou už dost.Tak jsem zvyklí,že je to někdy těžké řešit problém s tazatelem,který tomu nerozumí-každý se to musel naučit,já taky.
Ale ten tazatel musí trochu spolupracovat-být tedy třeba on-line,aby jsme si mohli rychle měnit názory a rady.Pak si tady akorát začneme měnit podobné názory,které jsou stejně k ničemu.
juurosik (117)|25.2.2011 21:22
s Tvojou stanoviskom 100% súhlasím, a preto som aj napísal: Prosím neber to osobne
Koloman.e (27)|26.2.2011 08:12
Díky za pomoc, koupím si teda nějakej reciever na ten dvb-s. Škoda jen, že jsem si nepřiplatil pár penez navíc a nekoupil si satelitni tuner integrovaný v tv, takle budu mít /respektive babi/ dva ovladače a než jí vysvětlím co se jakým dělá to zas potrvá...

Každopádně děkuju za trpělivost
juurosik (117)|26.2.2011 08:26
[quote=Koloman.e;332441]Díky za pomoc, koupím si teda nějakej reciever na ten dvb-s. Škoda jen, že jsem si nepřiplatil pár penez navíc a nekoupil si satelitni tuner integrovaný v tv, takle budu mít /respektive babi/ dva ovladače a než jí vysvětlím co se jakým dělá to zas potrvá...

Každopádně děkuju za trpělivost[/quote]

Koloman.e,
neboj, babi nastav TV podľa jej požiadaviek ( jas, kontrast, sýtosť a zvuk ) a ten potom môžeš odložiť. Na všetko ostatné jej vystačí ovládanie od STB a pri správnej kúpe ovládač STB obslúži aj TV - základné funkcie. Jedná sa hlavne o úpravu zvuku pri reklamách.
Koloman.e (27)|26.2.2011 16:59
můžeš mi tedy napsat co vše budu potřebovat pro příjem digitálního signálu? Ted je tam jen parabola + LNB přes který se chytal analog. signál. V satelitních přijímačích se nevyznám, každopádně nebudu potřebovat nic extra, s babi jsem dnes mluvil, žádný placený satelitní kanály a podobně prý nechce.
díky
Pitomec (10211)|26.2.2011 17:34
Ty budeš potřebovat akorát telefonní číslo na nějakýho anténáře. Sám se radši do ničeho nepouštěj nebo tě babi vydědí :-)-
Koloman.e (27)|26.2.2011 19:44
[quote=Pitomec;332532]Ty budeš potřebovat akorát telefonní číslo na nějakýho anténáře. Sám se radši do ničeho nepouštěj nebo tě babi vydědí :-)-[/quote]

Vždyt já do toho nikomu moc fušovat nechci, jen bych rád věděl, co vše budu potřebovat a nakoupil to. S správným umístěním paraboly a nastavením at si pohraje nějaký ten anténář. Nechci zase aby ji ten člověk, řekl co všechno si musí koupit a přitom by nic z toho nebyla pravda v tom smyslu, že "musí" (mohl by třeba stačit obyčejný přijímač za 2000 a nerad bych aby ji pletl hlavu tím, aby si kupovala přijímač za nějaký astronomický částky). Proto se tu ptám, co bych si měl koupit + přímo nějaké označení výrobku :-)
Pitomec (10211)|26.2.2011 20:01
http://www.omko.cz/?dotovany-set-dizipia-ds4h-skylink-standard-hd-irdeto&kod=SETDS4HIR

Parabola 80cm, konvertor monoblok, kabel, konektory a nastavení už je věcí anténáře.
Koloman.e (27)|27.2.2011 09:04
Zdá se mi, že 4000kč je zbytečně hodně hodně. Nevím jestli by senior ocenil HD a podobně. Koukal jsem na přijímače dvb-s/s2 za 1500-2000kč. Nemají sice slot na kartu ale české programy by měly šlapat před dvb-t a německé programy (VOX, RTL,KABEL...) by měli jít přes satelit, který nevysílá tyto programy kódovaně. Je sice pěkné, že kdyby se všechno chytalo přes satelit, tak by stačil na ovládání více méně jeden ovladač, ale připlatit si za tuto vymoženost 2000-2500kč je hodně
Pitomec (10211)|27.2.2011 12:19
Jestli by senior ocenil nebo neocenil HD je úplně jedno, protože dneska je cena HD přijímačů defacto na ceně SD přijímačů (které se navíc už jenom doprodávají, takže o nich nemá smysl uvažovat). A pokud máš za 4.000Kč HD přijímač i s CA modulem a kartou, tak je to ještě levnější, než si koupit jenom samotný přijímač (navíc v ceně 1.500-2.000Kč to bude akorát Ariva-šrot) a k němu pak časem dokupovat zbytek. Bonusem pak je taky příjem slovenských programů (STV1+2, Markíza, Doma, JOJ, JOJ Plus) a dvouměsíční promo placených programů.
Koloman.e (27)|27.2.2011 13:15
proč je ariva špatná? Jinak v cenový relaci přijimačů do 2000kč s podporou dvb-s2 bylo více výírobců než ariva. Pokud bych netrval na dvb-s2 tak by byl výběr ještě větší... Myslím si, že parabola,lnb,kabeláž a přijímač bez podpory karet by pro nenáročného důchodce mohl stačit pokud chytne všechny požadované programy nebo se mýlím? Nějaký CA moduly s kartami a vysíláním v HD mi pro takového člověka přijde naprosto zbytečné. Jediný argument který mě napadá by byl, kdyby RTL,VOX,SuperRTL a podobný stanice se chystaly vysílat kódovaně - o tomto však nemám žádnou informaci která by to potvrdila.

K tomu je Německo krapec spořádanější národ, a proto si myslím, že nemůžou jen tak z ničeho nic začít kódovat svůj signál na všech stanicích a tím donutit uživatele koupit si nový přijímací přístroj. Pokud vím tak nyní není problém chytnout signal analogovy, dvb-s a dvb-s2. Než němci jednu technologii definitivně utnou tak to vždy trvá dlouho a tím dávají koncovým uživatelům mraky času se přizpůsobit na nové technologie.
StD (8612)|27.2.2011 13:21
[quote=Koloman.e;332683]...Jediný argument který mě napadá by byl, kdyby RTL,VOX,SuperRTL a podobný stanice se chystaly vysílat kódovaně - o tomto však nemám žádnou informaci která by to potvrdila[/quote]
To už ve velké většině své nabídky vysílají - na FTA zůstávají jen ty základní kanály. RTL, RTLII a SuperRTL, jakož u konkurence Pro7, Sat1, Vox a Kabel1. Všechny další jejich kanály jsou PayTV.
Pitomec (10211)|27.2.2011 13:35
[quote=Koloman.e;332683]proč je ariva špatná? Jinak v cenový relaci přijimačů do 2000kč s podporou dvb-s2 bylo více výírobců než ariva. Pokud bych netrval na dvb-s2 tak by byl výběr ještě větší... Myslím si, že parabola,lnb,kabeláž a přijímač bez podpory karet by pro nenáročného důchodce mohl stačit pokud chytne všechny požadované programy nebo se mýlím? Nějaký CA moduly s kartami a vysíláním v HD mi pro takového člověka přijde naprosto zbytečné. Jediný argument který mě napadá by byl, kdyby RTL,VOX,SuperRTL a podobný stanice se chystaly vysílat kódovaně - o tomto však nemám žádnou informaci která by to potvrdila.

K tomu je Německo krapec spořádanější národ, a proto si myslím, že nemůžou jen tak z ničeho nic začít kódovat svůj signál na všech stanicích a tím donutit uživatele koupit si nový přijímací přístroj. Pokud vím tak nyní není problém chytnout signal analogovy, dvb-s a dvb-s2. Než němci jednu technologii definitivně utnou tak to vždy trvá dlouho a tím dávají koncovým uživatelům mraky času se přizpůsobit na nové technologie.[/quote]Já se ale nebavím jenom o příjmu německých programů, tam bys jistě kartu nepotřeboval. Pak si můžeš koupit tu Dizipii za 3.300Kč http://www.omko.cz/?dizipia-ds4h-35irs&kod=SRDS4H35IRS), což je oproti kompletu s kartou úspora pouhých 700Kč, takže o ničem a šetříš na naprosto nesprávném místě.
Pokud jde o SD vs. HD, tak nemá smysl uvažovat o jenom SD přijímači, to je cesta do ho*en a opět ušetříš leda pár kaček. Koneckonců senioři mají času dost na sledování TV, tak dopřej babi ať si užije...
juurosik (117)|27.2.2011 17:38
pre Koloman.e,
Arivy sa neboj, ja mám už doma 2 ks a nastavené zdielanie na jednu kartu Skyling a na dvoch TV pozerám. Podotýkam, že iba základný balík no ale to mojím 4xbaby, ale iba do max. 43 rokov stačí. Tento STB má kvalitnú podporu FW a fuguje EMU, takže pozerám spústu kódovaných a kebyže idem cez motor tááák oveľa viac kódovaných z celého Orbitu. Kvalita zobrazovania veľmi dobrá a HD super. Takže ak chceš za malý peniaz Babi dopriať peknú a pokojnú jesen života neváhaj.
Parabolu už máš. Kúp dobré LNB + kabel + 2xF konektor+ kartu CSlink+Ariva 200HD+HDMI a Babi na teba nedopustí povedať krivé slovo. A cez antenu SITO resp. podobnú budeš mať zalohu programov z pozemného DVB-T podľa príjmových podmienok v mieste bydliska Babi.
StD (8612)|27.2.2011 17:46
...a seznam těch DEU DVB-T kanálů z Bavor dával Ivo Mašek tady v 1. postu.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25319
panasonic650 (1124)|28.2.2011 00:51
[quote=Koloman.e;332683]Pokud bych netrval na dvb-s2 tak by byl výběr ještě větší... [/quote]
Problem je ze cim dalej tim bude viacej aj SD programov chodit v MPEG4 a DVB-S2 ti prave zerucuje to ze to MPEG4 poznat bude. Ja sam som tekyto SD prijmac kupoval za 40-50e v case ked HD stal cez 150e s tym ze ked pride cas, tak SD vyhodim do kosa a kupim novy HD za menej. Ale ty asi nebudes babi znova ucit novy pristroj, ci ano ? Inac Arivu mam aj ja a funguje bez problemov ktore by chcela riesit babi.