Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Videokamera SONY HDR-CX160E

MrThomas (50)|18.2.2011 17:47
Co říkáte na „papírové“ údaje téhle kamery? SONY HDR-CX160E


Snímač CMOS Exmor R™ typu 1/4 (4,5 mm) s technologií „převráceného“ snímače
Optický stabilizátor obrazu SteadyShot™
Rozlišení: HD: 1920 x 1080/50p, 25p, 50i (FX, FH), 1440 x 1080/50i (HQ, LP) Stand.: 720 x 480/50i
Průměrná přenosová rychlost: HD PS: přibl. 28 Mb/s / FX: přibl. 24 Mb/s / FH: přibl.17 Mb/s / HQ: přibl. 9 Mb/s / LP: přibl. 5 Mb/s
Konektor pro mikrofon: Stereofonní minikonektor
Konektor pro sluchátka: ANO

Podorobnosti zde: http://www.sony.cz/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx160e#pageType=TechnicalSpecs


A ptám se, co se myslí tou technologií „převráceného“ snímače?
ai (2993)|18.2.2011 18:18
takovy nestastny preklad,"prevraceny" je v originale "back-illuminated"
http://www.sony.net/SonyInfo/technology/technology/theme/exmor_r_01.html

maji s tim uspech pri low light, Canon sel napriklad na to jinak a zmensuje pocet pixelu, kvuli low light
Zbyisek (5)|25.2.2011 10:15
MrThomas, co se týče parametrů to asi není žádná megabomba, nicméně....

Zdá se, že konečně opět někdo přišel k rozumu a naimplementoval do této kamery konečně vstup na mikrofon a výstup na sluchátka. Sice jen nějaký minijack, ale pořád lepší, než nic.

Navíc starší modely této kamery byly dost chváleny po stránce obrazové kvality. Dokáže nahrávat až 24Mb/s, což je v tété cenové kategorii taky výborná věc. Taky by snad měla mít skutečně Full HD 1920x1080 px a ne nějaký přepočet z 1440x1080.

Navíc má širokoúhlý objektiv (asi 29 mm) a ne nějakých 43 mm (při přepočtu na kinofilm), takže se s tím člověk vejde i do malé místnosti.

Z toho všeho mi tato kamera vyplývá jako jasný kandidát na vítěze malé a levné kamery, přesto poměrně schopné, která by mi v případě zájmu mohla poskytnout i možnost natáčet nějaké rozhovory a další věci, u kterých je potřeba mikrofon. Takže jen co ji začnou prodávat si ji jdu prohlédnout a vyzkoušet a asi kupuju. :-)
MrThomas (50)|1.3.2011 21:22
[quote=Zbyisek;332246]MrThomas, co se týče parametrů to asi není žádná megabomba, nicméně....

Zdá se, že konečně opět někdo přišel k rozumu a naimplementoval do této kamery konečně vstup na mikrofon a výstup na sluchátka. Sice jen nějaký minijack, ale pořád lepší, než nic. [/quote]
Dnes jsem si v Praze na Karláku prohlížel předprodukční model a ten výstup na sluchátka neměl...
Neměl ani vestavěnou paměť, takže to nelze brát až tak vážně, nicméně mě to zarazilo.
Ovšem v nejbližších dnech se uvidí jak je to doopravdy. Prý do konce týdne by měli dostat první prodejní kousky.
Zbyisek (5)|2.3.2011 11:04
To s těma sluchátkama je trochu zarážející. V oficiálních specifikacích je udávají.
Nicméně chybějící vestavěná paměť by mohla být proto, že ještě existuje HDR-CX130, který bude snad to samé, jen bez vestavěné paměti. Třeba se tyto dva modely budou lišit i výstupem na sluchátka. Uvidíme.
MrThomas (50)|2.3.2011 19:53
[quote=Zbyisek;333179]Nicméně chybějící vestavěná paměť by mohla být proto, že ještě existuje HDR-CX130, který bude snad to samé, jen bez vestavěné paměti.[/quote]
Obávám se, že nemáš pravdu. Obě kamery se z mého pohledu liší dost podstatně:
CX 130 CX 160
Velikost a typ snímače 1.0/5.0 Typ Snímač CMOS Exmor™ 1.0/4.0 Typ Snímač CMOS Exmor™
LCD Displej 6.7 cm / 2.7" Displej LCD Xtra Fine™ 7.5 cm / 3.0" Displej Clear Photo LCD™

Zvláště ten snímač, ale i ten displej ukazují že NEJDE o totožné kamery, které by se lišily jen vestavěnou pamětí.
Zbyisek (5)|3.3.2011 15:30
No to je zajímavá teorie, z toho, co jsem našel já, jsou úplně stejné. Kde jsi prosím našel informace o zmíněných rozdílech?

HDR-CX160E
http://www.sony.cz/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx160e#pageType=TechnicalSpecs

HDR-CX130E
http://www.sony.cz/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx130e#pageType=TechnicalSpecs

Stejné informace jsou i na anglických Sony stránkách.

Možné je ale všechno, určitě to před koupí půjdu prozkoumat do obchodu.
MrThomas (50)|3.3.2011 15:42
Cha, cha! :-) Někdo v tom má hokej, ale nejsi to ani ty, ani já, ale české zastoupení SONY!!!
Podívej se sem na porovnání obou kamer:
http://www.sony.cz/comparison/hdrcx130es.cen/hdrcx160eb.cen
Zbyisek (5)|4.3.2011 16:18
Teď jsem se byl podívat v Sony na Karlově náměstí na ten předprodukční model HDR-CX160.

Fakt to asi nemá výstup na sluchátka, ale vstup na mikrofon to má, dokonce klasický jack 3,5 mm.
Příjemně mě potěšila možnost nahrávání také v progresivním záznamu 50p - to označujou jako HD PS a má to 28 Mb/s. Ještě uvidíme, jak to bude vypadat v praxi, ale mám na tuto kameru těžce spadeno a asi si ji velmi brzo pořídím.

Od 7.3.2011 ji mají prodávat za 11 990 Kč - a navíc v současné době rozdávají při předobjednání slevu na 12%!

PS: teď mi něco došlo. Podle toho, co říkal prodavač atd., že kamera má rozlišení snad jen 1,5 megapixelu, což je rozdíl oproti třeba dražší CX350V. Z toho by vyplývalo, že jde opět o přepočet z 1440x1080. To mi nabourává mé iluze!
MrThomas (50)|4.3.2011 16:41
No jo, viděli jsme stejnou věc. Slevy rozdávají! :-) To co říkáš v dodatku mě nenapadlo a asi to tak bohužel bude. Ovšem pak je to klasická hra se zákazníkem, která se mi ne vždy líbí.
Kamarád, profi-fotograf a příležitostný kameraman tvrdí, že kamera bez hledáčku je k ničemu a je jedno k čemu jí člověk používá, zda na rodinné video nebo nějaký záznam do televize. A obávám se, že má pravdu. Pak by z novinek v oblasti kamer nejbližší cenou, ale s hledáčkem byla jen Canon HF M41. Nic jiného nevidím...
Zbyisek (5)|4.3.2011 17:23
S hledáčkem bych to osobně neviděl tak černě. Určitě je to dobrá věc a může se hodit. Ale v konečném důsledku mě napadá snad jen to, že koukání do hledáčku nutí člověka lépe držet kameru a tudíž i lépe pohybovat kamerou - možná má pak pevnější ruku a míň tím cuká. Takže já hledáček oželím :-)

Na tom zmíněném Canonu mi naprosto zásadně vadí to, že nejširší ohnisko je u té kamery (při ekvivalentu k 35 mm filmu) asi 43 mm a to je pro mě nepoužitelné. Asi tedy překousnu fakt, že ta kamera CX160 není nic moc a půjdu do toho :-)

Potom snad jedině Sony HDR-CX360V, ale tam jsme s cenou o 8 tisíc jinde.
past4 (72)|16.3.2011 18:55
tato kamera vypadá cenově dobře jaký myslíte že bude rozdíl v kvalitě obrazu v porovnání s Sony HDR-CX700VE ?