Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Redukcia 3x cinch - scart

tutti242 (28)|17.2.2011 19:28
nazdark borci,
mal by som jednu otázočku,
som čerstvý majitel xtreameru, ale máme starú TV bez hdmi,
obraz cez priložený cinch kábel je strašný, vyskúšal som aj iné, ale žiadna zmena,
kúpil som za pár € kábel cinch-scart (iný typ som u nás nezohnal) obraz je čierno biely,
potreboval by som preto poradiť nejakú kvalitnú redukciu cinch-scart,
cena nerozhoduje (aby to ale zas nestálo 100 €),
ide mi hlavne o zlepšenie kvality obrazu, deti sú z toho neštastné,
dík za Vaše tipy
PV_ox (182)|18.2.2011 11:04
No nejsem si jistý, že bude problém zrovna v tomhle a ne třeba v nějakém nastavení.

Já teda Xtreamer nemám, ale k rodičům jsem kupoval Xtreamer DVD, což je v podstatě to samý + DVD mechanika a jiná krabice. Mají to připojené na CRT televizi přes cinche a v menu je text takový roztřesený, protože je to menu asi optimalizovaný na jiný rozlišení (neměl jsem zatím čas se podívat na nastavení, jestli se to nechá nějak ovlivnit), ale vlastní obraz z DVD, MKV, MTS, JPG je naprosto v pohodě a odpovídající kvalitě TV.

Leda, že bys měl nějaký problém s cinch konektory v TV, pak by mělo smysl to dát do TV ve scartu, ale jinak obecně žádnou redukcí z cinchů na scart oproti samotným cinchům nedosáhneš zlepšení kvality.

Jinak rozumné redukce cinch na scart jsou např.

http://www.solight.cz/bandridge/cz/index.php?page=bandridge/bandridge/audio-video/cinch/adaptery/bn-bvp765-adapter-scart-konektor-3x-cinch-zdirka
http://www.solight.cz/bandridge/cz/index.php?page=bandridge/bandridge-premium/audio-video/cinch/adaptery/bsvp7655-adapter-scart-konektor-3xcinch-zdirka-s-video-zdirka
jito (999)|18.2.2011 11:40
Vzhledem k tomu,že obrazový výstup je kompozitní-tedy nejnižší-tak žádný obrazový zázrak nečekej.
Podívej se do nastavení v přehrávači,jestli tam je volba CVBS.