Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PC na kódování videa ve Vegas 10 - i7 nebo CUDA?

Lukke (87)|17.2.2011 17:29
Zdravím, skládám si počítačovou sestavu, primárně bude určena na kódování HD videa, několik hodin denně. Rozhoduje výkon, ale hledím i na spotřebu, protože PC poběží 24 hodin denně.

Zajímalo by mě, kterou variantou dosáhnu vyššího výkonu kódování (software Sony Vegas Pro 10, kódování do WMV):

1) Intel Core i7-2600 + Intel H67 + intergrovaná grafika CPU (to bych osobně preferoval) nebo
2) Intel Core i5-2300 + Intel P67 + dedikovaná NVIDIA grafika s CUDA (jaký model?)

Pokud bude video kódovat CUDA v grafice, na výkonu CPU už nezáleží? Resp. která NVIDIA grafika má na kódování CUDA nejvyšší výkon? Hraní her mě totiž absolutně nezajímá... Rád bych sestavil co nejvýkonnější stanici, ale zbytečně nechci vyhazovat za nepotřebnou grafiku či stroj se zbytečně vysokou spotřebou. Díky moc za rady!
dalizije (641)|17.2.2011 18:05
Vegas/Cuda - nebrat.
Premiera má tohle vyladěno daleko lépe.
Lukke (87)|17.2.2011 23:15
S Premiérou neumím bohužel vůbec pracovat... Líbí se mi u ní zase, že je možné projekt dát do fronty a vše nechat nakódovat přes noc, tohle jsem u Vegas nenašel, je tam nějaká možnost dávkového zpracování?
MartasKP (710)|17.2.2011 23:59
Otazka CUDA tady byla ted nedavno resena. Byt je CUDA stavena primo na telo ADOBE,tak to prej moc nefunguje. Kdyz pohledas,tak to tu mozna najdes.
Kazdopadne pro Vegas je lepsi volba a hlavne levnejsi socet 1155 s integrovanou grafikou,protoze Vegas CUDA nevyuzije (zkus se podivat do popisu SW,abych te tady zase nematl)
Pytkin (7947)|18.2.2011 01:14
Ja som kupil aj GTX470 .. aj I7 960 a ta i7 je lepsia investicia .. cez tu CUDU vegas neni tak moc rychly .. a ten sony kodek je aj tak nekvalitny .. mainconcept je lepsi a ten CUDU nepodporuje .. takze doporucujem radsej investovat do procesora ..
Saxel (2279)|18.2.2011 08:58
[quote=Lukke;330943]S Premiérou neumím bohužel vůbec pracovat... Líbí se mi u ní zase, že je možné projekt dát do fronty a vše nechat nakódovat přes noc, tohle jsem u Vegas nenašel, je tam nějaká možnost dávkového zpracování?[/quote]
Ve Vegasu je možné v jednom projektu dávkově rendrovat označené regiony (Tools/Scripting/Batch Render). Také je možné více již připravených projektů otevřít v jednom novém projektu, označit jednotlivé projekty jako regiony a nastavit Batch Rendering - to však lze použít jen pro malé projekty, u velkých by asi nestačila RAM.
Pokud jde o PC pro Vegas, myslím že nejdůležitější je výkon CPU. Výkonná grafika a CUDA nejsou zatím na pořadu dne. Kromě toho pluginy pro korekce a efektování videa většinou (až na výjimky) neumí využít výkon grafiky a zaměstnávají pouze procesor.
Lukke (87)|18.2.2011 18:18
[quote=Pytkin;330952]Ja som kupil aj GTX470 .. aj I7 960 a ta i7 je lepsia investicia .. cez tu CUDU vegas neni tak moc rychly .. a ten sony kodek je aj tak nekvalitny .. mainconcept je lepsi a ten CUDU nepodporuje .. takze doporucujem radsej investovat do procesora ..[/quote]

Aha, já měl pocit, že kódování přes CUDA bude u všech nastavitelných kodeků ve Vegas, konkrétně mi jde hlavně o kódování do WMV... V tom případě nemá pro mě CUDA žádný smysl, pokud při konverzi do WMV to nebude možné využít.

[quote=Saxel]Ve Vegasu je možné v jednom projektu dávkově rendrovat označené regiony (Tools/Scripting/Batch Render). Také je možné více již připravených projektů otevřít v jednom novém projektu, označit jednotlivé projekty jako regiony a nastavit Batch Rendering[/quote]

Paráda, vyzkouším, díky!