Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV s multimédiami ALEBO TV + MM prehrávač ALEBO TV + HTPC

MartinNR (19)|17.2.2011 14:52
Ako je to s podporou multimédií v TV? Oplatí sa investovať do vyšších rád TV, ktoré majú podporu prehrávania video multimédií?
Napr. Samsung PS50C670(800evri), alebo vyššie (možno aj nižšie) rady zvládnu prehrávať z USB avi,mkv,ts atd, ale zase asi nie napr. m2ts.
Philips 7.rady zvládnu avi, mkv, ale nie ts, ani m2ts.
Lepšie je teda ísť do nižšej rady a za ušetrené peniaze (pri obmedzenom rozpočte) dokúpiť MM prehrávač?
Ako je to s podporou siete LAN pri dnešných TV?
Čo ak má médium zvuk DTS a TV ho nepodporuje - TV to neprehrá vôbec, alebo prehrá bez zvuku a ten pošle do S/PDIF pre rozkódovanie iným zariadením?

P.S.: pohybujme sa v triede do cca. 1000 evri.
eldorado09 (1441)|17.2.2011 15:00
Najlepšiu podporu multimédií má Samsung (u .mkv podporuje zvuk DTS), potom LG. Ale majú tiež svoje obmedzenia. Ja by som radšej bral k TV multimediálny prehrávač, ktorý bude mať lepšiu podporu formátov (napr. Xtreamer, WD TV Live...).

Aký máš signál? Sledovacia vzdialenosť?
MartinNR (19)|17.2.2011 15:16
no zatial som na analógu satro, ale riešim práve prechod na satelit. tam ale tiež sa neviem rozhodnúť aký prijímač. ten by sa totiž tiež dal použiť ako multimediálny prehrávač, ale nie každý podporuje 1080p a tiež relatívne dosť často budem používať PVR na tom satelite a vtedy by pravdepodobne nedokázal súčasne prehrávať nejaké mkv. toš tak hladám TV s takouto podporou. Som teda naklonený tej PS50C670, ale zas čítam o nej aj zlé veci. Ako bzučanie a že zostáva stopa na obrazovke už po niekoľko sekundovom zobrazení bieleho obrazca/niečoho. vraj plazmy panasonic sú lepšie, ale zas nemajú tú podporu multimédií.
MartinNR (19)|17.2.2011 15:20
jo a pozorovacia vzdialenosť niečo medzi 2,5-3m.

inak, bol som sa pozrieť v obchodoch a nenašiel som tam naozaj kvalitný obraz. navštívil som nay a datart, ale evidentne majú tunajšie obchody na háku púšťať do TV kvalitný signál. LCD, plazma, LED, všade bolo niečo špatne.
brat si pred časom kúpil fullhd 42 plazmu panasonic (už presne neviem ktorú), tiež ide na analógu zatiaľ a zdala sa mi kvalita veľmi dobrá. no nevím, čo tam púšťajú v tých obchodoch.
eldorado09 (1441)|17.2.2011 15:26
MartinNR (19)|17.2.2011 15:33
to už sme ďaleko nad 1000evri. pričom ta PS50C670 za 800 zvládne funkciu oboch. na druhej strane je kvalita a tiež že MM prehrávač pravdepodobne prehrá viac formátov.
Bens (11)|17.2.2011 22:51
[quote=MartinNR;330843]no zatial som na analógu satro, ale riešim práve prechod na satelit. tam ale tiež sa neviem rozhodnúť aký prijímač. ten by sa totiž tiež dal použiť ako multimediálny prehrávač, ale nie každý podporuje 1080p a tiež relatívne dosť často budem používať PVR na tom satelite a vtedy by pravdepodobne nedokázal súčasne prehrávať nejaké mkv. toš tak hladám TV s takouto podporou. Som teda naklonený tej PS50C670, ale zas čítam o nej aj zlé veci. Ako bzučanie a že zostáva stopa na obrazovke už po niekoľko sekundovom zobrazení bieleho obrazca/niečoho. vraj plazmy panasonic sú lepšie, ale zas nemajú tú podporu multimédií.[/quote]

ja riesim podobnu dilemu (satelit+tv+multimedialne centrum), satelit som si dnes objednal dreamsky nxp 256 hd. Ma aj podporu mkv /aj ked s niektorymi 1080p ma zevraj problemy/, odskusam ho a uvidim, ci dokaze plnhodnotne nahradit MM.
MartinNR (19)|17.2.2011 22:59
ten dreamsky vraj nema dobry upscaling. ale zase na vsetkom sa najde nieco...
Bens (11)|18.2.2011 09:39
[quote=MartinNR;330939]ten dreamsky vraj nema dobry upscaling. ale zase na vsetkom sa najde nieco...[/quote]

konkretne na upscalling som nenasiel ziadne info, ze by nemal dobry. Co som nasiel, tak kvalita na SD by mala byt na velmi dobrej urovni (spominane, ze niekedy moze byt moc ostry, ale da sa to korigovat) a HD obraz by mal mat este lepsi ako SD, uvidime, ked to bude doma (a aj nova tv :)
Nechcem predbiehat, ale podla ifno co som nasiel na nete, tak to moze byt zaujimave riesenie pomer cena/vykon. Predsa len, za 150 Eur je tam STB + MM. Samozrejme, nemoze to konkurovat napr. xtreamer+dreambox, ale to sa bavime o uplne inych cenach....

vela stastia s vyberom.