Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video na DVD-RAM

pietroba (15)|16.2.2011 11:41
Zdravím Vás, znalci.
Poradí mi niekto, ako skonvertovať video (jedno aké) do DVD-RAM štruktúry, inak povedané ako získam adresár DVD_RTAV a v ňom príslušné súbory Vr_mangr.ifo a bup + Vr_movie.vro ?
Mám DVD rekordér Panasonic s podporou DVD-RAM a chcel by som pozerať video na televízore. V PC mám Win XP, video súbor (avi, alebo vob, to je jedno) a napalovačku LG, tiež DVD-RAM. Vedel by som síce video napáliť na DVD+/-R, ale nechce sa mi napalovať a po pozretí vyhadzovať, alebo skladovať médiá. Na to som presne chcel DVD-RAM, aby som záznam mohol po pozretí prepísať.
Strávil som hodiny na Googli a zdá sa, že som jediný na svete, kto má tento problém. Ak má niekto problém s DVD-RAM, tak má problém opačný - nevie dostať nahrávku z rekordéra do PC, s tým ja nemám problém. Dočítal som sa tiež, že existuje soft priamo od Panasonicu - DVD-MovieAlbum, ale ten neviem nikde získať. Podľa všetkého sa ešte vlani dal stiahnuť z oficiálnej stránky, teraz sú tam už iba updaty. Mám soft (bol priložený k napalovačke LG) Ulead Movie Studio, ale to je absolútne nepoužiteľné. Neviem, či preto, že to bolo zdarma, alebo či to je jeho primárna vlastnosť, ale iba ďalších n zabitých hodín.
Som z toho dosť rozpoložený - ide v podstate o blbosť a už som tým zabil mnoho hodín. Budem preto veľmi rád, ak mi niekto poradí. Ďakujem.
StD (8612)|16.2.2011 11:55
Ty jsi tentýž člověk, co se ptal pod stejným nadpisem tématu tady předevčírem?
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27208

Co se tvého problemu týče, těžko můžeš něco najít, když to lidé dělají po celém světě jen a jen jedním směrem - ven z DVD-RAM do PC a šup s tím na/do DVD-Video tvaru. Nikdo necítí potřebu to dělat opačně.

Sice z tvého dotazu vyplývá, že nemáš problem s tím pracovat (přečíst) v PC, ale k tomu ULeadu (a předtím se dávaly i programy od Cyberlinku jako PowerDirector apod.) byl také přiložen DVD-RAM driver od Panasonicu (nativní proces RAMASST.EXE), který se ovšem nesnáší s krámem Nero (část InCD), ale jen s ním byl ten ULead nebo PwrDirector přímo využitelný. Ten driver tu mám, na jedné mašině dokonce ještě i funkční.

Podle mne zkoumáš dávno mrtvou ptákovinu - udělej si z toho DVD-Video strukturu do ISO souboru (image) a tu pak přehrávej rovnou z PC na TV. Ušetříš si tím spoustu námahy a času.
Pitomec (10211)|16.2.2011 11:57
[quote=pietroba;330594]Zdravím Vás, znalci.
Poradí mi niekto, ako skonvertovať video (jedno aké) do DVD-RAM štruktúry, inak povedané ako získam adresár DVD_RTAV a v ňom príslušné súbory Vr_mangr.ifo a bup + Vr_movie.vro ?
Mám DVD rekordér Panasonic s podporou DVD-RAM a chcel by som pozerať video na televízore. V PC mám Win XP, video súbor (avi, alebo vob, to je jedno) a napalovačku LG, tiež DVD-RAM. Vedel by som síce video napáliť na DVD+/-R, ale nechce sa mi napalovať a po pozretí vyhadzovať, alebo skladovať médiá. Na to som presne chcel DVD-RAM, aby som záznam mohol po pozretí prepísať.
Strávil som hodiny na Googli a zdá sa, že som jediný na svete, kto má tento problém. Ak má niekto problém s DVD-RAM, tak má problém opačný - nevie dostať nahrávku z rekordéra do PC, s tým ja nemám problém. Dočítal som sa tiež, že existuje soft priamo od Panasonicu - DVD-MovieAlbum, ale ten neviem nikde získať. Podľa všetkého sa ešte vlani dal stiahnuť z oficiálnej stránky, teraz sú tam už iba updaty. Mám soft (bol priložený k napalovačke LG) Ulead Movie Studio, ale to je absolútne nepoužiteľné. Neviem, či preto, že to bolo zdarma, alebo či to je jeho primárna vlastnosť, ale iba ďalších n zabitých hodín.
Som z toho dosť rozpoložený - ide v podstate o blbosť a už som tým zabil mnoho hodín. Budem preto veľmi rád, ak mi niekto poradí. Ďakujem.[/quote]Ulead Movie Factory
pietroba (15)|16.2.2011 12:24
Díky za rýchle odpovede.
a) nebol som to ja, kto sa pýtal predvčerom. DVD-RAM driver mám, funguje dobre. Nemám problém nahrávať na DVD-RAM, mám problém získať z videa tú štruktúru, ktorý DVD rekordér požaduje. To je ten adresár DVD_RTAV a v ňom príslušné súbory. Zistil som, že keď mám túto štruktúru, môžem ju nahrať na DVD-RAM disk hoci aj Total Commanderi, ide to. Len musím získať tie súbory. Nie je problém získať napr z AVI DVD (vob) štruktúru. Ale hľadám ten soft na tvorbu súboru VRO, typický formát pre DVD-RAM
ISO súbor viem urobiť, ale neviem, ako by som ho mohol priamo z PC na TV. Prepojením PC a TV káblom? Na to nemám výbavu, musí to byť na prenosnom médiu.
b) pomýlil som sa, ten soft, na ktorý som nadával, nie Ulead Movie Studio, ale práve UM Factory. Podľa mňa nebetyčná blbosť.

Zatiaľ díky moc
Pitomec (10211)|16.2.2011 12:31
Pak bude problém mezi klávesnicí a židlí, protože v UMF by to mělo jít normálně udělat (i když je to samozřejmě chujovina, protože DVD rekordér přehraje i DVD-Video na DVD-R/RW a DVD+R/RW, takže není žádný důvod to dávat na DVD-RAM).
StD (8612)|16.2.2011 12:31
[quote=pietroba;330617]Díky za rýchle odpovede.
a) nebol som to ja, kto sa pýtal predvčerom. DVD-RAM driver mám, funguje dobre. Nemám problém nahrávať na DVD-RAM, mám problém získať z videa tú štruktúru, ktorý DVD rekordér požaduje. To je ten adresár DVD_RTAV a v ňom príslušné súbory. Zistil som, že keď mám túto štruktúru, môžem ju nahrať na DVD-RAM disk hoci aj Total Commanderi, ide to. Len musím získať tie súbory. Nie je problém získať napr z AVI DVD (vob) štruktúru. Ale hľadám ten soft na tvorbu súboru VRO, typický formát pre DVD-RAM
ISO súbor viem urobiť, ale neviem, ako by som ho mohol priamo z PC na TV. Prepojením PC a TV káblom? Na to nemám výbavu, musí to byť na prenosnom médiu.
b) pomýlil som sa, ten soft, na ktorý som nadával, nie Ulead Movie Studio, ale práve UM Factory. Podľa mňa nebetyčná blbosť.

Zatiaľ díky moc[/quote]

Ad A) Ta struktura VRO (Video Recording Object) je téměř identická co do obsahu s DVD-Video, ale Panasonic si ji úmyslně přizpůsobil tak, aby ji nemohla používat konkurence... Čímž si udělal jeden křížek na svém budoucím hrobě, ale tobě současně zabránil bez použití toho nedostupného prográmku zmíněného v prvním postu to udělat opačně. Nikdo z konkurence na to licenci nemá a ty jak vidíš - i oni sami to už ze svého webu smázli (jako další slepou uličku pro uživatele ochotné platit za jejich krámy...)
arkij (540)|16.2.2011 13:10
[quote=pietroba;330594]Zdravím Vás, znalci.
... Na to som presne chcel DVD-RAM, aby som záznam mohol po pozretí prepísať.[/quote]

Tak to dávej na DVD+RW v klasické DVD struktuře, přehraješ to jako klasické DVD a pak přemázneš dalším záznamem. Navíc jsou média levnější než DVD-RAM, nedělají nikde problémy a snesou přepisování dokud je dostatečně nepoškrábeš.

Já jsem jich několik takhle k naprosté spokojenosti točil řadu let, než jsem si pořídil HDD přehrávač.

Ulead DVD Movie Factory - myslím, že není jednodušší masteringový program, ve kterém prostým klikáním myši (výběr volby nebo next) vytvoříš kompatibilní DVD. Navíc pro jedno zkouknutí neřešíš menu apod. takže vložíš mpeg, zvolíš bez menu, můžeš dát vytvořit automaticky kapitoly pak a jedeš "next" až do vypálení.
pietroba (15)|16.2.2011 13:16
K viacerým odpovediam, ktoré ste mi poslali, musím uznať, že ano, rekordér Panasonic DMR H50 (tak sa menuje ten krám) je strašná chujovina, ale vtedy (cca 3 roky) to bol ešte jednooký medzi slepými. Videl som stroje od renomovaných značiek, ktoré po vložení DVD pol hodinu kuňkali a editácia videa bol na väčšine strojov neexistujúci pojem.
Ale už ho mám a ďalší kupovať nebudem. Jedine ak PC vyladené tak, aby plnilo úlohu rekordéra a prehrávača v obývačke. Teraz mi dochádza, že to nie je taký zlý nápad.
No a čo týka InCD a vôbec celého Nera, to som vyrazil už dávno. Nemám rád.
A k štruktúre VRO vs VOB toľko, že mi je jasné, že to je skoro to isté. Ale nie celkom. Kým Video_ts môže obsahovať mrte súborov VOB, v DVD_RTAV je vždy iba jeden súbor VRO. A napokon, v PC premenovaním VRO na VOB mi ho VLC krásne prehraje. Nahradiť sa to však nedá. Skúsil som nahrať DVD štruktúru na DVD-RAM a rekordér hlási chybu média.
A ešte, skúsil som aj DVD-RW a neviem prečo, tiež chybné médium. Musím pozrieť do manuálu, či je vôbec podporované.
A ďakujem za záujem. Vidím, že som mal napísať skôr :)
pietroba (15)|16.2.2011 13:20
arkij, to médium musí byť +RW ??? Lebo som ja skúšal -RW. To mi na prvý pokus nešlo, tak som to už neriešil.
pietroba (15)|16.2.2011 13:25
Ešte k Ulead MF. Nadával som ako pohan. Raz mi UMF vyhlásil, že má málo priestoru na disku k spracovaniu videa. Bolo tam 23 G. Ala napriek tomu som sa vždy akosi posunul ďalej. Potom, keď som chcel pre zmenu spracovať už hotovú štruktúru DVD (mal som ju na HDD), vyhlásil mi, že tam mám zvuk v Dolby a to že on robiť nebude. Potom mi napálil DVD-RAM a vyhlásil že OK, rekordér povedal, že je zlý formát. Preformátoval som v rekordéri a UMF vyhlásil, že médium nie je naformátované. A tak stále dokola a navyše v UMF všetko strašne dlho trvá. A furt sa chce pripájať a internet a nainštaloval mi kopu blbostí, ktoré som nechcel, hlavne .NET.
arkij (540)|16.2.2011 13:26
[quote=pietroba;330628]arkij, to médium musí byť +RW ??? Lebo som ja skúšal -RW. To mi na prvý pokus nešlo, tak som to už neriešil.[/quote]

Já jsem se rozhodl pro média DVD+RW, když jsem to tehdy řešil, neboť v té době byly rychlejší a umožňovaly vypálit ve formátu DVD-ROM, co čte můj přehrávač, od té doby to už nezkoumám, dnes už jenom občas používám a DVD-RW jsem nikdy nezkoušel.
arkij (540)|16.2.2011 13:28
[quote=pietroba;330632]... A furt sa chce pripájať a internet a nainštaloval mi kopu blbostí, ktoré som nechcel, hlavne .NET.[/quote]

A nepleteš si program, já si nevzpomínám, že by se chtěl připojit na net a něco stahovat.
pietroba (15)|16.2.2011 13:36
Bol to určite UMF, tiež by som nevedel, že leze na net, keby mi firewall nevyhadzoval v jednom kuse hlášku, že UMF chce ísť tam a potom zas inde. Musel som ho zakázať (vo FW) a potom bol už kľud.
pietroba (15)|16.2.2011 13:40
Práve som zistil, že krám Panasonic DVD-RW prehráva. Kamarát mi jedno DVD-RW nahral, skúsil som a ide to.
Ja som to musel pri svojom pokuse nejako zle nahrať. Musím skúsiť sám nahrať, to by bola cesta.
Takže na DVD-RAM môžem asi zabudnúť :( (?)
StD (8612)|16.2.2011 14:47
[quote=arkij;330625]Tak to dávej na DVD+RW v klasické DVD struktuře,..[/quote]
Ono stačí mít to +-RW medium naformátované na UDF 2.0 a bude se to chovat stejně jako DVD-RAM, tudíž bude kopírovat, nikoli vypalovat, ale stejně je to celkem jedno (a ztráta času). Může přehrávat DVD-Video na čemkoli zapisovatelném, jak už uvedl Pitomec.

Edito: Pro pietroba: normální +-R/RW mívají formát UDF 1.5 a jde jen o to, jestli ti to RW "nahrál" (připravil) jako DVD-Video.
StD (8612)|16.2.2011 14:54
[quote=pietroba;330635]Bol to určite UMF, tiež by som nevedel, že leze na net, keby mi firewall nevyhadzoval v jednom kuse hlášku, že UMF chce ísť tam a potom zas inde. Musel som ho zakázať (vo FW) a potom bol už kľud.[/quote]

No a k tomu .NET (DotNET) - zřejmě jsi neměl/nemáš nainstalovanou patřičnou komponentu (součást) operačního systemu zvanou Microsoft NetFramework, kterou jsi si měl stáhnout a nainstalovat... :)
pietroba (15)|16.2.2011 15:04
"Napálil" som DVD-RW (Free DVD Video Burner), bez problému v panasonicu prehráva, funguje. DVD-RAM asi vyhodím, aj tak sa to správalo divne. Napr po zápise na DVD-RAM disk nechcela mechanika otvoriť dvere. Musel som zakaždým reštartovať PC, to je neakceptovateľné. Je mi jasné, že to nie je problém mechaniky, ale buď OS, alebo ovládača.

Tým považujem kauzu za ukončenú, problém vyriešený. Ďakujem vám všetkým za podporu.
pietroba (15)|16.2.2011 15:09
Tak ešte k tomu .NET.
Samozrejme, že som .NET nemal nainštalovaný. Nechcel som ho, tak som doteraz všetky pokusy o inštaláciu .NET odrazil. Viem, čo je .NET a keď budem potrebovať, nainštalujem. Možno ten UMF potreboval práve .NET na komunikácu s domovským serverom, preto si ho aj nainštaloval. Ale nepýtal sa, to sa mi nepáči.
StD (8612)|16.2.2011 15:09
[quote=pietroba;330651]"Napálil" som DVD-RW (Free DVD Video Burner), bez problému v panasonicu prehráva, funguje. DVD-RAM asi vyhodím, aj tak sa to správalo divne. Napr po zápise na DVD-RAM disk nechcela mechanika otvoriť dvere. Musel som zakaždým reštartovať PC, to je neakceptovateľné. Je mi jasné, že to nie je problém mechaniky, ale buď OS, alebo ovládača.

Tým považujem kauzu za ukončenú, problém vyriešený. Ďakujem vám všetkým za podporu.[/quote]

...to je pitomost (Pitomec promine). Na RAM media píšeš (kopíruješ) s prodlevou z bufferu - tam to není jako u vypalování. Souběžně se i formátuje a následně kontroluje, tam nějaké okamžité otvírání mechaniky nemůžeš očekávat. To jsi prostě jenom nepochopil odlišný způsob zacházení s medii.
pietroba (15)|16.2.2011 15:11
Svetielko zhaslo a koniec. Mechanika nešla otvoriť ani po dlhom čase. Nemeral som, žeby pol hodiny ???
StD (8612)|16.2.2011 15:13
[quote=pietroba;330654]Tak ešte k tomu .NET.
Samozrejme, že som .NET nemal nainštalovaný. Nechcel som ho, tak som doteraz všetky pokusy o inštaláciu .NET odrazil. Viem, čo je .NET a keď budem potrebovať, nainštalujem. Možno ten UMF potreboval práve .NET na komunikácu s domovským serverom, preto ho nainštaloval. Ale nepýtal sa, to sa mi nepáči.[/quote]

No to je ovšem zásadní chyba z tvé strany, že nevíš, k čemu to slouží - bez toho se neuprdne ani slušnější ovladač grafické karty, TV-karty a cokoli, co má co dělat s multimedii v PC, včetně pitomé titulkovačky SubtitleCreator... Pak se nediv, že ti nic nefunguje.
pietroba (15)|16.2.2011 15:32
Písal som, že VIEM, k čomu slúži .NET. Zaoberám sa programovaním TCP/IP komunikácie, ale hlavne v rámci LAN, nie WAN. Do programovania WEB Servisov ma tlačili, ale nedal som sa. A grafické karty a editácie filmov a podobne, to nie je moja parketa. Ani sa v tom veľmi nevyznám, ani to nepotrebujem. Samozrejme, že sa nemôžem zaoberať všetkým do hľbky, tak ak mám chuť si pozrieť film, ktorý mi niekto nahral na USB a ja uverím výrobcovi DVD-RAM, že to je jednoduché, tak sa snažím nahrať film na DVD-RAM. Podľahol som klamlivej reklame, ak sa tak dá povedať.
Inak si ale myslím, že mi v mojom PC funguje všetko vcelku dobre, akurát teda určite nie DVD-RAM. Okrem toho, napr UMF sa pri inštalácii vôbec nezaoberal tým, čo už mám nainštalované a čo nie, tak mi doinštaloval ďalšie ovládače pre DVD-RAM, hoci som už mal ovládač od Panasonicu. Aj to sa tam "bilo". A odinštalovať to nejde. Takže teraz chvíľu ozaj nebudem mať počítač úplne v poriadku, ale našťastie mám na partícii odloženú Acronis zálohu, tak vrátim OS do stavu pred inštaláciou a na DVD-RAM zabudnem.

Tak díky ešte raz.
StD (8612)|16.2.2011 17:09
[quote=pietroba;330662]Písal som, že VIEM, k čomu slúži .NET. Zaoberám sa programovaním TCP/IP komunikácie, ale hlavne v rámci LAN, nie WAN. Do programovania WEB Servisov ma tlačili, ale nedal som sa. A grafické karty a editácie filmov a podobne, to nie je moja parketa. Ani sa v tom veľmi nevyznám, ani to nepotrebujem. Samozrejme, že sa nemôžem zaoberať všetkým do hľbky, tak ak mám chuť si pozrieť film, ktorý mi niekto nahral na USB a ja uverím výrobcovi DVD-RAM, že to je jednoduché, tak sa snažím nahrať film na DVD-RAM. Podľahol som klamlivej reklame, ak sa tak dá povedať.
Inak si ale myslím, že mi v mojom PC funguje všetko vcelku dobre, akurát teda určite nie DVD-RAM. Okrem toho, napr UMF sa pri inštalácii vôbec nezaoberal tým, čo už mám nainštalované a čo nie, tak mi doinštaloval ďalšie ovládače pre DVD-RAM, hoci som už mal ovládač od Panasonicu. Aj to sa tam "bilo". A odinštalovať to nejde. Takže teraz chvíľu ozaj nebudem mať počítač úplne v poriadku, ale našťastie mám na partícii odloženú Acronis zálohu, tak vrátim OS do stavu pred inštaláciou a na DVD-RAM zabudnem.

Tak díky ešte raz.[/quote]

No opravdu ti uniká to zásadní - to NET tam není ve spojení s nějakou sítí, ale rozhodující je to jméno FRAMEWORK (rámce náplně práce...). Že to má návaznost i do té sítě je dnes jen logické. Já s verzí 1 začínal ještě s grafickou kartou ATI Mach 64 s TV-Out na Windows 98SE někdy před 10kou+ let.
pietroba (15)|16.2.2011 18:11
Že čo to je .NET si každý môže prečítať na wiki. Pokiaľ viem, však tento framework bol napísaný hlavne kvôli webovým službám, čím umožňuje spúšťanie aplikácií naprieč platformami a nezávisle od jazyka, v ktorom bola aplikácia napísaná. Samozrejme, presne ako si napísal, je jasné, že dnes všetko má návaznost do siete. Ale je potom jedno, či aplikácia používa používa serverom poskytovanú knižnicu lokálne, vo svojom PC, alebo na na webe. Pre poskytovateľov SW (a HW) je to takto samozrejme výhodnejšie, lebo napíšu aplikáciu v C# a o ostatné sa postará framework.
To čo teraz napíšem, nie som si istý, ale podľa mňa CLR v .NET framework beží ako server. Aplikácie, ktoré framework využívajú, bežia ako klienti. To si budem musieť zistiť, ale tak si to predstavujem. Ak poznáš na toto odpoveď, napíš.
StD (8612)|16.2.2011 18:19
[quote=pietroba;330709]Že čo to je .NET si každý môže prečítať na wiki. Pokiaľ viem, však tento framework bol napísaný hlavne kvôli webovým službám, čím umožňuje spúšťanie aplikácií naprieč platformami a nezávisle od jazyka, v ktorom bola aplikácia napísaná. Samozrejme, presne ako si napísal, je jasné, že dnes všetko má návaznost do siete. Ale je potom jedno, či aplikácia používa používa serverom poskytovanú knižnicu lokálne, vo svojom PC, alebo na na webe. Pre poskytovateľov SW (a HW) je to takto samozrejme výhodnejšie, lebo napíšu aplikáciu v C# a o ostatné sa postará framework.
To čo teraz napíšem, nie som si istý, ale podľa mňa CLR v .NET framework beží ako server. Aplikácie, ktoré framework využívajú, bežia ako klienti. To si budem musieť zistiť, ale tak si to predstavujem. Ak poznáš na toto odpoveď, napíš.[/quote]

Tak když jsi takový odborník na TCP/IP si pořiď blbý free-prg TCPView a dívej se v RealTime, které procesy ti budou po zasunutí toho tvého DVD-RAM disku ovládat třeba časovač a jaké další služby se ti s tím spustí. Pak budeš také vědět, kde to uvolnit. Ale to už bychom tady byli naprosto mimo téma - OT (OffTopic).
A hlavně si pak prohlédni logy.
pietroba (15)|16.2.2011 18:34
Vidíš, tak to ma nenapadlo ! Ale keby som na niečo prišiel, nebolo by to až tak OT ! Ovšem ovádač RAM disku môže spúšťať procesy priamym volaním, alebo volaním Service Manageru, odsledovať to nie je až také jednoduché, si myslím.
Na druhú stranu, už ma to nebaví. Ja som sa rozhodol pre DVD-RW, funguje to a vidím že DVD-RAM tiež nikoho nezaujíma.

PS: zistil som, že môj obľúbený pisateľ Jefrey Richter napísal knihu o .NET, tak si ju asi kúpim, možno zmením názor. Napokon, je mi jasné, že niektorým veciam sa človek nevyhne. Ja sa napr bojím Win7, ale ktovie... (a tam je tuším .NET total integrated)
StD (8612)|16.2.2011 18:58
No "něco spustí" každý disk, ať je to co chce, a to minimálně ovladač mechaniky a následně verifikaci OS kontroly obsahu DRM s kontrolou nastavení Regionu atd. atd. Tož nedej na DVD-RAM dopustit, je to dobré a spolehlivé medium (proto tak drahé), ale musí se s ním umět zacházet.
pietroba (15)|16.2.2011 19:29
To je nedorozumenie, písal som, že DVD-RAM definitívne zavrhujem. Mám aj inú prácu, ako skúšať, či sa niečo nahralo, alebo nie. Navyše, nie som filmový maniak, sem - tam niečo.
Každopádne, diky vám všetkým, StD, Pitomec, arkij, za pomoc, ktorá viedla k rozhodnutiu. DVD-RW funguje, u mňa je dokonca rýchlejšie, nemám čo riešiť. Viac som nechcel.
StD (8612)|16.2.2011 19:45
Che che, to jako, že jsi v úvodním dotazu vlastně vůbec nespecifikoval, že ve skutečnosti DVD-RAM medium vůbec nemáš a chceš náhražku? Pak ti nejlépe odpověděl Pitomec.
[quote=pietroba;330594]Zdravím Vás, znalci.
Poradí mi niekto, ako skonvertovať video (jedno aké) do DVD-RAM štruktúry, inak povedané ako získam adresár DVD_RTAV a v ňom príslušné súbory Vr_mangr.ifo a bup + Vr_movie.vro ?
Mám DVD rekordér Panasonic s podporou DVD-RAM a chcel by som pozerať video na televízore...[/quote]

Já tě mohu ujistit, že si právě na DVD-RAM ukládám nedodělané věci, na které snad sáhnu za X let bez ohledu na aktuální operační system.
pietroba (15)|16.2.2011 20:06
Nebere konca táto naša debata :)

Ano, začal som tým, že chcem nahrať film na DVD-RAM, ale :
a) film, teda DVD video
b) bol som v tom, že moj rekordér DVD-RW neprehrá - skúšal som urobiť jedno video, neprehral to, zrejme bolo zle nahraté (nahrával som ho v BURN plugine v Total Commanderi, ktorý inak úspešne používam)

Potom mi Pitomec aj arkij napísali, že sa mám na to vykašlať, že s DVD-RW to pojde rovnako, dal som si povedať.

Na DVD-RAM stále môžem nahrávať iné veci ako video, to funguje, nefunguje kompatibilita medzi mojim rekordérom a PC/DVD-RAM. Ale DVD-RAM médiá mám 2 ks po 4,7 G. Chcel som ich používať len a len na prenos videa.
StD (8612)|16.2.2011 20:24
[quote=pietroba;330731]Nebere konca táto naša debata :)

Ano, začal som tým, že chcem nahrať film na DVD-RAM, ale :
a) film, teda DVD video
b) bol som v tom, že moj rekordér DVD-RW neprehrá - skúšal som urobiť jedno video, neprehral to, zrejme bolo zle nahraté (nahrával som ho v BURN plugine v Total Commanderi, ktorý inak úspešne používam)

Potom mi Pitomec aj arkij napísali, že sa mám na to vykašlať, že s DVD-RW to pojde rovnako, dal som si povedať.

Na DVD-RAM stále môžem nahrávať iné veci ako video, to funguje, nefunguje kompatibilita medzi mojim rekordérom a PC/DVD-RAM. Ale DVD-RAM médiá mám 2 ks po 4,7 G. Chcel som ich používať len a len na prenos videa.[/quote]

Ad B) No to jsi to tam nahrál jako data pod ISO9660/Joliet a nikoli pod UDF. Pak se nediv, že to nepřečetl. Další závada mezi židlí a monitorem.

Jestli chceš konec, neodpovídej, případně požádej moderátora o LOCK! (Uzamčení), já to však po těch letech považuji za naprosté nepochopení všech zásad, proto to tu tak rozebírám i s vysvětlivkami zkratek, aby to pochopili/mohli si to dohledat i jiní než ty. Jsme na veřejném foru, nikoli tvém soukromém školení.