Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: jak přehrát avchd dopc které nemá hdmi vstup

Neregistrovaný (0)|15.2.2011 15:21
Tazatel: Andrea

Znění dotazu: Prosím o radu,jak přehrát z fullhd kamery obraz v hd kvalitě do pc, kde není vstup na hdmi kabel.v novém notebooku hdmi vstup mám, tam ale nechci stříhat a u rok starého pc, kde bych chtěla s obrazem dále pracovat hdmi vstup není.je možné přenést obraz na flashce z notebooku na pc bez ztráty kvality HD?dále je možné finální sestřih pouštět t nootebooku do fullhd televize?mám kameru i tv panasonic.zkusila jsem to, ale zatím to šlo jen přehrávat z kamery.děkuji za odpověď.
Wintermute (265)|15.2.2011 16:15
[quote=Neregistrovaný;330463]
Prosím o radu,jak přehrát z fullhd kamery obraz v hd kvalitě do pc, kde není vstup na hdmi kabel.v novém notebooku hdmi vstup mám, tam ale nechci stříhat a u rok starého pc, kde bych chtěla s obrazem dále pracovat hdmi vstup není.je možné přenést obraz na flashce z notebooku na pc bez ztráty kvality HD?
[/quote]
Video se k dalšímu zpracování v PC nepřenáší HDMI kabelem (1. jistě nemáš ani na notebooku HDMI *vstup* a ani potřebný výkon a kapacity na zpracování HD videa v takovém syrovém stavu), ale typicky tak, že se připojí k PC médium na které HD kamera nahráva, řekněme SD karta a video zkopírujeme jakožto soubor/složku do PC (viz formáty AVCHD, M2TS, TS apod.). Alternativně asi lze propojit kameru přes USB.

[quote=Neregistrovaný;330463]
dále je možné finální sestřih pouštět t nootebooku do fullhd televize?mám kameru i tv panasonic.zkusila jsem to, ale zatím to šlo jen přehrávat z kamery.děkuji za odpověď.[/quote]
Určitě to možné je, pokud jsou splněny předpoklady. Čili HDMI *výstup* na notebooku, propojovací HDMI kabel do TV, v notebooku nastaveno rozlišení kompatibilní s HDMI (1920x1080, 1280x720 apod.).
arkij (540)|15.2.2011 16:26
Máš několik dotazů smíchaných dokupy, takže po pořádku:

1) Chceš-li přenést nahrávku do PC z kamery, je třeba uvést na co kamera nahrává (Kazeta, interní HDD, paměťová karta) nebo apespoň její přesný typ, aby to šlo zjistit.

Zjednodušeně se dá říct:
- Z kamery co nahrává na pásku lze záznam přenášet do PC pomocí FireWire
- Z kamery co nahrává na interní HDD jde pravděpodobně záznam přenést pomocí USB kabelu
- Z kamery co nahrává na paměťovou kartu lze využít čtečku karet, máš-li ji na PC nebo notebooku, nebo přímo přes kabel USB

2) nevím zda na notebooku máš skutečně HDMI vstup? není to jen výstup?

3) Z notebooku přes HDMI kabel do TV jde záznam přehrávat, musíš to ale mít dobře nastavené, což souvisí jednak s grafickou kartou a jejími ovladači, případně s operačním systémem.

Prosím upřesni dotazy, abychom mohli upřesnit odpověď.