Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Střih a práce s videem: jak přehrát avchd dopc které nemá hdmi vstup

Neregistrovaný
    Guest

Tazatel: Andrea

Znění dotazu: Prosím o radu,jak přehrát z fullhd kamery obraz v hd kvalitě do pc, kde není vstup na hdmi kabel.v novém notebooku hdmi vstup mám, tam ale nechci stříhat a u rok starého pc, kde bych chtěla s obrazem dále pracovat hdmi vstup není.je možné přenést obraz na flashce z notebooku na pc bez ztráty kvality HD?dále je možné finální sestřih pouštět t nootebooku do fullhd televize?mám kameru i tv panasonic.zkusila jsem to, ale zatím to šlo jen přehrávat z kamery.děkuji za odpověď.

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Prosím o radu,jak přehrát z fullhd kamery obraz v hd kvalitě do pc, kde není vstup na hdmi kabel.v novém notebooku hdmi vstup mám, tam ale nechci stříhat a u rok starého pc, kde bych chtěla s obrazem dále pracovat hdmi vstup není.je možné přenést obraz na flashce z notebooku na pc bez ztráty kvality HD?
    Video se k dalšímu zpracování v PC nepřenáší HDMI kabelem (1. jistě nemáš ani na notebooku HDMI *vstup* a ani potřebný výkon a kapacity na zpracování HD videa v takovém syrovém stavu), ale typicky tak, že se připojí k PC médium na které HD kamera nahráva, řekněme SD karta a video zkopírujeme jakožto soubor/složku do PC (viz formáty AVCHD, M2TS, TS apod.). Alternativně asi lze propojit kameru přes USB.

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    dále je možné finální sestřih pouštět t nootebooku do fullhd televize?mám kameru i tv panasonic.zkusila jsem to, ale zatím to šlo jen přehrávat z kamery.děkuji za odpověď.
    Určitě to možné je, pokud jsou splněny předpoklady. Čili HDMI *výstup* na notebooku, propojovací HDMI kabel do TV, v notebooku nastaveno rozlišení kompatibilní s HDMI (1920x1080, 1280x720 apod.).

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Máš několik dotazů smíchaných dokupy, takže po pořádku:

1) Chceš-li přenést nahrávku do PC z kamery, je třeba uvést na co kamera nahrává (Kazeta, interní HDD, paměťová karta) nebo apespoň její přesný typ, aby to šlo zjistit.

Zjednodušeně se dá říct:
    - Z kamery co nahrává na pásku lze záznam přenášet do PC pomocí FireWire
    - Z kamery co nahrává na interní HDD jde pravděpodobně záznam přenést pomocí USB kabelu
    - Z kamery co nahrává na paměťovou kartu lze využít čtečku karet, máš-li ji na PC nebo notebooku, nebo přímo přes kabel USB

2) nevím zda na notebooku máš skutečně HDMI vstup? není to jen výstup?

3) Z notebooku přes HDMI kabel do TV jde záznam přehrávat, musíš to ale mít dobře nastavené, což souvisí jednak s grafickou kartou a jejími ovladači, případně s operačním systémem.

Prosím upřesni dotazy, abychom mohli upřesnit odpověď.

Podobná témata

1. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 14-07-2012, 22:08
  2. Střih a práce s videem: Program pro střih videa
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 20-01-2012, 16:58
  3. Střih a práce s videem: nejde přehrát soubor MKV
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-12-2011, 07:24
  4. Reakcí: 1