Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 50PK760 ano či ne ?

sindy (77)|15.2.2011 10:00
Prosím o posouzení této plazmy LG 50PK760 http://www.mall.cz/plazmove-televize-20-30000-kc/lg-50pk760?v=453702 , případně jaké má nedostatky či jiný typ slušně vybavené plazmy kolem 20 tis. Kč vyjma značky Panasonic, mám Panasonic 42PX80E a rád bych zkusil jinou značku, požadavky: 50",plasma, přehrávání multimediálních souborů přes USB, WiFi Ready,Lan, NetCast. Děkuji
SPAWN (744)|15.2.2011 10:23
Ja byt tebou, tak se podivam znovu radeji do vod PDP Panasonicu mozna, mozna Samsungu a k TV poridim MM centrum, ktere ti prehraje hrave vse od videa, audia, fota. LG jak PDP bych se vyhnul velkym krokem i kdyz je tam velke pozlatko vsech moznych technickych serepeticek. :-)
sindy (77)|15.2.2011 10:31
Prozatím se na multimediální centrum nechystám,časem možná,využívat budu na DVBT,Skylink,děti XBox360,přehrávání z přenosnýho disku,občas z nostalgie Youtube hudbu, Panasonic to pro tentokráte nebude možná nějakej tip na Samsunga by se hodil kdo má vyzkoušeno a je spokojen
baallu (18)|15.2.2011 11:07
Nevidim dovod preco by sa mal oblukom vyhnut lg... Ja sam mam lg 42pj550 a mam aj panaka 37x20 a taky velky rozdiel medzi nimi nieje. Dokonca ten lg ma trochu lepsie podanie farieb, a co sa tyka prehravania filmov a podobne zatial mi vsetko prehralo vratane mkv. Ziadne vypalovanie u mna nieje a ani bzucanie nepocujem... Podla mna je ta pk760 dobra volba a za tie prachy ani nehovorim...Samsungy dobre nepoznam ale to neznamena ze su zle ale urcite si prestuduj aj to lg.
sindy (77)|15.2.2011 11:20
navíc by v příštích týdnech ta cena LG 50PK760 mohla jít ještě dolů až vyjdou nový modely
mersa72 (37)|15.2.2011 16:36
[quote=sindy;330420]navíc by v příštích týdnech ta cena LG 50PK760 mohla jít ještě dolů až vyjdou nový modely[/quote]


Už aby byly nové modely LG pro rok 2011-předpoklad je březen.
Určitě modely 2010 půjdou cenově dolů-já takto čekám na LG50PK750,případně jestli mě LG překvapí s nějakým dobrým modelem 2011,půjdu do něj.
I Panasonic by měl tento měsíc představit modely pro rok 2011,tak se nechme překvapit-alespoň bude z čeho vybírat.
MartinNR (19)|18.2.2011 00:23
uz v tom mam nejaky bordel - tak ma tato telka LAN/ethernet pripojku, alebo nie...?
v popisoch na na nete, aj na webe LG ma ze "LAN ano" ale v navode stiahnutom s ceskeho webu LG nie je ani zmienka...
tak cil nevim...
to dlna funguje akoze cez co, nie cez kabel? ano o tom nie je v prirucke zmienka...
MartinNR (19)|18.2.2011 00:31
no nasiel som nakoniec fotky ze by mal byt aj lan konektor
http://logout.hu/cikk/lg_50pk760/csatlakozok_menu.html
sindy (77)|18.2.2011 11:08
k 760 je třeba zakoupit ještě USB WiFi adaptér http://www.mall.cz/tv-prislusenstvi/lg-an-wf100 aby byla plazma využita k tomu co umí, jestli cena klesne pod 20 tis. Kč až nastoupí modely 2011 nebudu již nic řešit a televizor zakoupím, jinak včera jsem si v Elektrowordu pohrával s modelem 750 a po uživatelský stránce i obrazový jsem byl max. spokojen
Igito (12)|18.2.2011 11:53
[quote=MartinNR;330949]uz v tom mam nejaky bordel - tak ma tato telka LAN/ethernet pripojku, alebo nie...?
v popisoch na na nete, aj na webe LG ma ze "LAN ano" ale v navode stiahnutom s ceskeho webu LG nie je ani zmienka...
tak cil nevim...
to dlna funguje akoze cez co, nie cez kabel? ano o tom nie je v prirucke zmienka...[/quote]

Tiež som si stiahol navod k LG 50PK760 a je tam ten Lan aj všetky ostatne funkcie ,ktoré sú uvedené na ich stránke . Proste 750 a 760 sa odlišuje práve tým Lan Vifi a pdb. Avšak v niektorých štátoch sa ponúka len full verzia s označením 750. Nové modely budú všetky 3D ,iba najnižšie rady nebudú. U modelov 50PZ750 a 50PZ950 sa uvadza kontrast 10 000 000 : 1 a priemerná spotreba 148 . a obidva modely maju Tru black filter . U nižších rád ostáva 3 000 000 : 1 ,ale spotreba tiež 148. Ja rozhodne počkám na tie nové .
bavorak (1494)|18.2.2011 12:51
ja by som sa pri starych modeloch predsa len pozrel na rozdiel medzi 760 a 950, ten tru black filter by bol urcite prinosom. Ceny este pojdu dole ....
Pitomec (10211)|18.2.2011 14:41
[quote=sindy;330398]Prosím o posouzení této plazmy LG 50PK760 http://www.mall.cz/plazmove-televize-20-30000-kc/lg-50pk760?v=453702 , případně jaké má nedostatky či jiný typ slušně vybavené plazmy kolem 20 tis. Kč vyjma značky Panasonic, mám Panasonic 42PX80E a rád bych zkusil jinou značku, požadavky: 50",plasma, přehrávání multimediálních souborů přes USB, WiFi Ready,Lan, NetCast. Děkuji[/quote]LG ani omylem. Zatím každá Plazma od tohoto výrobce co jsem viděl, tak po max. 3 letech zdechla.
bavorak (1494)|18.2.2011 14:52
ja teda nemam LG, ale ty si vyslovene vysadeny na tuto znacku. To si naozaj myslis, ze vetky tie statisice vyrobenych palziem LG do 3 rokov zdochnu? Ja si myslim, ze panely LG samsung su mnohokrat totozne .....

keby mne nevadilo to blikanie, tak mam tiez favorita isteho, ale takto osierat inu znacku, no ja neviem ...
mersa72 (37)|18.2.2011 16:33
[quote=Pitomec;331023]LG ani omylem. Zatím každá Plazma od tohoto výrobce co jsem viděl, tak po max. 3 letech zdechla.[/quote]

Zajímavý názor,můžeš nám říct kolik jsi vlastně těch "zdechnutých"plazem od LG viděl?
Osobně mám plazmu Panasonic a ta mi "zdechla" měsíc po dvouleté záruce.
Takže "zdechlá" plazma LG po 3 letech je celkem úspěch...
Pitomec (10211)|18.2.2011 18:39
Všechny Plazmy od LG byly po té době kaput, neviděl jsem zatím ani jedinou, která by vydržela. Což např. u Panasonicu běžně potkávám modely ve stáří 5 a víc let a jedou v pohodě.
Pitomec (10211)|18.2.2011 18:40
[quote=bavorak;331026]ja teda nemam LG, ale ty si vyslovene vysadeny na tuto znacku. To si naozaj myslis, ze vetky tie statisice vyrobenych palziem LG do 3 rokov zdochnu? Ja si myslim, ze panely LG samsung su mnohokrat totozne .....

keby mne nevadilo to blikanie, tak mam tiez favorita isteho, ale takto osierat inu znacku, no ja neviem ...[/quote]Dneska je to všechno spotřební šunt s výdrží záruka a dost. Jinak na LG nejsem tak vysazený jak si myslíš, např. LCD monitory mám všechny (4x) jenom od tohoto výrobce.
MartinNR (19)|19.2.2011 00:54
bol som sa pozriet v obchode na tuto plazmu a bohuzial musim konstatovat, ze je jasne viditelny rozdie v podani ciernej farby na nej a panasonicoch G alebo V rady, viery su proste lepsie. aj ako samsungy. skoda len tej multimedialnej podpory, keby mali ako lg alebo samsung, tak nie je o com. aj ked viery maju zase pvr, ale to ma tiez svoje obmedzenia, takze to nieje celkom dokonale.

v inom sope som ale videl vedla seba vieru g20 a nejaky led lg, ale neviem presne aky model. bolo pustene demo nejakej prirody na oboch a lg sa mi zdala o nieco lepsia vo farbach a ovela lepsia v bielej - sneh. na druhej strane ale pri pohlade z uhla bol u lg patrny pokles kvality, kedzto viera stale super aj s vacsieho uhlu. hold ale to uz je dane technologiou.
budem tam musiet skocit este raz, ze co to bola za ledka. vazne sa mi pacila.

inak na plazme samsung som si evidentne vsimol vypalenie obrazca, kory bol dlhsie na obrazovke. konkretne to bol zapas nhl a na vrchu bolo pasik so zobrazenim stavu a casomiery. ked potom tento panel zmizol asi na pol minuty, pocas nejakeho prerusenia, a namiesto neho bol iba lad, teda biela, tak bola jasne viditelny na nej ten panel vypaleny. predavac hovori ze to po chvili zmizne. napriek tomu sa mi to zdalo rusive. na tej lg bol iny signal, nejake demo hry, takze tam som si vypalenie take nevsimol, ale ten rozdiel v ciernej bol jasny.
sindy (77)|20.2.2011 09:52
To Pitomec - jestli plasma vydrží či nevydrží tři roky bude asi těžký posoudit, ale zajímalo by mě jak na tom je LG se servisem a podporou, případně jaký jiný tip plasmy 50 s dobrým obrazem, dostatečnou multimediální výbavou (Wifi/Lan/Ethernet,podpora přehrávání většiny formátů) a cenou okolo 2o tis. Kč (modely 2O10)
Pitomec (10211)|20.2.2011 19:57
Multimediální výbavu je lepší vyřešit multimediálním centrem a TV koupit "holou", k čemuž je ten Panasonic naprosto ideální.
rakov (65)|21.2.2011 08:21
Servis a podpora je u LG uplna katastrofa, ak zistite nejaky bug, neodstrania ho ani nahodou, po novom firmwari musi clovek patrat ako detektiv a nakoniec si ho stiahnut z ruskej stranky.

Navyse ak planujete pouzivat TV s digitalnou kablovkou, LG sa na vas uplne vykasle, je to uz snad jediny vyrobca co doteraz neodstranil problem s diakritikou pri DVB-C a namiesto trivialneho bugfixu vo firmveri radsej zakaznikom tvrdi ze televizory LG v Cechach a na Slovensku nikdy "oficialne" DVB-C nepodporovali.