Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nekorektní převod zvuku v BD Rebuilderu ?

Cidlo (18)|14.2.2011 15:05
Při úpravě streamu v BD Rebuilderu se původní zvuková stopa ve formátu Dolby TrueHD překódovala na klasický formát, známý z DVD, Dolby Digital. Tím bylo docíleno celkové zkrácení streamu o cca
5 GB na požadovaných 25 GB. Vypálený BR disk je bez problémů v počítači přehratelný na přehrávači Power DVD 10. Ve stolním přehrávači je však tento disk nepřehratelný. Obraz bez problémů, zvuk je při nastavení přehrávače Bitstream (Audiophile - převod přes HDMI bez úprav) 0, s nastavením Bitstream (Re-encode - zvuk překodován přehrávačem do DTS) velmi zkreslený. Nastavení receiveru přitom jak jsem zjistil nemá na konečný výsledek žádný vliv. Pokud platí, že v Dolby TrueHD je v jádru obsaženo Dolby Digital (zpětná kompatibilita), nechápu v čem je problém. Domníval jsem se, že program BD Rebuilder právě pouze "vysosá" to jádro. (BR Přehrávač Samsung BD-C5500 + receiver Yamaha RX-V467).
Cidlo (18)|26.4.2011 08:01
Tak se mi konečně povedlo rozchodit předposlední verzi programu (0.37.07beta). Nejtěžší je správné nastavení kodeků, jejichž správnost musí být potvrzena v integrovaném prográmku "Inspect."
V programu je integrován jednoduchý návod, který však nezachycuje všechny potrobnosti jejich nastavení.

Výhody programu : jednoduchost, automatický převod 50 GB na 25 GB (rekomprese s využitím integrovaného X264), slušný obraz (na to že se jedná o jednoprůchodové rekódování), poměrně rychlý.

Nevýhody : neumí menu (ani zachovat ani vytvořit nové) nebo jsem ještě nepřiše, jak na to,
zvuk převádí pouze do DD (neumí DTS ani z HD DTS jako DTS core)l