Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Dálkové ovladače

Jiří Piškula (30)|11.2.2011 11:23
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Dálkové ovladače[/SIZE]



Už dávno jsme přivykli tomu, že díky dálkovému ovládání nemusíme kvůli přepnutí kanálu opustit pohodlí křesla či pohovky. S přibývajícím množstvím elektroniky se doma hromadí také dálkové ovladače od různých zařízení. Někdy je to už slušná ovladačová džungle. Pro domácí obyvatele obvykle není problém se v ovladačích vyznat, ovšem hosté mívají potíže…

  • Kolik máte dálkových ovladačů?
  • Jsou všechny originální nebo už jde o náhrady těch původních?
  • Na ovladač kterého zařízení saháte nejčastěji?
  • Uvažovali jste někdy o koupi univerzálního ovladače pro více přístrojů?

Napište nám své zkušenosti, zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Ivo Mašek (10205)|11.2.2011 12:38
Mám 3 DO. Sharp (TV), Kaon (STB), LG (přehrávač). Sharpem zapnu TV, Kaonem ovládám vše ostatní pro TV. Přehrávač zase tak často nepoužívám., i tam ovšem Sharpem zapnu TV a vše ostatní ovládám přes ovladač přehrávače LG. Nějak mě to neunavuje. Necítím potřebu mít jeden univerzální. (a co se týče návštěv - nevidím důvod, proč jim svěřit obsluhu všech zařízení)
mirekv (7169)|11.2.2011 13:18
- centrální zesilovač, tím jen zapínám jej a ostatní komponenty.
- TV, tou ovládám vstupy, korekce, hlasitost apod.
- SAT
- přehrávač DVD, používám zřídka.
- přehrávač WDTV,
- přepínač HDMI, TV má pouze jeden vstup HDMI.
- bezdrátová myš
Mezitím se navíc povalují dva mobily.

Ovladače (všechny originální) jsou tak odlišné, že se nedají splést, sáhnu vždy po tom správném, nejčastěji TV a SAT, filmy většinou pouštím z PC.
Návštěvy ke mně nechodí manipulovat s ovladači.
Multiovladač bych nechtěl, protože by to vše nezvládl a ovládat přes nějaké menu je otrava.
RossiD (1271)|11.2.2011 15:06
Co se tyka mnozstvi DO, tak cca 1 plny suplik a to temer bez nadsazky :) Elektroniky s dalkovym ovladanim je po byte opravdu dost ...
Aktivne se pouziva pouze ovladac od TV v obyvaku,kuchyni a loznici /mou drahou polovickou/, jinak veskerou praci a propojeni se vsemi komponenty zastane Harmony One.
Jeste jsem zapomnel na DO od osvetleni, jako jedine nejde pres H1 - radiove vlny :(
Kozousch (2)|13.2.2011 07:52
Ovladačů máme spoustu, ale na dálku ovládáme jenom TV a většinou nedojde k více než čtyřem stiskům denně:
v 18:35 Power On - začínají Simpsonovi
Mute On - začátek reklamního bloku mezi 1. a 2. dílem
Mute Off - začátek 2. dílu
v cca 19:20 Power Off - konec druhého dílu

U stereo aparatury dálkové ovladače nepoužívám, protože pak má roztěkaný člověk tendenci neustále laborovat, přeskakovat skladby, měnit alba a interprety a podobně a nic si pořádně neposlechne. Pěkně vložím CD do plejeru nebo "naklikám" FLACy, hupsnu na divan a relaxuju, nebo volume do prava a tradá. Žena to dělá taky tak. A dokonce jsme našli i nějakou hudbu, která se líbí nám oběma - třeba Afro Celt Sound System (poklona pane Gabrieli) - takže občas posloucháme i spolu :-)
LOPOLO_2 (488)|14.2.2011 12:27
V supliku je jich asi milion ale aktivne se jich pouzivam maximalne 8.

2x TV - jedna jako monitor k pocitaci 46´ a jako domaci kino a druha TV pro DBV-C
( ty veci od UPC jsem se zbavil pouzitim jejich karty ve slotu televize takze -1 ovladac :-) )
1x multimedialni centrum
1x BR
1x hd recorder
1x receiver
1x kamera
1x klima
vesik3 (0)|16.2.2011 19:40
Doma mám televizi, satelit, reproduktory, DVD přehrávač a všechno ovládám univerzálním dálkovým ovladačem.
Vlastním Logitech Harmony 525 a jsem naprosto spokojený. Ovladač zvádne ovládat úplně cokoliv a poradí si díky internetové databázi i s méně známými a staršími přístroji. Za originální ovladače bych už neměnil.