Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím o radu - jak zapojit repro do TV

Bejek (6)|10.2.2011 22:08
Dobrý den vespolek,

rád bych zdejší fundovanější komunitu, než jsem já, poprosil o radu.

Koupil jsem si tuto TV:
http://www.alza.cz/50-samsung-ps50c550-d162552.htm

a k tomu mám tyto repro:
http://www.alza.cz/reproduktory-genius-home-theater-sw-5-1-4000-d79803.htm

Mám TV a PC v jedné místnosti, proto bych rád měl repro zapojené jak do věže, PC i TV.

Jak to ale vypadá, tak bude problém se zapojením těchto repro do této TV, aby mi tam šel zvuk přímo z televize (mám digitální kabelovku od UPC) do všech 5-ti bedniček. Z toho, co už jsem si přečetl, jsem pochopil, že mi zvuk půjde maximálně stereo, přesto by to nějak mohlo jít.

Poradí mi někdo prosím, jak to zapojit? Co k tomu budu potřebovat? Něco jako digi receiver?

Předem moc děkuji za jakoukoliv radu
jarino1978 (8045)|10.2.2011 22:12
repro predať, kúpiť AVR + repro, alebo AIO.
Bejek (6)|10.2.2011 22:35
prodávat repro určitě nechci :( a opravdu bych poprosil o radu, zda jdou zapojit do TV (a případně co k tomu budu potřebovat), či nikoliv - a ne prodej tohle a kup něco za 15 tisíc...
vivid.sk (11472)|10.2.2011 22:40
nejde to, z TV nedostanes von multikanal - jedine digitalne. (TOSLINK)
Nabuduce, pri kupe bedne treba mysliet aj na moznosti prepojenia.

P.S. naco ti je pri vysielani UPC multikanal? Jediny vyznam by to mali v pripade interneho playera v TV.
P.S.2 Existuje urcite nieco ako Toslink->5x RCA, ale to su tak drahe zariadenia, ako cena tvojich bedni. A to by som si radsej kupil uz nejaky AVR z bazaru.
jarino1978 (8045)|10.2.2011 22:49
[quote=Bejek;329655]prodávat repro určitě nechci :( a opravdu bych poprosil o radu, zda jdou zapojit do TV (a případně co k tomu budu potřebovat), či nikoliv - a ne prodej tohle a kup něco za 15 tisíc...[/quote]

na multikanál v danej kombinácií zabudni. čaká ťa stereo...
vivid.sk (11472)|10.2.2011 22:53
[quote=jarino1978;329657]na multikanál v danej kombinácií zabudni. čaká ťa stereo...[/quote]
hehe. :D


inak mam taky pocit, ze tieto bedne si vedeli "dopocitat" center + 2x rear kanal v pripade stereo zdroja (nieco v zmysle Dolby prologic II)
Takze multikanal mozes mat - dopocitany zo sterea, ale na skutocny multikanal zabudni.
Bejek (6)|10.2.2011 23:21
no vzdyt to je v poradku, chapu ze mi zvuk z TV nepujde 5.1 ale jen stereo, presto potrebuji poradit, jak to zapojit, aby slo aspon to stereo ze vsech 5-ti bednicek :)
vivid.sk (11472)|10.2.2011 23:57
Ak nemas zozadu 2x cinch audio out (rada "B" tento vystup este mala, no pri rade "C" to osklbali - len neviem ci pri vsetkych modeloch), tak budes potrebovat takyto prevodnik, ktory pichnes do SCARTu


nasledne to prepojis s repro 2xcinch->2x cinch do nejakeho stereo vstupu.

P.S. Nepisal si ci UPC prijimas cez STB, alebo digitalnym tunerom v TV (DVB-C). AK mas STB, bude lepsie prepojit priamo STB z repro.
Bejek (6)|11.2.2011 01:16
Děkuju moc za radu... mam digitální kabelovou televizi (DVB-T), teď tam mám ještě set-top box, ale příští týden už budu mít CA modul, pak prý nebudu potřebovat set top box a půjdou mi všechny programy včetně programů v HD.

Nevim, jestli je tam 2x cinch audio out :)
zezadu to vypada takhle:
http://img28.imageshack.us/img28/5427/2010040316h28m55sps50c5.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/259/2010040316h29m06sps50c5.jpg
Muzu to vyfotit jeste lepe :) jinak snad vsechny specifikace v odkazu v mem puvodnim prispevku :)


Takže aby mi zvuk z TV hral ve vsech 5 repro - potřebuju tento převodník? Ehm - a co to je, kolik to tak stoji a kde se to da sehnat? :) A pak uz na to predpokladam prijdu sam, kam to zapojit, ze? :) Jeste jednou diky moc...
_____
Mod I.M.: digitální kabelová televize není DVB-T, ale DVB-C
vivid.sk (11472)|12.2.2011 00:51
2x cinch tam je (cerveny a biely), ale z tej foto nevidim ci to je IN alebo out - ale zial, vyzera to na vstup.
Ty potrebujes audio OUT (pozri sa zozadu na TV). Ak to tam budes mat, nebudes potrebovat dany "prevodnik" - stoji to par korun, je to len vyvedeny 2x cinch zo scartu.

P.S. ziskas len stereo, ziaden multikanal. Ale multikanal vedia (predpokladam) "vyrobit" tie genuisy (vid moj prispevok vyssie).
rizo (31)|1.1.2012 20:45
Vedia, tiez to mam docasne prepojene z TV. Napr. u mna, vystup z UE46d6530 je len sluchatkovy 3,5 a opticky. Moja Genius zostava ma 5.1 kanalovy cinchovy AC3 vstup, potom nejaky okruhly mini konektor (takze nepouzitelne) a viacero 2 kanalovych cinch vstupov. Prepojil som to s vystupom pre sluchatka na TV -> pri pozerani videa s 5.1 kanalovym zvukom sa tento dvomi kanalmi dostava do genius-a kde sa snazi byt opat 5.1 kanalovy. To je cista tragedia. Pri pozerani TV a videa z 2 kanalovou zvukovou stopou procesor zvuk v Genius zostave rozdeluje celkom ok do vsetkych repro.