Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

staré repro

Anfield (3)|10.2.2011 19:41
Ahoj,
je možné propojit av receiver - např. YAMAHA RX-V 367 a tyto reproduktory: Aiwa SX 77?
Jsou to staré repro bedny k Hi-fi systému, impedance nejspíše 6 Ohm(dle připojení do staré hi-fi), vývod mají každá jeden kabel; plus a minus.
A - jen teoreticky - nechalo by se na ty dráty připájit konektor - např 3.5mm jack?
vivid.sk (11472)|10.2.2011 20:06
Pojde to, ale predpokladam, ze ich do 5 minut vyhodis. Veze maju charakter zosilnovaca casto upravovany specialne k bedniam, a ak k tomu pripojis iny zdroj signalu, bude to otrasne.

A - jen teoreticky - nechalo by se na ty dráty připájit konektor - např 3.5mm jack?

Dalo, ale naco je to dobre?
jarod72pm (841)|11.2.2011 11:51
Tak já ke svému receiveru zapojil repro 6ohm od věže Kenwood XD-A700 (je to 5.0 sestava přední 100W , centr 30W ,ostatní 15W)+ sub. logitech 25W a zatím vše po donastavení zvuku na receiveru hraje líp jak původně připojené k věži! (nově dokoupeny pletené kabely do předních 2mm a zadních 1mm a postačuje to) nejsem žádný audiofil ale hraje to dostatečně na prostor 4,2m x 4,3m.
arkij (540)|11.2.2011 12:26
Myslím že to lze použít, záleží co očekáváš. Já jsem si k AV RECEIVERU SONY STR-DH-500 připojil dvoje staré bedny, co mi zbyly z doby kdy jsem doma koupil nové a mám je pro střih videa, když dolaďuju zvuk, jinak by někde ve sklepě zahálely.
Jedny co mám vzadu jsou AIWA cca 26 let staré masivní dvopásmovky co mi zbyly z první "hifi" věže co jsme si pořídili z Německa po svatbě (typ už nevím a nechce se mi lézt nahoru na police) a druhé vepředu nějaké DEXONY (třípásmové s lepší basovou složkou) co jsem používal později, nechal je vzájemně nakalibrovat pomocí mikrofonu co je součástí receiveru a tato sestava slouží k požadovanému účelu ke spokojenosti.

Zvukově se samozřejmě s těmi co mám doma (REGA YURA MKII) nedají srovnat, u PC pro to video jsou ale rozhodně lepší, než nějaké PC bedýnky.
Anfield (3)|11.2.2011 16:50
Dík za odpovědi, říkal jsem si, že by se bedny mohly připojit rovnou k TV pomocí jacku, ale když jsem zkoušel Kos Porta sluchátka na výstup z TV, hrály děsně, žádný basy a nic.. Doma máme novou TV Samsung, 100 Hz 82 cm LCD, prodávaj ji snad všude.
vivid.sk (11472)|11.2.2011 17:02
Repro nemozes pripojit priamo na sluchatkovy vystup - ten nema vykon.
mirekv (7169)|12.2.2011 08:03
Valná většina TV nemá reprovýstupy, navíc vnitřní zesilovač by nestíhal, ale prakticky každá má výstup na cinche, tekže je nutný zesilovač nebo receiver.