Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy s nahráváním zvuku u Leadtek WinFast DTV2000 H Plus

elmartin (44)|9.2.2011 18:27
Ahoj
1) Při nahrávání analogového vysílání z kabelovky se zvuk nahrává pouze u audio kodeků MPEG-1 Audio Layer-II (což je možné nastavit pouze u video kodeku MPEG-2) a u WMA (což je možné nastavit pouze u WMV). U ostatních audio kodeků se nahraje jen ticho. Tudíž nemůžu nahrát ozvučený pořad ani např. do MPEG-4, což je blbý.
2) Když už teda nastavím kodek MPEG-2, tak se v nahraném videu zvuk výrazně zpožďuje oproti obrazu.

Kodeky mám celkem aktuální - K-Lite Mega Codec Pack.
Dík za odpovědi, jak tyto 2 problémy odstranit a co je jejich příčinou.
StD (8612)|9.2.2011 18:45
[quote=elmartin;329456]...jak tyto 2 problémy odstranit a co je jejich příčinou.[/quote]
Chybí ti v tom dotazu zásadní informace přes jaký HW (tedy mimo tu kartu - jaký vstup? Přes tuner nebo jiný vstup?) a s jakým SW to nahráváš. Jinak aniž bych tyto dvě věci znal, mohu s klidným svědomím už teď prohlásit, že příčinou je ten zmíněný Codec Pack a pokud tam před ním byly ještě jiné podobné vši v systemu, tak tam máš pěkný bordel.
elmartin (44)|9.2.2011 19:00
[quote=StD;329459]Chybí ti v tom dotazu zásadní informace přes jaký HW (tedy mimo tu kartu - jaký vstup? Přes tuner nebo jiný vstup?) a s jakým SW to nahráváš. Jinak aniž bych tyto dvě věci znal, mohu s klidným svědomím už teď prohlásit, že příčinou je ten zmíněný Codec Pack a pokud tam před ním byly ještě jiné podobné vši v systemu, tak tam máš pěkný bordel.[/quote]

Jo sorry, nahrávám to přes WinFast PVR2 přes vstup Cable (anténním konektorem, přímo od zásuvky poskytovatele kabelovky, žádnej jinej HW v cestě není). Jinak, já na K-Lite nedám dopustit (přehraje snad všechno a problémy jsem s ním neměl) a nerad bych ho odinstalovával. Mám tam nějakej balíček kodeků, kterej myslíš, že by to vyřešil, přiinstalovat?
StD (8612)|9.2.2011 19:45
No ono je otázka, co od toho očekáváš. Přes WinFast ti jistě nejlépe poradí Ivo Mašek a další, ale jestli si myslíš, že ti to bude korektně vyrábět Avi (DivX) rovnou se zvukem v Mp3, tak o tom silně pochybuji. Spíše bych to viděl na nekomprimované PCM a to potom enkodovat následně. Obecně pro Mpeg2 stačí uspokojivě zvuk Mp2. Přes analog se rovnou žádného Dolby ac3 jako v digitálu nedočkáš.
elmartin (44)|9.2.2011 21:01
No právě že mi to zvuk nenahrává ani v tom PCM, to je ten problém.
StD (8612)|9.2.2011 21:30
No tak to právě bude problem toho Codec Packu, že ti nějak narušil Merit System DirectShow, protože zachytávat do PCM (wav) musí každý WIN umět "už od narození", aniž by tam byly přidány jakékoli další kodeky. Ale jinak vyčkej na I.M.
Ivo Mašek (10205)|10.2.2011 06:35
Ten codeck-pack musí pryč. Leadtek má v sobě své kodeky a ty on si instaluje. Nejlepší volbou (alespoň tunerů od Ledateka) je instalace tv karty na čistý OS. Ten tuner ti potom ukáže tabulku s kodeky (má totiž své vlastní) a ty jenom zafajfkuješ, které chceš (i v tom byl problém - já poprvé zaškrtnul i podporu WMP a mohl jsem si celé kolečko zopakovat). Individuelně jsem potom nainstalil samostatné (ne v balíčcích) DivX a XVid.
[quote]že ti to bude korektně vyrábět Avi (DivX) rovnou se zvukem v Mp3,[/quote]
To samozřejmě neumí. Teď nechci kecat, ale tohle snad neumí žádný tv tuner.
jinak "sranda" je v tom, že pokud v PC je již nějaký codeck-pack, tak jsou samozřejmě přepsané knihovny (codeck-packy jsou velmi agresivní programy) a to nějaký mazáním, znovuinstalací atd., spravit nedá. Nejrychlejší a nejjednodušší je reinstal celého OS.
elmartin (44)|10.2.2011 15:45
[quote=Ivo Mašek;329535]Nejrychlejší a nejjednodušší je reinstal celého OS.[/quote]
Tak to už je hodně radikální řešení, zvláště když mám v kompu spoustu různých programů a všeho, to bych měl na týden o zábavu postaráno. Ještě jsem zkoušel nahrávat digitál z antény, to šlo pěkně, ale v tom PVR2 není pro digitál prakticky žádná možnost nastavení kodeků ani rozlišení (nebo jsem to jen přehlídl?), což je blbý (zvlášť, když to nahrává prokládaně a je nutné to deinterlovat). Proto mě spíš napadlo zkusit jinej grabovací sw. Máte tu s nějakým prográmkem dobré zkušenosti, kterej pokudmožno zvládá záznam analogu přes kabel? Je tu přecejen možnost, že jinému sw ten codec-pack vadit nebude.
StD (8612)|10.2.2011 16:31
[quote=elmartin;329584]...ale v tom PVR2 není pro digitál prakticky žádná možnost nastavení kodeků ani rozlišení (nebo jsem to jen přehlídl?), což je blbý...[/quote]
Co je na tom blbýho? Zachytává se 1:1 přesně totéž, jak je to vysíláno a s tím se také pracuje. Co ti vadí na prokládání? Každý přehrávač nebo zobrazovadlo to zobrazí plynule, pokud je to nastaveno správně na straně vysílací. Naopak - deinterlace = mazanina...

A co se toho re-installu týče - každý rozumný člověk si před instalací nejen TV-karty, ale těch všivých codecpacků především udělá zálohu obrazu (image) funkčního OS na systemovém HDD, takže je případná obnova (vrácení do funkčního stavu) otázka několika minut a bez jakékoli námahy...
elmartin (44)|10.2.2011 17:16
[quote]Co je na tom blbýho? Zachytává se 1:1 přesně totéž, jak je to vysíláno a s tím se také pracuje[/quote]
To sice jo, ale obraz i zvuk se ukládá poměrně dost komprimovaně, což je ideální pro finální video, ale ne už tolik pro následnou editaci.
[quote]Co ti vadí na prokládání? Každý přehrávač nebo zobrazovadlo to zobrazí plynule, pokud je to nastaveno správně na straně vysílací. Naopak - deinterlace = mazanina...[/quote]
Vadí mi jen taková drobnost, že při pohybu je prokládanej obraz díky řádkování na monitoru nekoukatelnej narozdíl od té vcelku dobře koukatelné deinterlované mazanice. :-)
[quote]
A co se toho re-installu týče - každý rozumný člověk si před instalací nejen TV-karty, ale těch všivých codecpacků předevšém udělá zálohu obrazu (image) funkčního OS na systemovém HDD, takže je případná obnova (vrácení do funkčního stavu) otázka několika minut a bez jakékoli námahy...[/quote]
Tady ale byla řeč o reinstallu, ne o záloze OS. Možná ta záloha je dobrej nápad, ale je otázka, jaké typy programů (codec-packy, TV karta a co dál?) před zálohou neinstalovat, aby ta záloha na jednu stranu byla čistá, ale aby na druhou stranu měla význam (nemá smysl zálohovat úplně čistý OS bez žádných programů).
StD (8612)|10.2.2011 17:26
[quote=elmartin;329605]To sice jo, ale obraz i zvuk se ukládá poměrně dost komprimovaně, což je ideální pro finální video, ale ne už tolik pro následnou editaci.

Jak "dost komprimovaně"??? Ten mpeg2 v Transport Streamu je rozhodně méně komprimovaný než to, co se z toho snažíš udělat za paskvil druhotnou rekompresí do DivX/XviD. Navíc se dá jednoduše editovat (střihat) bez rekomprese.

Vadí mi jen taková drobnost, že při pohybu je prokládanej obraz díky řádkování na monitoru nekoukatelnej narozdíl od té vcelku dobře koukatelné deinterlované mazanice. :-)

Tak máš zřejmě blbě nastavené zobrazovadlo.

Tady ale byla řeč o reinstallu, ne o záloze OS. Možná ta záloha je dobrej nápad, ale je otázka, jaké typy programů (codec-packy, TV karta a co dál?) před zálohou neinstalovat, aby ta záloha na jednu stranu byla čistá, ale aby na druhou stranu měla význam (nemá smysl zálohovat úplně čistý OS bez žádných programů).[/quote]

Reinstall a obnova ze zálohy je totéž - já si dělám komplet zálohu systemového HDD kumulativně vždy po přidání nějakého zásadního programu nebo změně nastavení a ověřím si, že vše funguje. Uchovávám pak tři-čtyři kroky zpět a ty starší image průběžně mažu, včetně toho holého OS.
elmartin (44)|10.2.2011 17:52
[quote=StD;329606]Jak "dost komprimovaně"??? Ten mpeg2 v Transport Streamu je rozhodně méně komprimovaný než to, co se z toho snažíš udělat za paskvil druhotnou rekompresí do DivX/XviD.[/quote]
Ten DivX jsem chtěl používat pro finální analogové video, které nebudu chtít nijak editovat. Je teda zajímavé, proč ten program PVR2 nabízí možnost volby kodeků DivX/MP3, když to údajně stejně žádná TV karta neumí.
[quote]Tak máš zřejmě blbě nastavené zobrazovadlo.[/quote]
To mě zajímá, jak se to dá nastavit. Používám MPC, zkoušel jsem to i v WMP a v obou to řádkuje. Nehledě na to, že kdybych to video někomu poslal, tak mu to pravděpodobně bude řádkovat taky.
StD (8612)|10.2.2011 18:08
[quote=elmartin;329612]Ten DivX jsem chtěl používat pro finální analogové video, které nebudu chtít nijak editovat. Je teda zajímavé, proč ten program PVR2 nabízí možnost volby kodeků DivX/MP3, když to údajně stejně žádná TV karta neumí.

To mě zajímá, jak se to dá nastavit. Používám MPC, zkoušel jsem to i v WMP a v obou to řádkuje. Nehledě na to, že kdybych to video někomu poslal, tak mu to pravděpodobně bude řádkovat taky.[/quote]

K tomu prvnímu nechť se ti vyjádří Ivo. já Leadteka nikdy neměl, ale i kdyby to ta karta nakrásně uměla, tak jednak hrozí rozcházení audia od videa u delších záznamů, druhak je to k ničemu. U mé Pinnacle PVTV Pro karty se pod nastavením AVI při zachytávání rozumí kodek DV nebo jiný bezztrátový (třeba Huffyuv) a audio do PCM (nekomprimované). Do DivX nee, fuj.

Nastavení deinterlace pro monitor PC zkoušej podle možností aplikace. Za výchozí považuj to, co zobrazuje ten PVR2. Pokud vím, byly karty Leadtek pověstné právě vždy krásně ostrým obrazem.
elmartin (44)|10.2.2011 18:18
[quote=StD;329614]Nastavení deinterlace pro monitor PC zkoušej podle možností aplikace. Za výchozí považuj to, co zobrazuje ten PVR2.[/quote]
Tak tomu vůbec nerozumím, co tím myslíš. :-/
StD (8612)|10.2.2011 18:33
[quote=elmartin;329618]Tak tomu vůbec nerozumím, co tím myslíš. :-/[/quote]

No jak to máš nastavený v tom PVR2? Existují různé způsoby deinterlace, které s různou měrou úspěšnosti uplatňují SW-playery jako MPC a další, ovšem ten originál od výrobce musí být považován za měřítko té úspěšnosti...
elmartin (44)|10.2.2011 18:49
[quote=StD;329619]No jak to máš nastavený v tom PVR2?[/quote]
Takto:
pvr.jpg
StD (8612)|10.2.2011 18:54
No já bych si tedy především nastavil zobrazení na Overlay (ne VMR) a hardwarovou akceleraci na ON a deinterlace na Auto. To za 1) a za 2) - co to tam máš za blbost v tom nastavení codecu ve framerate??? V Evropě se PAL standardně vysílá s framerate 25 fps!

Podívej se laskavě do threadů ad karty Leadtek od Ivo Maška v sekci TVkarty - to nastavení už tam dával v obrázcích XXXkrát.
elmartin (44)|10.2.2011 19:01
Ten framerate já nenastavoval, v tom poli to ani měnit nejde.
Ok, podívám se.
StD (8612)|10.2.2011 19:05
Teď je to nastěhované tady:
https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/22-sw-pro-tv-karty
Je tam přímo thread ad PVR2...
Ivo Mašek (10205)|11.2.2011 07:54
Já jsem PVR_2 nikdy nepoužíval. Používal jsem PVR_1 (dnes už k mání nikde není). Format Profile jsem používal mpeg2, na zkoušku jsem zkusil mpeg4 (a šlo to ! - už tehdy). Důležitými hodnotamy byly
- Target data rate (Kbps): Pokud co největší, ale nikdy nepřekročit 9000 !
- Video Quality: kolem 850 je idealní.
Záleží samozřejmě na procesoru (důležitá položka pro maximální nastavení hodnot)
Já jsem kdysi Leadteka používal ještě na OS Win98SE.

A obrázky na TV byly jak víno.
elmartin (44)|11.2.2011 16:43
Tak jsem prolítl některá starší fóra o PVR a Leadteku. Je tam toho opravdu hodně, ale obrázků, o kterých tu je řeč, zas tolik ne. Tak tu aspoň hodím svoje nastavení. Obrázky 1-3 jsou moje nastavení u ATV a obrázky 4-7 u DTV. Když u Obr. 1 nastavím Analogové vstupní audio zařízení na Realtek HD audio input, tak mi nejde zvuk (TV kartu samozřejmě mám propojenou se zvukovkou). Na Obr. 3 je rozsah pro video quality 1-7 (tedy jiný než u PVR1) - moc tomu nerozumím, proč není nejlepší dávat nejvyšší kvalitu - velikost souboru je stejná při jakékoliv kvalitě. U Obr.5 opravdu nevím, proč je frame rate 29.97, změnit to v tom políčku nejde, ani jinde jsem to nenašel (u analogu je PAL nastaven napevno).
01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg
StD (8612)|11.2.2011 17:14
A to proč máš nastaveno u zachytávaného videa (3) u analogu "progressive"?? Analog máš vždy jen prokládaný Upper Field First.
Jinak to tvé audio nastavení se mi vůbec nelíbí - nemám rád on-board zvukovky a Realteky HD obzvlášť. Já tedy mám pro reprodukci i nahrávání nastaveno Line-In, protože to mám ještě uvnitř propojené na interní PCI-ZK přes Aux-In a i toto zařízení vidím v Mixeru ovladače ZK jako živé v okně pro reprodukci a pro záznam (každé zvlášť a musí být vybrané).
elmartin (44)|11.2.2011 18:42
Tak jak říkám, prokládanej záznam mi řádkuje, takže dokud se mi nepodaří to nastavit tak, aby to zobrazovao prokládanej obraz korektně (to tu teď vlastně řešíme), tak prokládanej záznam je pro mě nekoukatelnej. Možná bych to moh nahrát prokládaně UFF a teprve pak to dodatečně prohnat třeba smart deinterlacem, ale pro finální fideo by to byla práce navíc. To mě přivádí k otázce: Jak je kvalitní deinterlace v PVR2? Je aspoň uspokojivá nebo je mnohem lepší (pokud chcu progresiv) nahrát to prokládaně a teprv pak to deinterlovat třeba smart deinterlacem nebo ProCoderem?
StD (8612)|11.2.2011 19:43
To je prostě nesmysl - prokládaný materiál se nahrává prokládaný a jestli se ti obraz i záznam zobrazuje nesprávně, "je cosi shnilého v tvém státě zobrazovadla a operačního systemu". To prostě neexistuje. Takhle jak to máš, musí deinterlaci provádět ta karta při záznamu a to není zrovna "to pravé ořechové"...
Ale bavíme se tu snad primárně o chybějícím zvuku - tak ukaž ještě obrázky, jak máš nastavenu tu zvukovku - a to pro reprodukci a záznam zvlášť.
A možná by nebylo od věci dát sem i celý seznam železa, na čem to provozuješ - nejlépe systemový výpis z Everest Home. Protože mi to celé začíná být nějak divné.

Edito: Schválně jsem ti udělal dva snapshoty z aktuálního prokládaného vysílání, jak je vidím já přes D/A převodník DVB-S STB a analogový vstup (S-video) TVkarty, přičemž zobrazovadlo je nastaveno na odstraňování prokládání obou polí, ale záznam je stále prokládaný. První jsou statické zprávy, druhé film "vše v pohybu" kamera jede... Ty horní bílé čárky "synchronizačního řádku" analogu jsou normálně mimo obraz a v digitálním záznamu chybí zcela, těch si nevšímej.
S-Video-2011-02-11_20-05-59h 1.jpg S-Video-2011-02-11_20-16-28h 1.jpg
elmartin (44)|11.2.2011 22:43
Jo, to vypadá krásně, když to správně zobrazuje prokládanej obraz. :-)
Tak tady máš celkovej výpis mýho železa a nastavení zvukovky.
StD (8612)|11.2.2011 22:55
No už z toho prvního obr. vidím, že máš rozpor mezi nastavením karet - musí být vybrán (zvýrazněn) ten zdroj, který chceš chytat (tj. u tebe buď ta blbá náhražka CD-Audio In - jestli tam máš píchlý ten propojovací kablík z TVkarty; nebo ještě lépe "Směšovač stereo" alias Mixer, přes který musí jít vše). Druhý obr. je OK.
Na ten výpis kouknu až ráno, už na to přestávám vidět ostře.

BTW - Pokud budeš mít ty lišty ovládání hlasitosti takto všude "vyjeté na MAX", tak se dočkáš tak maximálně přebuzeného signálu - optimum bývá mezi 65 až 80 %.
StD (8612)|12.2.2011 12:13
Tak jsem těch 151 stránek Reportu projel a měl bych celou řádku dotazů - ty bych ti ale asi raději dal do SZ jestli chceš, protože přímo nesouvisí s problemem, ale tyto 3 věci ano:
1) Ty máš TV-Panasonic jako primární monitor? Zvuk vyvedený jak?
2) Zařízení GDITZ OPIV4IUO Scsi Cdrom Device je CO? DaemonTools? Ty zbývající 2 mechaniky Pioneer a Ťamťung jsou identifikovány správně.
3) Na co je tam nainstalované zařízení "Pinnacle Marvin Bus"? To je nějaký pozůstatek po předchozí instalaci něčeho (střižny jako Pi DC10 apod.)?

Jinak to vidím na klasický konflikt sdílení IRQ - TVkarta sedí (správně) na 05 a je sdílená s grafikou, ale ta zvukovka je na 16 a sdílí to s USB-rozbočovačem a to může blokovat ta webkamera... Máš to tedy tou zbytečnou "bižuterií" ověšený slušně... (v negativním smyslu). To bych nechtěl vidět tu SW-stránku - jestli tam máš ještě nějaké agresivní komunikátory typu Skype a ICQ, tak potěš pán Bůh. To buď rád, že ti alespoň ta TV hraje... Kudy ti pak ty krámy přesměrovávají audio je mi záhadou.
elmartin (44)|12.2.2011 15:00
Jo, klidně mi pošli SZ, ať to tu nezaplavujeme.
1) To je divný - Panasonic tv mám nastavenej jako sekundární monitor (i když nefucká, prý má Panasonic svůj standard pro zapojení konektoru HDMI a často to s pc není kompatibilní, říkal mi servisák Panasonicu) a mám ho s grafikou propojenej přes HDMI. Jako primární mám nastavenej Samsung, teď jsem si to ověřoval.
2) To GDITZ OPIV4IUO Scsi Cdrom Device asi bude Daemon, ale jistě to nevím.
3) Mám tam nainstalovanej Pinnacle Studio 14, tak možná se tam ten Marvin Bus nainstaloval s tím.
Z komunikátorů mám snad jen Skype a QIP. To celkem koukám, že všechny ty běžné věcičky (codec-packy, ICQ, Skype a kdoví co ještě) které má v kompu skoro každej, tolik ovlivňují TV kartu. To snad abych měl ještě jeden komp, kde nebudu mít instalovanýho nic jiného, než TV kartu. :-(
StD (8612)|12.2.2011 15:55
[quote=elmartin;329928]Jo, klidně mi pošli SZ, ať to tu nezaplavujeme.
1) To je divný - Panasonic tv mám nastavenej jako sekundární monitor (i když nefucká, prý má Panasonic svůj standard pro zapojení konektoru HDMI a často to s pc není kompatibilní, říkal mi servisák Panasonicu) a mám ho s grafikou propojenej přes HDMI. Jako primární mám nastavenej Samsung, teď jsem si to ověřoval.
2) To GDITZ OPIV4IUO Scsi Cdrom Device asi bude Daemon, ale jistě to nevím.
3) Mám tam nainstalovanej Pinnacle Studio 14, tak možná se tam ten Marvin Bus nainstaloval s tím.
Z komunikátorů mám snad jen Skype a QIP. To celkem koukám, že všechny ty běžné věcičky (codec-packy, ICQ, Skype a kdoví co ještě) které má v kompu skoro každej, tolik ovlivňují TV kartu. To snad abych měl ještě jeden komp, kde nebudu mít instalovanýho nic jiného, než TV kartu. :-([/quote]

Ono stačí jen používat něco, čemu se ve WIN říká Hardwarové profily... No z toho všeho, Pinnacle je jasný, také kodekový "škůdce", ještě napiš, že používáš i Nero s jeho filtrem Merit Systemu a to už bych se z toho šel raději picnout - to už ti ani nebudu psát extra takovou vedlejší věc, jako že s přestavbou toho systemu bych začal s přeformátováním z FAT32 na NTFS u všech disků. A že DaemonTools ti mohou při nesprávném zacházení leccos vzít ssebou... Skype i ICQ si uzurpují zdroj zvuku, který jim povolíš - víš jaký mají povolený? Atd. atd,
Jo a to audio hledej v tom HDMI, protože ti ho ta zvukovka[COLOR="SandyBrown"] na tutti[/COLOR] primárně posílá tam na tu TV.
Jinak do toho tvého stroje cpát TVkartu byla sázka na 13ku a bohužel vyhrává jiné číslo... To je snad nejhorší možná konfigurace okolí, jakou jsem doposud viděl, přitom sám o sobě stroj jistě velmi výkonný.
elmartin (44)|12.2.2011 17:01
[quote=StD;329934]Pinnacle je jasný, také kodekový "škůdce", ještě napiš, že používáš i Nero s jeho filtrem Merit Systemu a to už bych se z toho šel raději picnout - to už ti ani nebudu psát extra takovou vedlejší věc, jako že s přestavbou toho systemu bych začal s přeformátováním z FAT32 na NTFS u všech disků.[/quote]
To je teda celý nějaký postavený na hlavu, pokud všechny tyhle nejběžnější programy (mám i Nero 10) TV kartě škodí. To snad ani není možný, aby se výrobci TV karet prosadili na trhu, pokud jsou jejich karty v rozporu skoro se vším, co běžnej uživatel WINů má v kompu nainstalovanýho.
S tím NTFS vím, ale měl jsem jednu nepříjemnou zkušenost, že mi zničehonic všechny NTFS oddíly "zmizely" (zůstaly jen FAT) a byl problém ty soubory z NTFS zachránit. Proto rač u systémového disku používám FAT32 a NTFS používám pro grabování kvůli souborům nad 4 GB.
Tak jsem ten 2. monitor Panasonic v ovladači grafiky zrušil, ale zvuk přes Realtek HD audio input na TV kartě pořád nejde.
StD (8612)|12.2.2011 17:18
No vtip spočívá v tom, že se vždy nejprve nainstaluje ta TVkarta do čistého OS po ovladačích grafiky a zvuku +ostatních pro provoz nutných ovladačů, antivirů a firewallů a teprve potom postupně ten ostatní balast. Když to děláš pozorně a mezi každým přidáním další věci si uděláš image, tak snadno přijdeš na to, co je konfliktní a rychle se toho zbavíš, vrátíš o krok zpět. Ty teď jsi v situaci, kdy na to musíš jít vylučovací metodou od konce, nebo jak už napsal Ivo, rychlejší je re-install OS. Za to ta TVkarta ani její výrobce nemůže. Sorry!

BTW: Tu TV máš také fysicky odpojenou (kabel ven, restartováno bez)?

Edito: Teď mě ještě tak dodatečně napadlo - ty jsi úmyslně neinstaloval dálkové ovládání od té TVkarty? Nevšiml jsem si, že by v tom Reportu někde bylo.
elmartin (44)|13.2.2011 02:40
Jo, odpojil jsem i kabel z grafárny a restartoval, žádná změna.
Dálkové ovládání mně funguje normálně, nevím o tom, že by mně to při instalaci někde nabízelo neinstalovat dálkovej ovladač.
StD (8612)|13.2.2011 08:42
No nevím jak to má Winfast, ale u mne pokud by bylo nainstalené, tak by muselo být vidět ve Správci zařízení pod WDM audio a video ovladači (s vlastním IRQ přerušením pro to Infračidlo) v Multimediích označené jako Crossbar či tak nějak podobně.
Já ho tam úmyslně nemám, proto na obr. chybí.
Správce_zar_ZK_TVkarta.jpg